ថ្ងៃអង្គារ៍ ទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០៥០
កម្លាំងសមត្ថកិច្ចសង្កាត់បឹងកន្សែង និងឡាបានសៀកសហការបង្ក្រាបករណីរក្សាទុក ជួញដូរនូវសារធាតុញៀន
Thu,20 March 2025 (Time 07:11 PM)
ដោយ ៖ (ចំនួនអ្នកអាន: 28នាក់)
ខេត្តរតនគិរី ៖ នៅវេលាម៉ោង១៧:៣០ ថ្ងៃទី១៨ ខែមិនា ឆ្នាំ២០២៥ ផែនប្រឆាំងគ្រឿងញៀននៃអធិការនគរបាលក្រុងបានលុង សហការជាមួយផ្នែកព្រហ្មទណ្ឌ ប៉ុស្តិ៍នគរបាលសង្កាត់ឡាបានសៀក ប៉ុស្តិ៍នគរបាលសង្កាត់បឹងកន្សែង ដោយមានការសម្របសម្រួល និងដឹកនាំនីតិវិធី ពីឯកឧត្តមហុក ឡុងម៉េងព្រះរាជអាជ្ញាអមសាលាដំបូងខេត្តរតនគីរី បានឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យ ចំនួន ០១មុខសញ្ញា ពាក់ព័ន្ធករណី ជួញដូរនូវសារធាតុញៀន ដោយខុសច្បាប់(វិធានញុះញុង)។
នៅវេលាម៉ោង១៦:៣០នាទី កម្លាំងជំនាញបានដាក់ភ្នាក់ងារអោយកម្ម៉ង់ថ្នាំញៀន ពីឈ្មោះ វីត ចំនួន ចំនួន១៦០,០០០រៀល ហេីយបានអោយភ្នាក់ងារទៅយកនៅនៅម្តុំផ្លូវប៉េតុងខាងត្បូងផ្សារបានលុង បន្ទាប់មកភ្នាក់ងារបានជិះម៉ូត៉ូទៅយក ហេីយកំលាំងយេីងជិះតាមពីក្រោយ លុះដល់ណាត់ជួប ជនសង្ស័យភ្នាក់ងារយេីងបានឈប់ម៉ូតូជួបគ្នាហេីយជនសង្ស័យបានរៀបនិងហុចថ្នាំញៀនអោយភ្នាក់ ភ្លាមៗនោះកំលាំងសម្ថកិច្ចយេីងបានចូលទៅដល់ដែរ ហេីយបានឃាត់ជនសង្ស័យរួមទាំងថ្នាំញៀន ចំនួន០២ថង់(ធំល្មម)។ ក្រោយពីបានស្ដាប់ចម្លើយសារភាពរបស់ជនសង្ស័យឈ្មោះវ៉ាន់ នាក់ម៉ាន អាយុ២៥ឆ្នាំ ជនជាតិចាម រស់នៅភូមិថ្មីសង្កាត់ឡាបានសៀក ក្រុងបានលុង ខេត្តរតនគិរី។ ថាថ្នាំញៀនដែលសមត្ថកិច្ចដកហូតបានពីខ្លួន គឺខ្លួនបានទិញពីឈ្មោះ ឡាយ ពិសិដ្ឋ រស់នៅបន្ទប់ជួលមួយកន្លែងស្ថិតនៅ ភូមិថ្មីសង្កាត់ឡាបានសៀក ក្រុងបានលុង ខេត្តរតនគិរី។លុះដល់ថ្ងៃទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាងម៉ោង១១ និង៣០ នាទី(ថ្ងៃត្រង់) ក៏មានឈ្មោះ អេល យ៉ៃលានី ហៅ ចៃ បានតេមករកឈ្មោះ វ៉ាន់ នាក់ម៉ាន (ឃាត់ខ្លួន)ហើយក៏បានអោយទៅយកថ្នាំញៀននៅបន្ទប់របស់ខ្លួន និងបងប្រុសខ្លួន ហើយកម្លាំងយើងបានចុះទៅដល់ភ្លាមៗនិងធ្វើការឃាត់ខ្លួន ឈ្មោះ ឡាយ ពិសិដ្ឋ និងបក្សពួកបានចំនួន០៥នាក់បន្ថែមទៀត។
# អត្តសញ្ញាណជនល្មើស.
១- ឈ្មោះ ឡាយ ពិសិដ្ឋ អាយុ៣៨ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ រស់នៅភូមិថ្មីសង្កាត់ឡាបានសៀក ក្រុងបានលុង ខេត្តរតនគិរី។
២- ឈ្មោះ អេល យ៉ៃលានី (ហៅចៃ) អាយុ១៩ឆ្នាំ ជនជាតិឥស្លាម រស់នៅភូមិថ្មីសង្កាត់ឡាបានសៀក ក្រុងបានលុង ខេត្តរតនគិរី។ ៣- ឈ្មោះ ពត រ៉េតទីសាក អាយុ១៧ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ រស់នៅភូមិឃុំជ្រោយបន្ទាយ ស្រុកព្រែកប្រសព្វ ខេត្តក្រចេះ។
៤- ឈ្មោះ លីស រចនា អាយុ១៧ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ រស់នៅភូមិ៤-សង្កាត់កាចាញ ក្រុងបានលុង ខេត្តរតនគិរី។
៥- ឈ្មោះ ចាន់ ដេវីត អាយុ៣០ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ រស់នៅភូមិអូរកន្ទិល សង្កាត់បឹងកន្សែង ក្រុងបានលុង ខេត្តរតនគិរី។