រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Mon,11 October 2021 (Time 12:36 PM)
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង អញ្ជើញជាគណៈអធិបតី ពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងអភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង
នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ៥កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្ដី រដ្ឋមន្រ្ដីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញជាគណៈអធីបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីប្ អានបន្ត
Mon,11 October 2021 (Time 08:59 AM)
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អញ្ជើញចុះពិនិត្យមើលផលប៉ះពាល់ជាក់ស្តែងក្រោយទឹកជំនន់ នៅស្រុកមង្គលបូរី
នាថ្ងៃទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អមដំណើរដោយ លោក ប៉ាង វណ្ណាសេដ្ឋ ប្រធានមន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទខេត្ត លោក រ័ត្ន ដាសុីណង់ អភិបាលស្រុកមង្គលបូរី ឃុំ ប អានបន្ត
Mon,11 October 2021 (Time 08:56 AM)
អភិបាលខេត្តកណ្ដាល បន្តដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យស្ថានភាពទឹកជំនន់ចំណុចស្ពានកំពង់ទួល ក្នុងស្រុកកណ្ដាលស្ទឹង
ខេត្តកណ្ដាល៖ រសៀលថ្ងៃទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម គង់ សោភ័ណ្ឌ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានដឹកនាំក្រុមការងារ មន្ត្រីជំនាញ និងអាជ្ញាធរស្រុកកណ្ដាលស្ទឹង ចុះពិនិត្យស្ថានភាពទឹកជំនន់ចំណុចស្ពានកំពង់ទួល អានបន្ត
Fri,08 October 2021 (Time 03:53 PM)
ក្លិប​អ្នក​កាសែត​កម្ពុជានឹងរៀបចំកិច្ច​ពិភាក្សា​សារ​ព័ត៌​មានស្តីពី ​«ការចុះបញ្ជីស្ថាប័ន និងអង្គការសារព័ត៌មាន» នៅសប្តាហ៍ក្រោយ
ភ្នំពេញ ៖ ក្លិប​អ្នក​កាសែត​កម្ពុជា ( ក.អ.ក ) សូម​អញ្ជើញ​អ្នកសារព័ត៌មាន​ទាំង​អស់​ចូល​រួម​ក្នុង​កិច្ច​ពិភាក្សា​សារ​ព័ត៌​មាន​តាម​ប្រពន្ធ័ហ៊្សូម (Zoom Meeting) ស្តីពី ​«ការចុះបញ្ជីស្ថាប័ន និងអង្គការសារព័ត អានបន្ត
Fri,08 October 2021 (Time 03:51 PM)
កិច្ចប្រជុំពិនិត្យបញ្ជីបេក្ខជន និងបោះឆ្នោតស្ទាបស្ទង់ដើម្បីជ្រើសរើសក្រុមប្រប្រឹក្សាឃុំសំរោង អាណត្តិទី៥ ឆ្នាំ២០២២
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ ឯកឧត្តម ចាន់ សារ៉ាន់ ប្រធានក្រុមការងារកណ្តាលចុះជួយឃុំសំរោង នៅថ្ងៃ០៨ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញចូលចូលរួមជាគណៈអធិបក្នុងកិច្ចប្រជុំស្ដីពីការពិនិត្យផ្គូរផ្គងបញ្ជីបេក្ខជនក្រុមប្រឹក្សាឃុំសំរ អានបន្ត
Fri,08 October 2021 (Time 10:21 AM)
កម្ពុជាសម្រេចការចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ បាន៩៩,១៤% ធៀបនឹងប្រជាជនគោលដៅ​១០លាននាក់
ភ្នំពេញ ៖ គិតត្រឹមថ្ងៃទី០៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ កំណើនអត្រាចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ នៅកម្ពុជា មាន ៩៩,១៤% ធៀបជាមួយចំនួនប្រជាជនគោលដៅ១០លាននាក់ និងលើកុមារ-យុវវ័យអាយុពី ១២ឆ្នាំ ទៅក្រោម ១៨ឆ្នាំ មាន ៨៩,៦៨% ធៀបជាមួយច អានបន្ត
Fri,08 October 2021 (Time 09:56 AM)
ស្ថានភាពជំងឺកូវីដ-១៩ នៅតំបន់អាស៊ាន គិតត្រឹមព្រឹកថ្ងៃទី០៨ ខែតុលានេះ
អាស៊ាន ៖ យោងតាមទិន្នន័យគេហទំព័រតាម Worldometer ឲ្យដឹងថា គិតត្រឹមម៉ោង៨ព្រឹកថ្ងៃទី០៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១នេះ ចំនួនអ្នកឆ្លងជំងឺកូវីដ១៩ (COVID-19) នៅក្នុងប្រទេសសមាជិកអាស៊ាន បានកើនឡើងដល់ ១២,៤១៦,៣៩៨នាក់ហើយ ក្ន អានបន្ត
Fri,08 October 2021 (Time 09:55 AM)
វៀតណាមបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន៤,១៥០ករណីទៀត និងស្លាប់១២៥នាក់
ហាណូយ ៖ ក្រសួងសុខាភិបាលវៀតណាមនៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ម្សិលមិញបានប្រកាសរកឃើញករណីឆ្លង ជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន ៤,១៥០ ករណីបន្ថែមទៀត និងអ្នកស្លាប់ថ្មី ដោយសារជំងឺដ៏កាចសាហាវនេះចំនួន១២៥នាក់ក្នុងរយៈពេល២៤ម៉ោងចុងក្រោយនេះ។ នេះ អានបន្ត
Fri,08 October 2021 (Time 09:53 AM)
រយ:ពេល៣ថ្ងៃនៃបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ មានភ្ញៀវចេញដើរកម្សាន្តជាង ៦៦ម៉ឺននាក់
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ថោង ខុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍បានឲ្យដឹងថា រយៈពេល៣ថ្ងៃនៃពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៥-៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ មានភ្ញៀវទេសចរចេញដើរទស្សនាកម្សាន្តសរុប ៦៦៤,៦៩៧ នាក់។ គោលដៅទេសចរណ៍សំខ អានបន្ត
Fri,08 October 2021 (Time 09:51 AM)
អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ ដឹកនាំមន្ត្រីជំនាញពាក់ព័ន្ធចុះត្រួតពិនិត្យ និងនាំយកអំណោយចែកជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួន០៣គ្រួសារ ដែលរងគ្រោះដោយអគ្គីភ័យភ្លើងឆេះផ្ទះ ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិកោះតូច សង្កាត់កោះរ៉ុងសន្លឹម ក្រុងកោះរ៉ុង
ព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទ ក្រហមកម្ពុជាខេត្តព្រះសីហនុ បានដឹកនាំមន្ត្រីជំនាញពាក់ព័ន្ធចុះត្រួតពិនិត្យ និងនាំយកអំ អានបន្ត
Tue,05 October 2021 (Time 07:24 AM)
ទេសរដ្ឋមន្ត្រី លី ធុជ ចុះសួរសុខទុក្ខបុគ្គលិកបោសសម្អាតមីនរបស់អង្គការ HALO Trust ដែលកំពុងសម្រាកព្យាបាលជំងឺកូវីដ១៩
ខេត្តពោធិ៍សាត់ ៖ ឯកឧត្តម ទេសរដ្ឋមន្ត្រី លី ធុជ អនុប្រធានទី១ អាជ្ញាធរមីន នៅថ្ងៃទី០៤ ខែតុលាឆ្នាំ២០២១នេះ បាន​អញ្ជើញសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ ព្រមទាំងនាំយកនូវគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងថវិកាដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ស អានបន្ត
Tue,05 October 2021 (Time 07:22 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកែប​ជួបសំណេះសំណាលជាមួយមន្ត្រីរាជការសាលាខេត្តក្នុងឱកាសបុណ្យកាន់បិណ្ឌ ភ្ជុំបិណ្ឌ ​
ខេត្តកែប ៖ ឯកឧត្តម សំ សារីន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ឯកឧត្តម សោម ពិសិដ្ឋ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកែប និងលោកជំទាវ ស ម៉ាលីដា នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី០៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ​ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយមន្ត្រីរ អានបន្ត
Mon,04 October 2021 (Time 01:47 PM)
សម្ដេច ស ខេង អញ្ជើញប្រកាសចូលកាន់តំណែងអភិបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង, ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង ជំនួសឯកឧត្តម ម៉ុម សារឿន
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ នាព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ១៣រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងព អានបន្ត
Mon,04 October 2021 (Time 08:50 AM)
សារាចរស្តីពីការពង្រឹងវិធានការគ្រប់គ្រងការឆ្លងរាលដាលជំងឺកូវីដ១៩ អំឡុងពេល និងក្រោយឈប់សម្រាកពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី០៣ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសារាចរមួយស្តីពីការពង្រឹងវិធានការគ្រប់គ្រងការឆ្លងរាលដាល នៃជំងឺកូវីដ-១៩ សម្រាប់អំឡុងពេល និងក្រោយពេលឈប់សម្រាកក្ អានបន្ត
Mon,04 October 2021 (Time 08:49 AM)
ព្រឹកនេះ ប្រកាសផ្លាស់ប្ដូរអភិបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង, ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង ជំនួសឯកឧត្តម ម៉ុម សារឿន
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ នឹងអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសផ្លាស់ប្ដូរអភិបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង ដោយឯកឧត្តម ស្វ អានបន្ត
Sun,03 October 2021 (Time 06:36 AM)
អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងក្រុមយុវជនស្ម័គ្រចិត្ត ដែលបានចូលរួមក្នុងយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តព្រះសីហនុ
ព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ទី០២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងក្រុមយុវជនស្ម័គ្រចិត្ត ដែលបានចូលរួមក្នុងយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺ អានបន្ត
Sun,03 October 2021 (Time 06:34 AM)
អភិបាលខេត្តកណ្តាល អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខសិស្សានុសិស្ស កុមារា កុមារី និងជូនអំណោយមនុស្សធម៌ដល់សមាគមស្នាមញញឹមថ្មីនៃក្តីសង្ឃឹមរបស់កុមារ
ខេត្តកណ្តាល៖ ព្រឹកថ្ងៃទី០២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម គង់ សោភ័ណ្ឌ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខា កាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកណ្តាល រួមជាមួយប្រតិភូសាខា អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ សិស្សានុសិស្ស អានបន្ត
Sun,03 October 2021 (Time 06:33 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តត្បូងឃ្មុំ អញ្ជើញនាំយកអំណោយសម្តេចតេជោ និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ផ្តល់ជូនយោធោអតីតយុទ្ធជន នៃកងពលតូចថ្មើរជើងលេខ២១
(ត្បូងឃ្មុំ)៖ អំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា និងជាប្រធានសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ត្រូវបានឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភ អានបន្ត
Sun,03 October 2021 (Time 06:31 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញចូលរួមសាកសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកព្រះរាជអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់ព្រះមហាក្សត្រ ចែកជូនជនចាស់ជរាចំនួន ៤៦៥នាក់ ក្នុងទិវាមនុស្សចាស់ នៅស្រុកជលគិរី
កំពង់ឆ្នាំង៖ ព្រះករុណាព្រះបាទសម្ដេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា សព្វព្រះរាជហឫទ័យ ប្រោសព្រះរាជទានព្រះរាជអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា តាមរយៈសម្ដេចចៅហ្វាវាំងវរវៀងជ័យអធិបតីស្រឹង្គារ អានបន្ត
Sat,02 October 2021 (Time 04:49 PM)
អភិបាលខេត្តស្ទឹងត្រែងថ្មី នឹងប្រកាសចូលកាន់តំណែង នៅថ្ងៃទី០៤តុលានេះ!
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ អភិបាលខេត្តថ្មី ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង នឹងត្រូវបានប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងថ្មី នៅលើដែនដីរដ្ឋបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង នៅថ្ងៃទី០៤តុលានេះហើយ បន្ទាប់ពីព្រះមហាក្សត្រ បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យផ្ទេរភារកិច្ អានបន្ត