Wed,27 March 2024 (Time 10:10 AM)
កម្ពុជា ត្រៀមខ្លួនធ្វើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ជំរុញការវិនិយោគរវាង កម្ពុជា-ឥណ្ឌូនេស៊ី ឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើង មួយកម្រិតថែមទៀត
ភ្នំពេញ៖ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស៊ុន ចាន់ថុល អនុប្រធានទី១ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤ បានអនុញ្ញាតឱ្យ ឯកឧត្ដម សាន់តូ ដាម៉ូស៊ូម៉ាតូ (Santo Darmosumarto) ឯកអគ្គរដ្ឋទូ អានបន្ត
Mon,25 March 2024 (Time 05:24 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីបរិស្ថានលើកទឹកចិត្តដល់កងកម្លាំងគ្រប់ប្រភេទ បន្តការងារបង្រ្កាបទប់ស្កាត់បទល្មើស ដើម្បីថែរក្សាការពារធនធានធម្មជាតិ ដល់កូនចៅជំនាន់ក្រោយ
ខេត្តពោធិ៍សាត់៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត អ៊ាង សុផល្លែត រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងបរិស្ថាន បានថ្លែងអំណរគុណដល់កម្លាំងចម្រុះ ដែលបាននិងកំពុងបេសកកម្មបង្រ្កាបទប់ស្កាត់បទល្មើលធនធានធម្មជាតិ ហើយបានចាត់ទុកថាជាការអន្តរាគមន៍របស់កងកម អានបន្ត
Mon,25 March 2024 (Time 05:22 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញដាក់កម្រងផ្កា និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធយុទ្ធជនឡាវ
វៀងច័ន្ទ, ឡាវ៖ នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូដាក់កម្រងផ្កា និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធយុទ្ធជនឡាវ ដែលបានពលីជីវិតលើសមរភូមិក្នុង អានបន្ត
Mon,25 March 2024 (Time 05:20 PM)
នាយករដ្ឋមន្ត្រីឡាវ ទទួលបដិសណ្ឋារកិច្ចជាផ្លូវការនៃដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការរបស់សម្តេចធិបតី ប្រកបដោយកិត្តិយស និងកក់ក្តៅ
ឡាវ, វៀងច័ន្ទ៖ នៅវេលារសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤​នេះ លោក សនសៃ ស៊ីផាន់ដន (Sonexay Siphandone) នាយករដ្ឋមន្ត្រីឡាវ បានរៀបចំពិធីទទួលបដិសណ្ឋារកិច្ចជាផ្លូវការនៃដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការរបស់សម្តេចធិបតី អានបន្ត
Wed,20 March 2024 (Time 08:42 AM)
សម្តេចធិបតី បញ្ជាក់ថា ដើម្បីសុខភាពពលរដ្ឋ រាជរដ្ឋាភិបាល នឹង​បង្កើត​មន្ទីរ​ពេទ្យ​តំបន់ ចំនួន២ នៅ​ខេត្ត​កំពង់ចាម ​និង​សៀមរាប
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន​ ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានអះអាងជាថ្មី ជុំវិញការគិតគូរពីសុខមាលភាព រ​បស់ប្រជាពលរដ្ឋ នៅតាមមូលដ្ឋាន ទីប្រជុំជន និងជនបទ ក្នុងនោះសម្តេច បានលើកឡើងថា រាជរដ្ឋាភិបាល បានសម្រ អានបន្ត
Wed,20 March 2024 (Time 08:40 AM)
ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលលើជំនាញផ្នែកកំបោរក្នុងវិស័យសំណង់
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ នៅថ្ងៃអង្គារ ទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលការងារកំបោរក្នុងវិស័យសំណង់ដែលជាកិច្ចសហការរវា អានបន្ត
Wed,20 March 2024 (Time 08:39 AM)
រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា អនុញ្ញាតគណៈប្រតិភូក្រុមហ៊ុនចិនចូលរួមសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ បានអនុញ្ញាតគណៈប្រតិភូក្រុមហ៊ុនចិន China Siwei Surveying and Mapping Technology Co.,Ltd ចូលរួមស អានបន្ត
ការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដី និងចុះពិនិត្យទីតាំងសម្បទានដីសង្គមកិច្ចក្នុងភូមិសាស្រ្តខេត្តស្ទឹងត្រែង មានសារៈសំខាន់បំផុតក្នុងការរួមចំណែកអនុវត្តទៅតាមគោលនយោបាយយុទ្ធសាស្រ្តបញ្ចកោណ
ខេត្តស្ទឹងត្រែង៖ ក្រុមការងារគណៈកម្មការសម្បទានដីសង្គមកិច្ចថ្នាក់ជាតិពិភាក្សាស្តីពីការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដី និងចុះពិនិត្យទីតាំងដីសម្បទានសង្គមកិច្ចក្នុងភូមិសាស្រ្តខេត្តស្ទឹងត្រែងគឺមានសារៈសំខាន់បំផុតក្នុងក អានបន្ត
Wed,20 March 2024 (Time 08:38 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ផ្ញើសារលិខិតអបអរសាទរលោក ពូទីន ដែលជាប់ឆ្នោតជាប្រធានាធិបតីសហព័ន្ធរុស្សីជាថ្មី
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានផ្ញើសារលិខិតផ្លូវការអបអរសាទរ និងជូនពរទៅកាន់លោក វ្ល៉ាឌីមៀ ពូទីន ក្នុងឱកាសជាប់ឆ្នោតជាថ្មីជាប្រធានាធិបតីនៃសហព័ន្ធរុស្សីសម្រាប់អាណត អានបន្ត
Tue,19 March 2024 (Time 02:13 PM)
រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ជំរុញឱ្យគណៈកម្មាធិការជាតិប្រឆាំងពលកម្មកុមារពង្រឹងការផ្សព្វផ្សាយសកម្មភាពឱ្យទូលំទូលាយដល់សាធារណជន
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិប្រឆាំងពលកម្មកុមារ បានណែនាំឱ្យបង្កើនការផ្សព្វផ្សាយពីសកម្មភាពរបស់គណៈកម្មាធិការជាតិ ប្រឆាំងពលកម្មកុ អានបន្ត
Tue,19 March 2024 (Time 02:12 PM)
រដ្ឋមន្ដ្រី ថោ ជេដ្ឋា ស្នើកូរ៉េ ផ្ដល់ជំនួយបន្ថែមលើវិស័យឧតុនិយម និងដំឡើងស្ថានីយរ៉ាដា ដើម្បីធានាប្រសិទ្ធភាពការព្យាករ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ថោ ជេដ្ឋា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម បានស្នើសាជីវកម្មទឹកកូរ៉េ ពិចារណាផ្តល់ជំនួយបន្ថែមលើវិស័យឧតុនិយម ជាពិសេសជួយទាំងបច្ចេកទេស ការជួសជុល និងការដំឡើងស្ថានីយរ៉ាដា ដើម្បីធានាប្រសិ អានបន្ត
Tue,19 March 2024 (Time 02:11 PM)
រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា អនុញ្ញាតក្រុមហ៊ុន CSNC Agriculture ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ បានអនុញ្ញាតក្រុមហ៊ុន CSNC Agriculture Co.,Ltd ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅទីស្តីក អានបន្ត
Tue,19 March 2024 (Time 02:10 PM)
លោកជំទាវ ផេថងថាន ស៊ីណាវ៉ាត់ត្រា វាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះទំនាក់ទំនង និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងថៃ-កម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យ លោកជំទាវ ផេថងថាន ស៊ីណាវ៉ាត់ត្រា ( Paetongtarn Shinawatra) អនុប្រធានគណៈកម្ម អានបន្ត
Sat,16 March 2024 (Time 01:02 PM)
សម្តេចធិបតី ឱ្យសមត្ថកិច្ច កែសម្រួលម៉ោង អនុវត្តវិធានការរឹតបន្តឹង ការត្រួតពិនិត្យគ្រឿងស្រវឹងពេលយប់
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានណែនាំឲ្យសមត្ថកិច្ចនគរបាល សម្រួលម៉ោងត្រួតពិនិត្យ លើវិធានការរឹតបន្តឹងការត្រួតពិនិត្យគ្រឿងស្រវឹងពេលយប់ ដែលការណ៍នេះ សំដៅកាត់បន្ថយផលប៉ះពាល់ដល់ភ អានបន្ត
Sat,16 March 2024 (Time 01:00 PM)
សម្ដេចធិបតី ៖ ៦ខែ មានគម្រោង១៧៣ បានចុះបញ្ជីវិនិយោគនៅ CDC ក្នុងទំហំទឹកប្រាក់ ជាង៤ពាន់លានដុល្លារ
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃកម្ពុជា បានថ្លែងថា ក្នុងរយៈពេល ៦ខែ ចាប់ពីខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ រហូតដល់ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ មានគម្រោងចំនួន១៧៣គម្រោង បានចុះបញ្ជីវិនិយោគនៅក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍ អានបន្ត
Sat,16 March 2024 (Time 12:58 PM)
KOICA និងក្រសួងការងារ ឯកភាពលើការពង្រឹងការបណ្តុះបណ្តាលជំនាញបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មានវិទ្យា និងសមត្ថភាពជំនាញដល់ពលករ
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងជំនួបនៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី១៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤នេះ ឯកឧត្តមហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ និងឯកឧត្តម ចាង វ៉ុងសាម (CHANG Won Sam) ប្រធានទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្ អានបន្ត
Sat,16 March 2024 (Time 12:56 PM)
សម្តេចធិបតី លើកទឹកចិត្តឱ្យក្រសួងមហាផ្ទៃកម្ពុជា និងក្រសួងសន្តិសុខសាធារណៈឡាវ ខិតខំរួមគ្នា ប្រយុទ្ធប្រឆាំងឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែន និងគ្រឿងញៀន
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានលើកទឹកចិត្ត ឱ្យក្រសួងមហាផ្ទៃកម្ពុជា និងក្រសួងសន្តិសុខសាធារណៈរបស់ឡាវ ខិតខំបន្តពង្រឹងនិងពង្រីកកិច្ច សហប្រតិបត្តិការជាមួយគ្នា ក្នុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំង នឹងឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្ អានបន្ត
Sat,16 March 2024 (Time 12:55 PM)
សមិទ្ធផលស្នាដៃ រាជរដ្ឋាភិបាល អាណត្តិទី៧ រយៈពេល៦ខែ តាមរយៈប.ស.ស. និងមូលនិធិសមធម៌ សុខាភិបាល គ្រប់ដណ្តប់លើពលរដ្ឋ ជិត៧លាននាក់
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានលើកឡើង អំពីសមិទ្ធផលស្នាដៃជាទីមោទន របស់រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧ បានអនុវត្តរយៈពេលជាង៦ខែកន្លងមកនេះ សម្រេចបានសមិទ្ធផលធំៗ២សំខាន់ៗ រួមមាន ទី១ការប្រព្រឹត្ត អានបន្ត
Tue,12 March 2024 (Time 06:33 PM)
សម្តេចធិបតី មានអារម្មណ៍រំភើប ពេលមកដល់អាកាសយានដ្ឋាន អន្ដរជាតិតេជោ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បានប្រាប់ពីអារម្មណ៍ផ្ទាល់ខ្លួន នៅចំពោះមុខក្រុមកម្មករ សាងសង់ អាកាសយានដ្ឋានអន្ដរជាតិតេជោ ថា ពេលសម្តេចបានអញ្ជើញ មកដល់ព្រលានយន្តហោះនេះភ្លាម នៅព្រឹក អានបន្ត
សម្តេចធិបតី៖ អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិតេជោ ជានិមិត្តរូបនៃការរីកចម្រើនរបស់កម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានសាទរចំពោះសមិទ្ធិផលអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិតេជោ ជាសក្ខីភាពនៃវឌ្ឍនភាពរបស់កម្ពុជាដែលជានិមិត្តរូបនៃចក្ខុវិស័យរបស់សម្តេចតេជោក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍តំបន់ភាគនិរតី។ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!»