ភ្នំពេញ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានចេញសេចក្ដីសម្រេច ស្ដីពី ការប្រកាសកាលបរិច្ឆេទ នៃការបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងសមាជិកព្រឹទ្ធសភា សម្រាប់នីតិកាលទី៥ នៃព្រឹទ្ធសភា។
សេចក្ដីសម្រេចបានបញ្ជាក់ថា «ត្រូវបានកំណត់យកថ្ងៃអា អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកែប ស្នើអ្នកព័ត៌មានជួយផ្សព្វផ្សាយជំរុញប្រជាពលរដ្ឋឲ្យទៅចូលរួមបោះឆ្នោត
ខេត្តកែប៖ ខណៈថ្ងៃបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងតំណាងរាស្រ្តនីតិកាលទី៧ ឆ្នាំ២០២៣ កាន់តែកៀកកិតមកដល់ ពោលគឺនៅថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ខាងមុខនេះ, ឯកឧត្តម បណ្ឌិត សោម ពិសិដ្ឋ អភិបាលខេត្តកែប បានស្នើដល់អ្នកសារព័ត៌មានទាំង អានបន្ត
មន្ត្រីគណបក្សភ្លើងទៀន២នាក់ទៀត ត្រូវសមត្ថកិច្ច ឃាត់ខ្លួន ពាក់ព័ន្ធនឹងករណីបង្កចលាចលដល់ការបោះឆ្នោត
ភ្នំពេញ៖ កម្លាំងសមត្ថកិច្ច នៅថ្ងៃទី១៧ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ បានឃាត់ខ្លួនសមាជិកគណបក្សភ្លើងទៀន២នាក់ទៀត តាមដីកាតុលាការ ពាក់ព័ន្ធនឹងករណីបង្កចលាចលដល់ការបោះឆ្នោត។ នេះបើយោងតាម នាយឧត្តមស អានបន្ត
ទារកកើតមកមានដៃ៤ ជើង៤ នៅបាត់ដំបង
ខេត្តបាត់ដំបង៖ ទារកម្នាក់បានកើតមកមានអវៈយវៈចំណែកខុសពីទារកធម្មតាទូទៅ ដែលធ្វើឱ្យមហាជនភ្ញាក់ផ្អើល និងមានក្តីអាណិតអាសូរដល់ទារកនោះយ៉ាងខ្លាំង។ ទារកនោះបានចាប់កំណើតមកនៅថ្ងៃទី១៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ នៅមន្ទីរពេទ្យ អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ជួបសំណេះសំណាលសមាជិក សមាជិកាគណបក្សប្រជាជន និងប្រជាពលរដ្ឋនៅតាមបណ្តាភូមិទាំង១៥ នៃឃុំព្រៃស្រឡិត ស្រុកពារាំង
ខេត្តព្រៃវែង៖ ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាឃុំព្រៃស្រឡិត នាថ្ងៃទី១៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាល ដើម្បីបង្រៀនគូសសន្លឹកឆ្នោត ក៏ដូចជាឃោសនាបោះឆ្នោត ជូនគណបក្សប្រជ អានបន្ត
ស្ថានភាពកម្ពស់ទឹក នៅតាមស្ថានីយជលសាស្ត្រនានាសម្រាប់ថ្ងៃនេះ
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានចេញព្រឹត្តបត្រព័ត៌មាន និងព្យាករណ៍កម្ពស់ទឹក នៅតាមបណ្តាស្ថានីយជលស អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ណែនាំដល់លោក យន់ សារ៉ោម ឲ្យពិនិត្យកែតម្រូវសកម្មភាពដែលបានប្រព្រឹត្តកំហុសឆ្គងកន្លងមក ហើយកែប្រែខ្លួនឲ្យក្លាយជាមន្ត្រីល្អ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីបានពិនិត្យឃើញពីសកម្មភាពរបស់លោកយន់ សារោម ប្រធានមន្ទីរអភិវឌ្ឍន៍ជនបទខេត្ត កន្លងមកបានប្រព្រឹត្តកំហុសឆ្គងក្នុងការងារក៏ដូចជាការទាក់ទំនងជាច្រើនជាមួយមហាជន ជាពិសេសនៅក្នុងឆ្ អានបន្ត
បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ ការបោះឆ្នោត ជាមធ្យោបាយដែលល្អបំផុត សម្រាប់ការជ្រើសរើសមេដឹកនាំប្រទេស ដោយធានាបាននូវសុខសន្តិភាព និងស្ថេរភាពសង្គម, សូមបោះឆ្នោតជូនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដែលមានលេខរៀងទី១៨
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត បេក្ខជនបន្ដវេនជានាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៅថ្ងៃអនាគត របស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានលើកឡើងថា ការបោះឆ្នោត គឺជាមធ្យោបាយដែលល្អបំផុត សម្រាប់ការជ្រើសរើសមេដឹកនាំប្រទេស ដោយធានាបាននូវសុ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា បន្តដឹកនាំសមាជិកបក្សជាង ១.៥០០នាក់ ឃោសនារកសំឡេងឆ្នោត នៅស្រុកតំបែរ
ខេត្តត្បូងឃ្មុំ៖ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា អនុប្រធានក្រុមការងារចុះមូលដ្ឋានខេត្តត្បូងឃ្មុំ បានបន្តដឹកនាំដង្ហែក្បូនឃោសនារកសំឡេងឆ្នោត នៅក្នុងមូលដ្ឋាននៅស្រុកតំបែរ នៅព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យទី១៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ ដែលជា អានបន្ត
បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នឹងដឹកនាំដង្ហែក្បួនបិទយុទ្ធនាការ ឃោសនាបោះឆ្នោត នាថ្ងៃទី២១កក្កដា នៅរាជធានីភ្នំពេញ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត បេក្ខជនឈរឈ្មោះពេញសិទ្ធិលេខរៀងទី១ នៅមណ្ឌលរាជធានីភ្នំពេញ និងឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង ប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សរាជធានីភ្នំពេញ នឹងដឹកនាំក្បួនដង្ហែ បិទយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោត ជ អានបន្ត
តុលាការសម្រេចឃុំខ្លួន មេដឹកនាំគណបក្សភ្លើងទៀន២នាក់ រឿងញុះញង់ឲ្យប្រជាពលរដ្ឋ គូសបំផ្លាញសន្លឹកឆ្នោត
ភ្នំពេញ៖ ចៅក្រមស៊ើបសួរសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ លោក សេង សុជាតិ បានចេញដីកាបង្គាប់ឲ្យឃុំខ្លួន មេដឹកនាំគណបក្សភ្លើងទៀន២នាក់ ពាក់ព័ន្ធនឹងរឿងញុះញង់ឲ្យប្រជាពលរដ្ឋ គូសបំផ្លាញសន្លឹកឆ្នោត ក្រោមការប្រកាន់ជាផ្លូវកា អានបន្ត
សមាជិក សមាជិកា សមាគមសារព័ត៌មាន អេឡិចត្រូនិក អឹមអេសជេ ចំនួន ៤២រូប ត្រូវប្រកាសបញ្ចូលជាសមាជិកគណៈកម្មាធិការបក្សក្រសួងព័ត៌មាន
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី១៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ កន្លងទៅ សមាជិក សមាជិកា នៃសមាគមសារព័ត៌មាន អេឡិចត្រូនិក អឹមអេសជេ ត្រូវបានប្រកាសទទួលស្គាល់ និងបញ្ជូនជាសមាជិកគណៈកម្មាធិការគណបក្សក្រសួងព័ត៌ ក្រោមអធិបតេយ្យភាព ឯកឧត អានបន្ត
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ជូនដំណឹងពីការបញ្ចៀសចរាចរយានយន្តគ្រប់ប្រភេទជាបណ្ដោះអាសន្នអំឡុងពេលយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោត នៅថ្ងៃ១៥, ១៦ និង១៧ ខែកក្កដា
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានចេញសេចក្ដីជូនដំណឹងស្ដីពីការបញ្ចៀសចរាចរយានយន្តគ្រប់ប្រភេទជាបណ្ដោះអាសន្នអំឡុងពេលយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងតំណាងរាស្ត្រ នីតិកាលទី៧ នៅថ្ងៃទី១៥, ទី១៦ និងទី១៧។