ថ្ងៃអង្គារ៍ ទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០៥០
កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|** កម្លាំងសមត្ថកិច្ចសង្កាត់បឹងកន្សែង និងឡាបានសៀកសហការបង្ក្រាបករណីរក្សាទុក ជួញដូរនូវសារធាតុញៀន **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ ការផ្ដល់មេដាយ ត្រូវពិនិត្យឱ្យបានច្បាស់ គឺមន្រ្ដីសកម្ម មិនមែនមន្រ្ដីអត់មកធ្វើការឡើយ **|** ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរី ទទួលស្វាគមន៍ ក្លឹបអ្នកជិះកង់ចម្រុះនៅកម្ពុជាអូដាក **|** លោកវរសេនីយ៍ទោ_អេង_ហាក់គ័ង អធិការ នៃអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកកោះញែក មួយដឹកនាំ_កម្លាំងក្រោមឱវាទនាំយកថវិកាប្រគល់ជូនកងកម្លាំង **|**
Sat,29 March 2025 (Time 03:41 PM)
ខេត្តមណ្ឌលគិរី លោក អ៊ុំ លីន មានអាយុ៤៦ឆ្នាំមានទីលំនៅបច្ចុប្បន្ន ស្ថិតក្នុងភូមិរង្សី ឃុំស្រែសង្គម ស្រុកកោះញែកខេត្តមណ្ឌលគិរី កាលពីថ្ងៃទី២៨ខែមីនាឆ្នាំ២០២៥ បានឱ្យដឹងថាសព្វថ្ងៃគាត់មានមុខរបរចិញ្ចឹមសត្វគោ អស់ អានបន្ត
Fri,28 March 2025 (Time 08:24 PM)
រាជធានីភ្នំពេញ÷ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តមឧត្តមសេនីយ៍ឯក សុខ វាសនា អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំត្រីមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៥ និងពិធីប្រកាសចូ អានបន្ត
Thu,27 March 2025 (Time 10:55 PM)
(ភ្នំពេញ)៖ នៅបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អគ្គមេបញ្ជាការរង នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បានអ អានបន្ត
Thu,27 March 2025 (Time 10:52 PM)
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ៖ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ​ និងគណៈប្រតិភូអមដំណេីរ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល​ និងពិនិត្យការច្រូតស្រូវរបស់ប្រជាកសិក អានបន្ត
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្ដីកម្ពុជា កម្ពុជា បានណែនាំឲ្យក្រសួងពាក់ព័ន្ធ ត្រូវធ្វើការតម្រង់ទិសដៅ ដល់សិស្សានុសិស្សរៀន ក្នុងកម្រិតអនុវិទ្យាល័យ ចាប់ពីថ្នាក់ទី៩ ត្រូវឲ្យសម្រេចចិត្ត ក្នុ អានបន្ត
ខេត្តក្រចេះ ៖ កម្លាំងគណៈបញ្ជាការឯកភាពស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ ចុះបង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើមួយកន្លែង រឹបអូសបានប្រភេទឈើស្រុក្រំជិត១០០កំណាត់ ។ ប្រតិបត្តិការនេះធ្វើឡើងនៅរសៀលថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៥ ដឹកនាំដោយលោក អានបន្ត
Thu,27 March 2025 (Time 10:48 PM)
រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ នៅក្នុងឱកាស ទទួលជួបសម្តែងការគួរសម ជាមួយនិស្សិតជ័យលាភីអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន ឆ្នាំសិក្សា២០២៥ (MEXT Scholarship 2025) ចំនួន ៣១នាក់ ដែលនឹងត្រូវចេញទៅបន្តការសិក្សានៅប្រទេសជប៉ុន នាដើមខែមេសា និង អានបន្ត
លោក អេង​ ហាក់គ័ង អធិការនគរបាល ស្រុកកោះញែកបានឱ្យដឹងថាក្រោយពីទទួលបានដំណឹងពីលោកមេភូមិថាមានករណីហិង្សាដោយចេតនាលោកក៏បានចាត់កម្លាំងចុះទៅផ្ទាល់ទៅដល់ទីតាំងកន្លែងកើតហេតុហើយក៏បានឃាត់ខ្លួនយុវជន២នាក់ក្រោយពីពួកគេធ្ អានបន្ត
ខេត្តតាកែវ៖ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានថ្លែងក្នុងពិធីបើកព្រឹត្តិការណ៍បុណ្យទន្លេលើកទី៩ ក្រោមប្រធានបទ «គុណតម្លៃនៃទន្លេ៖ ផ្សារភ្ជាប់វប្បធម៌ និងទេសចរណ៍ធម្មជាត អានបន្ត
Fri,21 March 2025 (Time 10:11 AM)
ខេត្តពោធិ៍សាត់÷ រូបភាពដែលអ្នកកាសែតបានថតផ្ទាល់ អំពីទីតាំងល្បែង ស៊ីសងអនឡាញមាន់ជល់មួយ កន្លែងកំពុងដំណើរការស្ថិតនៅក្នុងតារាងបាល់ទះ១កន្លែងនៅចម្ងាយប្រហែល ១៧៥ម៉ែត្រ ខាងលិចក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ។ អ្នកទៅលេងបាល់ទះ អានបន្ត
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃកម្ពុជា បានណែនាំទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រីធ្វើការសហការជាមួយថ្នាក់ក្រោមជាតិ ដើម្បីស្រង់ឈ្មោះមន្ត្រីដែលធ្វើការយ៉ាងតិច ១០ឆ្នាំឡើង ហើយមិនដែលបានមេដាយសោះ ដើម្ អានបន្ត
ខេត្តរតនគិរី ៖ នៅវេលាម៉ោង១៧:៣០ ថ្ងៃទី១៨ ខែមិនា ឆ្នាំ២០២៥ ផែនប្រឆាំងគ្រឿងញៀននៃអធិការនគរបាលក្រុងបានលុង សហការជាមួយផ្នែកព្រហ្មទណ្ឌ ប៉ុស្តិ៍នគរបាលសង្កាត់ឡាបានសៀក ប៉ុស្តិ៍នគរបាលសង្កាត់បឹងកន្សែង ដោយមានការស អានបន្ត
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃកម្ពុជា បានថ្លែងថា ការផ្ដល់មេដាយជូនមន្រ្ដី ត្រូវពិនិត្យមើលឱ្យច្បាស់លាស់ នូវមន្រ្ដីដែលទទួលបានមេដាយ គឺជាមន្រ្ដីសកម្ម និងមានវត្តមានធ្វើការប្រចាំថ អានបន្ត
Mon,10 March 2025 (Time 02:34 PM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរី ទទួលស្វាគមន៍ ក្លឹបអ្នកជិះកង់ចម្រុះនៅកម្ពុជាអូដាក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក ងិន សុវិមាន អភិបាលរងខេត្ត តំណាងឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានអញ្ជើញទទួលស្វាគមន៍ និងសំណេះសំណាលជាមួយក្លឹបអ្នកជិះកង់ចម្រុះនៅកម្ពុជាអូដាក (Audax Club Cambodia Randonners) អានបន្ត
Mon,10 March 2025 (Time 02:32 PM)
លោកវរសេនីយ៍ទោ_អេង_ហាក់គ័ង អធិការ នៃអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកកោះញែក មួយដឹកនាំ_កម្លាំងក្រោមឱវាទនាំយកថវិកាប្រគល់ជូនកងកម្លាំង
( ស្រុកកោះញែក) នៅថ្ងៃចន្ទ ១២កើត ខែផល្គុន ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោកវរសេនីយ៍ទោ_អេង_ហាក់គ័ង អធិការ នៃអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកកោះញែក ដឹកនាំ លោក-លោកស្រីអធិការររង និងកម្លាំ អានបន្ត
Thu,06 March 2025 (Time 05:10 PM)
សម្តេចធិបតី៖ ទោះមានស្លាកស្នាមជំងឺរាតត្បាត និងស្មុគស្មាញផ្នែកភូមិសាស្ត្រនយោបាយ តែគន្លងសេដ្ឋកិច្ចអាស៊ាននៅតែរឹងមាំ និងធន់
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានគូសបញ្ជាក់ថា ទោះបីជាមានស្លាកស្នាម នៃជំងឺរាតត្បាត និងភាពស្មុគស្មាញ ផ្នែកភូមិសាស្ត្រនយោបាយក៏ដោយ ក៏គន្លងសេដ្ឋកិច្ចអាស៊ាន នៅតែមានភាពរឹងមាំ និងភ អានបន្ត
Thu,06 March 2025 (Time 05:09 PM)
សម្តេចធិបតី៖ សេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា បានកសាងកំណើនសេដ្ឋកិច្ចខ្ពស់​ ច្រើនទសវត្សរ៍ក្នុងអត្រា ៧% មុនជំងឺរាតត្បាត និងកំពុងស្ថិតនៅលើមាគ៌ាដ៏រឹងមាំ
Thu,06 March 2025 (Time 05:08 PM)
Thu,06 March 2025 (Time 05:07 PM)
Thu,06 March 2025 (Time 05:06 PM)