ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានចេញសារលិខិតអបអរសាទរ ក្នុងឱកាសខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី១៣៧ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ ថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣។
សម្តេចតេជោបានសម្តែងនូវក្តីសោមនស្សរីករាយ អានបន្ត
សម្តេចតេជោព្រមានដកតំណែងអគ្គនាយកទូរទស្សន៍ជាតិ បើមិនផ្សាយការប្រកួតស៊ីហ្គេម
ខេត្តព្រះសីហនុ៖ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានស្ដីបន្ទោសដល់រដ្ឋមន្ត្រីព័ត៌មាន និងអ្នកគ្រប់គ្រងស្ថានីយទូរទស្សន៍ជាតិឱ្យចាប់អារម្មណ៍ផ្សាយការប្រកួតស៊ីហ្គេមវិញបន្ទាប់ពីខកខានផ្សាយការប្រកួតកា អានបន្ត
ល្ងាចនេះសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយប្រតិភូកីឡាកម្ពុជា មុនចូលរួមប្រកួតស៊ីហ្គេម
ភ្នំពេញ៖ នៅល្ងាចថ្ងៃចន្ទ ១២កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា នឹងអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយគណៈប្រតិភូកីឡារបស់កម្ពុជា ម អានបន្ត
ក្រុមហ៊ុនប៊ូយ៉ុង ផ្ដល់រថយន្តក្រុង ១ពាន់គ្រឿងដល់កម្ពុជា ដើម្បីពង្រឹងសេវាដឹកជញ្ជូនសាធារណៈទូទាំងប្រទេស
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានថ្លែងអំណរគុណដល់ម្ចាស់ក្រុមហ៊ុនកូរ៉េ ប៊ូយ៉ុង (Booyong Town) ដែលគ្រោងផ្ដល់ថវិកាជូនរដ្ឋាភិបាលដើម្បីទិញឡានក្រុងចំនួន ១ពាន់គ្រឿងចែកចាយតាមរាជធានី ខេត្ត អានបន្ត
ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តក្រចេះ អញ្ជេីញបេីក កិច្ចប្រជុំសាមញ្ញលេីកទី៤៧ របស់ក្រុមប្រឹក្សាអាណត្តិទី៣ ឆ្នាំទី៤
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម ហឿ សុីយ៉ែម ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តក្រចេះ អញ្ជេីញបេីកកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំខែ មីនា ឆ្នាំ២០២៣ និងអនុវត្តខែបន្ត ពិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅ សាលប្រជុំក្រុមប្រឹក្សា នាព្រឹកថ្ង អានបន្ត
សម្តេចតេជោបញ្ជាឱ្យរៀបចំបញ្ចាំងស្លាយពីការប្រកួតបាល់ទាត់ស៊ីហ្គេម
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានបញ្ជាឱ្យអ្នកពាក់ព័ន្ធអភិបាលរាជធានី-ខេត្តទាំងអស់ រៀបចំទីតាំង និងដាក់បញ្ចាំងស្លាយពីការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់ស៊ីហ្គេមលើអេក្រង់ធំៗដើម្បីឱ្យអ្នកគាំទ្រកីឡាដែលមិនម អានបន្ត
សម្តេចតេជោ៖ ទណ្ឌកម្មលើកម្ពុជាគ្មានប្រសិទ្ធភាពនោះទេ តែផ្ដាំថាកុំសាងកំហុសទី៣លើកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានថ្លែងថា ប្រទេសកម្ពុជាជួបភាពអកុសលដែលផ្ដល់ឱ្យដោយប្រទេសដែលតាំងខ្លួនជាអ្នកប្រជាធិបតេយ្យ តែក៏បានបញ្ហាពីសមត្ថភាពដោះស្រាយរបស់ខ្លួនផងដែរ។ សម្ដេចបញ្ជាក់ថា អានបន្ត
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ជូនដំណឹងពីការដង្ហែព្រះអគ្គិជ័យកីឡា នៃការប្រកួតកីឡាអាស៊ីអាគ្នយ៍ លើកទី៣២ និងកីឡាអាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេម លើកទី១២
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានឲ្យដឹងថា ព្រះអគ្គិជ័យកីឡា នៃការប្រកួតកីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍ លើកទី៣២ និងកីឡាអាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេម លើកទី១២ ឆ្នាំ២០២៣ នឹងដង្ហែតាមរថយន្តពីខេត្តស្ទឹងត្រែង ចូលមកដល់ភូមិសាស្ត្ររាជធាន អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញប្រគល់សញ្ញាបត្រជូនគរុសិស្ស គរុនិស្សិត និស្សិត និងបុគ្គលិកអប់រំជាង ២ពាន់នាក់
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ៦កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣នេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញប្រគល់សញ្ញាបត្រជ អានបន្ត
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់នូវអគារសម្ភព នៃមន្ទីរពេទ្យកុមារជាតិ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស. ២៥៦៦ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣នេះ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាអញ្ជើញជាអធិបតីភា អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្តីកសិកម្មអនុញ្ញាតឲ្យប្រធាននាយកដ្ឋានទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិនៃផ្សារអន្តរជាតិ Rungis ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម
ភ្នំពេញ ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី១៩ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ បានអនុញ្ញាតឲ្យលោក Bertrand Ambroise ប្រធាននាយកដ្ឋានទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិនៃផ្សារអន្តរជាតិ Rungis អានបន្ត
សម្តេចតេជោ៖ ការប្រែប្រួលអាកាសធាតុនៅលើពិភពលោកកំពុងតែបង្កបញ្ហាធំខ្លាំងណាសសម្រាប់ជំងឺដង្កាត់ជ្សេងៗ
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយ ករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាមានប្រសាសន៍ថា ការ ប្រែប្រួលអាកាសធាតុនៅលើពិភពលោកកំពុងតែបង្កបញ្ហាធំខ្លាំងណាសសម្រាប់ជំងឺដង្កាត់ជ្សេងៗ ។
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានថ្លែង អានបន្ត
តើពិតមែនទេ លោក ជួន ផង់ បើកដៃឱ្យមានសកម្មភាពបទល្មើសក្នុងដែនគ្រប់គ្រងរបស់ខ្លួន ?
កំពង់ឆ្នាំង: សេចក្តីរាយការណ៍ពីប្រជាពលរដ្ឋ ភូមិស្ទឹងស្ងួតបានដឹងថា ការប្រព្រឹត្តបទល្មើសនេសាទកុំពុងតែបញ្ចេញសកម្មភាពយ៉ាងគគ្រឹកគ្រេងដោយពុំកោតញញើតនិងសមត្ថកិច្ច និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានឡើយ បទល្មើសទាំងនោះមានដូចជាដ អានបន្ត
ព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្ត នៅខេត្តសៀមរាប មានភ្ញៀវទេសចរប្រមាណជាង ២លាននាក់ ទៅលេងកម្សាន្ត
ខេត្តសៀមរាប៖ រយៈពេល០៣ថ្ងៃ នៃព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្តពីថ្ងៃទី១៤-១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ មានភ្ញៀវទេសចរជាតិ-អន្តរជាតិ និងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋដើរកម្សាន្តមានចំនួនប្រមាណ ២ ១២០ ៣៧៣នាក់ ក្នុងនោះ ភ្ញៀវទេសចរជាតិ និ អានបន្ត