ព្រឹកនេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញប្រកាសបើកការប្រកួតវាយកូនគោល «ពានរង្វាន់សម្តេចតេជោលើកទី៥»
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា អញ្ជើញជាអធិបតីប្រកាសបើកការប្រកួតកីឡាវាយកូនគោល «ពានរង្វាន់សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រីលើកទី៥» ដែលប្រារព្ធធ្វើឡ អានបន្ត
ព្រឹកនេះ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាបើកសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាល លើកទី៤៣
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បើកសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាល លើកទី៤៣ អាណត្តិទី៥ ដើម្បីសម្រេចលើបេក្ខភាពនាយករដ្ឋមន្រ្តីរបស់បក្សនេះ សម្រាប់ថ្ងៃអនាគត រួមទាំងមានរបៀបវារ អានបន្ត
ស.ស.យ.ក ខេត្តព្រះសីហនុប្រជុំពង្រឹងរចនាសម្ព័ន្ធ និងត្រៀមរៀបចំកម្មវិធីសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ លោក ស្រ៊ុន ស្រ៊ន់ ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជាខេត្តព្រះសីហនុ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពង្រឹងរចនាសម្ព័នសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជាខេត្តព្រះសីហនុ និងប្រជុំត្រ អានបន្ត
ផ្លូវលំ១ខ្សែត្រូវបានជួសជុលឡើងវិញ ដោយប្រើប្រាស់ថវិការបស់រដ្ឋបាលសាលាស្រុកកែវសីមា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ផ្លូវលំក្រាលក្រួសក្រហម១ខ្សែ ជាគម្រោងប្រើប្រាស់ថវិការដ្ឋបាលស្រុកស្រុកកែវសីមា ដែលមានបណ្តោយប្រវែង ៤៩០០ម៉ែត្រ ទទឹងខ្នងទំហំ៥ម៉ែត្រត្រូវបានបើកការដ្ឋានដើម្បីជួសជុលឡើងវិញជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះរៀបចំកិច្ចប្រជុំជាមួយមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ រួមនិងវិស័យឯកជន និងពិព័រណ៍ការងារផលិតផលក្រុមហ៊ុន អ.អឹម អេ ខេមបូឌា
ខេត្តក្រចេះ ៖ នៅថ្ងៃពុធ ៣រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែ ធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះ អញ្ជើញចូលរួមបើកអង្គប្រជុំជាមួយមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្ អានបន្ត
ព្រឹកនេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ អគាររដ្ឋបាលអគ្គនាយកដ្ឋានគយ និងរដ្ឋាករកម្ពុជា
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី២៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជាអញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការអគាររដ្ឋបាលអគ្គនាយកដ្ឋានគយ និងរដ្ឋាករកម្ពុជា អានបន្ត
ក្រុមប្រឹក្សាថ្នាក់មូលដ្ឋានរៀបចំកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សា និងគណៈកម្មាធិការប្រតិបត្តិប្រចាំឆ្នាំ២០២១ របស់សមាគមក្រុមប្រឹក្សាក្រុង ស្រុក ឃុំ សង្កាត់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី សហការជាមួយ សម្ព័ន្ធភាពជាតិក្រុមប្រឹក្សាថ្នាក់មូលដ្ឋាន នៅព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សា និងគណៈកម្មាធិការប្រតិបត្តិប្រចាំឆ្នាំ២០២១ អានបន្ត
សម្ដេច ស ខេង ៖ អំពើជួញដូរមនុស្ស ជាអំពើសាហាវព្រៃផ្សៃ និងជាទាសករបែបថ្មី ដែលរដ្ឋាភិបាលមិនអាចទុកឱ្យប្រជាពលរដ្ឋវេទនានោះទេ
ខេត្តបាត់ដំបង ៖ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្ស(គ.ជ.ប.ជ) បានមានប្រសាសន៍ថា «អំពើជួញដូរមនុស្សជាអំពើសាហាវព្រៃផ្ អានបន្ត
អ្នកចាត់ការទូទៅក្រុមជម្រើសជាតិកម្ពុជា Keisuke Honda ផ្ញើសារជូនអ្នកគាំទ្រ
ភ្នំពេញ ៖ លោក Keisuke Honda អ្នកចាត់ការទូទៅក្រុមជម្រើសជាតិកម្ពុជា បានផ្ញើសារថ្លែងអំណរគុណចំពោះអ្នកគាំទ្រក្រុមជម្រើសជាតិកម្ពុជាទាំងអស់ បន្ទាប់ពីដឹកនាំក្រុមគោព្រៃបរាជ័យ ចំពោះពានរង្វាន់បាល់ទាត់ជើងឯកអាស៊ីអ អានបន្ត
ស្លាប់៣នាក់ និងរបួស១១នាក់ ក្នុងគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ទូទាំងប្រទេសថ្ងៃទី២០ ខែធ្នូម្សិលមិញ
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី២០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ នៅទូទាំងប្រទេសកើតឡើងចំនួន៧លើក បណ្ដាលឲ្យមនុស្សស្លាប់៣នាក់ និងរបួសធ្ងន់ស្រាល១១នាក់។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍ របស់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ។
រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងផែនការណែនាំដល់ប្រធានមន្ទីរថ្មីត្រូវចេះសាមគ្គីភាព ឯកភាពផ្ទៃក្នុង និងមានទំនាក់ទំនងល្អជាមួយស្ថាប័នដទៃ ដើម្បីបំពេញការងារទទួលបានជោគជ័យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តមកិត្តិសេដ្ឋាបណ្ឌិត ឆាយ ថន ទេសរដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងផែនការ បានមានប្រសាសន៍ ក្នុងពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខដំណែងប្រធានមន្ទីរផែនការខេត្តមណ្ឌលគិរី ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ឯកឧត អានបន្ត
ក្រុមចោរប្លន់ផ្ទះអ្នកលក់ឡេ អ៊ាន សៀវម៉ី ត្រូវបានកម្លាំងអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បង្ក្រាបបានហើយ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រោមការចង្អុលបង្ហាញពីលោកនាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អគ្គមេបញ្ជាការរង កងយោធពលខេមរភូមិន្ទ មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស នាយប់ថ្ងៃទី២០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ កម្លាំងអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញដឹកន អានបន្ត
ប្រឡងសញ្ញាបត្រ ទុតិយភូមិឆ្នាំនេះ មានបេក្ខជនដាក់ពាក្យប្រឡងចំនួន១១៤ ១៨៣នាក់
ភ្នំពេញ ៖ សម្រាប់ការប្រឡងសញ្ញាបត្រ ទុតិយភូមិសម្រាប់ថ្ងៃទី២៧-២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ មានបេក្ខជនដាក់ពាក្យប្រឡងចំនួន ១១៤ ១៨៣នាក់ ស្រី៦០ ៣៩៧នាក់ ក្នុងនោះចែកមណ្ឌលសំណេរ ២០៤មណ្ឌល ត្រូវជា៤ ៦១៦បន្ទប់ និងមណ្ឌលកំ អានបន្ត
សម្តេចពញាចក្រី ហេង សំរិន ជំរុញដល់ពុទ្ធសាសនិក រួមគ្នាប្រតិបត្តិតាមព្រះពុទ្ធឱវាទឱ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួន ដើម្បីទ្រទ្រង់ ថែរក្សាព្រះពុទ្ធសាសនា
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចអគ្គមហាពញាចក្រី ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភា ជាព្រះរាជតំណាងដ៍ខ្ពង់ខ្ពស់ ព្រះករុណាជាអម្ចាស់ ជីវិតលើត្បូង ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តក្រចេះដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តីពីការរៀបចំដំណើរការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលនៃ គណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះ និងជាប្រធាន គណៈមេបញ្ជារការឯកភាពខេត្ត នារសៀលថ្ងៃសុក្រ ទី១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តីពីការរៀបចំដំណើរការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យ អានបន្ត
កម្ពុជាដណ្ដើមបានមេដាយសរុប៨គ្រឿងពីការប្រកួតកីឡាទូកក្ដោងជើងឯកអាស៊ីអាគ្នេយ៍នៅខេត្តព្រះសីហនុ
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ការប្រកួតកីឡាទូកក្ដោងជ្រើសរើសជើងឯកអាស៊ីអាគ្នេយ៍ ឆ្នាំ២០២១ នៅខេត្តព្រះសីហនុ បានបញ្ចប់ហើយ ក្រោយដំណើរការប្រកួតដ៏ស្វិតស្វាញរយៈពេល៥ថ្ងៃ លើផ្ទៃសាគរនាតំបន់ឆ្នេរសុខា ដោយ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ៖ ពហុកីឡដ្ឋានជាតិ «មរតកតេជោ» នឹងក្លាយជាកម្លាំងជំរុញទឹកចិត្ត ដ៏មហិមាដល់កីឡាករក្នុងការប្រឹងប្រែងដើម្បីដណ្តើមជោគជ័យ
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធានគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ កិច្ចការសាសនា វប្បធម៌ និងទេសចរណ៍នៃរដ្ឋសភា និងជាប្រធានហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា បានបង្ហាញសុទិដ្ឋិនិយមយ៉ាងមុតមាំថា ពហុកីឡដ្ឋានជាតិ «មរ អានបន្ត
លោកជំទាវ ខាំ សុភាព អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារចលនាប្រឡងប្រណាំងទីក្រុងស្អាតលើកទី៣ ឆ្នាំ២០២១-២០២៥
ខេត្តក្រចេះ ៖ នារសៀលថ្ងៃសុក្រ ទី១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ លោកជំទាវ ខាំ សុភាព គណៈអភិបាលរងខេត្តក្រចេះបានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំមួយស្តីពីពិនិត្យពីវឌ្ឍនភាព វាយតម្លៃការងារចលនាប្រឡងប្រណាំងទីក្រុងស្អាតលើកទី៣ ឆ្នាំ អានបន្ត
ប្រព័ន្ធធារាសាស្រ្តស្រែជ្រៃ (បាក់ខាំ) ដែលជាសមិទ្ធផលថ្មី ក្នុងស្រុកកោះញែក ត្រូវបានសម្ភោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ប្រព័ន្ធធារាសាស្រ្តស្រែជ្រៃ (ហៅបាក់ខាំ) ត្រូវបានធ្វើពិធីសម្ភោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ ក្រោមវត្តមានលោក ជាក់ ម៉េង ហ៊ាង អភិបាលរងខេត្ត តំណាងឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និងលោ អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតឡាវ ប្រចាំនៅកម្ពុជាដែលចប់អាណត្តិ
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បន្ទាប់ពីបានអញ្ជើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសថៃរួចហើយ សម្តេចអគ្គមហាសនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឲ អានបន្ត