រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Tue,23 November 2021 (Time 12:51 PM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រសិទ្ធនាមបន្ថែមឈ្មោះ «ស្ពានមិត្តភាពកម្ពុជា-ចិន ស្ទឹងត្រង់-ក្រូចឆ្មារ» ជា «ស្ពានភ្ជាប់និស្ស័យ»
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានហៅស្ពានសម្ពោធថ្មីនេះថាជា «ស្ពានភ្ជាប់និស្ស័យ» បន្ថែមពីលើឈ្មោះបច្ចុប្បន្ន «ស្ពានមិត្តភាពកម្ពុជា-ចិន ស្ទឹងត្រង់-ក្រូចឆ្មារ»។ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានគូសបញ្ជាក់ថា «ស អានបន្ត
Tue,23 November 2021 (Time 12:50 PM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ៖ ចំណុចជាអាទិភាពនៃនយោបាយរបស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា គឺ ផ្លូវ ស្ពាន សាលា និងមន្ទីរពេទ្យ
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ ថ្លែងក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការស្ពានឆ្លងទន្លេមេគង្គ ស្ពានមិត្តភាពកម្ពុជា-ចិន ស្ទឹងត្រង់-ក្រូចឆ្មារ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានថ្លែងថ អានបន្ត
Tue,23 November 2021 (Time 08:13 AM)
ប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំសំរោង ស្រុកចន្ទ្រា
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ លោក ថន ថាវុទ្ធា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលស្រុកចន្រ្ទា នៅថ្ងៃចន្ទ ៣រោច ខែកត្តិក ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែ អានបន្ត
Mon,22 November 2021 (Time 09:31 AM)
ភ្ញៀវទេសចរជាង៣ម៉ឺននាក់មកលេងកម្សាន្ត ក្នុងខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្នុងរយៈពេល៣ថ្ងៃ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ក្នុងរយៈពេល ៣ថ្ងៃ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូកបណ្តែតប្រទីប អកអំបុក និងសំពះព្រះខែ ភ្ញៀវទេសចរបានមកលេងកម្សាន្ត នៅខេត្តមណ្ឌលគិរីសរុបជាង ៣ម៉ឺននាក់ នេះបើតាមការឲ្យដឹងពីលោក ងិន សុវិមាន ប្រធានមន្ទ អានបន្ត
Mon,22 November 2021 (Time 08:57 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ទទួលអណ្ដូងស្នប់ចំនួន ១០អណ្តូង ពីឯកឧត្តម ខាន់ ខុន និងលោកជំទាវ ខឹម បុប្ផា អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន បីម៉ារៀលអេស្ទេក និងសមាគមបេសកម្មដំណឹងល្អ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ នៅថ្ងៃទី២១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះ ឯកឧត្តម ខាន់ ខុន និងលោកជំទាវ ខឹម បុប្ផា អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន បីម៉ារ អានបន្ត
Mon,22 November 2021 (Time 08:16 AM)
Hun Sen Cup វគ្គពាក់កណ្ដាលផ្ដាច់ព្រ័ត្រនឹងប្រកួតនៅថ្ងៃនេះ បឹងកេត ប៉ះវិសាខា ខណៈស្វាយរៀង ជួបភ្នំពេញក្រោន
ភ្នំពេញ ៖ ពានរង្វាន់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន (Hun Sen Cup)-ថ្នាក់ជាតិ លើកទី១៥ ឆ្នាំ២០២១ បានឈានដល់ការប្រកួតវគ្គពាក់កណ្ដាលផ្ដាច់ព្រ័ត្រហើយ ដែលនឹងប្រកួតនារសៀលថ្ងៃទី២២ ខែវិច្ឆិកានេះហើយ ដោយក្រុមបឹងកេត ត្រូវបើកទ អានបន្ត
Mon,22 November 2021 (Time 08:15 AM)
ថ្ងៃនេះសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំកំពូលពិសេសអាស៊ាន-ចិន ដើម្បីរំលឹកខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៣០ នៃទំនាក់ទំនងដៃគូសន្ទនាអាស៊ាន-ចិន
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំកំពូលពិសេសអាស៊ាន-ចិន ដើម្បីរំលឹកខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៣០ នៃទំនាក់ទំនងដៃគូសន្ទនាអាស៊ាន-ចិន នៅថ អានបន្ត
Mon,22 November 2021 (Time 08:14 AM)
សិង្ហបុរីបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន១,៦៧០ករណី និងស្លាប់០៨នាក់បន្ថែមទៀត ក្នុងរបាយការណ៍ថ្ងៃអាទិត្យ
សិង្ហបុរី ៖ ប្រទេសសិង្ហបុរីនៅថ្ងៃអាទិត្យម្សិលមិញ បានរាយការណ៍ពីករណីឆ្លងកូវីដ១៩ ថ្មីៗចំនួន១,៦៧០ករណីបន្ថែមទៀត និងអ្នកស្លាប់ថ្មីដោយសារជំងឺដ៏កាចសាហាវនេះចំនួន០៨នាក់ទៀតផងដែរ ។ នេះបើយោងតាមការចេញផ្សាយដោយសារព័ត អានបន្ត
Mon,22 November 2021 (Time 08:13 AM)
អបអរសាទរ! កម្ពុជាទទួលបានសិទ្ធិធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះការប្រកួតកីឡាយុវជនអាស៊ី ឆ្នាំ២០២៩ ជាផ្លូវការ
ភ្នំពេញ ៖ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ទទួលបានសិទ្ធិធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះ ការប្រកួតកីឡាយុវជនអាស៊ី ឆ្នាំ២០២៩ ជាផ្លូវការហើយ បន្ទាប់ពីឯកឧត្តមបណ្ឌិត ថោង ខុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិអូឡាំព អានបន្ត
Mon,22 November 2021 (Time 08:12 AM)
៣ថ្ងៃ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក ខេត្តកែបមានភ្ញៀវទេសចរទៅលេងកម្សាន្តជាង៧ម៉ឺន៥ពាន់នាក់
ខេត្តកែប ៖ នាឱកាសព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក គិតចាប់ពីថ្ងៃទី១៨ -២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២១ គោលដៅឆ្នេរសមុទ្រ និងកោះនៅក្នុងខេត្តកែបមានប្រជាពលរដ្ឋ ក៏ដូចជាភ្ញៀវទេសចរទៅលេងកម្សាន អានបន្ត
Mon,22 November 2021 (Time 08:11 AM)
ខេត្តព្រះសីហនុទទួលបានភ្ញៀវទេសចរជាង១១ម៉ឺននាក់ រយៈពេល៣ថ្ងៃក្នុងឱកាសព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ក្នុងឱកាសព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្ដែតប្រទីប អកអំបុក និងសំពះព្រះខែ រយៈពេល០៣ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី១៨ ដល់ថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ មានភ្ញៀវទេសចរជាតិ-អន្តរជាតិមកលេងកម្សាន្តនៅតំបន់ឆ្នេរ ដែ អានបន្ត
Fri,19 November 2021 (Time 02:39 PM)
សមិទ្ធផលនានា នៅសកលវិទ្យាល័យជាតិមានជ័យ ត្រូវសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ ឯកឧត្តម ស សុខា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងលោកជមទាវ កែ សួនសូភី បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវវិថី «ឯកឧត្តម ស សុខា និងលោកជំទាវ កែ សួនសុភី» និ អានបន្ត
Fri,19 November 2021 (Time 02:36 PM)
ថ្ងៃទី១នៃបុណ្យអុំទូក មានភ្ញៀវទេសចរដើរកម្សាន្តជាង១៣ម៉ឺននាក់ ហើយនឹងបន្តកើនឡើងនៅទី២ និងទី៣
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្ដម ថោង ខុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍បានឲ្យដឹងថា ក្នុងនាឱកាសថ្ងៃឈប់សម្រាកទី១ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ នៅទូទា អានបន្ត
Fri,19 November 2021 (Time 02:35 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ ជូនដំណឹងពីការបញ្ជាក់អត្តសញ្ញាណជូនប្រជាពលរដ្ឋ សម្រាប់ចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ១៩
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹងស្តីពីការបញ្ជាក់អត្តសញ្ញាណជូនប្រជាពលរដ្ឋ សម្រាប់ចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ១៩។ រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានសង្កេតឃើញថា នៅមានប្រជាពលរដ្ឋមួយចំនួនទៀតនៅម អានបន្ត
Thu,18 November 2021 (Time 07:38 AM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ៖ ការរៀបចំសាងសង់វិមានឯករាជ្យ គឺទុកជាសម្បត្តិវប្បធម៌ទេសចរណ៍ប្រវត្តិសាស្រ្ត
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានរៀបចំសាងសង់វិមានឯករាជ្យ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិទី៦ សង្កាត់វាលវង់ ក្រុងកំពង់ចាម ដើម្បីទុកជាសម្បត្ដិវប្បធម៌ទេសចរណ៍ប្រវត្តិសាស្រ្ត។ ការគ្រោង អានបន្ត
Thu,18 November 2021 (Time 07:36 AM)
អ្នកទោសទាំង៧នាក់ ដែលហែកគុក នៅខេត្តស្ទឹងត្រែងរត់គេចខ្លួនត្រូវបានសមត្ថកិច្ចចាប់បានមកវិញអស់ហើយ
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ អ្នកទោសចំនួន២នាក់ទៀត ត្រូវបានកម្លាំងសមត្ថកិច្ចបន្តតាមប្រម៉ាញ់ចាប់បានមកវិញហើយ ក្រោយពួនសម្ងំលាក់ខ្លួនតាមព្រក្នុងភូមិសាស្រ្តស្រុកថាឡាបរិវ៉ាត់ និងស្រុកបុរីអូរស្វាយសែនជ័យ ក្នុងរយៈពេល១សប្ត អានបន្ត
Thu,18 November 2021 (Time 07:34 AM)
លោកជំទាវ ម៉ែន សំអន នាំយកអំណោយចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋទីទ័លក្រចំនួន១៧០គ្រួសារ មកពីឃុំទាំង១១ នៅស្រុកកំពង់រោទិ៍
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ លោកជំទាវកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន គណៈកិត្តិយសសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តស្វាយរៀង រួមដំណើរដោយ លោកជំទាវ ដួង វណ្ណា ប្រធានកិត្តិយសសាខា ឯកឧត្តម ម៉ែន វិបុល ប្រធានគណៈកម្មការសាខាកាកបាទក្រហមក អានបន្ត
Thu,18 November 2021 (Time 07:32 AM)
មណ្ឌលយុវនីតិសម្បទា ក្នុងស្រុកកណ្តាលស្ទឹងនឹងសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនៅចុងខែធ្នូ ក្រោមអធិបតីសម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង
ខេត្តកណ្តាល ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម វង សូត រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា និងឯកឧត្តម គង់ សោភ័ណ្ឌ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្ដាល ព្រមទាំងមន្ត្រីពាក់ព័ អានបន្ត
Thu,18 November 2021 (Time 07:31 AM)
ឯកអគ្គរដ្ឋទូតចិន ៖ ដរាបណាកម្ពុជាមិនទាន់អស់មេរោគកូវីដ-១៩ ចិនក៏មិនបញ្ឈប់ការផ្គត់ផ្គង់ជំនួយវ៉ាក់សាំងមកកម្ពុជាដែរ
ភ្នំពេញ ៖ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតចិនប្រចាំកម្ពុជា លោក វ៉ាង វិនធាន (Wang Wentian) បានអះអាងក្នុងនាមរដ្ឋាភិបាលសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិនយ៉ាងដូច្នេះថា ដរាបណាប្រទេសកម្ពុជាមិនទាន់អស់មេរោគ និងជំងឺកូវីដ១៩ទេនោះ រដ្ឋាភិបាល អានបន្ត
Wed,17 November 2021 (Time 08:29 AM)
អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញជំរុញឱ្យអាជ្ញាធរខណ្ឌទាំង១៤ រក្សាសន្តិសុខជូនប្រជាពលរដ្ឋ និងពង្រឹងឲ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួននូវវិធានរបស់ក្រសួងសុខាភិបាល ក្នុងឱកាសឈប់សម្រាកបុណ្យអ៊ុំទូក
ភ្នំពេញ ៖​ ឯកឧត្ដម ឃួង ស្រេង​ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញបានជំរុញឱ្យកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធអាជ្ញាធរខណ្ឌទាំង១៤និងមន្ទីរពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ចំណុះអោយរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ត្រូវតែរក្សាឲ្យបាននូវសន្តិសុខសណ្ដ អានបន្ត