រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Sat,06 November 2021 (Time 07:54 AM)
ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អនុញ្ញាតឲ្យអគ្គកុងស៊ុលឡាវប្រចាំខេត្តស្ទឹងត្រែងចូលជួបសំណេះសំណាល និងពិក្សាការងារ
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះបានអនុញ្ញាតឲ្យឯកឧត្តម ឃុំសន ខុនប៉ាស៊ើត អគ្គ អានបន្ត
Sat,06 November 2021 (Time 07:52 AM)
ផ្ទះមនុស្សធម៌ទី៦ របស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាមត្រូវបានប្រគល់ជូនជនពិការទ័លលំបាក១គ្រួសារនៅស្រុកជើងព្រៃ
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្ត និងប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តកំពង់ចាម រួមដំណើរដោយព្រះសីលសំវរ ប៊ត តាំងឆេង ព្រះនាគមុនីមេគណខេត្ត និងសហការី នៅព្រឹកទី៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ អានបន្ត
Sat,06 November 2021 (Time 07:50 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរទិវាជាតិទីក្រុងស្អាតលើកទី៩ ក្រោមប្រធានបទ “ទម្លាប់ថ្មី ដើម្បីទីក្រុងស្អាត”
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញអបអរសាទរទិវាជាតិទីក្រុងស្អាតលើកទី៩ ក្រោ អានបន្ត
Sat,06 November 2021 (Time 07:47 AM)
សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តស្វាយរៀងនាំយកអំណោយមនុស្សធម៌ ចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋងាយរងគ្រោះចំនួន៩០គ្រួសារក្នុងស្រុកស្វាយជ្រំ
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ ដោយមានការចាត់តាំងពីសំណាក់ឯកឧតុ្តម ម៉ែន វិបុល ប្រធានគណៈកម្មការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តស្វាយរៀង នាថ្ងៃទី៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ លោកជំទាវ ហៅ ច័ន្ទសិរីទេពី ចៅ ភិរុណ អនុប្រធានគណៈកម្មាធ អានបន្ត
Sat,06 November 2021 (Time 07:45 AM)
សម្តេច ស ខេង អនុញ្ញាតឲ្យអគ្គលេខាធិការង នៃអង្គការសហប្រជាជាតិ និងជាលេខាធិការប្រតិបត្តិ នៃ UN-ESCAP ជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ នារសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី០៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ បានអនុញ្ញាតដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឱ្យលោកជំទាវ Armida Salsiah Alisjahbana អគ្គលេខាធិការង នៃអ អានបន្ត
Thu,04 November 2021 (Time 07:22 AM)
ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែង ប្រធានទីស្នាក់ការត្រួតពិនិត្យច្រកទ្វារព្រំដែនក្នុងភូមិសាស្រ្ដស្រុកកំរៀង ស្រុកភ្នំព្រឹក និងស្រុកសំពៅលូន
នៅព្រឹកថ្ងៃពុធទី០៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត អញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែង ប្រធានទីស្នាក់ការត្រួតពិនិត្យច្រកទ្វារព្រំដែនក្នុងភូមិសាស្រ្ដស្រុកកំរៀង ស្រ អានបន្ត
Thu,04 November 2021 (Time 07:20 AM)
អភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈអភិបាលខេត្ត និងដាក់ចេញនូវផែនការ ៩ចំណុច ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងភាពរីកចម្រើនរបស់ប្រទេសជាតិ និងសំណូមពរចាំបាច់របស់ប្រជាពលរដ្ឋ
(ពោធិ៍សាត់)៖ រដ្ឋបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ នាថ្ងៃទី០៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានបើកកិច្ចប្រជុំគណៈអភិបាលខេត្ត ប្រចាំខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ក្រោមកិច្ចដឹកនាំពី ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងដោយបានការចូលរួ អានបន្ត
Thu,04 November 2021 (Time 07:18 AM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង ប្រគល់ថវិកាឧបត្ថម្ភរបស់រាជដ្ឋាភិបាលជូនដល់គ្រួសារសព ដែលទទួលមរណភាពដោយសារជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន ០៩គ្រួសារ
ស្ទឹងត្រែង៖ នាព្រឹកថ្ងៃពុធទី០៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង បានអញ្ជើញប្រគល់ថវិកាឧបត្ថម្ភរបស់រាជដ្ឋាភិបាល ដឹកនាំដោយ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករ អានបន្ត
Thu,04 November 2021 (Time 07:17 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តកោះកុង រៀបចំសិក្ខាសាលាសមាហរណកម្មកម្មវិធីវិនិយោគបីឆ្នាំរំកិល (២០២២-២០២៤) របស់រដ្ឋបាលស្រុកបូទុមសាគរ
ថ្ងៃពុធទី៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ លោក អ៊ុក ភ័ក្ត្រា អភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលខេត្តកោះកុង បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងសិក្ខាសាលាសមាហរណកម្មកម្មវិធីវិនិយោគបីឆ្នាំរំកិល (២០២២-២០២៤) របស់រដ្ឋបាលស្រុកបូទុមសាគរ។ កម្ម អានបន្ត
Wed,03 November 2021 (Time 09:25 AM)
ស្នងការនគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលអំណោយឧបត្ថម្ភពីអាជីវករផ្សារសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត្ត នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១២រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ បានទទួលជំនួយឧបត្ថម្ភពីលោក អាំង វាសនា និងភ អានបន្ត
Wed,03 November 2021 (Time 08:01 AM)
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាល និងដំឡើងផ្ទាំងប៉ាណូអប់រំការយល់ដឹងអំពីគ្រោះថ្នាក់ដោយសារយុទ្ធភណ្ឌគ្រឿងផ្ទុះ (គ្រាប់មីន និងសំណល់ជាតិផ្ទុះសល់ពីសង្រ្គាម) នៅបរិវេណវិទ្យាល័យកំរៀង ស្រុកកំរៀង
នៅរសៀលថ្ងៃអង្គារទី០២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាល និងតម្លើងផ្ទាំងប៉ាណូអប់រំ ការយល់ដឹងអំពីគ្រោះថ្នាក់ដោយសារយុទ្ធភណ្ឌគ្រឿងផ្ទុះ (គ្រាប់ម អានបន្ត
Wed,03 November 2021 (Time 08:00 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដឹកនាំក្រុមការងារចុះដោះស្រាយទំនាស់ និងសំណូមពរ ប្រជាពលរដ្ឋ ចំនួនពីរឃុំ គឺឃុំសេដ្ឋី និងឃុំធ្លកវៀន ស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅអង្គារទី០២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស្រ៊ន សំឫទ្ធី អភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងជាប្រធានក្រុមការងារដោះស្រាយទំនាស់ និងសំណូមពរស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ បានដឹកនាំក្រុមការងារដោះស្ អានបន្ត
Wed,03 November 2021 (Time 07:58 AM)
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយឧបត្ថម្ភជូនគ្រួសាររងគ្រោះភ្លើងឆេះផ្ទះ
រសៀលថ្ងៃទី២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ លោកជំទាវ នួម សោភ័ណ អ្នកតំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលបន្ទាយមានជ័យ ដមដំណើរដោយ លោក លី សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលរងខេត្ត លោក យឹម សំណាង អភិបាលស្រុ អានបន្ត
Wed,03 November 2021 (Time 07:55 AM)
ឯកឧត្តម សោម ពិសិដ្ឋ អញ្ជើញចុះពិនិត្យការដ្ឋានជួសជុលផ្លូវខេត្តលេខ១៣៣២ ដោយចាក់ក្រាលបេតុងសរសៃដែក (RC)​
ខេត្តកែប ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ៍​ ទី០២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២១ នេះ​ ឯកឧត្តម សោម ពិសិដ្ឋ អភិបាល​ នៃគណៈអភិបាលខេត្ត​កែប​ រួមជាមួយ​ លោក​ អភិបាល​រងខេត្ត​ បានអញ្ជើញដឹកនាំ​ មន្ទីរអង្គភាព​ជំនាញ​ គណ:អភិបាលស្រុក​ ក្ អានបន្ត
Wed,03 November 2021 (Time 07:52 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំ ស.ស.យ.ក ខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំគ្រឿងឧបភោគបរិភោគឧបត្ថម្ភដល់សមាជិកដែលបានឆ្លងជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីចូលរួមរំលែកការលំបាក និងលើកទឹកចិត្តសមាជិកស.ស.យ.កស្រុក ដែលបានឆ្លងជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងពេលបំពេញភារកិច្ចដោយស្ម័គ្រចិត្តចូលរួមសម្របសម្រួលក្នុងយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងជូនប្រជាពលរដ្ឋនាពេលក អានបន្ត
Wed,03 November 2021 (Time 07:50 AM)
លោកជំទាវ ម៉ែន សំអន នាំយកអំណោយចែកជូនដល់ប្រជាពលលរដ្ឋ ដែលរងគ្រោះដោយសារខ្យល់កន្ត្រាក់ចំនួន៨៤គ្រួសារ នៅស្រុករមាសហែក
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ លោកជំទាវកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន គណៈកិត្តិយសសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តស្វាយរៀង រួមដំណើរដោយ លោកជំទាវ ដួង វណ្ណា ប្រធានកិត្តិយស សាខា ឯកឧត្តម ម៉ែន វិបុល ប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខា ឯកឧត្តម អានបន្ត
Tue,02 November 2021 (Time 08:55 AM)
ស្នងការនគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អនុញ្ញាតឲ្យក្រុមការងារចម្រុះអធិការកិច្ចហត្ថពលកម្មបរទេស ចូលជួបសំដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អនុញ្ញាតិឲ្យក្រុមការងារចម្រុះអធិការកិច្ចហត្ថពលកម្មបរទេស ចុះធ្វើអធិការកិច្ច តាមសហគ្រាស គ្រឹះស្ថាននានាក្នុងខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំដោយល អានបន្ត
Tue,02 November 2021 (Time 08:53 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីអញ្ជើញចុះពិនិត្យដំណើរការចាក់វ៉ាក់សាំងលើកទី១ ដល់កុមារអាយុ៥ឆ្នាំ នៅក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ អាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរី និងមន្ទីរសុខាភិបាលនៃរដ្ឋបាលខេត្តបានបើកដំណើរការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១៩ លើកទី១ ដល់កុមារអាយុ៥ ឆ្នាំ រស់នៅក្រុងសែនមនោរម្យ ដើម្បីការពារកុមារពីហានិភ័យនៃការឆ្ល អានបន្ត
Tue,02 November 2021 (Time 08:52 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរីអនុញ្ញាតឲ្យក្រុមការងារចម្រុះអធិការកិច្ចហត្ថពលកម្មបរទេស ចូលជួបសំដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នាព្រឹកថ្ងៃទី០១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ បានអនុញ្ញាតឲ្យក្រុមការងារចម្រុះអធិការកិច្ចហត្ថពលកម្មបរទេស ចុះធ្វើអធិការកិច្ច តាមសហគ្រាស គ្រឹះស្ថាននានាក្នុងខ អានបន្ត
Tue,02 November 2021 (Time 08:51 AM)
សាលាដំបូងខេត្តក្រចេះ ចេញដីកាឃុំខ្លួនមេបញ្ជាការអាវុធហត្ថក្រុងក្រចេះដែលប្រើហិង្សាលើកុមារី២នាក់
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាថ្ងៃទី០១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ សាលាដំបូងខេត្តក្រចេះបានចេញដីកាបង្គាប់ឱ្យឃុំខ្លួនជនត្រូវចោទ ទេព ហ៊ុយ ដែលជាមេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថក្រុងក្រចេះ បន្ទាប់ពីជននេះបានប្រើអំពើហិង្សាលើកុមារី២នាក់ អានបន្ត