រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Mon,16 October 2023 (Time 11:27 AM)
ក្រសួងធនធានទឹក ជូនដំណឹងពីស្ថានភាពធាតុអាកាសនៅកម្ពុជា សម្រាប់ថ្ងៃទី១៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹង អំពីស្ថានភាពធាតុអាកាសនៅកម្ពុជា សម្រាប់ថ្ងៃទី១៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣។ ក្រសួងបញ្ជាក់ថា ប្រព័ន្ធសម្ពាធទាប (ITCZ) បន្តអូសបន្លាយកាត់លើភាគខាងត្បូងប្រទ អានបន្ត
Thu,12 October 2023 (Time 12:59 PM)
ADB ត្រៀមពង្រឹង និងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការដ៏ល្អបន្ថែមទៀត សំដៅបន្តរួមចំណែកក្នុងកិច្ចដំណើរការអភិវឌ្ឍន៍របស់កម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ លោក ទីន ហ្វត វឺកក្លិន អគ្គនាយកនៃអគ្គនាយកដ្ឋានអាស៊ីអាគ្នយ៍ នធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី (ADB) បានថ្លែងអំណរគុណចំពោះរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ចំពោះកិច្ចសហប្រតិបត្តិការលួ និងជិតស្និទ្ធជាមួយ ADB ក្នុងរយៈពេលជ អានបន្ត
Thu,12 October 2023 (Time 12:58 PM)
ប្រេស៊ីលគ្រោងបើកស្ថានទូតនៅកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ២០២៤ និងអញ្ជើញសម្ដេចធិបតីទៅទស្សនកិច្ចនៅប្រទេសខ្លួនផងដែរ
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសប្រេស៊ីល លោក ម៉ៅរូ វីអេរ៉ា (Mauro Vieira) បានអបអរសាទរចំពោះការឡើងកាន់អំណាចរបស់នាយករដ្ឋមន្ត្រី សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងប្រកាសថាប្រទេសលោកគ្រោងបើកស្ថានទូតអចិន្ត្រៃយ៍ក្នុងប្រ អានបន្ត
Thu,12 October 2023 (Time 12:57 PM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងប្រធាន Nippon Foundation ឯកភាពក្នុងការបំពេញទស្សនកិច្ចទៅកាន់មីយ៉ាន់ម៉ារួមគ្នានាពេលខាងមុខ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ ព្រះមហាក្សត្រ និងលោក យូហេ សាសាកាវ៉ា ប្រធាន Nippon Foundation បានបង្ហាញអំពីបំណងរួមគ្នា ក្នុងការរួមដំណើរទៅបំពេ អានបន្ត
Thu,12 October 2023 (Time 12:55 PM)
រដ្ឋាភិបាលវៀតណាមបេ្តជ្ញាពង្រីកប្រតិបត្តិការនូវគ្រប់កម្រិត ពិសេសវិស័យការពារជាតិ និងសន្តិសុខ
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១១ ខែ តុលា ឆ្នាំ២០២៣, សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យ លោក ង្វៀន ហ៊ុយតាំង ឯកអគ្គរដ្ឋទូតវៀតណាមប្រចំាកម្ពុជាចូលជួបសម្តែងការគួរសម អានបន្ត
Thu,12 October 2023 (Time 12:54 PM)
លទ្ធផលជំនួបទ្វេភាគី រវាងរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសកម្ពុជា និងរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសប្រេស៊ីល
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិកម្ពុជា បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានស្តីពី ជំនួបទ្វេភាគី រវាង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី សុខ ចិន្តាសោភា រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ និងលោក M អានបន្ត
Tue,10 October 2023 (Time 10:36 AM)
សូមគោរពជូនពរ ឯកឧត្តម ជាកែវចិន្តា ទីប្រឹក្សា និងជាប្រធាននាយកដ្ឋាននីតិកម្ម នៃក្រសួងព័ត៌មាន ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌ និងពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ គ ស ២០២៣
នៅថ្ងៃអង្គារ ១១ រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនិងថ្ងៃទី ១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌនិងភ្ជុំបិណ្ឌប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ២០២៣ ខ្ញុំបាទ ប៉ាវសុភ័ក្រ ចាងហ្វាងគេហទំព័រក អានបន្ត
Tue,10 October 2023 (Time 10:34 AM)
សូមគោរពជូនពរ ឯកឧត្តម នេតភក្រ្តា រដ្ឋមន្ត្រី​ ក្រសួងព័ត៏មាន ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ
នៅថ្ងៃអង្គារ ១១ រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌនិងភ្ជុំបិណ្ឌប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ២០២៣ ខ្ញុំបាទ ប៉ាវសុភ័ក្រ ចាងហ្វាងគេហទំព័រក អានបន្ត
Thu,05 October 2023 (Time 02:18 PM)
ព្រះរាជក្រឹត្យតែងតាំង និងផ្តល់ឋានៈដល់សមាសភាពក្រុមប្រឹក្សានីតិកម្ម និងយុត្តិធម៌ នៃក្រសួងយុត្តិធម៌ចំនួន៣៤រូប
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណាព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី សមានភូមិជាតិសាសនា រក្ខេតខត្តិយា ខេមរាររដ្ឋរាស្ត្រ ពុទ្ធិទ្រ្ទាធរាមហាក្សត្រខេមរាជនា សមូហោតាស កម្ពុជាឯករាជ្យរដ្ឋបូរណសន្តិ សុភមង្គលា សិរីវិបុលា ខ អានបន្ត
Thu,05 October 2023 (Time 02:17 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ណែនាំឲ្យពង្រឹងការអប់រំពីថ្នាក់មត្តេយ្យដល់ថ្នាក់ទី១២ ដើម្បីឲ្យវិស័យអប់រំកាន់តែរីកចម្រើនខ្លាំងថែមទៀត
ភ្នំពេញ៖ ​សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា បានណែនាំដល់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ត្រូវពង្រឹងការអប់រំចាប់ពីថ្នាក់មត្តេយ្យ ដល់ថ្នាក់ទី១២ ដើម្បីធ្វើ​យ៉ាង​ឲ្យ​វិស័យ​អប់​រំ​នៅ​កម្ពុជាក អានបន្ត
Thu,05 October 2023 (Time 02:15 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ប្រកាសថានឹងធ្វើឲ្យសាលារដ្ឋមានគុណភាពកាន់តែល្អ
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានប្រកាសថានឹងធ្វើឲ្យសាលារដ្ឋទាំងអស់ទូទាំងប្រទេសមានគុណភាពល្អ ដោយមិនចាំបាច់ឱ្យឪពុកម្ដាយមានការពិបាកក្នុងការស្វែងរកសាលាមានគុណភាពដល់កូនរបស់ពួកគេនោះទ អានបន្ត
Thu,05 October 2023 (Time 02:14 PM)
អាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរី ពង្រីកផ្នែកហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ ដើម្បីបង្កើនសោភ័ណភាព ទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បាននិងកំពុងបន្តអភិវឌ្ឍន៍ពង្រីកផ្នែកហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនានាជាច្រើន ដើម្បីជាប្រយោជន៍សាធារណៈ និងបង្កើនសោភ័ណភាពសម្រាប់អ្នកទេសចរ នឹងចូលមកកម្សាន្តនាឱកាសផ្សេងៗ ជាពិសេសក្ន អានបន្ត
Thu,05 October 2023 (Time 02:12 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ រដ្ឋសល់លុយជាង ២០០លានដុល្លារពីការលុបគម្រោងមិនចាំបាច់ក្នុងឆ្នាំ២០២៣
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី សម្រេចលុបការសិក្សាគម្រោងមួយចំនួនដែលមិនចាំបាច់ក្នុងឆ្នាំ២០២៣ នាំឲ្យជាតិសល់លុយជាង ២០០លានដុល្លារ។ នេះជាការប្រកាសរបស់សម្ដេចធិបតីក្នុងឱកាសអបអរទិវាគ្រូបង្រៀន អានបន្ត
Wed,04 October 2023 (Time 01:31 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ ខ្ញុំដោះស្រាយបញ្ហាកង្វល់របស់ពលរដ្ឋរហូត មិនដែលព្រងើយកន្តើយឡើយ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បានឆ្លើយតប ទៅក្រុមមនុស្ស មួយចំនួន ដែលចោទ ប្រកាន់សម្តេច មិនព្រមចូលរួមដោះស្រាយ កង្វល់របស់ប្រជាពលរដ្ឋថា សម្តេចមិន ដែលព្រងើយកន្តើយក្នុង ការចូលរួមដោ អានបន្ត
Wed,04 October 2023 (Time 01:30 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ រដ្ឋមិនបង្កើតពន្ធថ្មី ដាក់លើពលរដ្ឋ និងមិនយកពន្ធដីស្រែ
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃកម្ពុជា បានថ្លែងប្រកាសជាសាធារណៈម្តងទៀតថា រាជរដ្ឋាភិបាលអាណត្តិថ្មីនេះ មិនមានការបង្កើតពន្ធ ដើម្បីដាក់បន្ទុកលើប្រជាពលរដ្ឋ របស់ខ្លួនឡើយ និងមិនយកពន្ធដីស្រ អានបន្ត
Wed,04 October 2023 (Time 01:28 PM)
ក្រសួងមហាផ្ទៃចេញគោលការណ៍ ស្ដីពីការពង្រឹងការគ្រប់គ្រងនិងការត្រួតពិនិត្យការចេញ-ចូលឆ្លងកាត់ព្រំដែន
ក្រសួងមហាផ្ទៃចេញគោលការណ៍ ស្ដីពីការពង្រឹងការគ្រប់គ្រងនិងការត្រួតពិនិត្យការចេញ-ចូលឆ្លងកាត់ព្រំដែន ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងមហាផ្ទៃដាក់ចេញគោលការណ៍ ស្ដីពីការពង្រឹងការគ្រប់គ្រងនិងការត្រួតពិនិត្យការចេញ-ចូលឆ្លងកាត់ អានបន្ត
Wed,04 October 2023 (Time 01:27 PM)
យោធា៣នាក់ត្រូវបានលុបឈ្មោះចេញពីក្របខណ្ឌ ដោយសារពាក់ព័ន្ធការប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀន
ភ្នំពេញ៖ មន្ត្រីយោធាចំនួន៣នាក់ ត្រូវបានលុបឈ្មោះចេញពីក្របខណ្ឌ ដោយសារតែពាក់ព័ន្ធការប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀន។ យោងតាមសេចក្តីសម្រេចចុះហត្ថលេខាដោយនាយឧត្តមសេនីយ៍ ទៀ សីហា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពា អានបន្ត
Wed,04 October 2023 (Time 01:26 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អនុញ្ញាតឲ្យឯកអគ្គរាជទូតអង់គ្លេសចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឲ្យ លោក ដូមីនិក វីល្លៀម (Dominic Williams) ឯកអគ្គរាជទូត នៃចក្រភពអង់គ្លេស អានបន្ត
Wed,04 October 2023 (Time 01:25 PM)
លោក ផែង វណ្ណៈ ធ្វើលិខិតសុំទោស ក្រោយផ្សាយរំលោភលើវិជ្ជាជីវៈ
ភ្នំពេញ៖ លោក ផែង វណ្ណៈ អាយុ៥៣ឆ្នាំ ចាងហ្វាងគេហទំព័រ Phengvannaknews បានធ្វើលិខិតគោរពជូនឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន ដែលមានកម្មវត្ថុ ស្តីពីការសុំទោសចំពោះករណីរំលោភលើវិជ្ជាជីវៈសារព័ត៌ម អានបន្ត
Tue,03 October 2023 (Time 03:30 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ ករណីសាងសង់សំណង់នៅថៃ ស្រដៀង ប្រាសាទអង្គរ ក្រសួងវប្បធម៌កម្ពុជា -ថៃ កំពុងធ្វើការជាមួយគ្នា
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បានលើកឡើងថា ចំពោះករណីការសាងសង់ សំណង់មួយកន្លែង ស្ថិតនៅវត្តភូម៉ានហ្វា ក្នុងខេត្តបុរីរម្យ ប្រទេសថៃស្រដៀង ប្រាសាទអង្គរ។ សម្តេចបានជួបពិភាក្សា ជាម អានបន្ត