រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Sun,10 September 2023 (Time 09:09 AM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ស្នើកូរ៉េ លើកកម្ពស់កម្រិតទំនាក់ទំនងកម្ពុជា-កូរ៉េ​ ឱ្យ​ឈាន​ដល់​ភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រគ្រប់ជ្រុងជ្រោយ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានស្នើលោក​ គីម ជីន ព្យូ ប្រធានរដ្ឋសភា នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ លើកកម្ពស់កម្រិតទំនាក់ទំនង កម្ពុជា-កូរ៉េ ឲ្យឈានដល់ភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រគ្រប់ជ្រុងជ្រោយ ។ អានបន្ត
Sun,10 September 2023 (Time 09:08 AM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជួបពិភាក្សាការងារតាមទូរស័ព្ទជាមួយប្រធានាធិបតី គុយបា
ភ្នំពេញ៖ នាល្ងាច ថ្ងៃទី៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ នៅខុទ្ទកាល័យនាយករដ្ឋមន្ត្រី ក្រុងតាខ្មៅ, សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែតនាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានជួបពិភាក្សាការងារតាមទូរស័ព្ទជាមួយ ឯកឧត្តម មីហ អានបន្ត
Wed,06 September 2023 (Time 08:34 AM)
ខ្លឹមសារសង្ខេបស្តីពីសម្តេច ហ៊ុន ម៉ាណែត​​ អញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន លើកទី៤៣
ភ្នំពេញ៖ ខ្លឹមសារសង្ខេបស្តីពីសម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ចូលរួមពិធីបើកកិច្ចប្រជុំពេញអង្គ និងកិច្ចប្រជុំចង្អៀត នៃកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ានលើកទី៤៣ នៅរដ្ឋធាន អានបន្ត
Wed,06 September 2023 (Time 08:33 AM)
កម្ពុជា-ហ្វីលីពិន ចាប់ដៃគ្នាអភិវឌ្ឍន៍កសិកម្ម និងសហគ្រាសមីក្រូ ធុនតូច និងមធ្យម
ហ្សាការតា៖ កម្ពុជា និងហ្វីលីពិន បានចាប់ដៃគ្នាអភិវឌ្ឍន៍លើវិស័យកសិកម្ម និងសហគ្រាសមីក្រូ ធុនតូច និងមធ្យម។ ហត្ថលេខាលើ អនុស្សរណៈនៃការយោគយល់ភាព​ជា​ដៃគូលើកិច្ចអភិវឌ្ឍន៍ ត្រូវបានធ្វើឡើងនៅល្ងាចថ្ងៃទី៥ ខែកញ្ញា អានបន្ត
Wed,06 September 2023 (Time 07:31 AM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ចូលរួមកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ានលើកទី៤៣
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា នាព្រឹកថ្ងៃទី៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានចូលរួមពិធីបើកកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន លើកទី៤៣ នៅទីក្រុងហ្សាការតា សាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូនេស៊ី ។ សូមបញ្ជាក់ថា សម្ អានបន្ត
Wed,06 September 2023 (Time 07:29 AM)
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ស្នើម៉ាឡេស៊ី គាំទ្រគម្រោងសាងសង់ខ្សែបញ្ជូន ថាមពលក្រោមសមុទ្រ
ភ្នំពេញ ៖សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃកម្ពុជា បានស្នើរដ្ឋាភិបាល ម៉ាឡេស៊ី គាំទ្រគម្រោង នៃការសាងសង់ខ្សែបញ្ជូន ថាមពលក្រោមសមុទ្រ ពីប្រទេសឡាវ កាត់តាមថៃ ឆ្ពោះទៅសិង្ហបុរី ហើយត្រូវឆ្លងកាត់ព អានបន្ត
Wed,06 September 2023 (Time 07:27 AM)
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជួបពិភាក្សាការងារជាមួយនាយករដ្ឋមន្ត្រីសិង្ហបុរី
ហ្សការតា៖ នៅល្ងាចថ្ងៃអង្គារ ទី៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣នេះ នាយករដ្ឋមន្ត្រីដ៏មានប្រជា​ប្រិយ​របស់កម្ពុជា សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានជួបពិភាក្សាការងារជាមួយលោក លី សៀន ឡុង នាយករដ្ឋមន្ត្រីសិង្ហបុរី នៅទីក្រុ អានបន្ត
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងសម្ដេចតេជោ គឺជាមេដឹកនាំក្មេងជាងគេក្នុងពេលដែលចូលប្រជុំអាស៊ានលើកដំបូងដូចគ្នា
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានឱ្យដឹងថាសម្តេចជានាយករដ្ឋមន្ត្រីដែលមានវ័យក្មេងជាងគេគ្រាដែលសម្តេចចូលរួមប្រជុំអាស៊ានលើកដំបូងដែលជាការប្រជុំកំពូលអាស៊ានលើកទី៣ នៅហ្វីលីពីន ខណៈការប្រជុំកំពូលលើកទី៤៣ ដែលឥណ្ឌូណេ អានបន្ត
Tue,05 September 2023 (Time 09:36 AM)
រដ្ឋមន្ដ្រីមហាផ្ទៃ ឲ្យពិនិត្យតម្លៃធ្វើលិខិតឆ្លង ដែនឡើងវិញ ខណៈកម្ពុជាហាក់មានតម្លៃខ្ពស់ជាងគេក្នុងតំបន់
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តមអភិសន្ដិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រី ក្រសួងមហាផ្ទៃ បានណែនាំមន្ដ្រីក្រោមឱវាទទាំងអស់ បន្ដពិនិត្យឡើងវិញ ចំពោះតម្លៃធ្វើលិខិតឆ្លងដែន (ប៉ាស្ព័រ) ខណៈកម្ពុជាហាក់មានតម្លៃខ្ពស់ជា អានបន្ត
Tue,05 September 2023 (Time 09:35 AM)
មេដឹកនាំកម្ពុជា-ឥណ្ឌូនេស៊ី សន្យាពង្រឹង និងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ឱ្យកាន់តែស៊ីជម្រៅ
ហ្សាការតា៖ នៅថ្ងៃចន្ទ ៤រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស. ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ នៅរដ្ឋធានីហ្សាការតា នៃប្រទេសឥណ្ឌូណេស៊ី សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រក អានបន្ត
Tue,05 September 2023 (Time 09:33 AM)
ខ្លឹមសារសង្ខេបនៃសុន្ទរកថាពិសេសរបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ក្នុងកិច្ចប្រជុំកំពូលធុរកិច្ច និងវិនិយោគអាស៊ាន ឆ្នាំ២០២៣
ហ្សាការតា៖ នៅថ្ងៃចន្ទ ៤រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស. ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ នៅទីក្រុងហ្សាការតា នៃប្រទេសឥណ្ឌូណេស៊ី សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម អានបន្ត
Tue,05 September 2023 (Time 09:14 AM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបែងចែកភារកិច្ចនិងរបៀបរបបការងារ ជូនថ្នាក់ដឹកនាំ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំក្នុងគោលដៅបែងចែកភារកិច្ច និងរបៀបរបបការងារជូនថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួង នារសៀលថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលប្រជុំចតុម្មុខមង្គល ទីស្ អានបន្ត
Tue,05 September 2023 (Time 09:13 AM)
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឯកភាពចំពោះ ការផ្ដោត​លើ សហគមន៍សេដ្ឋកិច្ចអាស៊ាន ដែលបានធ្វើសមាហរណកម្ម
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានឯកភាព ចំពោះអាស៊ានផ្តោតទៅលើសហគមន៍សេដ្ឋកិច្ចអាស៊ាន ដែលបានធ្វើសមាហរណកម្ម នៅក្នុងតំប​ន់ជំរុញសេដ្ឋកិច្ច ពិសេស ជំរុញកិច្ចព្រម អានបន្ត
Tue,05 September 2023 (Time 09:04 AM)
ក្រសួងវប្បធម៌ ឱ្យបញ្ឈប់ការប្រើរូបថត វត្ថុបុរាណខ្មែរ ដើម្បីធ្វើការផ្សព្វផ្សាយ លក់វត្ថុសិល្បៈ តាមប្រព័ន្ធបណ្ដាញសង្គម
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ បានហាមប្រាមការប្រើប្រាស់រូបថតវត្ថុបុរាណខ្មែរ ដើម្បីធ្វើការផ្សព្វផ្សាយ លក់វត្ថុសិល្បៈ តាមប្រព័ន្ធបណ្ដាញសង្គម។ ក្រសួងវប្បធម៌ ហាមបែបនេះ បន្ទាប់ពីមន្ត្រីជំនាញ ប អានបន្ត
Sat,02 September 2023 (Time 01:24 PM)
នាយករដ្ឋមន្ត្រី៖ រាជរដ្ឋាភិបាលអាណត្តិទី៧ គឺយកប្រជាជនជាធំ ក្នុងការបម្រើ និងបំពេញភារកិច្ចរបស់ខ្លួន
ខេត្តកណ្តាល៖​ ឯកឧត្តម កិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានថ្លែងថា ទិសដៅសំខាន់បំផុត របស់រាជ រដ្ឋាភិបាល អាណត្តិទី៧ គឺយកប្រជាជនជាធំ ក្នុងការបម្រើ និងបំពេញភារកិច្ចរ អានបន្ត
Sat,02 September 2023 (Time 01:23 PM)
និស្សិតកម្ពុជាជាង ២០០នាក់ ត្រៀមចេញទៅហាត់ការ នៅអ៊ីស្រាអែល រយៈពេល ១១ខែ ក្នុងវិស័យកសិកម្ម
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ និងថ្នាក់ដឹកនាំ នៅរសៀលថ្ងៃទី៣១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ បានចូលរួមសំណេះសំណាល និងជូនដំណើរនិស្សិតដែលនឹងត្រូវទៅចូលរួមកម្មវិធីហាត់ការរយៈពេ អានបន្ត
Sat,02 September 2023 (Time 01:22 PM)
ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងដើម្បីពង្រឹងយន្តការស្ថាប័ន និងសម្រួចកិច្ចការកំណែទម្រង់
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃសុក្រ ទី១ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបច្ចេកទេសកម្រិតថ្នាក់ដឹកនាំផ្ទៃក្នុងក្រសួង ដើម្បីពិនិត្យ ពិភាក្សាលើការរៀបចំយន្តការស អានបន្ត
Sat,02 September 2023 (Time 01:20 PM)
យោធាជាតិឥណ្ឌូនេស៊ី នឹងផ្តល់មេដាយកិត្តិយសកម្រិតខ្ពស់ ជូនឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត អំឡុងកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន នៅប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ី
ភ្នំពេញ៖ យោធាជាតិឥណ្ឌូនេស៊ី នឹងផ្តល់មេដាយកិត្តិយសកម្រិតខ្ពស់ Bintang Kartika Eka Pakci Utama ជូនឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា អំឡុងកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន នៅប្រទេសឥណ្ឌ អានបន្ត
Sat,02 September 2023 (Time 01:19 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ ជូនដំណឹងដល់ក្រុមហ៊ុន សហគ្រាស ស្តីពីការដឹកជញ្ជូនថ្មអារលើដងផ្លូវ
ខេត្តក្រចេះ៖ រដ្ឋបាលខេត្ដក្រចេះ បានសង្កេតឃើញថា ក្រុមហ៊ុន សហគ្រាស ធ្វើអាជីវកម្មធនធានរ៉ែ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តក្រចេះដែលបានដឹកជញ្ជូនផលិតផលថ្មអារលើដងផ្លូវ ដើម្បីឆ្ពោះទៅកាន់គោលដៅនានា ក្នុងគោលបំណងធ្វើពាណិជ្ អានបន្ត
Thu,31 August 2023 (Time 09:04 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំ-បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុនMR. SOON JUNG KWON BRANCH OF SEAYUNG CONSTRUCION CO.LD បានផ្ញើសារអបអរសាទរ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា ក្នុងឱកាសដែលត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រត្រាស់បង្គាប់ និងតែងតាំងជា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនថ្មី
(ភ្នំពេញ)ថ្នាក់ដឹកនាំ-បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុនMR. SOON JUNG KWON BRANCH OF SEAYUNG CONSTRUCION CO.LD បានផ្ញើសារអបអរសាទរ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា ក្នុងឱកាសដែលត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រត្រាស់បង្គាប់ និងតែងតាំង អានបន្ត