ថ្នាក់ដឹកនាំ-បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុន MR. KIM JONG WON BRACH OF SAMWON CONSTRUCTION CO.,LTD បានផ្ញើសារអបអរសាទរ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា ក្នុងឱកាសដែលត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រត្រាស់បង្គាប់ និងតែងតាំងជា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនថ្មី
(ភ្នំពេញ)៖ ថ្នាក់ដឹកនាំ-បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុន MR. KIM JONG WON BRACH OF SAMWON CONSTRUCTION CO.,LTD បានផ្ញើសារអបអរសាទរ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា ក្នុងឱកាសដែលត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រត្រាស់បង្គាប់ និងតែងតា អានបន្ត
សម្តេចតេជោ៖ ខ្ញុំគាំទ្រការកែទម្រង់ តែមិនគាំទ្រការដកអ្នកខំធ្វើការ ដោយគ្មានមូលហេតុនោះឡើយ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានបង្ហោះវីដេអូខ្លីមួយដែលសម្តចបានលើកឡើងក្នុង អង្គប្រជុំដើមអាណត្តិទី៦ ក្នុងឆ្នាំ២០១៨ ពាក់ព័ន្ធការ «រក្សាចាស់ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មានប្រកាសកែទម្រង់ផ្ទៃក្នុងដោយចាប់ផ្ដើមពីការធ្វើទំនើបកម្មស្ថាប័ន
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានប្រកាសកែទម្រង់ផ្ទៃក្នុងដោយចាប់ផ្ដើមពីការធ្វើទំនើបកម្មស្ថាប័នជាជំហានទី១ ដោយត្រូវរៀបចំកន្លែងធ្វើការឱ្យមានសម្ភារៈគ្រប់គ្រាន់ និងការបណ្ដុះបណ្ដាលធ អានបន្ត
កិច្ចប្រជុំឆ្លងរបាយការណ៍ លទ្ធផលការអនុវត្តការងារសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោកប្រចាំខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣
មណ្ឌលគិរី៖នាព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីបានរៀបចំបើកកិច្ចប្រជុំឆ្លងរបាយការណ៍ លទ្ធផលការអនុវត្តការងារសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោកប្រចាំខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ក្រោមអធិបតីភាព លោក ជាក់ ម៉េងហៀ អានបន្ត
សម្ភារបរិក្ខារពេទ្យ និងសម្ភារប្រើប្រាស់ដែលជាអំណោយបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវត្រូវបានប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលសាលាខេត្តព្រៃវែង
ភ្នំពេញ៖ ដោយមានយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីសំណាក់ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី នាព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ លោកទាំងទ្វេ បានចាត់ក្រុមការងារសមាគមគ្រូពេទ្យ អានបន្ត
បុរសវ័យចំណាស់ម្នាក់ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចនគរបាលប៉ុស្គិ៍ចុងផ្លាស់ឃាត់ខ្លួន ករណីរំលោភសន្ថវៈលើក្មេងស្រីអនីតិជន
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ កម្លាំងនគរបាលប៉ុស្គិ៍ចុងផ្លាស់ឃាត់ខ្លួនបានឃាត់ខ្លួនបុរសជាជនសង្ស័យម្នាក់ កាលពីថ្ងៃទី២៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ នៅវេលាម៉ោង០៨ និង១៥ នាទីព្រឹក ក្រោយពីទទួលបានពាក្យបណ្តឹងពីក្រុមគ្រួសារក្មេងស្រីរងគ្ អានបន្ត
ព្រះមហាក្សត្រ និងសម្តេចម៉ែ នឹងយាងទៅពិនិត្យព្រះរាជសុខភាព នៅប្រទេសចិន ដើមសប្តាហ៍ក្រោយ
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះ បរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា និងព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ទ្រង់នឹងយាងទៅពិនិត្យ អានបន្ត
អាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀងបញ្ជូនជនសង្ស័យ ៩នាក់ ទៅតុលាការដើម្បីផ្ដន្ទាទោសតាមច្បាប់ពាក់ព័ន្ធករណីចាប់ឃុំឃាំង និងបង្ខាំងដោយខុសច្បាប់
ខេត្តស្វាយរៀង៖ នៅថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ សមត្ថកិច្ចជំនាញនៃការិយាល័យព្រហ្មទណ្ឌកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង បានបញ្ជូនជនសង្ស័យចំនួន០៩នាក់ ទៅតុលាការដើម្បីផ្ដន្ទាទោសតាមច្បាប់ពាក់ព័ន្ធករណីចាប់ឃុំឃាំង និងបង អានបន្ត
គម្រោងវិនិយោគថ្មីៗចំនួន១៣ទៀត សរុបទុនវិនិយោគប្រមាណ ៤៧៥លានដុល្លារ ត្រូវបានអនុម័តឲ្យដំណើរការ
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា (CDC) ទើបតែអនុម័តគម្រោងវិនិយោគថ្មីៗ ចំនួន១៣ទៀត សរុបទុនវិនិយោគប្រមាណ៤៧៥លានដុល្លារ និងអាចបង្កើតការងារបានជាច្រើនកន្លែង។