រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Wed,30 August 2023 (Time 08:07 PM)
ថ្នាក់ដឹកនាំ-បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុន MR. KIM JONG WON BRACH OF SAMWON CONSTRUCTION CO.,LTD បានផ្ញើសារអបអរសាទរ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា ក្នុងឱកាសដែលត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រត្រាស់បង្គាប់ និងតែងតាំងជា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនថ្មី
(ភ្នំពេញ)៖ ថ្នាក់ដឹកនាំ-បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុន MR. KIM JONG WON BRACH OF SAMWON CONSTRUCTION CO.,LTD បានផ្ញើសារអបអរសាទរ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា ក្នុងឱកាសដែលត្រូវបានព្រះមហាក្សត្រត្រាស់បង្គាប់ និងតែងតា អានបន្ត
Wed,30 August 2023 (Time 04:33 PM)
សម្តេចតេជោ៖ ខ្ញុំគាំទ្រការកែទម្រង់ តែមិនគាំទ្រការដកអ្នកខំធ្វើការ ដោយគ្មានមូលហេតុនោះឡើយ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានបង្ហោះវីដេអូខ្លីមួយដែលសម្តចបានលើកឡើងក្នុង អង្គប្រជុំដើមអាណត្តិទី៦ ក្នុងឆ្នាំ២០១៨ ពាក់ព័ន្ធការ «រក្សាចាស់ អានបន្ត
Wed,30 August 2023 (Time 04:32 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មានប្រកាសកែទម្រង់ផ្ទៃក្នុងដោយចាប់ផ្ដើមពីការធ្វើទំនើបកម្មស្ថាប័ន
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានប្រកាសកែទម្រង់ផ្ទៃក្នុងដោយចាប់ផ្ដើមពីការធ្វើទំនើបកម្មស្ថាប័នជាជំហានទី១ ដោយត្រូវរៀបចំកន្លែងធ្វើការឱ្យមានសម្ភារៈគ្រប់គ្រាន់ និងការបណ្ដុះបណ្ដាលធ អានបន្ត
Wed,30 August 2023 (Time 04:29 PM)
កិច្ចប្រជុំឆ្លងរបាយការណ៍ លទ្ធផលការអនុវត្តការងារសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោកប្រចាំខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣
មណ្ឌលគិរី៖នាព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីបានរៀបចំបើកកិច្ចប្រជុំឆ្លងរបាយការណ៍ លទ្ធផលការអនុវត្តការងារសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោកប្រចាំខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ក្រោមអធិបតីភាព លោក ជាក់ ម៉េងហៀ អានបន្ត
Sun,27 August 2023 (Time 08:14 AM)
សម្ភារបរិក្ខារពេទ្យ និងសម្ភារប្រើប្រាស់ដែលជាអំណោយបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវត្រូវបានប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលសាលាខេត្តព្រៃវែង
ភ្នំពេញ៖ ដោយមានយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីសំណាក់ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី នាព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ លោកទាំងទ្វេ បានចាត់ក្រុមការងារសមាគមគ្រូពេទ្យ អានបន្ត
Sun,27 August 2023 (Time 08:13 AM)
បុរសវ័យចំណាស់ម្នាក់ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចនគរបាលប៉ុស្គិ៍ចុងផ្លាស់ឃាត់ខ្លួន ករណីរំលោភសន្ថវៈលើក្មេងស្រីអនីតិជន
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ កម្លាំងនគរបាលប៉ុស្គិ៍ចុងផ្លាស់ឃាត់ខ្លួនបានឃាត់ខ្លួនបុរសជាជនសង្ស័យម្នាក់ កាលពីថ្ងៃទី២៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ នៅវេលាម៉ោង០៨ និង១៥ នាទីព្រឹក ក្រោយពីទទួលបានពាក្យបណ្តឹងពីក្រុមគ្រួសារក្មេងស្រីរងគ្ អានបន្ត
Sun,27 August 2023 (Time 08:12 AM)
ព្រះមហាក្សត្រ និងសម្តេចម៉ែ នឹងយាងទៅពិនិត្យព្រះរាជសុខភាព នៅប្រទេសចិន ដើមសប្តាហ៍ក្រោយ
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះ បរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា និងព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ទ្រង់នឹងយាងទៅពិនិត្យ អានបន្ត
Sun,27 August 2023 (Time 08:10 AM)
អាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀងបញ្ជូនជនសង្ស័យ ៩នាក់ ទៅតុលាការដើម្បីផ្ដន្ទាទោសតាមច្បាប់ពាក់ព័ន្ធករណីចាប់ឃុំឃាំង និងបង្ខាំងដោយខុសច្បាប់
ខេត្តស្វាយរៀង៖ នៅថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ សមត្ថកិច្ចជំនាញនៃការិយាល័យព្រហ្មទណ្ឌកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង បានបញ្ជូនជនសង្ស័យចំនួន០៩នាក់ ទៅតុលាការដើម្បីផ្ដន្ទាទោសតាមច្បាប់ពាក់ព័ន្ធករណីចាប់ឃុំឃាំង និងបង អានបន្ត
Fri,25 August 2023 (Time 02:46 PM)
គម្រោងវិនិយោគថ្មីៗចំនួន១៣ទៀត សរុបទុនវិនិយោគ​ប្រមាណ ៤៧៥លានដុល្លារ ត្រូវបានអនុម័តឲ្យដំណើរការ
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា (CDC) ទើបតែអនុម័តគម្រោងវិនិយោគថ្មីៗ ចំនួន១៣ទៀត សរុបទុនវិនិយោគប្រមាណ៤៧៥លានដុល្លារ និងអាចបង្កើតការងារបានជាច្រើនកន្លែង។ តាម Facebook ផ្លូវការរបស់ CDC បានឲ្យដឹងថា អានបន្ត
Fri,25 August 2023 (Time 02:45 PM)
ឯកឧត្តម មាស សុភ័​ណ្ឌ ត្រូវបានចាត់តាំង​ជា​ប្រធាន​ក្រុម​អ្នកនាំពាក្យ​របស់​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម​ក​ត្តិ​ទេសាភិបាល​បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត នាយករដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា បានចេញ​សេចក្តីសម្រេច​ចាត់តាំង លោក មាស សុភ​ណ្ឌ័ ជា​ប្រធាន​ក្រុម​អ្នកនាំពាក្យ​របស់​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​។​ ឯកឧត្តម មាស សុភ​ណ្ឌ័ អានបន្ត
Fri,25 August 2023 (Time 02:44 PM)
នាយករដ្ឋមន្រ្តី ហ៊ុន ម៉ាណែត នឹងដឹកនាំវេទិការាជរដ្ឋាភិបាលផ្នែកឯកជនលើកទី១៩ នៅខែវិច្ឆិកា ខាងមុខ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងដឹកនាំវេទិការាជរដ្ឋាភិបាលផ្នែកឯកជនលើកទី១៩ ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅខែវិច្ឆិកាខាងមុខនេះ ដើម្បីស្តាប់នូវមតិយោបល់ និ អានបន្ត
Fri,25 August 2023 (Time 02:43 PM)
ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ចេញសេចក្តីប្រកាសតែងតាំងសមាសភាព មន្រ្តីខុទ្ទកាល័យថ្មី
ភ្នំពេញ៖ លោកជំទាវ ចម និម្មល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម បានចេញសេចក្តីប្រកាស ស្តីពី ការតែងតាំងសមាសភាព មន្រ្តីខុទ្ទកាល័យថ្មីចំនួន ៨នាក់ ក្នុងនោះមាន ឯកឧត្តម ស៊ីម សុខខេង រដ្ឋលេខាធិការ ជានាយកខុទ្ទកាល័យ៕ អានបន្ត
Fri,25 August 2023 (Time 02:42 PM)
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង បើកកិច្ចប្រជុំត្រៀមរៀបចំការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់ និងបាល់ទះ ពានរង្វាន់ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញលើកទី២
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី២៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស និងជាមេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានបើកកិច្ចប្រជុំត្រៀមរៀបចំការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត អានបន្ត
Fri,25 August 2023 (Time 02:40 PM)
លទ្ធផលកិច្ចប្រជុំគណៈរដ្ឋមន្រ្តីលើកដំបូង ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តមនាយករដ្ឋមន្រ្តី ហ៊ុន ម៉ាណែត
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រលប់ថ្ងៃទី២៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី បានចេញសេចក្តីប្រកាសអំពីលទ្ធផលកិច្ចប្រជុំគណៈរដ្ឋមន្រ្តីលើកដំបូង ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តមនាយករដ្ឋមន្រ្តី ហ៊ុន​ ម៉ាណែត។ កិច្ចប្រជុំ បានព អានបន្ត
Thu,24 August 2023 (Time 04:00 PM)
ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពេញអង្គគណៈរដ្ឋមន្ដ្រីលើកដំបូង
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ គណៈរដ្ឋមន្រ្តីថ្មី នីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា បើកកិច្ចប្រជុំពេញអង្គលើកដំបូង ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តមកិត្តិទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្ អានបន្ត
Thu,24 August 2023 (Time 03:59 PM)
រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងព័ត៌មាន ចេញសេចក្ដីសម្រេចតែងតាំងមន្ដ្រីខុទ្ទកាល័យ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានចេញសេចក្ដីសម្រេចតែងតាំងមន្ដ្រីខុទ្ទកាល័យរដ្ឋមន្ដ្រី ដែលមានឯកឧត្តម ប្រាក់ ថាវអមិដា ជានាយកខុទ្ទកាល័យ អមដោយនាយករងពីររូប និងសមាជិក ចំនួន០៥រូប៕ អានបន្ត
Thu,24 August 2023 (Time 03:58 PM)
នាយករដ្ឋមន្រ្ដី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ រាជរដ្ឋាភិបាលដាក់ចេញយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណ ដើម្បីជំរុញ​កំណើន​​សេដ្ឋកិច្ច បង្កើតការងារ ធានាសមធម៌ បង្កើនប្រសិទ្ធភាព និងរក្សាចីរភាព
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម កិត្តិទសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជាបានថ្លែងថា ឈរលើមូលដ្ឋាននៃសមិទ្ធផល ដែលសម្រេចបានក្នុងរយៈពេល ២៥ ឆ្នាំ កន្លង​មក និងការពិនិត្យវាយតម្លៃនិន្នាការតំបន អានបន្ត
Thu,24 August 2023 (Time 08:11 AM)
លោក ប៉ាវ សុភ័ក្រ ចាងហ្វាង​ការផ្សាយ គេហទំព័រ កោះញែកប៉ុស្តិ៍ «​knp news com » សូម​អបអរសាទរ និង​គោរព​ជូនពរ ឯកឧត្តម នេត្រ ភ​ក្ត្រា ដែល​ត្រូវបាន​ព្រះមហាក្សត្រ​ត្រាស់បង្គាប់​តែងតាំង​ជា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ព័ត៌មាន
(មណ្ឌលគីរី)​ខ្ញុំបាទ ប៉ាវ សុភ័ក្រ ចាងហ្វាង​ការផ្សាយ គេហទំព័រ កោះញែកប៉ុស្តិ័«​ knp news com » ព្រមទាំង​សហការី​ទាំងអស់ សូម​អបអរសាទរ​ដោយស្មោះ​ជូន​ចំពោះ ឯកឧត្តម ឯកឧត្តម នេត្រ ភ​ក្ត្រា ដែល​ត្រូវបាន​ព្រះករុ អានបន្ត
Thu,24 August 2023 (Time 08:09 AM)
ព្រះមហាក្សត្រ ចេញព្រះរាជក្រឹត្យបញ្ចប់តំណែង និងតែងតាំងរដ្ឋមន្ដ្រីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្ដ្រី ចំនួន២៩រូប
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្ដេច ព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា ទ្រង់បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យត្រាស់បញ្ចប់មុខតំណែង និងតែងតាំងរដ្ឋមន្ដ្រីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្ដ្រី ចំនួន២៩។ ខាងក្រោមនេះ ជ អានបន្ត
Thu,24 August 2023 (Time 08:08 AM)
ព្រះរាជក្រឹត្យតែងតាំង ឯកឧត្ដមនាយឧត្ដមសេនីយ៍ ស ថេត ជាអគ្គស្នងការ នៃអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ
ព្រះរាជក្រឹត្យតែងតាំង ឯកឧត្ដមនាយឧត្ដមសេនីយ៍ ស ថេត ជាអគ្គស្នងការ នៃអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្ដេច ព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា ទ្រង់បានចេញព្រះរាជក្រ អានបន្ត