ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានចេញសេចក្ដីសម្រេចផ្ទេរភារកិច្ច និងតែងតាំងមុខតំណែងមន្ដ្រីនគរបាលជាតិ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ចំនួន៣នាក់។
ព្រះមហាក្សត្រ ចេញព្រះរាជក្រឹត្យផ្ដល់គោរមងារ «សន្ដិបណ្ឌិត» ដល់ឥស្សរជនចំនួន៤រូប
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្ដេច ព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា ទ្រង់បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យត្រាស់បង្គាប់ផ្ដល់គោរមងារ «សន្ដិបណ្ឌិត» នៃបណ្ឌិត្យសភានគរបាលជាតិកម្ពុជា ដល់ឥស្សរជនចំនួន៤រូប អានបន្ត
មន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មានជាច្រើននាក់សម្តែងការដឹងគុណចំពោះ ឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី១៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ជាថ្ងៃចុងក្រោយដែលឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ កាន់តំណែងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន មន្ត្រីក្រោមឱវាទរបស់លោកជាច្រើននាក់បានមកឈរនៅការិយាល័យរបស់លោកដើម្បីសម្តែងការដឹងគុណ និងគោរព អានបន្ត
សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជកា អានបន្ត
ប្រជាពលរដ្ឋភូមិស្រែតាចាន់ក្នុងស្រុកសេសាន ទទួលបានស្ពានជាចំណងដៃថ្មី
ខេត្តស្ទឹងត្រែង៖ ប្រជាពលរដ្ឋប្រមាណជិត១០០គ្រួសារ រស់នៅក្នុងភូមិស្រែតាចាន់ ក្នុងឃុំក្បាលរមាស ស្រុកសេសាន ទទួលបានស្ពានថ្មីប្រភេទបេឡេ បានសម្រួលដល់ការធ្វើដំណើរទៅមកបានងាយស្រួលលែងលំបាកដូចមុន ពេលភ្លៀងខ្លងទឹកលិ អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានចេញព្រឹត្តបត្រព័ត៌មាន និងព្យាករណ៍កម្ពស់ទឹក នៅតាមបណ្តាស្ថានីយជលសាស អានបន្ត
ថ្នាក់ដឺកនាំបណ្ឌិត្យសភានគរបាលកម្ពុជា លើកទឹកចិត្តសិស្សនគរបាលក្របខ័ណ្ឌថ្មី ប្រឹងប្រែងរៀនសូត្រនិងអនុវត្តតាមវិជ្ជាជីវៈ
ខេត្តស្ទឹងត្រែង៖ ថ្នាក់ដឹកនាំ បណ្ឌិត្យសភានគរបាលកម្ពុជា លើកទឹកចិត្តសិស្សនគរបាលក្របខ័ណ្ឌថ្មីត្រូវប្រឹងប្រែងសិក្សាយកវិជ្ជាជីវៈនគរបាលទៅប្រើប្រាស់ឲ្យចំគោលដៅដើម្បីទៅបំពេញភារកិច្ចនៅមូលដ្ឋានទទួលបានការស្រឡាញ់ អានបន្ត
កម្ពុជា និងសហភាពអឺរ៉ុប សាទរការវិវត្តគួរឱ្យកត់សម្គាល់នៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ
ភ្នំពេញ៖ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ប្រាក់ សុខុន រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានអបអរសាទរ លោកស្រី Carmen MORENO ឯកអគ្គរដ្ឋទូតសហភាពអឺរ៉ុបប្រចាំកម្ពុជាចប់អាណត្តិ ចំពោះកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងដ៏ល្អ អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្តីព័ត៌មាន៖ អ្នកសារព័ត៌មានខ្លាំងត្រូវផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានពិតប្រាកដ និងផ្សាយឱ្យបានលឿន
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានថ្លែងនៅក្នុងពិធីចែករំលែកចំណេះដឹងដល់មន្ត្រីរាជការក្របខណ្ឌថ្មីឆ្នាំ២០២៣ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ថា អ្នកសារព័ត៌មានដែលខ្លាំងគឺត្រូវចេះសាម អានបន្ត
ប្រកាសចូលកាន់តំណែងប្រធានមន្ទីររៀបចំដែនដីខេត្តក្រចេះ, លោក អ៊ូ សុបុណ្ណាកា ជំនួសលោក កែវ ម៉ាឌីឡែន
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹក ថ្ងៃអង្គារ ១៤ រោច ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំខាល បញ្ចស័ក ព.ស ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២៣រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះរៀបពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងប្រធានមន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ អានបន្ត
សម្តេចតេជោផ្ញើសារលិខិតចូលរួមរំលែកទុក្ខចំពោះមរណភាពឪពុករបស់លោកប្រធានាធិបតីកូរ៉េខាងត្បូង
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី១៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានផ្ញើសារលិខិតមួយជូន លោក យួន ស៊កយ៉ល (Yoon Suk Yeol) ប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉ ដោយចូលរួមរំលែកទុក្ខចំពោះមរណភាពរបស អានបន្ត
អភិបាលរងស្រុកចន្ទ្រាប្រគេនទៀនព្រះវស្សាដល់ព្រះសង្ឃគង់ចាំវស្សា នៅវត្តចេក
ខេត្តស្វាយរៀង៖ នៅថ្ងៃទី១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ លោក ធឿន រដ្ឋា អភិបាលរងស្រុកចន្ទ្រា និង លោកស្រីបានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារស្រុក យុវជនស្រុក លោក លោកស្រី សប្បុរសជន ស្រុកចន្ទ្រា ក្រុងបាវិត និងក្រុងស្វាយរៀង ក្រុម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ថោង ខុន៖ កម្ពុជានាំមុខគេលើការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញទេសចរណ៍ដល់យុវជនតាមស្តង់ដាអាស៊ាន
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ថោង ខុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងជាប្រធានគណៈកម្មការជាតិអ្នកជំនាញទេសចរណ៍ បានបញ្ជាក់ថា កម្ពុជាជាប្រទេសនាំមុខគេក្នុងតំបន់លើការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញទេសចរណ៍ដល់យុវជនតាមស្តង់ដាអាស៊ាន។