រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Sat,19 August 2023 (Time 08:47 AM)
ប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងមន្រ្តីរាជការសាលាខេត្តកំពត ចំនួន២៥រូប
ខេត្តកំពត៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ៅ ធនិន អភិបាលខេត្តកំពត នាព្រឹកថ្ងៃទី១៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣បានអញ្ជើញអធិបតីក្នុងពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងមន្រ្តីរាជការសាលាខេត្តកំពតចំនួន២៥រូប ដែលពិធីនេះប្រព្រឹត្តធ្វើឡើងនៅសាលាខេត អានបន្ត
Sat,19 August 2023 (Time 08:46 AM)
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ស ថេត អញ្ជើញប្រកាសផ្ទេរកិច្ច តែងតាំងមុខតំណែង និងបំពាក់ឋានន្តរសក្តិ ប័ណ្ណសរសើរ ជូនមន្ត្រីនគរបាលជាតិ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញចំនួន២៦២រូប
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃសុក្រ ទី១៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលប្រជុំធំ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានរៀបចំប្រារព្ធពិធី ប្រកាសផ្ទេរកិច្ច តែងតាំងមុខតំណែង និងបំពាក់ឋានន្តរសក្តិ ប័ណ្ណសរសើរ ជូនមន្ត្រីនគរបាលជ អានបន្ត
Sat,19 August 2023 (Time 08:45 AM)
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង សម្រេចផ្ទេរភារកិច្ច និងតែងតាំងមុខតំណែងមន្ដ្រីនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ៣នាក់
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានចេញសេចក្ដីសម្រេចផ្ទេរភារកិច្ច និងតែងតាំងមុខតំណែងមន្ដ្រីនគរបាលជាតិ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ចំនួន៣នាក់។ ក្នុងសេច អានបន្ត
Sat,19 August 2023 (Time 08:44 AM)
ព្រះមហាក្សត្រ ចេញព្រះរាជក្រឹត្យផ្ដល់គោរមងារ ​«សន្ដិបណ្ឌិត» ដល់ឥស្សរជនចំនួន៤រូប
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្ដេច ព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា ទ្រង់បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យត្រាស់បង្គាប់ផ្ដល់គោរមងារ ​«សន្ដិបណ្ឌិត​» នៃបណ្ឌិត្យសភានគរបាលជាតិកម្ពុជា ដល់ឥស្សរជនចំនួន៤រូប អានបន្ត
Sat,19 August 2023 (Time 08:43 AM)
មន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មានជាច្រើននាក់សម្តែងការដឹងគុណចំពោះ ឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី១៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ជាថ្ងៃចុងក្រោយដែលឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ កាន់តំណែងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន មន្ត្រីក្រោមឱវាទរបស់លោកជាច្រើននាក់បានមកឈរនៅការិយាល័យរបស់លោកដើម្បីសម្តែងការដឹងគុណ និងគោរព អានបន្ត
Fri,18 August 2023 (Time 08:21 AM)
សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជកា អានបន្ត
Fri,18 August 2023 (Time 08:20 AM)
ប្រជាពលរដ្ឋភូមិស្រែតាចាន់ក្នុងស្រុកសេសាន ទទួលបានស្ពានជាចំណងដៃថ្មី
ខេត្តស្ទឹងត្រែង៖ ប្រជាពលរដ្ឋប្រមាណជិត១០០គ្រួសារ រស់នៅក្នុងភូមិស្រែតាចាន់ ក្នុងឃុំក្បាលរមាស ស្រុកសេសាន ទទួលបានស្ពានថ្មីប្រភេទបេឡេ បានសម្រួលដល់ការធ្វើដំណើរទៅមកបានងាយស្រួលលែងលំបាកដូចមុន ពេលភ្លៀងខ្លងទឹកលិ អានបន្ត
Thu,17 August 2023 (Time 12:53 PM)
ស្ថានភាពកម្ពស់ទឹក នៅតាមស្ថានីយជលសាស្ត្រនានាសម្រាប់ថ្ងៃនេះ ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានចេញព្រឹត្តបត្រព័ត៌មាន និងព្យាករណ៍កម្ពស់ទឹក នៅតាមបណ្តាស្ថានីយជលសាស អានបន្ត
Thu,17 August 2023 (Time 12:51 PM)
ថ្នាក់ដឺកនាំបណ្ឌិត្យសភានគរបាលកម្ពុជា លើកទឹកចិត្តសិស្សនគរបាលក្របខ័ណ្ឌថ្មី ប្រឹងប្រែងរៀនសូត្រនិងអនុវត្តតាមវិជ្ជាជីវៈ
ខេត្តស្ទឹងត្រែង៖ ថ្នាក់ដឹកនាំ បណ្ឌិត្យសភានគរបាលកម្ពុជា លើកទឹកចិត្តសិស្សនគរបាលក្របខ័ណ្ឌថ្មីត្រូវប្រឹងប្រែងសិក្សាយកវិជ្ជាជីវៈនគរបាលទៅប្រើប្រាស់ឲ្យចំគោលដៅដើម្បីទៅបំពេញភារកិច្ចនៅមូលដ្ឋានទទួលបានការស្រឡាញ់ អានបន្ត
Thu,17 August 2023 (Time 12:47 PM)
កម្ពុជា និងសហភាពអឺរ៉ុប សាទរការវិវត្តគួរឱ្យកត់សម្គាល់នៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ
ភ្នំពេញ៖ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ប្រាក់ សុខុន រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានអបអរសាទរ លោកស្រី Carmen MORENO ឯកអគ្គរដ្ឋទូតសហភាពអឺរ៉ុបប្រចាំកម្ពុជាចប់អាណត្តិ ចំពោះកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងដ៏ល្អ អានបន្ត
Thu,17 August 2023 (Time 12:46 PM)
រដ្ឋមន្រ្តីព័ត៌មាន៖ អ្នកសារព័ត៌មានខ្លាំងត្រូវផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានពិតប្រាកដ និងផ្សាយឱ្យបានលឿន
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានថ្លែងនៅក្នុងពិធីចែករំលែកចំណេះដឹងដល់មន្ត្រីរាជការក្របខណ្ឌថ្មីឆ្នាំ២០២៣ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ថា អ្នកសារព័ត៌មានដែលខ្លាំងគឺត្រូវចេះសាម អានបន្ត
Wed,16 August 2023 (Time 05:41 PM)
ប្រកាសចូលកាន់តំណែងប្រធានមន្ទីររៀបចំដែនដីខេត្តក្រចេះ, លោក អ៊ូ សុបុណ្ណាកា ជំនួសលោក កែវ ម៉ាឌីឡែន
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹក ថ្ងៃអង្គារ ១៤ រោច ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំខាល បញ្ចស័ក ព.ស ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២៣រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះរៀបពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងប្រធានមន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ អានបន្ត
Wed,16 August 2023 (Time 05:38 PM)
សម្តេចតេជោផ្ញើសារលិខិតចូលរួមរំលែកទុក្ខចំពោះមរណភាពឪពុករបស់លោកប្រធានាធិបតីកូរ៉េខាងត្បូង
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី១៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានផ្ញើសារលិខិតមួយជូន លោក យួន ស៊កយ៉ល (Yoon Suk Yeol) ប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉ ដោយចូលរួមរំលែកទុក្ខចំពោះមរណភាពរបស អានបន្ត
Tue,15 August 2023 (Time 01:44 PM)
អភិបាលរងស្រុកចន្ទ្រាប្រគេនទៀនព្រះវស្សាដល់ព្រះសង្ឃគង់ចាំវស្សា នៅវត្តចេក
ខេត្តស្វាយរៀង៖ នៅថ្ងៃទី១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ លោក ធឿន រដ្ឋា អភិបាលរងស្រុកចន្ទ្រា និង លោកស្រីបានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារស្រុក យុវជនស្រុក លោក លោកស្រី សប្បុរសជន ស្រុកចន្ទ្រា ក្រុងបាវិត និងក្រុងស្វាយរៀង ក្រុម អានបន្ត
Tue,15 August 2023 (Time 01:43 PM)
ឯកឧត្តម ថោង ខុន៖ កម្ពុជានាំមុខគេលើការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញទេសចរណ៍ដល់យុវជនតាមស្តង់ដាអាស៊ាន
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ថោង ខុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងជាប្រធានគណៈកម្មការជាតិអ្នកជំនាញទេសចរណ៍ បានបញ្ជាក់ថា កម្ពុជាជាប្រទេសនាំមុខគេក្នុងតំបន់លើការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញទេសចរណ៍ដល់យុវជនតាមស្តង់ដាអាស៊ាន។ ការប អានបន្ត
Mon,14 August 2023 (Time 09:52 AM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញជួបពិភាក្សាការងារជាមួយរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសចិន
ភ្នំពេញ៖ នៅវិមានសន្តិភាព នាព្រឹកថ្ងៃទី១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានញ្ជើញជួបពិភាក្សាការងារជាមួយឯកឧត្តម វ៉ាង យី (Wang Yi) សមាជិកការិយា អានបន្ត
Mon,14 August 2023 (Time 09:51 AM)
ឯកឧត្តមកិតិ្តទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោក វ៉ាង យី ប្តេជ្ញាបន្តលើកកម្ពស់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងប្រទេសទាំងពីរកម្ពុជា-ចិន ឱ្យកាន់តែជិតស្និទ្ធបន្ថែមទៀត
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមកិតិ្តទេសាភិបាលបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីតែងតាំង នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នារសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសមជាមួយ លោក វ៉ាង យី សមាជិកការិយាល័យនយោបាយ, ប្រធាន អានបន្ត
Mon,14 August 2023 (Time 09:49 AM)
ស៊ីម៉ាក់ បន្តរកឃើញគ្រាប់មិនទាន់ផ្ទុះរហូតដល់ជាង២ពាន់គ្រាប់ ក្នុងបរិវេណវិទ្យាល័យព្រះមហាក្សត្រយានី កុសមៈ
ខេត្តក្រចេះ៖ កម្លាំងជំនាញបោសសម្អាតគ្រាប់សំណល់សង្គ្រាម នៃរបស់មជ្ឈមណ្ឌលសកម្មភាពកម្ចាត់មីនកម្ពុជា (ស៊ីម៉ាក់) បានរកឃើញគ្រាប់យុទ្ធភណ្ឌមិនទាន់ផ្ទុះ ជាសំណល់សង្គ្រាមចំនួន ២ ១១៦គ្រាប់ ក្នុងនោះមានប្រភេទគ្រាប់M7 អានបន្ត
Mon,14 August 2023 (Time 09:48 AM)
រកឃើញគ្រាប់មិនទាន់ផ្ទុះជាង១៥០០គ្រាប់ ក្នុងបរិវេណវិទ្យាល័យព្រះមហាក្សត្រិយានី កុសុមៈ នៅក្រុងក្រចេះ
ខេត្តក្រចេះ៖ កម្លាំងក្រុមស្រាវជ្រាវគ្រាប់បែកចង្កោមលេខ០៥ ប្រចាំកងឯកភាពកំចាត់មីនទី៥ បានរាវរកឃើញ គ្រាប់មិនទាន់ផ្ទុះជាង១៥០០គ្រាប់ហើយ នៅក្នុងបរិវេណវិទ្យាល័យព្រះមហាក្សត្រិយានី កុសុមៈ ស្ថិតក្នុងក្រុងក្រចេះ គ អានបន្ត
Mon,14 August 2023 (Time 09:47 AM)
ក្រសួងកសិកម្ម សម្រេចដកហូត និងបំផ្លាញចោលត្រីដែលស៊ីសាច់ជាអាហារ (PIRANHA) និងហាមឃាត់ការនាំចូល
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ បានបញ្ជាក់ថា ម្ចាស់អាជីវកម្ម ដែលនាំចូលត្រីពីរ៉ាន់ញ៉ា បានធ្វើកិច្ចសន្យាឈប់នាំចូល និងឯកភាពបំផ្លាញចោលរួចរាល់ហើយ។ នេះបេីតាមសេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ក្រសួង។ អានបន្ត