ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ម្សិលមិញ មានគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ទូទាំងប្រទេសចំនួន៩ករណី បណ្តាលឲ្យមានអ្នកស្លាប់៧ នាក់ និងអ្នករបួសចំនួន ៦នាក់។ នេះបើតាមរបាយការណ៍អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ។
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាមដាក់ចេញវិធានការ ៧ចំណុច ក្នុងការបង្ការ ទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ឲ្យមានប្រសិទ្ធភាព
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធនឹងជំងឺ កូវីដ-១៩ បានដឹកនាំក្រុមការងារខេត្ត អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែក អានបន្ត
ព្រះមហាក្សត្រកម្ពុជាផ្ញើព្រះរាជសារជូនលោក ស៊ី ជិនពីង អបអរសាទរខួបឆ្នាំទី៧២ នៃការបង្កើតសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន
ភ្នំពេញ ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះ បរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា បានផ្ញើព្រះរាជសារមួយជូន លោកប្រធានាធិបតី ស៊ី ជិនពីង ដើម្បីសេចក្តីអបអរសាទរដ៏ស្មោះស្ម័គ្រ និងជូនពរបរវរមហាប្រសើរ ក្នុងឱ អានបន្ត
ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តនាំយកគ្រឿងឧបភោគ និងបច្ច័យ ប្រគេនដល់ព្រះសង្ឃគង់នៅមណ្ឌលវិបស្សនាធុរះជ្រោយថ្ម ក្រុងក្រចេះ
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម ហឿ ស៊ីយ៉ែម ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តក្រចេះ និងលោកជំទាវ រួមសហការី នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១០រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ នេះ បាននាំយកគ្រឿងឧបភ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តព្រះសីហនុជួបសំណេះសំណាលជាមួយមន្ត្រីរាជការក្នុងខេត្ត ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌ ភ្ជុំបិណ្ឌ
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ឯកឧត្តម ជាម ហ៊ីម ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១០រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័កព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០១ ខែតុលា ឆ្នា អានបន្ត
ក្រសួងប្រាប់ម្ចាស់ក្រុមហ៊ុន និងម្ចាស់យានយន្តដឹកលើសទម្ងន់ត្រូវមកដោះស្រាយ និងបង់ប្រាក់ពិន័យឱ្យបានមុនថ្ងៃ១៨តុលា
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានជូនដំណឹងដល់ម្ចាស់ក្រុមហ៊ុន និងម្ចាស់យានយន្តដឹកជញ្ជូនលើសទម្ងន់កម្រិតកំណត់ដែលត្រូវបានឃាត់ទុក និងមិនទាន់បង់ប្រាក់ពិន័យត្រឹមត្រូវតាមច្បាប់ ត្រូវម អានបន្ត
ទឹកជំនន់នៅខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ លិចស្រុកក្រុងចំនួន៩ ប៉ះពាល់ពលរដ្ឋជាង១ម៉ឺនគ្រួសារ និងជាង១០០០គ្រួសារជម្លៀសទៅទួលសុវត្ថិភាព
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ យោងតាមទិន្នន័យរបស់រដ្ឋបាលខេត្ត និងលេខាធិការដ្ឋានគណៈកម្មាធិការ គ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយខេត្តបានឲ្យដឹងថា គិតមកដល់ថ្ងៃទី៣០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ស្រុកក្រុងចំនួន៩ របស់ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បានរង អានបន្ត
ឯកឧត្តម កែរ រដ្ឋា ដឹកនាំក្រុមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តឯកឧត្ដម ហ៊ុន ម៉ានី ចុះផ្សព្វផ្សាយវិធានការការពារ និងទប់ស្កាត់ជំងឺកូវីដ១៩នៅវិទ្យាល័យស្វាយជ្រំ
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ ក្រោយពីឯកឧត្តម ម៉ែន វិបុល អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តស្វាយរៀង បានអនុញ្ញាតឲ្យវិទ្យាល័យ អនុវិទ្យាល័យមួយចំនួនបើកដំណើរការឲ្យសិស្សចូលរៀនឡើងវិញ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ក្រុមការងារគ្រូព អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យសម្រេចបន្ដអនុវត្តវិធានការរដ្ឋបាលរយៈពេល៧ថ្ងៃបន្ថែមទៀត
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យបានចេញសេចក្ដីសម្រេចបន្ដអនុវត្ដវិធានការរដ្ឋបាលជាបណ្ដោះអាសន្ន ដើម្បីទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលជំងឺកូវីដ១៩ ក្នុងភូមិសាស្ដ្រខេត្តបន្ទាយមានជ័យ រយៈពេល៧ថ្ងៃបន្ថែមទៀត គឺ អានបន្ត
សារលិខិតសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាសទិវាមនុស្សចាស់កម្ពុជា និងទិវាមនុស្សចាស់អន្តរជាតិ ថ្ងៃទី១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានចេញសារលិខិតអបអរសាទរ ក្នុងទិវាមនុស្សចាស់កម្ពុជា និងទិវាមនុស្សចាស់អន្តរជាតិ ថ្ងៃទី១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១។