សមិទ្ធផលថ្មីៗទាំងពុទ្ធចក្រ និងអាណាចក្របានលេចឡើងជាបន្តបន្ទាប់នៅក្នុងដំណាក់កាលទី១នៃរាជរដ្ឋាភិបាលនីតិកាលទី៧នៃរដ្ឋសភា
ខេត្តត្បូងឃ្មុំ៖ ស្នាមញញឹមរបស់ប្រជាជនកម្ពុជា គឺជាក្តីសង្ឃឹមរបស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ហើយឋិតក្រោមដំបូលសន្តិភាពជាង៤០ឆ្នាំនេះ សមិទ្ធផលថ្មីៗទាំងពុទ្ធចក្រ និងអាណាចក្រដែលរួមមាន៖ ស្ពាន ផ្លូវ/ថ្នល់ សាលារៀន វត្ អានបន្ត
សម្តេចធិបតី៖ ភាពរីកចម្រើនរបស់កម្ពុជានាពេលនេះ គឺបានមកពីផលលាភនៃសន្តិភាព
ខេត្តកណ្តាល៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា បានថ្លែងថា ភាពរីកចម្រើនរបស់កម្ពុជាដែលមាននាពេលបច្ចុប្បន្ននេះ គឺបានមកពីផលលាភនៃសន្តិភាព ហើយត្រូវរួមគ្នាថែទាំសុខសន្តិភាព ដើម្បីជំរុញការ អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្តីព័ត៌មាន អំពាវនាវដល់អ្នកសារព័ត៌មាន អ្នកផលិតមាតិកាវីដេអូ និងអ្នកសរសេរប្លុកជាពិសេសក្រុម MMO ឱ្យគោរពឱ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួននូវក្រមសីលធម៌វិជ្ជាជីវៈសារព័ត៌មាន
(ភ្នំពេញ) លោក នេត្រ ភក្តា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងព័ត៌មាន បានអំពាវនាវដល់អ្នកសារព័ត៌មាន ក៏ដូចជាអ្នកផលិតមាតិកាវីដេអូ និងអ្នកសរសេរប្លុកមួយចំនួន ជាពិសេសក្រុម MMO សូមគោរពឱ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួននូវក្រមសីលធម៌វិជ្ជាជីវៈសា អានបន្ត
ប្រកាសចូលកាន់តំណែងមេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តក្រចេះថ្មី, ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សាក់ សារ៉ាង ជំនួសឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សាន ប៊ុនថាន
ខេត្តក្រចេះ៖ នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អគ្គមេបញ្ជាការរង នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស, ឯកឧត្តម ហឿ ស៊ីយ៉ែម ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តក្រចេះ និងឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ នៅ អានបន្ត
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឱ្យបង្ក្រាបរាល់បទល្មើស បំផ្លាញសំណង់ប្រវត្តិសាស្ត្រ
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃកម្ពុជា បានបញ្ជាឱ្យបង្ក្រាបរាល់បទល្មើស ឱ្យបានទាន់ពេល ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព នៅតាមទីតាំងតំបន់ប្រាសាទ រមណីយដ្ឋានប្រវត្តិសាស្ត្រ វត្តអារាម សំណង់ប្រវត្តិ អានបន្ត
កម្ពុជា ជាប្រទេសដៃគូដ៏ល្អបំផុត ក្នុងការគាំទ្រដល់សកម្មភាពរបស់សហព័ន្ធជាតិ នៃគ្រួសារទាហានអាមេរិក បាត់ខ្លួននៅអាស៊ីអាគ្នេយ៍
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងជំនួបពិភាក្សាការងារជាមួយ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា នាព្រឹកថ្ងៃទី៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤ លោកស្រី Ann Mills-Griffiths ប្រធានសហព័ន្ធជាតិ នៃគ្រួសារទាហានអាមេរិកបាត់ខ្លួននៅអាស៊ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះហាមឃាត់ការធ្វើនេសាទដោយប្រើប្រាស់ឧបករណ៍ឆក់ត្រី មងក្រឡាធំ និងសន្ទូចរនងនៅក្នុងតំបន់គ្រប់គ្រង និងការពារសត្វផ្សោតទន្លេមេគង្គ
ខេត្តក្រចេះ៖ រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីការហាមឃាត់ការធ្វើនេសាទដោយប្រើប្រាស់ឧបករណ៍ឆក់ត្រី មងក្រឡាធំ និងសន្ទូចរនងនៅក្នុងតំបន់គ្រប់គ្រង និងការពារសត្វផ្សោតទន្លេមេគង្គក្នុងភូមិសាស្ត្រខេ អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្តីមហាផ្ទៃបណ្តេញស្នងការរងខេត្តស្វាយរៀង ឈ្មោះ កែវ ភាគ ចេញពីក្របខ័ណ្ឌ
ភ្នំពេញ ៖ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស សុខា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានបណ្ដេញស្នងការរង នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តស្វាយរៀងម្នាក់ឈ្មោះ កែវ ភាគ ចេញពីក្របខ័ណ្ឌតាមរូបភាពដកហូតតំណែង ឋានន្តរស័ក្តិ ដោយសារល្មើសវិន័យរបស់ អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្តីព័ត៌មានឱ្យបញ្ឈប់ការហៅមនុស្សឡើងលើឆាកតន្ត្រី និងសង្វៀងប្រដាល់ ដើម្បីពិសាស្រាបៀរហើយផ្សព្វផ្សាយ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត ភក្រ្តា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន ណែនាំឱ្យបញ្ឈប់ការប្រើប្រាស់រូបភាពនៃការហៅមនុស្សឡើងលើឆាកតន្ត្រី និងសង្វៀងប្រដាល់ មកគាស់ និងពិសាស្រាបៀរ ហើយធ្វើការផ្សព្វផ្សាយ។