រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Mon,05 April 2021 (Time 08:24 PM)
ឯកឧត្តម ស្រ៊ុន ដារិទ្ធ អញ្ជើញប្រគល់ទូកម៉ាស៊ីន១គ្រឿងជូនដល់កម្លាំងប៉ុស្តិ៍នគរបាលការពារព្រំដែនម្រើច
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្រ៊ុន ដារិទ្ធ រដ្ឋលេខាធិការ និងជាតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងបរិស្ថាន នៅរសៀលថ្ងៃអាទិត្យ ៧រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំជូត ទោស័ក ព.ស.២៥៦៤ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែមេសា អានបន្ត
Mon,05 April 2021 (Time 08:22 PM)
នាយឧត្តមសេនីយ៍ នេត សាវឿន ដឹកនាំប្រជុំស្ដីពីវិធានការធានាស្ថិរភាព សន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ សន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នាព្រឹកថ្ងៃទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានដឹកនាំប្រជុំពីចម្ងាយតាមប្រព័ន្ធអេឡិចត្រូនិច ស្ដីពី “ វិធានការធានាស្ថិរភាព សន្តិសុខ ស អានបន្ត
Mon,05 April 2021 (Time 08:21 PM)
អាជ្ញាធរភ្នំពេញបង្ហាញអត្តសញ្ញាណអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន៣១នាក់ និងអំពាវនាវអ្នកពាក់ព័ន្ធទៅធ្វើតេស្ត
ភ្នំពេញ ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានបង្ហាញអត្តសញ្ញាណអ្នកកើតជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន ៣១នាក់ ដែលបានរកឃើញនៅថ្ងៃទី០៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ម្សិលមិញនេះ។ ការបង្ហាញអត្តសញ្ញាណនេះ ដើម្បីផ្តល់ជាព័ត៌មានដល់អ្នកដែលពាក់ព័ន្ធផ្ទា អានបន្ត
Sun,04 April 2021 (Time 07:49 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំមន្រ្តីជំនាញ ចុះពិនិត្យមើលស្ថានភាព ការកាប់រុករានដីព្រៃ យកដីធ្វើជាកម្មសិទ្ធិ នៅចំណុចព្រៃខៀវ ក្នុងស្រុកកោះញែក
មណ្ឌលគិរីះ នាថ្ងៃទី០៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ហែម ប៊ូណារ៉ែល មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្ត និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សូ សុវណ្ណ ស្នងការរងនគរប អានបន្ត
Fri,02 April 2021 (Time 08:17 PM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយក្រុមគ្រូពេទ្យចុះយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី០២ ខែ មេសា ឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និង អភិបាលរងខេត្តចំនួន២រូបទៀត បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយបុគ្គលិកក្រុមគ្រូពេទ្យចំនួន ៦០នាក់ ដើម្បីចុះយុទ្ធ អានបន្ត
Wed,31 March 2021 (Time 12:29 PM)
រដ្ឋបាលខេត្ត​រតនគិរី នៅ​ថ្ងៃទី​៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២១ បានចេញ​សេចក្តីណែនាំ​របស់​រដ្ឋបាល​ខេត្តរតនគិរី ស្តីពី​វិធានការ​ការពារ និង​ការទប់ស្កាត់​នៃ​ការរីក​រាលដាល​មេរោគ COVID 19 ក្នុងឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ថ្មី ប្រពៃណី​ជាតិខ្មែរ
ខេត្តរតនគិរី ៖ យោងតាម​ការចុះផ្សាយរ​បស់ រដ្ឋបាលខេត្ត​រតនគិរី នៅ​ថ្ងៃទី​៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២១ បានចេញ​សេចក្តីណែនាំ​របស់​រដ្ឋបាល​ខេត្តរតនគិរី ស្តីពី​វិធានការ​ការពារ និង​ការទប់ស្កាត់​នៃ​ការរីក​រាលដាល​មេរោគ អានបន្ត
Wed,31 March 2021 (Time 07:24 AM)
ថ្ងៃនេះ កម្ពុជានឹងទទួលវ៉ាក់សាំងស៊ីណូហ្វាមចំនួន៧០ម៉ឺនដូសទៀតជាជំនួយឧបត្ថម្ភរបស់រដ្ឋាភិបាលចិន
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២១នេះ រដ្ឋាភិបាលសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន តាមរយៈក្រសួងការពារប្រទេសនឹងផ្តល់ជូនវ៉ាក់សាំងស៊ីណូហ្វាមបង្ការជំងឺកូវីដ-១៩ ដែលជាជំនួយឧបត្ថម្ភលើកទី២ ចំនួន ៧០ម៉ឺនដូសជូនក្រសួងកា អានបន្ត
Wed,31 March 2021 (Time 07:22 AM)
អភិបាលខណ្ឌបឹងកេងកង បន្តចុះចែកអំណោយជូនពលរដ្ឋ កំពុងធ្វើចត្តាឡីស័កតាមបន្ទប់ជួល នៅសង្កាត់ទំនប់ទឹក
(ភ្នំពេញ)៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១នេះ លោក ធឹម សំអាន អភិបាលខណ្ឌបឹងកេងកង អមដំណើរដោយលោកស្រី ស៊ិន រតនា អភិបាលរងខណ្ឌបឹងកេងកង និងមន្ដ្រីជាច្រើនរូបទៀត បានបន្តចុះសាកសួរសុខទុក្ខចែកអំណោយជូនដល់ប្រជាជន ដែ អានបន្ត
Wed,31 March 2021 (Time 07:16 AM)
ក្រសួងការពារជាតិចាក់វ៉ាក់សាំងការពារកូវីដលើកទី១ ជូនកម្លាំងប្រដាប់អាវុធកើនដល់ចំនួន ១៣៨,៥៣៦នាក់
ភ្នំពេញ ៖ របាយការណ៍ក្រសួងការពារជាតិកម្ពុជាបានឲ្យដឹងថា គិតត្រឹមថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ១៩ ស៊ីណូហ្វាម (Sinopharm) លើកទី១ ជូនកងកម្លាំងកើនដល់ចំនួនសរុប ១៣៨,៥៣៦នាក់ ខណៈចាក់ល អានបន្ត
Wed,31 March 2021 (Time 07:14 AM)
ក្រសួងធនធានទឹក ជូនដំណឹងពីស្ថានភាពធាតុអាកាស ចាប់ពីថ្ងៃនេះដល់ថ្ងៃទី៦ ខែមេសា, តំបន់មួយចំនួនមានភ្លៀងផ្គរ រន្ទះ ពីខ្សោយទៅច្រើនបង្គួរ
(ភ្នំពេញ)៖ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹង ពីស្ថានភាពធាតុអាកាសនៅកម្ពុជា ចាប់ពីថ្ងៃនេះដល់ថ្ងៃទី៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១។ ក្រសួងបានបញ្ជាក់ថា នៅរយៈពេលនេះ តំបន់មួយចំនួននឹងមានភ្លៀងផ្គរ រន្ទះ ព អានបន្ត
Wed,31 March 2021 (Time 07:12 AM)
នាថ្ងៃទី៣០ ខែមីនាម្សិលមិញ មានយានយន្ត ៤២៧គ្រឿងត្រូវបានត្រួតពិនិត្យ និងផាកពិន័យ
ភ្នំពេញ ៖ នគរបាលចរាចរណ៍ទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា នាថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានត្រួតពិនិត្យ និងផាកពិន័យលើយានយន្តសរុបចំនួន ៤២៧គ្រឿងទៀត ក្នុងនោះមានម៉ូតូ ៣០៩គ្រឿង និងរថយន្ត ១១៨គ្រឿង។ នេះបើតាមការបញ្ជាក់របស់ អានបន្ត
Wed,31 March 2021 (Time 07:10 AM)
ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ដកំពង់ចាម ទទួលបានអំណោយពីសប្បុរសជន សម្រាប់ឧបត្ថម្ភជូនកងកម្លាំង ដើម្បីប ន្ដប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ១៩
(កំពង់ចាម)៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១នេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឯម កុសល ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម និងសហការី បានទទួលការឧបត្ថម្ភ ជាថវិកា សម្ភារមួយចំនួន ពីសប្បុរសជនដើម្បីឧបត្ថម្ភគាំទ្រដល់ការចូលរួម ក្នុង អានបន្ត
Tue,30 March 2021 (Time 08:28 PM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយមន្រ្តីជំនាញ នៃមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី
នារសៀលថ្ងៃទី២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២1នេះ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយមន្រ្តីជំនាញ នៃមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ។ក្នុងពិធីជួបសំណេះសំណាលជាមួយមន្រ្តីជំនា អានបន្ត
Tue,30 March 2021 (Time 08:15 PM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្ត មេបញ្ជាការកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី រួមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំមន្ទីរអង្គភាពជំនាញ និងអាជ្ញាធរស្រុក បានអញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខកងកម្លាំងនគរបាល និងយោធា
មណ្ឌលគិរី៖ ដើម្បីបង្ការទប់ស្កាត់ការឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ១៩ នាថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្ត មេបញ្ជាការកងកម្ល អានបន្ត
Tue,30 March 2021 (Time 07:40 PM)
មន្ត្រីជំនាញខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះត្រួតពិនិត្យគុណភាពទំនិញ អាហារវេចខ្ចប់នៅស្រុកអូររាំង
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ មន្ត្រីការពារអ្នកប្រើប្រាស់កិច្ចការប្រកួតប្រជែង និងបង្ក្រាបការក្លែងបន្លំខេត្តមណ្ឌលគិរី (ក.ប.ប) សហការជាមួយមន្ទីរពាណិជ្ជកម្មខេត្ត អាជ្ញាធរស្រុកអូររាំង ប៉ូលិសសេដ្ឋកិច្ច នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៩ ខ អានបន្ត
Tue,30 March 2021 (Time 07:37 PM)
ក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកោះកុង បើកកិច្ចប្រជុំសាមញ្ញ លើកទី២២ អាណត្តិទី៣ ឆ្នាំ២០២១
ថ្ងៃអង្គារទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម កាយ សំរួម ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកោះកុង បានអញ្ជើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំសាមញ្ញ លើកទី២២ អាណត្តិទី៣ របស់ក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកោះកុង។ កិច្ចប្រជុំដោយផ្តោតលើរបៀប អានបន្ត
Tue,30 March 2021 (Time 07:35 PM)
អភិបាលខេត្តស្វាយរៀង ចុះពិនិត្យទីតាំងមន្ទីរពេទ្យបង្អែកសាមគ្គីរំដួល​ ស្ថិតនៅស្រុករំដួល​ ខេត្តស្វាយរៀង​ ​ដេីម្បីបំពាក់សម្ភារបរិក្ខាពេទ្យផ្សេងៗ​ ត្រៀមបម្រុងទុកសម្រាប់ព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ១៩
នៅថ្ងៃអង្គារ ទី៣០​ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១នេះ​ ឯកឧត្ដម ម៉ែន វិបុល អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តស្វាយរៀង និងជាប្រធានគណៈកម្មការប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ១៩ខេត្ត​ បានដឹកនាំក្រុមការងារ រួមមានឯកឧត្ដមអភិបាលរងខេត្ត លោកប្រធ អានបន្ត
Tue,30 March 2021 (Time 07:34 PM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ចូលរួមកិច្ចប្រជុំអនុគណ:កម្មការចំពោះកិច្ចសម្រាប់ចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងក្របខ័ណ្ឌទូទាំងប្រទេស
(ខេត្តកំពង់ចាម)៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ រួមជាមួយឯកឧត្តម លោកជំទាវអភិបាលរងខេត្ត លោកនា អានបន្ត
Tue,30 March 2021 (Time 07:24 PM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញចុះពិនិត្យសាលាវិទ្យាល័យហ៊ុនសែនកែវសីមា​ និងក្រុមហ៊ុន អាន​ ជិន ស្ថិតក្នុងស្រុកកែវសីមា​
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖​ នាព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយ លោក ស៊ន សារុននាយករដ្ឋបាលសាលាខេត្ត លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត អានបន្ត
Tue,30 March 2021 (Time 07:18 PM)
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំអនុគណ:កម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ ក្នុងក្របខ័ណ្ឌទូទាំងខេត្ត
រសៀលថ្ងៃអង្គារទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំអនុគណ:កម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ ក្នុងក្របខ័ណ្ឌទូទាំងខេត្ត របស់រដ្ឋបាលខេត្ត ដោយមានការចូលរួម អានបន្ត