រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Thu,16 September 2021 (Time 09:19 AM)
សាលារៀនចំននួន ១៤០ សាលា រួមមានអនុវិទ្យាល័យ និងវិទ្យាល័យ នៅទូទាំងខេត្តកណ្ដាល ត្រូវបានបើកដំណើរការឡើងវិញ
ខេត្តកណ្ដាល ៖ ឯកឧត្ដម គង់ សោភ័ណ្ឌ អភិបាលខេត្តកណ្ដាលបានមានប្រសាសន៍ថា អនុវត្តតាមប្រសាសន៍ណែនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុតរបស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសេចក្ដីណែនា អានបន្ត
Thu,16 September 2021 (Time 09:17 AM)
រយៈពេលជិតមួយសប្ដាហ៍មកហើយខេត្តមណ្ឌលគិរីគ្របដណ្ដប់ទៅដោយភ្លៀងរលឹម និងបរិយាកាសអួអាប់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រយៈប្រមាណជិតមួយសប្ដាហ៍មកហើយ ខេត្តមណ្ឌលគិរីបានរងទទួលនូវបរិយាកាសអាប់អួ ដោយក្នុងមួយ ថ្ងៃៗមានភ្លៀងធ្លាក់ពីកម្រិតតិចទៅខ្លាំងរៀងរាល់ថ្ងៃ និងថែមទាំងមានធ្លាក់អ័ព្ទនៅតំបន់មួយចំនួនទៀត ប៉ុន្តែទោ អានបន្ត
Thu,16 September 2021 (Time 09:16 AM)
ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលបានអំណោយរថយន្តសង្គ្រោះបន្ទាន់០១គ្រឿងពីរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងបរិស្ថាន
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ៩កើត ខែភទ្របទ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និងសហការី បានទទួលអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លាពីឯកឧត្តម អានបន្ត
Wed,15 September 2021 (Time 07:21 AM)
សម្តេចតេជោ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិតអញ្ជើញចាក់វ៉ាក់សាំងដូសទី៣ ឬដូសជំរុញ
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី១៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និង សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត បានចាក់វ៉ាក់សាំងដូសទី៣ ឬដូសជំរុញ ខណៈនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ចាក់ដូសទី៣ ឬដូសជំរុញបានប្រមាណជិត៧៨ម៉ឺននាក់រួចទៅហើយ អានបន្ត
Wed,15 September 2021 (Time 07:20 AM)
ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ៖ ភាពខ្លាំងរបស់បក្សប្រជាជន គឺការដាក់ចេញគោលនយោបាយឆ្លើយតបមានប្រសិទ្ធភាព និងតម្រូវការជាក់ស្តែងសង្គម
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជានៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី១៤ ខែកញ្ញានេះនៅទំព័រហ្វេសប៊ុកបានរំលេចថា ភាពខ្លាំងរបស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា គឺការដាក់ចេញនូវគោលនយោបាយ ដែលឆ្លើ អានបន្ត
Wed,15 September 2021 (Time 07:19 AM)
ខេត្តកំពង់ចាមអនុញ្ញាតឱ្យបើកដំណើរការឡើងវិញសម្រាប់កម្រិតអនុវិទ្យាល័យ វិទ្យាល័យ និងពុទ្ធិកសិក្សាពីថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាមនៅថ្ងៃទី១៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានសេចក្ដីជូនដំណឹង ស្ដីពីបើកឲ្យដំណើរការឡើងវិញនូវគ្រិះស្ថានសិក្សាសាធារណៈ និងឯកជន សម្រាប់កម្រិតអនុវិទ្យាល័យ វិទ្យាល័យ និងពុទ្ធិកសិក្សា អានបន្ត
Wed,15 September 2021 (Time 07:18 AM)
រកឃើញករណីវិជ្ជមានកូវីដ១៩កើនឡើងនៅផ្សារសមាគមសង្កាត់ផ្សារកណ្តាល ក្រុងប៉ោយប៉ែត
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ ដំបូងមានអាជីវករលក់ដូរក្នុងផ្សារសមាគមស្ថិតក្នុងភូមិចាន់គីរី សង្កាត់ប៉ោយប៉ែត ក្រុងប៉ោយប៉ែត ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ជាង១០នាក់មានផ្ទុកវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ ខណៈដែលមន្ត្រីអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ចបានធ្ អានបន្ត
Wed,15 September 2021 (Time 07:17 AM)
មន្រ្តីជំនាញបង្រា្កបការក្លែងបន្លំ និងបិទផ្អាកចែកចាយដេប៉ូប្រេងឥន្ទៈយីហោ (ក្អមមាស) ក្នុងស្រុកសន្ទុក
ខេត្តកំពង់ធំ ៖ អគ្គនាយកដ្ឋានការពារអ្នកប្រើប្រាស់ កិច្ចការប្រកួតប្រជែក និងបង្រា្កបការក្លែងបន្លំដឹកនាំដោយលោក លៀង សុភា ប្រធានសាខាការពារអ្នកប្រើប្រាស់ កិច្ចប្រកួតប្រជែង និងបង្រ្កាបការក្លែងបន្លំខេត្តកំពង់ធ អានបន្ត
Wed,15 September 2021 (Time 07:16 AM)
គ.ជ.ប កំណត់ចំនួនឃុំ សង្កាត់ និងចំនួនសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កាត់ សម្រាប់ការបោះឆ្នោត អាណត្តិទី៥ ឆ្នាំ២០២២
ភ្នំពេញ ៖ គណៈកម្មធិការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោត (គ.ជ.ប) នៅថ្ងៃទី១៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ នេះ បានកំណត់ចំនួនឃុំ-សង្កាត់ និងចំនួនសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំ-សង្កាត់ សម្រាប់ការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃុំ-សង្កាត់ អ អានបន្ត
Wed,15 September 2021 (Time 07:15 AM)
រោងចក្រផ្គុំ និងដំឡើងរថយន្ត Ford ថ្មីមួយនឹងចេញជារូបរាងក្នុងពេលឆាប់ៗ នៅក្នុងទឹកដីនៃខេត្តពោធិ៍សាត់
ភ្នំពេញ ៖ រោងចក្រផ្គុំ និងដំឡើងរថយន្ត Ford ថ្មីមួយ នឹងចេញជារូបរាងក្នុងពេលឆាប់ៗ នៅក្នុងទឹកដីនៃខេត្តពោធិ៍សាត់ ដែលអាចមានលទ្ធភាពស្រូបយកកម្លាំងពលកម្មប្រមាណ៥០០នាក់ សម្រាប់ខ្សែចង្វាក់ផលិតកម្ម ឆ្លើយតបទៅនឹងតម្ អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:15 AM)
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ទទួលបានអំណោយអង្ករពីសប្បុរសជន ដើម្បីជួយឧបត្ថម្ភជីវភាពជូនពលរដ្ឋរងគ្រោះ ឬ រងផលប៉ះពាល់ធ្ងន់ធ្ងរពីមេរោគកូវីដ-១៩
អង្ករចំនួន ៣៣តោន ត្រូវបានក្រុមហ៊ុនអិមដាប់បែលយូជី (ខេមបូឌា) ឯ.ក ប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីជួយឧបត្ថម្ភជីវភាពជូនប្រជាពលរដ្ឋ ដែលទទួលរងគ្រោះ ឬរងផលប៉ះពាល់ធ្ងន់ធ្ងរ ពីមេរោគកូវីដ-១៩ នៅរាជធានីភ្នំពេ អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:13 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តសៀមរាប អញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីប្រកាសចូលកាន់តំណែងជាស្នងការ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិខេត្តសៀមរាប
នាថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ នៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តសៀមរាបបានរៀបចំពិធីប្រកាសលោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី តេង ច័ន្ទណាត អត្តលេខ ៦៥២១២ ស្នងការរង នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តសៀមរាបចូលកាន់តំណែងជាស្នងការ ជំនួសលោកឧត្តមសេនី អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:12 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង រៀបចំពិធីសំណេះសំណាលជាមួយអង្គការសង្គមស៊ីវិល និងបើកយុទ្ធនាការចុះបាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគកូវីដ-១៩ ជុំទី៣ របស់វេទិកាសម្ព័ន្ធសង្គមស៊ីវិលក្នុងខេត្ត
កំពង់ឆ្នាំង ៖ នៅថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ នៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានរៀបចំពិធីសំណេះសំណាលជាមួយអង្គការសង្គមស៊ីវិល និងបើកយុទ្ធនាការចុះបាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគកូវីដ-១៩ ជុំទី៣ របស់វេទិកាសម្ព័ន្ធសង្គម អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:09 AM)
អ៊ីស្រាអែល​​បន្ត​វាយប្រហារតាមផ្លូវអាកាសលើ​ទីតាំង​របស់​ហា​ម៉ាស​នៅ​តំបន់​ហ្គា​ហ្សា
ហ្គា​ហ្សា​ ៖ នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ច័ន្ទ​នេះ យន្តហោះ​ចម្បាំង​អ៊ីស្រាអែល​បាន​វាយប្រហារ​ទៅលើ​ទីតាំង​យោធា នឹង​គ្រឿង​បរិក្ខារ​ជាច្រើន​ដែលជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​ក្រុម​ប្រដាប់អាវុធ​នៃ​ចលនា​តស៊ូ​អ៊ីស្លាម (​ហា​ម៉ាស​) នៅ​ អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:08 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការក្នុងខេត្តក្រចេះសូមអបអរសាទរសម្តេចតេជោនាឱកាសដ៏ឧត្តុង្គឧត្តមដែលសម្តេចទទួលបានមេដាយមាសសន្តិភាពពិភពលោក Wold Summit peace
ខេត្តក្រចេះ ៖ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះ និងក្នុងនាមក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ព្រមទាំងមន្ត្រីរាជការគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធគ្រប់ប្រភេទ ព្រះសង្ឃ ប្រជាពលរដ្ឋទូទាំងខេត្ត សូមគោ អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:07 AM)
វៀតណាមបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន១១,១៧២ករណីទៀត និងស្លាប់២៩៨នាក់
ហាណូយ ៖ ក្រសួងសុខាភិបាលវៀតណាមនៅថ្ងៃចន្ទម្សិលមិញបានប្រកាសរកឃើញករណីឆ្លងថ្មីៗ នៃជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន១១,១៧២ ករណីបន្ថែមទៀត ក្នុងរយៈពេល២៤ម៉ោងចុងក្រោយនេះ។ នេះបើតាមតាមការចេញផ្សាយ ដោយទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មាន Viet Na អានបន្ត
ស្លាប់៨នាក់ និងរបួស១៥នាក់ ក្នុងគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ទូទាំងប្រទេសថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញាម្សិលមិញ
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ នៅទូទាំងប្រទេសកើតឡើងចំនួន៥១៣លើក បណ្ដាលឲ្យមនុស្សស្លាប់៨នាក់ និងរបួសធ្ងន់ស្រាល១៥នាក់។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍ របស់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:05 AM)
សម្តេចតេជោបន្តផ្តល់រង្វាន់លើកទឹកចិត្តជូនដល់ លោកតា លោកយាយ អាយុលើសពី១០០ឆ្នាំដែលស្ម័គ្រចិត្តចាក់វ៉ាក់សាំង
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ៧កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២១ លោកជំទាវ ឱ វណ្ណឌីន រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសុខាភិបាល និងជាប្រធានគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់ស អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:04 AM)
ប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តព្រះវិហារដឹកនាំមន្ដ្រីរាជការចូលរួមបរិច្ចាគឈាមដោយស្ម័គ្រចិត្តជូនដល់មន្ទីរពេទ្យបង្អែក១៦មករា
ខេត្តព្រះវិហារ ៖ លោកស្រី ហែម សុគុណពិសី ប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តព្រះវិហារ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានដឹកនាំមន្ដ្រីរាជការក្នុងមន្ទីរចូលរួមការងារមនុស្សធម៌បរិច្ចាគឈាមដោយស្ម័គ្រចិត្តជូនជនរងគ្រ អានបន្ត
Tue,14 September 2021 (Time 08:03 AM)
ឯកឧត្តម សោម ពិសិដ្ឋ អញ្ជើញបើកការដ្ឋានគម្រោងជួសជុលផ្លូវចាក់បេតុងអាមេ ១ខ្សែប្រវែង១,២៥០ម៉ែត្រក្នុងសង្កាត់កែប
ខេត្តកែប ៖ ឯកឧត្តម សោម ពិសិដ្ឋ អភិបាល​ នៃគណៈអភិបាលខេត្ត​កែប​ ព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ៧កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ​ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកការដ្ឋានគម្រោងជួស អានបន្ត