ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នៅថ្ងៃទី១៣ ខែ សីហា ឆ្នាំ ២០២១ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីបានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានស្តីពីករណីអ្នកវិជ្ជមាន កូវិដ-១៩ ចំនួន០៥នាក់បន្ថែមទៀត តាមរយៈការធ្វើតេស្តរហ័ស(Repid test)។
១៣ថ្ងៃនៃយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំង ជូនកុមារ និងយុវវ័យ អាយុ១២ឆ្នាំ ដល់១៧ឆ្នាំ គ្រូពេទ្យចាក់បានចំនួន៤៨២,២១៧នាក់
ភ្នំពេញ ៖ យោងតាមរបាយការណ៍របស់ក្រសួងសខាភិបាលបានឲ្យដឹងថា ក្នុងរយៈពេល១៣ថ្ងៃនៃការចាប់ផ្តើមដំណើរការ ចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ១៩ ជូនកុមារ និងយុវវ័យ មានអាយុចាប់ពី១២ឆ្នាំ ដល់១៧ឆ្នាំ ក្រុមគ្រូពេទ្យចាក់បានចំ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យអញ្ជើញចុះពិនិត្យក្រុមការងារដែល សម្របសម្រួល និងធ្វើតេស្តរហ័សដល់ប្រជាពលរដ្ឋត្រឡប់មកពីប្រទេសថៃ
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឈុន ម៉ៅ មេបញ្ជាការងយោធភូមិភាគទី៥ មេបញ្ជាការទិសទី១ ថ្នាក់ដឹកនាំមន្ត្រី កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ បានអញ្ជើញពិនិត្យមើលក្រុមការងារកងកម្លាំងចម្រុះ គ្រូពេទ្យ សម្របសម្រួលពិនិត្យសុខភាព ធ្វើតេស្តរ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម ៖ សប្បុរសជន បន្តផ្ដល់អំណោយជូនរដ្ឋបាល ខេត្តកំពង់ចាមដើម្បីចូលរួមប្រយុទ្ធប្រឆាំងជម្ងឺកូវីដ-១៩
នៅរសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ នេះ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្ត ប្រយុទ្ធប្រឆាំងជម្ងឺកូវីដ ១៩ និងឯកឧត្ដម លោកជំទាវ ជាអភិបាលរងខេត្ត បានអញ្ជើញទទួលអំណោយពីសប្បុរសជន ដើ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងលោកជំទាវ អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយចែកដល់កុមារកំពុងស្នាក់នៅមណ្ឌលកុមារកំព្រាខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
កំពង់ឆ្នាំង៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងលោកជំទាវ មាន សំអាន ប្រធានគណកម្មាធិការទី៨ នៃព្រឹទ្ធសភា ដោយមានការចូលរួមពីលោកជំទាវ ដោក សុទ្ធា ទីប្រឹក អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ប៉ែន កុសល្យ អភិបាលខេត្តឧត្ដរមានជ័យ អញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំពិភាក្សា និងបង្ហាញផែនការឆ្លើយតបចំពោះជំងឺកូវីដ-១៩សម្រាប់ជនទេសន្ដរប្រវេសន្ដ និងប្រជាជនចល័តខេត្តឧត្ដរមានជ័យ
(ឧត្ដរមានជ័យ)៖ នាថ្ងៃសុក្រទី១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្ដម ប៉ែន កុសល្យ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តឧត្ដរមានជ័យ អញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំពិភាក្សា និងបង្ហាញផែនការឆ្លើយតបចំពោះជំងឺកូវីដ-១៩សម្រាប់ជនទេសន្ដរប្រវេ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំស្ដីពីផែនការយុទ្ធសាស្ត្រ ២០២១-២០៣០ របស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រទី១៣ ខែ សីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរី រួមជាមួយឯកឧត្តម សាយ ម៉េងគីម អភិបាល នៃ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ និងសម្ភារៈឧបត្ថម្ភដល់មណ្ឌលព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩ កម្រិតស្រាល ក្នុងស្រុកទឹកផុស
កំពង់ឆ្នាំង ៖ នៅថ្ងៃទី១២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ឡុង ឈុនឡៃ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាល គណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង លោកជំទាវ កែ ច័ន្ទមុនី អ្នកតំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលកំពង់ឆ្នាំង អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អញ្ជើញពិនិត្យស្ថានភាពតាមបន្ទាត់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ក្នុងភូមិសាស្ត្រស្រុកថ្មពួក នៅច្រកបឹងត្រកួន និងស្រុកអូរជ្រៅ ច្រកអូរបីជាន់
ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អមដំណើរដោយកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ បានអញ្ជើញពិនិត្យមើលស្ថានភាពតាមបន្ទាត់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ក្នុងភូមិសាស្ត្រស្រុកថ្មពួក នៅច្រកបឹងត្រកួន និងស្រុកអូរជ្រៅ ច្រកអូរបី អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកំពតប្រារព្ធពិធីប្រកាសបង្កើត និងដាក់ឱ្យដំណើរការរដ្ឋបាលក្រុងបូកគោ នៃខេត្តកំពត
នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ រដ្ឋបាលខេត្តកំពតបានប្រារព្ធពិធីប្រកាសបង្កើត និងដាក់ឱ្យដំណើរការរដ្ឋបាលក្រុងបូកគោ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពត ដោយមានការអញ្ជើញចូ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរីបន្តចាក់វ៉ាក់សាំងដូសទី១ ជូនប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នៅថ្ងៃទី១១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាល និងពិនិត្យមើលដំណើរការចាក់វ៉ាក់សាំងជូនប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ ដោយមានការច អានបន្ត
ប្រធានសមាគមក្រុមប្រឹក្សាថ្នាក់មូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ធំជំរុញប្រជាពលរដ្ឋធ្វើការដាំដុះដើម្បីបង្កើនជីវភាពគ្រួសារ
ខេត្តកំពង់ធំ ៖ លោក គៀង សេងគី ប្រធានសមាគមក្រុមប្រឹក្សាថ្នាក់មូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ធំ និងជាមេឃុំត្បូងក្រពើ ស្រុកសន្ទុក បានជំរុញដល់ប្រជាពលរដ្ឋធ្វើការដាំដុះដើម្បីបង្កើនជីវភាពគ្រួសារ។
លោក គៀង សេងគី បានថ្លែង អានបន្ត
អភិបាលខេត្តត្បូងឃ្មុំ ចុះពិនិត្យប្រព័ន្ធធារាសាស្ត្រ ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធសុខាភិបាល និងការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ១៩ ជូនពលរដ្ឋក្នុងស្រុកក្រូចឆ្មារ
(ត្បូងឃ្មុំ)៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តត្បូងឃ្មុំ ដឹកនាំមន្ទីរជំនាញ អង្គភាព និងអាជ្ញាធរស្រុក ចុះពិនិត្យប្រព័ន្ធធារាសាស្ត្រ២កន្លែង ហេដ្ឋារចនាស អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំជាមួយគម្រោងច្រកចេញចូលតែមួយ សម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋ តាមរយៈប្រព័ន្ធវីដេអូ Zoom
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី១២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ឡុច សុវណ្ណារ៉ា សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកំពង់ឆ្នាំង តំណាងឯកឧត្តម ឡុង ឈុនឡៃ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងលោកជំទាវ ប៊ន សុភី អភិបាលរងខេត្ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពត អញ្ជើញជាអធិបតីបើកអង្គសិក្ខាសាលាកសាងអាជីវកម្មប្រកបដោយភាពជោគជ័យ តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ Zoom
ព្រឹកថ្ងៃ អង្គារ ទី១០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ នៅសាលាខេត្តកំពត ឯកឧត្ដម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត អញ្ជើញជាអធិបតីបើកអង្គសិក្ខាសាលាការកសាងអាជីវកម្មប្រកបដោយជោគជ័យ តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ (Zoom) ដែលមានការអញ្ជើញចូលរ អានបន្ត