រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Thu,05 August 2021 (Time 10:30 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ បន្តផ្អាកលក់គ្រឿងស្រវឹងគ្រប់ប្រភេទ រយៈពេល ១៤ថ្ងៃ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្ត
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ នៅថ្ងៃទី០៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ បានចេញសេចក្តីណែនាំស្តីពីការបន្តផ្អាកលក់គ្រឿងស្រវឹងគ្រប់ប្រភេទ រយៈពេល ១៤ថ្ងៃបន្ថែមទៀត ចាប់ពីថ្ងៃទី០៦ ខែសីហា ដល់ថ្ងៃទី អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:48 AM)
ដុតបំផ្លាញ​គ្រឿងញៀន​ជាង​៤០០​គីឡូក្រាម នៅ​ក្រុងព្រះសីហនុ​
ផើ​យោងតាម​របាយការណ៍​របស់ ឯកឧត្តម សៀង សុខ ព្រះរាជអាជ្ញា​អម​សាលាដំបូង​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ បាន​បាន​រាយការណ៍​ជូន​អង្គពិធី​ថា ការដុត​បំផ្លាញ​គ្រឿងញៀន​នាពេលនេះ ជាការ​ចូលរួម​ក្នុង​ទិវា​អន្តរជាតិ​ប្រយុទ្ធប្រឆាំង​ អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:45 AM)
អាជ្ញាធរកំណត់ដាក់គោលដៅជាច្រើនក្នុងខេត្តបាត់ដំបងជាតំបន់ក្រហម តំបន់លឿងទុំ និងតំបន់លឿង
ខេត្តបាត់ដំបង៖ ដើម្បីទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលនៃជំងឺកូវីដ១៩ នៅរសៀលថ្ងៃទី០៣ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២១នេះ រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបងបានដាក់ចេញវិធានការរដ្ឋបាល សម្រាប់ភូមិសាស្ត្រមួយចំនួនក្នុងខេត្តបាត់ដំបង ដោយបែងចែកជា"តំបន អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:43 AM)
នគរបាលស្រុកថ្មគោលអនុវត្តដីកាបង្គាប់ឱ្យចាប់ខ្លួន ឃុំខ្លួនជនត្រូវចោទម្នាក់ក្នុងករណីគ្រឿង​ញៀន៖
នៅថ្ងៃទី០២ខែសីហាឆ្នាំ២០២១វេលាម៉ោង១​៧​និង៣០នាទី នៅចំ​ណុចក្រុមទី២៧ភូមិ ហៃសានឃុំ ជ្រៃស្រុកថ្មគោល ខេត្តបាត់ដំបង អនុវត្តតាម​យោបល់ដឹកនាំរបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ សាត​ គឹមសាន​ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរ​បា​លខេត្តប អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:42 AM)
ឯកឧត្តម ងួន រតនៈ បានណែនាំដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលមានរោគសញ្ញាសង្ស័យនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ សូមឆាប់រាយការណ៍ជូនអាជ្ញាធរ ដើម្បីធ្វើការតេស្ដយកសំណាកជាបន្ទាន់
នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១០រោច ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ងួន រតនៈ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានមានប្រសាសន៍នាឱកាសដែលឯកឧត្តម បានអញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:39 AM)
មេធាវីម្នាក់លង់ទឹកសមុទ្របាត់ខ្លួននៅឆ្នេរអូត្រេះ ខេត្តព្រះសីហនុ, ពេលនេះកម្លាំងសមត្ថកិច្ចកំពុងបន្តស្វែងរកជនរងគ្រោះ
(ព្រះសីហនុ)៖ មេធាវីម្នាក់ត្រូវបានគេរាយការណ៍ថា បានលង់ទឹកសមុទ្របាត់ខ្លួននៅឆ្នេរអូរត្រេះ ខេត្តព្រះសីហនុ ខណៈកំពុងងូតទឹកជាមួយមិត្តភក្តិមួយក្រុម ហើយក៏ត្រូវរលកបោកបក់យកទៅបាត់ នៅរសៀលថ្ងៃទី៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:35 AM)
កសិករដាំពោតនៅភូមិខេត្អូញត្អែរពីធ្លាក់ចុះទិន្នផល ដោយសារភ្លៀងធ្លាក់ច្រើន
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ ដំណាំពោតនារដូវនេះ ត្រូវបានសង្កេតឃើញថា ហាក់មិនទទួលទិន្នផលខ្ពស់ដូចឆ្នាំមុនៗនោះឡើយក្រោយពេលមានភ្លៀងធ្លាក់ច្រើន បែរជាបង្កឲ្យដំណាំរងការខូចខាត។ ជាក់ស្តែងកសិករនៅភូមិខេ សង្កាត់សាមគ្គី ក្រុ អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:32 AM)
អភិបាលខេត្តតាកែវ​ ចុះត្រួតពិនិត្យការអនុវត្តបំរាមគោចរក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្ត
ខេត្តតាកែវ ៖ ឯកឧត្តម​ អ៊ូច​ ភា​ អភិបាលខេត្តតាកែវ​ នៅយប់ថ្ងៃចន្ទ​ ៩រោច​ ខែទុតិយាសាឍ​ ឆ្នាំឆ្លូវ​ ត្រីស័ក​ ព.ស.២៥៦៥​ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី​២​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ២០២១​ បានចុះត្រួតពិនិត្យការអនុវត្តបំរាមគោចរនៅស្រុកត្រា អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:31 AM)
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ស ថេត ចូលរួមកិច្ចប្រជុំស្តីពី ការដកពិសោធន៍ នៃការអនុវត្តបម្រាមគោចររយៈពេល១៤ថ្ងៃ
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១០រោច ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ស ថេត អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានចូលរួមកិច្ចប្រជ អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:29 AM)
ឯកឧត្ដម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារ​ ចុះពិនិត្យមើលដំណើរការសាងសង់ទីលានចាក់សំរាមរបស់ក្រុងកំពង់ឆ្នាំង​
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅថ្ងៃទី៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្ដម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារ​ ចុះពិនិត្យមើលដំណើរការសាងសង់ទីលានចាក់សំរាមរបស់ក្រុងកំពង់ឆ្នាំង​ រួមជាមួយប្រធានមន្ទីរពាក់ព័ន្ធ និងអាជ្ញាធរម អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:27 AM)
ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលប្រចាំខែកក្កដា និងលើកដៅប្រចាំខែសីហាឆ្នាំ២០២១របស់រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ
ថ្ងៃអង្គារទី០៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ឋផលប្រចាំខែកក្កដា និងលើកទិសដៅអនុវត្តការងារខែសីហា ឆ្នាំ២០២១របស់រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ។ ក្នុងកិច្ចប្រ អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:26 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ចាម ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយរបស់រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម ជូនដល់មន្ត្រីរាជការចំនួន៦៩នាក់ ដែលកំពុងធ្វើចត្តាឡឺស័ក នៅតាមមន្ទីរនីមួយៗ
នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការខេត្តប្រយុទ្ធនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ រួមដំណើរដោយ ឯកឧត្តមអភិបាលរងខេត្ត នាយករដ្ឋបាលខេត្ត បានអញ្ជើញចុះស អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:25 AM)
អភិបាលខេត្តកណ្តាល អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងទទួលថវិកាឧបត្ថម្ភពីសប្បុរសជន សម្រាប់ចូលរួមចំណែកទ្រទ្រង់ដល់សកម្មភាពមនុស្សធម៌
ខេត្តកណ្តាល ៖ រសៀលថ្ងៃទី០៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម គង់ សោភ័ណ្ឌ អភិបាលខេត្តកណ្តាល និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងទទួលថវិកា ចំនួន២០លានរៀល ពីលោក ស៊ិន សុវណ្ អានបន្ត
Wed,04 August 2021 (Time 06:22 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តកណ្តាល ទទួលអំណោយមួយចំនួនពីក្រុមហ៊ុនឯកជន សម្រាប់ប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ-១៩ នៅក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកណ្ដាល
ខេត្តកណ្ដាល៖ អំណោយជាសម្ភារៈ និងឱសថបុរាណថ្នាំចិន មួយចំនួនត្រូវបានក្រុមហ៊ុន EAST ASIA JIAYUAN REAL ESTATE CO., LTD. ជួយឧបត្ថម្ភជូនដល់រដ្ឋបាលខេត្តកណ្ដាល សម្រាប់ប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងភូមិសាស្ត្ អានបន្ត
Tue,03 August 2021 (Time 07:56 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះសួរសុខទុក្ខ និងយកស្បៀងចែកពលរដ្ឋចំនួន ៦៣គ្រួសារ ដែលកំពុងជាប់នៅចំណុចបិទខ្ទប់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីជួយសម្រួលការលំបាករបស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ដែលកំពុងជាប់នៅតំបន់បិទខ្ទប់ ក្នុងការបង្ការ ទប់ស្កាត់ ការឆ្លងរាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ នារសៀលថ្ងៃទី០២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ម៉ែន ង៉ុយ ប្រធាន អានបន្ត
Tue,03 August 2021 (Time 07:40 AM)
ឯកឧត្តម សំ សារីន ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំសាមញ្ញលើកទី២៦ របស់ក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត អាណត្តិទី៣
ខេត្តកែប ៖ នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ៩រោច ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម សំ សារីន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកែបអាណត្តិទី៣បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំសាមញ្ញលើកទី២៦ អានបន្ត
Tue,03 August 2021 (Time 12:51 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ទទួលបានអំណោយពីសប្បុរសជនក្នុងខេត្ត ដើម្បីជួយឧបត្ថម្ភគាំទ្រដល់ពលរដ្ឋដែលមានជីវភាពខ្វះខាត ក្នុងអំឡុងពេលឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩
មណ្ឌលគិរី៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី០២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្ដម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ ខេត្ត បានអញ្ជើញទទួលអំណោយពីលោក ណយ ចន្ទតារា ប្រធានមន្ទីរការ អានបន្ត
Tue,03 August 2021 (Time 12:50 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តកោះកុង បើកកិច្ចប្រជុំដើម្បីពិភាក្សា និងត្រួតពិនិត្យ តាមដាន និងវាយតម្លៃលើវឌ្ឍនភាពនៃការអនុវត្តវិធានការនានា ក្នុងការបង្ការទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាននៃជំងឺកូវីដ-១៩
ថ្ងៃចន្ទទី២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ លោក សំឃិត វៀន អភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលខេត្ត អនុប្រធានគណៈកម្មការប្រយុទ្ធជំងឺកូវីដ-១៩ខេត្ត និងជាប្រធានអនុគណ:កម្មការដឹកនាំការអនុវត្តច្បាប់ប្រយុទ្ធជំងឺកូវីដ-១៩ខេត្តកោះកុង តំណាងដ៏ខ អានបន្ត
Tue,03 August 2021 (Time 12:48 AM)
អភិបាលខេត្តកណ្ដាលអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងអភិបាល នៃគណៈអភិបាលស្រុកមុខកំពូល
ខេត្តកណ្ដាល៖ អភិបាលខេត្តកណ្ដាល ឯកឧត្តម គង់ សោភ័ណ្ឌ ជំរុញឱ្យអាជ្ញាធរស្រុកមុខកំពូល យកចិត្តទុកដាក់ គ្រប់គ្រងប្រយុទ្ធទប់ស្កាត់ឱ្យបាននូវការឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ -១៩ ពិសេសប្រភេទ Delta ថ្មី ដោយដាក់ចេញវិធា អានបន្ត
Mon,02 August 2021 (Time 03:54 PM)
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ស ថេត កោតសសើរដល់កងកម្លាំងដែលបានខិតខំបំពេញការងារជូនជាតិ ជូនអង្គភាព និងប្រជាជន
ភ្នំពេញ ៖ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ស ថេត អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានថ្លែងកោតសរសើរដល់កងកម្លាំងដែលបានពេញភារកិច្ចជូនជាតិ ជូនអង្គភាព ជាពិសេសបម្រើប្រជាពលរដ្ឋ ទាំងយប់ទាំងថ្ងៃដោយមិនខ្លាចនឿយហត់ ដ អានបន្ត