រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Thu,08 April 2021 (Time 09:14 AM)
ថៃ​អាច​នឹង​ចាត់ទុក​ទីក្រុង​បាងកក​ជា​តំបន់​ប្រកាសអាសន្ន​កូ​វីដ​១៩​កម្រិត​ពណ៌​ក្រហមមុន​បុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី​
​បាងកក ៖ យោងតាម​ការចេញផ្សាយ​របស់​សារព័ត៌​មនា CNA កាលពី​ម្សិ​ក​មិញ​បាន​ឲ្យ​ដឹងថា ប្រទេស​ថៃ​អាច​នឹង​ចាត់ទុក​ទីក្រុង​បាងកក ជា​តំបន់​ប្រកាសអាសន្ន​ពី COVID-19 កម្រិត​ពណ៌​ក្រហម នៅមុន​ពិធីបុណ្យ​ចូលឆ្នាំថ្មី​ អានបន្ត
Thu,08 April 2021 (Time 09:09 AM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យគោលដៅឈរជើងរបស់កម្លាំងចម្រុះហាមឃាត់ប្រជាពលរដ្ឋគ្មានការចាំបាច់ចេញ ចូលឆ្លងខេត្ត នៅចំណុចព្រំប្រទល់ទាំង២ មណ្ឌលគិរី រតន:គីរី និងមណ្ឌលគិរី ក្រចេះ
មណ្ឌលគិរី ៖ នៅថ្ងៃទី០៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តមស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត្ត លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ហែម បូណារ៉ែល មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្ត លោក អានបន្ត
Thu,08 April 2021 (Time 09:07 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះចេញសេចក្តីណែនាំស្តីពីវិធានបង្ការ និងទប់ស្កាត់ការរាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្តខេត្តក្រចេះបានចេញសេចក្តីណែនាំស្តីពីវិធានបង្ការការីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរប្រពៃជាតិ ដែលប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី១៤-១៥ និង១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ខាងមុខន អានបន្ត
Thu,08 April 2021 (Time 09:05 AM)
ឯកឧត្ដម ថង សាវុន ចុះពិនិត្យការដ្ឋានជួសជុលកំណាត់ផ្លូវលេខ៧៨-៥ ចន្លោះពីស្រុកអូរជុំ និងស្រុកតាវែង
ខេត្តរតនគិរី ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្ដម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តរតនគិរី អមដំណើរដោយលោក អភិបាលរងខេត្ត ប្រធាន អនុប្រធានមន្ទីរពាក់ព័ន្ធ និងកងកម្លាំងទាំង៣ប្រភេទ បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យស្ថានភាពជួស អានបន្ត
Wed,07 April 2021 (Time 11:26 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ចុះពិនិត្យមើលស្ថានភាពភូមិសាស្រ្ត នៅក្នុងស្រុកអូររាំង
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ៩រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំជូត ទោស័ក ព.ស.២៥៦៤ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម សា្វយ សំអ៊ាង អភិបាលនៃគណ:អភិបាលខេត្ត​ អមដំណើរដោយ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា​ ស្នងការនគរបាលខ អានបន្ត
Wed,07 April 2021 (Time 07:55 AM)
រាជរដ្ឋាភិបាលសម្រេចបិទការធ្វើដំណើរឆ្លងកាត់ពីខេត្តមួយទៅខេត្តមួយបណ្តោះអាសន្ន រយៈពេល១៤ថ្ងៃចាប់ថ្ងៃទី៧ដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមេសា
ភ្នំពេញ ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានសម្រេចបិទការធ្វើដំណើរឆ្លងកាត់ ចេញ-ចូល ពីខេត្តមួយទៅខេត្តមួយជាបណ្តោះអាសន្នរយៈពេល១៤ថ្ងៃ ចាប់ពីម៉ោងសូន្យនៃថ្ងៃទី៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ រហូតដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១។ ការបិ អានបន្ត
Wed,07 April 2021 (Time 07:53 AM)
ស.ស.យ.ក ខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះសួរសុខទុក្ខក្រុមការងារ ស.ស.យ.ក និងកម្លាំងជំនាញដែលឈរជើងនៅព្រំប្រទល់មណ្ឌលគិរី-ក្រចេះ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក ណយ ច័ន្ទតារា អនុប្រធានស.ស.យ.ក ខេត្ត និងជាប្រធានក្រុមការងារចុះជួយស្រុកកែវសីមា និងលោក ហឿន សុខណា ប្រធានប្រតិបត្តិស.ស.យ.ក ស្រុកកែវសីមា និងសហការី នាថ្ងៃទី០៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ បានចុះសួរស អានបន្ត
Tue,06 April 2021 (Time 04:25 PM)
អភិបាលក្រុងសែនមនោរម្យនាំយកសម្ភារពីសប្បុរសជនឧបត្ថម្ភដល់ក្រុមគ្រូពេទ្យចាក់វ៉ាក់សាំងចំនួន៥ក្រុម
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ៩រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំជូត ទោស័ក ព.ស.២៥៦៤ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ រដ្ឋបាលក្រុងសែនមនោរម្យដឹកនាំដោយលោក ហៀក សុផាន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលក្រុង និងសហការីបាននាំយកសម្ភារ អានបន្ត
Tue,06 April 2021 (Time 04:19 PM)
លោកប្រធាន និងលោក លោកស្រីសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាស្រុកកោះញែក បានទទួលចាក់វ៉ាក់សាំងលើកទី១ ដើម្បីការពារជំងឺកូវីដ-១៩(COVID-19) នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តមណ្ឌលគិរី
ថ្ងៃអង្គារ ៩រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំជូត ទោស័ក ពុទ្ធសករាជ២៥៦៤ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ លោកប្រធាន និងលោក លោកស្រីសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាស្រុកកោះញែក បានទទួលចាក់វ៉ាក់សាំងលើកទី១ ដើម្បីការពារជំងឺកូវីដ-១៩(CO អានបន្ត
Tue,06 April 2021 (Time 04:14 PM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញទទួលអំណោយជាកាហ្វេ ពីសប្បុរសជន
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និងលោក ជាក់ ម៉េងហ៊ាង អភិបាលរងខេត្ត បានទទួលកាហ្វេ ចាយ ម៉ៅ មណ្ឌលគិរីចំនួន ៥កេះធំ ពីលោក ចាយ ម៉ៅ ន អានបន្ត
Tue,06 April 2021 (Time 07:28 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តកណ្ដាលគ្រោងនឹងយកអគារមន្ទីរពេទ្យចំនួន២ បន្ថែមទៀត ក្នុងមន្ទីពេទ្យបង្អែកជ័យជំនះ ក្រុងតាខ្មៅ សម្រាប់ព្យាបាលអ្នកដែលបានរកឃើញមានផ្ទុកមេរោគកូវីដ-១៩ នៅក្នុងខេត្តកណ្ដាល
ខេត្តកណ្ដាល៖ ឯកឧត្តម គង់ សោភ័ណ្ឌ អភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានមានប្រសាសន៍ថា ដោយមានការកើនឡើង អ្នកដែលបានផ្ទុកមេរោគកូវីដ-១៩ នៅក្នុងខេត្តកណ្ដាល និងមានតម្រូវការចាំបាច់ នូវអគារសម្រាប់ព្យាបាលអ្នកដែលមានផ្ទុកមេរោគកូវី អានបន្ត
Tue,06 April 2021 (Time 07:25 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជេីញចុះត្រួតពិនិត្យក្រុមការងារអនុគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩​
ព្រឹកថ្ងៃចន្ទ​ទី៥​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ២០២១ លោក​ សាយ​ ម៉េងគីម​ និង​ លោក​ ឈឹម​ កាន​ អភិបាលរងខេត្ត​ និងជាអនុប្រធានអនុគណៈ កម្មការ​ចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩​ ក្របខណ្ឌទូទាំងខេត្តមណ្ឌលគិរី​ តំណាងឯកឧត្តម​ ស្ អានបន្ត
Tue,06 April 2021 (Time 07:23 AM)
ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ ជូនដល់កងកម្លាំងវិស្វកម្មសាងសង់ផ្លូវក្រវ៉ាត់ព្រំដែន
ព្រឹកថ្ងៃចន្ទទី៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្ត រួមទាំងឯកឧត្តម គង់ គឹមនី អភិបាលរងខេត្ត ថ្នាក់ដឹកនាំមន្ទីរអង្គភាពជំនាញ និងអាជ្ញាធរស្រុក បានអញ្ជើញចុះ សំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងផ្តល់ស្បៀងអាហា អានបន្ត
Tue,06 April 2021 (Time 07:21 AM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញទទួលអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ ម៉ាស និងថវិកា ពីសប្បុរសជនក្នុងខេត្ត
ខេត្តកំពង់ចាម៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជម្ងឺកូវីដ-១៩ និងឯកឧត្តម លោកជំទាវអភិបាលរងខេត្ត បានអញ្ជើញទ អានបន្ត
Mon,05 April 2021 (Time 08:46 PM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជេីញចូលរួមកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយអំពីវិធានការច្បាប់នានាទាក់ទងនឹងការទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ តាមរយៈប្រព័ន្ធវីដេអូអនឡាញ
មណ្ឌលគិរី៖ ថ្ងៃចន្ទ​ទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១​ លោក​ សាយ​ ម៉េងគីម​ អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្តតំណាងឯកឧត្តម​ ស្វាយ​ សំអ៊ាង​ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត​ រួមជាមួយលោក​ ជាក់​ ម៉េងហ៊ាង​ អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្ត​ និងមន្ អានបន្ត
Mon,05 April 2021 (Time 08:34 PM)
ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលខេត្តកំពត ជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការសាលាខេត្តក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ
នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី៥ ខែ មេសា ឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពត បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយនឹងថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការសាលាខេត្តក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំឆ្លូវ អានបន្ត
Mon,05 April 2021 (Time 08:30 PM)
អភិបាលក្រុងព្រះសីហនុអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅតំបន់ទំនប់រលកអញ្ជើញមកយកសំណាក និងត្រូវធ្វើចត្តាឡីស័ក១៤ថ្ងៃ
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ លោក អ៊ី សុខឡេង អភិបាលក្រុងព្រះសីហនុបានចេញសេចក្តីអំពាវនាវតាមបណ្តាញសង្គម Facebook នៅព្រលប់ថ្ងៃទី៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅតំបន់ទំនប់រលក ក្រុមទី ០៦, ០៧, ០៩, ១០, ១១, ១២ អានបន្ត
Mon,05 April 2021 (Time 08:28 PM)
វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលអ្នកស្ម័គ្រចិត្តសម្រាប់សម្របសម្រួលក្នុងយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងជំងឺកូវីដ១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីរួមចំណែកជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលជំងឺកូវី១៩ក្នុងសហគមន៍បន្ត និងក្នុងយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងជំងឺកូវីដ១៩ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ស.ស.យ.ក ខេត្តមណ្ឌលគិ អានបន្ត
Mon,05 April 2021 (Time 08:26 PM)
ខណៈនេះ អ្នកឆ្លង COVID-19 លើលោកកើនដល់ជាង១៣១លាន ៩០ម៉ឺននាក់ ស្លាប់ជាង ២លាន ៨៦ម៉ឺននាក់
បរទេស ៖ យោងតាមទិន្នន័យពីគេហទំព័រអន្តរជាតិ Worldometer បានបង្ហាញថា គិតត្រឹមម៉ោង ៨ព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ ចំនួនអ្នកឆ្លងជំងឺ COVID-19 នៅទូទាំងពិភពលោក បានកើនឡើងដល់ ១៣១,៩០៦,៦៧៣នាក់ហើយ។ ក្នុង អានបន្ត
Mon,05 April 2021 (Time 08:25 PM)
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញចេញសេចក្ដីណែនាំពង្រឹងការអនុវត្តវិធានការសន្ដិសុខ សណ្ដាប់ធ្នាប់ និងវិធានការបង្ការ-ទប់ស្កាត់ជំងឺកូវីដ១៩ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ
ភ្នំពេញ ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសេចក្តីណែនាំ ស្តីពីការរឹតបន្តឹងការអនុវត្តវិធានការសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព សណ្តាប់ធ្នាប់ និងរបៀបរៀបរយ និងវិធានការបង្ការ-ទប់ស្កាត់ ការរាតត អានបន្ត