ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជេីញចុះត្រួតពិនិត្យក្រុមការងារអនុគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩
ព្រឹកថ្ងៃចន្ទទី៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ លោក សាយ ម៉េងគីម និង លោក ឈឹម កាន អភិបាលរងខេត្ត និងជាអនុប្រធានអនុគណៈ
កម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ ក្របខណ្ឌទូទាំងខេត្តមណ្ឌលគិរី តំណាងឯកឧត្តម ស្ អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ ជូនដល់កងកម្លាំងវិស្វកម្មសាងសង់ផ្លូវក្រវ៉ាត់ព្រំដែន
ព្រឹកថ្ងៃចន្ទទី៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្ត រួមទាំងឯកឧត្តម គង់ គឹមនី អភិបាលរងខេត្ត ថ្នាក់ដឹកនាំមន្ទីរអង្គភាពជំនាញ និងអាជ្ញាធរស្រុក បានអញ្ជើញចុះ សំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងផ្តល់ស្បៀងអាហា អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញទទួលអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ ម៉ាស និងថវិកា ពីសប្បុរសជនក្នុងខេត្ត
ខេត្តកំពង់ចាម៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជម្ងឺកូវីដ-១៩ និងឯកឧត្តម លោកជំទាវអភិបាលរងខេត្ត បានអញ្ជើញទ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជេីញចូលរួមកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយអំពីវិធានការច្បាប់នានាទាក់ទងនឹងការទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ តាមរយៈប្រព័ន្ធវីដេអូអនឡាញ
មណ្ឌលគិរី៖ ថ្ងៃចន្ទទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ លោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្តតំណាងឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត រួមជាមួយលោក ជាក់ ម៉េងហ៊ាង អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងមន្ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលខេត្តកំពត ជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការសាលាខេត្តក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ
នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី៥ ខែ មេសា ឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពត បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយនឹងថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការសាលាខេត្តក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំឆ្លូវ អានបន្ត
អភិបាលក្រុងព្រះសីហនុអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅតំបន់ទំនប់រលកអញ្ជើញមកយកសំណាក និងត្រូវធ្វើចត្តាឡីស័ក១៤ថ្ងៃ
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ លោក អ៊ី សុខឡេង អភិបាលក្រុងព្រះសីហនុបានចេញសេចក្តីអំពាវនាវតាមបណ្តាញសង្គម Facebook នៅព្រលប់ថ្ងៃទី៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅតំបន់ទំនប់រលក ក្រុមទី ០៦, ០៧, ០៩, ១០, ១១, ១២ អានបន្ត
វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលអ្នកស្ម័គ្រចិត្តសម្រាប់សម្របសម្រួលក្នុងយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងជំងឺកូវីដ១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីរួមចំណែកជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលជំងឺកូវី១៩ក្នុងសហគមន៍បន្ត និងក្នុងយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងជំងឺកូវីដ១៩ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ស.ស.យ.ក ខេត្តមណ្ឌលគិ អានបន្ត
ខណៈនេះ អ្នកឆ្លង COVID-19 លើលោកកើនដល់ជាង១៣១លាន ៩០ម៉ឺននាក់ ស្លាប់ជាង ២លាន ៨៦ម៉ឺននាក់
បរទេស ៖ យោងតាមទិន្នន័យពីគេហទំព័រអន្តរជាតិ Worldometer បានបង្ហាញថា គិតត្រឹមម៉ោង ៨ព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ ចំនួនអ្នកឆ្លងជំងឺ COVID-19 នៅទូទាំងពិភពលោក បានកើនឡើងដល់ ១៣១,៩០៦,៦៧៣នាក់ហើយ។ ក្នុង អានបន្ត
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញចេញសេចក្ដីណែនាំពង្រឹងការអនុវត្តវិធានការសន្ដិសុខ សណ្ដាប់ធ្នាប់ និងវិធានការបង្ការ-ទប់ស្កាត់ជំងឺកូវីដ១៩ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ
ភ្នំពេញ ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសេចក្តីណែនាំ ស្តីពីការរឹតបន្តឹងការអនុវត្តវិធានការសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព សណ្តាប់ធ្នាប់ និងរបៀបរៀបរយ និងវិធានការបង្ការ-ទប់ស្កាត់ ការរាតត អានបន្ត