ថ្ងៃពុធ ៦រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន របស់លោក អេង ហុី អ្នកនាំពាក្យកងរាជអាវុធហត្ថលេីផ្ទៃប្រទេសដែលមានសំណេរដូចខាងងក្រោម
កាលពីថ្ងៃទី៣០ ខែមករា កងរាជអាវុធហត្ថលោក អេង ហ៊ី បានធ្វើការឆ្លើយតបផ្សព្វផ្សាយជូនសាធា រណ ជន និងអ្នក អានបន្ត
លោក អ៊ុន ចាន់ថា ប្រធានស្តីសមាគមសារព័ត៌មានសុក្រឹតនិងថ្នាក់ដឹកនាំសមាគមអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីប្រកាសសមាជិកសមាគមសម្ព័ន្ធយុវជនខ្មែរដើម្បីប្រជាធិបតេយ្យក្រោមអធិបតីភាព លោក ថាន់ ណារិន ទីប្រឹក្សាសម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន
ខេត្តព្រះសីហនុ នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ៥ រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនិងថ្ងៃទី៣០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ លោក អ៊ុន ចាន់ថា ប្រធានស្តីសមាគមសារព័ត៌មានសុក្រឹតអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធីប្រកាសប្រធានសាខាប្រ អានបន្ត
ករណីចាប់ខ្លួនមន្ត្រីអាវុធហត្ថ១នាក់ពីបទបាញ់សត្វស្លាប(សត្វកុក)នៅ ស្រុកចិត្របុរី ខេត្តក្រចេះ
ខេត្តក្រចេះ នៅថ្ងៃទី៣០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ មានមន្ត្រីកងរាជអាវុធហត្ថម្នាក់ បានឃើញបណ្ដាញប្រព័ន្ធព័ត៌មានសង្គម បង្ហោះអំពីសកម្មភាពបាញ់ សត្វកុក បុគ្គលដែលបាញ់សត្វកុកនោះ ពាក់អាវយឺតពណ៌ត្រេអ៉ី ដែលមានអក្សរពីខាងក្រោ អានបន្ត
ក្រសួងបរិស្ថានអំពាវនាវដល់សមត្ថកិច្ច និងភាគីពាក់ព័ន្ធ ចាប់ជនល្មើសដែលបាញ់សម្លាប់កូនដំរីព្រៃ១ក្បាលយកមកកាត់ទោស
ខេត្តមណ្ឌលគិរី បន្ទាប់ពីខ្មាន់កាំភ្លើងបានបាញ់សម្លាប់កូនដំរីព្រៃមួយក្បាល អាយុ ៧ខែ ទម្ងន់ ២០០គីឡូ នៅក្នុងភូមិជីក្លប់ ឃុំសុខសាន្ត ស្រុកកោះញែក ខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រសួងបរិស្ថានបានអំពាវនាវដល់សមត្ថកិច្ច ភាគីពាក អានបន្ត
កូនដំរីព្រៃមួយក្បាល ត្រូវបានប្រជាជាពលរដ្ឋនៅស្រុកកោះញែក ប្រទះឃើញដេកស្លាប់កណ្តាលព្រៃ សង្ស័យការបាញ់ប្រហារដោយកាំភ្លើង, សង្ឃឹមថាអាជ្ញាធរ និងសមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធ តាមស្វែងរកជនបង្កមកផ្តន្ទាទោសតាមច្បាប់
មណ្ឌលគិរី កូនដំរីព្រៃមួយក្បាលត្រូវបានប្រជាជាពលរដ្ឋនៅស្រុកកោះញែក ប្រទះឃើញដេកងាប់កណ្តាលព្រៃសង្ស័យដោយសារការបាញ់ប្រហារដោយកាំភ្លើង។ នៅរសៀលថ្ងៃទី២៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ ប្រជាពលរដ្ឋ នៅក្នុងស្រុកកោះញែក បានប្រាប់អ អានបន្ត
ជនពិការក្រីក្រនៅស្រុកកោះញែកជិត ១០០នាក់ ទទួលបានប្រាក់របបគោលនយោបាយពីរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា
មណ្ឌលគិរី៖ លោក នួន សារ៉ន អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរី បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីបើកប្រាក់របបគោលនយោបាយចំពោះជនពិការក្រីក្រនៅស្រុកកោះញែក ដោយមានការចូលរួមពីសំណាក់លោកស្រី ខៀវ ប៊ុនលីន ប្រធានគណៈកម្មាធិការកិច្ចការ អានបន្ត
លោក នួន នី និងថ្នាក់ដឹកនាំសមាគមសារព័ត៌មានសុក្រឹតអញ្ជើញចូលជួបសម្តែងការគួសម ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន
ភ្នំពេញ៖ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៨ កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំថោះបញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៨ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ លោក នួន នី ប្រធានសមាគម សារព័ត៌មានសុក្រឹត និងថ្នាក់ដឹកនាំសមាគមអញ្ជើញ ចូលជួបសម្តែងការគួរសមជាមួយឯកឧត្ អានបន្ត
រដ្ឋបាលស្រុកកោះញែកបានប្រារព្ធពិធីមិទ្ទិញអបអរសាទរខួបលើកទី៤៥ ទិវាជ័យជំនះ ៧មករា ១៩៧៩ - ៧មករា២០២៤
មណ្ឌលគិរី នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៣ខែមករាឆ្នាំ២០២៤នេះវេលាម៉ោង៨និង០០នាទី រដ្ឋបាលស្រុកកោះញែក បានប្រារព្ធពិធីមិទ្ទិញអបអរសាទរខួបលើកទី៤៥ នៅទិវាជ័យជំនះ ៧ មករា ១៩៧៩- ៧ មករា ២០២៤ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ជាក់ ម៉េងហ៊ាងអភិ អានបន្ត
ក្រសួងបរិស្ថានដាក់ចេញគោលដៅបៃតងដើម្បីលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាសហគមន៍តំបន់ការពារធម្មជាតិឱ្យទទួលបានប្រាក់ចំណូលខ្ពស់
គោលដៅបៃតងគឺជាធាតុផ្សំដែលមាននៅក្នុងយុទ្ធសាស្រ្តចក្រាវិស័យបរិស្ថានឆ្នាំ២០២៤-២០២៨ ដែលបានដាក់ចេញជាបន្តបន្ទាប់ និងជាជំហានៗ ផ្តោតលើគោលបំណងចម្បង គឺលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាសហគមន៍តំបន់ការពារធម្មជាតិឱ្យទទួលបានប្រាក អានបន្ត
សំឡេងគាំទ្ររបស់ពលរដ្ឋទាំងក្នុង និងក្រៅប្រទេសជាឧត្តមភាពដ៏ក្លៀវក្លារបស់រាជរដ្ឋាភិបាល
តាំងពីជំនាន់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន រហូតដល់រាជរដ្ឋាភិបាលបន្តវេនដឹកនាំដោយសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត រាល់ពេលទទួលដំណឹងពីដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ប្រមុខដឹកនាំរបស់ខ្លួនទៅក្រៅប្រទេស និស្សិតនិងប្រជាពលរដ្ឋនៅឯនាយសមុទ្រតែងត អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ាង សុផល្លែត៖ កម្ពុជាបានប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ត្រង់មាត្រាទី៦ នៃការអនុវត្តខ្លឹមសារកិច្ចព្រមព្រៀង ស្តីពីការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ នាទីក្រុងប៉ារីស
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី១១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤នេះ
ឯកឧត្តម អ៊ាង សុផល្លែត រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងបរិស្ថានបានថ្លែងថា កម្ពុជានាកន្លងមកបានប្តេជ្ញាខ្ពស់ត្រង់មាត្រាទី៦ នៃការអនុវត្តខ្លឹមសារកិច្ចព្រមព្រៀង ស្តីពីការប្រែប្រួលអាកា អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ប្រារព្ធមីទ្ទិញរំឭកខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៤៥ ទិវាជ័យជម្នះ ៧មករា (០៧ មករា ១៩៧៩-០៧ មករា ២០២៤)
មណ្ឌលគិរី៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី០៧ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានរៀបចំពិធីមីទ្ទិញរំឭកខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៤៤នៃទិវាជ័យជម្នះ ៧មករា (០៧ មករា ១៩៧៩-០៧ មករា ២០២៤) ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ងី ច័ន្ទ្រផល រដ្ឋ អានបន្ត
អបអរសាទរ ខួបទី ៤៥ នៃទិវាជ័យជម្នះ ៧ មករា ថ្ងៃកំណេីតទី២ របស់យេីងទាំងអស់គ្នា
សូមចងចាំនូវវីរ:ភាពដ៏អង់អាចក្លាហាន តស៊ូ និងលះបង់គ្រប់បែបយ៉ាងរបស់យុទ្ធជនដែលបានពលី និងខិតខំយ៉ាងលំបាកបំផុត ឆ្លងកាត់គ្រប់ឧបសគ្គ ដេីម្បីរំដោះប្រទេសពីរណ្តៅមរណ:នៃរបបដ៏ខ្មៅងងឹត ៣ឆ្នាំ ៨ខែ ២០ថ្ងៃ។