រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Fri,14 July 2023 (Time 05:19 PM)
ឥទ្ធិពលថ្នាំញៀន៖ បុរសម្នាក់បែកថ្នាំបាត់បង់ស្មារតី ដុតផ្ទះខ្លួនឯង ផ្អើលអ្នកភូមិ
ខេត្តមណ្ឌលគីរី៖ នារសៀលថ្ងៃទី១៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះមានករណីបុរសម្នាក់ឈ្មោះអីុម ព្រិច អាយុ៣១ឆ្នាំ ភេទប្រុស ជនជាតិព្នង សញ្ជាតិខ្មែរ មុខរបរមិនពិតប្រាកដ រស់នៅភូមិដោះក្រមុំ សង្កាត់សុខដុម ក្រុងសែនមនោរម្យខេត អានបន្ត
Thu,13 July 2023 (Time 11:00 AM)
នគរបាលជាតិច្រានចោលការផ្សាយរបស់សារព័ត៌មានខេមបូឌាដេលីដែលថាថ្នាក់ដឹកនាំកម្ពុជាមានជាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងការជួញដូរគ្រឿងញៀន
ភ្នំពេញ៖ អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ នាយឧត្តមសេនីយ៍ នេត សាវឿន នៅរសៀលថ្ងៃទី១២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានចេញមកទាត់ចោលទាំងស្រុង ចំពោះការផ្សាយព័ត៌មានបែបប្រឌិតមួលបង្កាច់ មកលើរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ក្នុងការប្រយ អានបន្ត
Thu,13 July 2023 (Time 10:59 AM)
អាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀនច្រានចោលខ្លឹមសារព័ត៌មាន The Cambodia Daily Khmer ដែល មួលបង្កាច់អំពីស្ថានភាពគ្រឿងញៀន និងថ្នាក់ដឹកនាំកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ អាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន នៅថ្ងៃទី១២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បា​នចេញសេចក្តីថ្លែងការណ៍មួយច្រានចោលខ្លឹមសារព័ត៌មាន The Cambodia Daily Khmer ដែលមានចរិតនយោបាយ ប្រឌិត មួលបង្កាច់អំពីស្ថានភាព អានបន្ត
Tue,11 July 2023 (Time 07:25 AM)
អភិបាលខេត្តក្រចេះបញ្ជាឲ្យត្រួតពិនិត្យ និងហាមឃាត់ក្រុមហ៊ុនទទួលបញ្ចាំ អត្តសញ្ញាណប័ណ្ណ និងសៀវភៅគ្រួសារ
ខេត្តក្រចេះ៖ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ និងជាប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្ត មានប្រសាសន៍ណែនាំដល់គណៈបញ្ជាការឯកភាពក្រុងស្រុក រួមនិងមន្រ្តីមានសមត្ថកិច្ច ត្រូវត្រួតពិនិត្យនូវរាល់ទីតាំងក្រុមហ៊ុនឯក អានបន្ត
Tue,11 July 2023 (Time 07:23 AM)
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ផ្តល់ក្តីស្រឡាញ់ និងភាពកក់ក្តៅជូនដល់ លោកស្រី ធឹម ស្រីនិត និង ចៅស្រីសម្តេចតេជោ ខន សែនចរណៃ
ខេត្តស្វាយរៀង ៖សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាចុះមូលដ្ឋានខេត្តស្វាយរៀង ក៏បានអញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ លោកស្រី ធឹម ស្រីនិត និង ចៅស្ អានបន្ត
Tue,11 July 2023 (Time 07:22 AM)
សម្ដេចតេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ អំពាវនាវដល់ប្រទេសជាសមាជិក NATO និងសម្ព័ន្ធមិត្តអាមេរិក រួមគ្នាទប់ស្កាត់ការប្រើប្រាស់ គ្រាប់បែកចង្កោម
ភ្នំពេញ ៖ ជុំវិញ​បញ្ហាសង្គ្រាមរវាង រុស្ស៊ី-អ៊ុយក្រែន​សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃកម្ពុជា បានអំពាវនាវដល់ប្រទេសសមាជិកអង្គការណាតូ (NATO) និងប្រទេសជាសម្ព័ន្ធមិត្តរបស់អាមេរិក ត្រូវរួមគ្នាទប់ស្កាត់ អានបន្ត
Mon,10 July 2023 (Time 10:41 AM)
ក្រុមមេធាវីរាជរដ្ឋាភិបាល អំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ អញ្ជើញទៅបោះឆ្នោតឱ្យបានគ្រប់គ្នា ស្របតាមព្រះរាជសាររបស់ព្រះមហាក្សត្រ
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមមេធាវីរាជរដ្ឋាភិបាល នៅថ្ងៃទី៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានចេញសេចក្តីថ្លែងការណ៍មួយ ដោយអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ ដែលមានសិទ្ធិបោះឆ្នោត និងមានឈ្មោះក្នុងបញ្ជី សូមអញ្ជើញទៅបោះឆ្នោតឱ្យបានគ្រប់គ្ន អានបន្ត
Mon,10 July 2023 (Time 10:40 AM)
សម្ដេចតេជោ៖ កម្ពុជា និងចិន បានខិតខំលើកកម្ពស់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការដល់ កម្រិតកំពូល ក្លាយជា «កិច្ចសហប្រតិបត្តិការត្បូងពេជ្រ»
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បានថ្លែងថា នៅ​ក្នុងក្របខណ្ឌទ្វេភាគីកម្ពុជា និងចិន បានខិតខំលើកកម្ពស់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការដល់កម្រិត​​កំពូលក្លាយជា «កិច្ចសហប្រតិបត្តិការត្បូងពេជ្រ» និងប អានបន្ត
Mon,10 July 2023 (Time 10:38 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អំពាវនាវកុំឲ្យមានការប្រើប្រាស់គ្រាប់បែកចង្កោមក្នុងសង្គ្រាមអ៊ុយក្រែន
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា ប្រកាសសូមអំពាវនាវដល់ប្រធានាធិបតីអាមេរិក និងប្រធានាធិបតីអ៊ុយក្រែន កុំប្រើប្រាស់គ្រាប់បែកចង្កោម ព្រោះវាជារឿងគ្រោះថ្នាក់ធំបំផុតសម្រាប់ប្រជាជនអ៊ុយក្រែនរ អានបន្ត
Mon,10 July 2023 (Time 10:37 AM)
ឯកឧត្តម បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត យកបទពិសោធន៍ពីការហ្វឹកហ្វឺនយោធាដើម្បីជម្នះឧបសគ្គដែលរារាំងដំណើររបស់ឯកឧត្តម
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត អនាគតបេក្ខភាពនាយករដ្ឋមន្ត្រីគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានលើកឡើងថាការព្យាយាមរារាំងដំណើរទៅមុខរបស់លោកដោយក្រុមប្រឆាំងធ្វើឲ្យលោកនឹកឃើញដល់ពេលមួយដែលលោកហ្វឹកហាត់ទាហាន ដែលលោកបានយ អានបន្ត
Mon,10 July 2023 (Time 10:36 AM)
សម្តេចតេជោភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងជាមួយប្រជាជនកាន់តែទូលំទូលាយជាងមុន បន្ទាប់ពីឈប់ប្រើ Facebook
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានជំរុញដល់ពលរដ្ឋឲ្យបង្កើតនៅគណនីតេឡេក្រាម Twitter និង tik tok ដើម្បីបានភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងជាមួយនឹងនាយករដ្ឋមន្ត្រីបន្ទាប់ពីសម្ដេចឈប់ប្រើប្រាស់ហ្វេសប៊ុក។ អានបន្ត
Mon,10 July 2023 (Time 10:35 AM)
បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ រាជរដ្ឋាភិបាលដឹកនាំដោយគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា មានគោលនយោបាយជួយឱ្យរីកចម្រើនទាំងអស់គ្នា ដើម្បីឱ្យខ្មែរយើងខ្លាំង
ភ្នំពេញ៖ តាមរយៈវីដេអូខ្លីមួយដែលបង្ហោះលើបណ្តាញទំនាក់ទំនងសង្គម Telegram និង Facebook នៅព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែកក្កដានេះ ឯកឧត្តម បណ្ឌិត ហ៊ុ​ន ម៉ាណែត បេក្ខជនបន្ដវេនជានាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៅថ្ងៃអនាគត របស់គណបក្សប្រជាជនក អានបន្ត
Fri,07 July 2023 (Time 08:11 AM)
ក្រសួងមហាផ្ទៃហាមឃាត់ការដាក់បញ្ចាំអត្តសញ្ញាណប័ណ្ណដើម្បីខ្ចីប្រាក់ ប្រសិនរកឃើញនឹងដាក់ទណ្ឌកម្មតាមច្បាប់ ឬបិទអាជីវកម្មតែម្ដង
ភ្នំពេញ៖ សេចក្តីណែនាំរបស់ក្រសួងមហាផ្ទៃបានហាមឃាត់ការយកអត្តសញ្ញាណប័ណ្ណ ដាក់បញ្ចាំដើម្បីខ្ចីប្រាក់ ក្នុងករណីរកឃើញត្រូវដាក់ទណ្ឌកម្មតាមច្បាប់ ឬបិទអាជីវកម្មនោះតែម្ដង។ ក្រសួងមហាផ្ទៃចេញសេចក្តីណែនាំនៅថ្ងៃទី អានបន្ត
Fri,07 July 2023 (Time 08:09 AM)
គ.ជ.ប ចេញសេចក្តីប្រកាសពីការបង្ហាញទឹកខ្មៅលុបមិនជ្រះដែលត្រូវប្រើប្រាស់ក្នុងការបោះឆ្នោត
ភ្នំពេញ៖ គណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោត នៅថ្ងៃទី០៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ស្តីពីការបង្ហាញទឹកខ្មៅលុបមិនជ្រះដែលត្រូវប្រើប្រាស់ក្នុងការបោះឆ្នោតជាតិជ្រើសតាំងតំណាងរាស្ត្រ អា អានបន្ត
Fri,07 July 2023 (Time 08:08 AM)
ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី អំពាវនាវដល់សមាជិក សមាជិកា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាទាំងអស់យកចិត្តទុកដាក់ចំពោះការគូសសន្លឹកឆ្នោតឱ្យបានត្រឹមត្រូវ
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ៖ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី សូមឱ្យសមាជិក សមាជិកា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាទាំងអស់យកចិត្តទុកដាក់ចំពោះការគូសសន្លឹកឆ្នោតឱ្យបានត្រឹមត្រូវ ជៀសវាងការធ្វេសប្រហែសណាមួយដែលបណ្តាលឱ្យសន្លឹកឆ្នោតរបស់យើងមិនអាចយកជ អានបន្ត
Wed,05 July 2023 (Time 01:13 PM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ ថវិកា ជូនកងកម្លាំងយោធភូមិភាគទី១ និងកងពលលេខ៧០ ដែលកំពុងឈរជើងនៅស្រុកកោះញែក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំក្រុមការងារសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជាខេត្ត សម្ពន្ធយុវជនស្រលាញ់សន្តិភាពខេត្ត និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន អញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ និងនាំយកគ្រ អានបន្ត
Wed,05 July 2023 (Time 01:05 PM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ទើបទទួលបានរូបថតមួយសន្លឹក ពីកូនស្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌ដែលដេញថ្លៃបាននៅបារាំង
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា នៅរសៀលថ្ងៃទី៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ តាមរយៈឆាណែល Telegram បានបង្ហោះរូបថត ដែលសម្តេចទើបទទួលបានពីកូនស្រីរបស់លោកជំទាវ ភឿង សកុណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម អានបន្ត
Wed,05 July 2023 (Time 01:03 PM)
មន្ទីរការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តចេញសេចក្ដីប្រកាស ស្ដីពីករណីកម្មករស្លាប់
ខេត្តរតនគិរី៖ កម្មករចំការចេកក្រុមហ៊ុន ហ័ងអាញ អណ្ដូងមាសចំនួន ១០នាក់ បានស្លាប់ គិតចាប់ពីថ្ងៃទី១៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ រហូតដល់ថ្ងៃទី០៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ នេះ។ បើយោងតាមសេចក្ដីប្រកាស របស់មន្ទីរការងារ និងប អានបន្ត
Wed,05 July 2023 (Time 01:02 PM)
រាជរដ្ឋាភិបាលបន្ថែមប្រាក់ឧបត្ថម្ភជូនដល់កម្មការិនី និងមន្ត្រីរាជការជាស្ត្រីដែលមានផ្ទៃពោះ
ភ្នំពេញ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលនឹងបន្ថែមប្រាក់ឧបត្ថម្ភជូនដល់កម្មការិនីមានផ្ទៃពោះ និងមន្ត្រីរាជការជាស្ត្រីដែលមានផ្ទៃពោះ ដើម្បីជួយឱ្យស្ត្រីអាចសម្រាលកូនប្រកបដោយសុវត្ថិភាព លើកកម្ពស់សុខុមាលភាពកុមារតូច ជំរុញការអភិវឌ អានបន្ត
Wed,05 July 2023 (Time 01:01 PM)
ក្រសួង​រៀបចំ​យុទ្ធនាការ​គាំទ្រ​ការអប់រំ​ឌីជីថល​សម្រាប់​សិស្ស​ថ្នាក់ទី១០ ដល់ ១២ នៅ​​ភ្នំពេញ
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួង​អប់រំ យុវជន និងកីឡា បាន​ប្រកាស​រៀបចំ​យុទ្ធនាការ​គាំទ្រ​ការអប់រំ​ឌីជីថល​សម្រាប់​សិស្សានុសិស្ស​នៅ​គ្រឹះស្ថានមធ្យម​សិក្សា​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅនៅក្នុងខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៣​ន អានបន្ត