អបអរសាទរពិធីសង្ក្រាន្ត នៃវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី: នៅព្រឹកថ្ងៃទី២ ខែមេសាឆ្នាំ២០២៣នេះ នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែនកោះញែក បានរៀបចំពិធីសង្ក្រាន្តឆ្នាំថ្មីដែលមានការអញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ លោកស្តើងផល្លា អភិបាលរងស្រុកកោះញែក អញ្ជើញបើកកម្ម អានបន្ត
សម្តេចតេជោអំពាវនាវ ឱ្យមានការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ ខណៈអាកាសធាតុមានការប្រែប្រួលធ្ងន់ធ្ងរ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជាអំពាវនាវឱ្យពលរដ្ឋមានការប្រុងប្រយ័ត្នចំពោះបញ្ហាឆបម្រែបម្រួលអាកាសធាតុដែលកំពុងកើតមាន និងសម្តែងការព្រួយបារម្ភដោយមិនដឹងថា បញ្ហានេះអាចបញ្ចប់នៅពេលណានោះទេ។ អានបន្ត
កម្ពុជា ឈ្នះមេដាយច្រើនជាងគេក្នុងការប្រកួតកីឡាវ៉ូវីណាមជើងឯកអាស៊ាន លើកទី៦
ភ្នំពេញ ៖ ការប្រកួតកីឡាវ៉ូវីណាមជ្រើសរើសជើងឯកអាស៊ីអាគ្នេយ៍ លើកទី៦ ឆ្នាំ២០២៣ នៅកម្ពុជា បានបញ្ចប់ហើយ ដោយអត្តពលិកម្ចាស់ផ្ទះកម្ពុជា ដណ្ដើមបានមេដាយច្រើនជាងគេ សរុប ២៩គ្រឿង រួមមានមេដាយម អានបន្ត
សម្តេចតេជោជំរុញឲ្យមានការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈឱ្យបានច្រើន និងសំបូរបែប ដើម្បីបំពេញតម្រូវការវិនិយោគិននៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បានប្រកាសជំរុញការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈឱ្យបានច្រើន និងសំបូរបែប ដើម្បីបំពេញតម្រូវការវិនិយោគិននៅកម្ពុជា ដែលកំពុងមានតម្រូវការធនធានមនុស្សដែលមានជំនា អានបន្ត
ព្រះមហាក្សត្រ ផ្ញើព្រះរាជសារសម្រាប់ការបើកសម័យប្រជុំរដ្ឋសភា លើកទី៩ នីតិកាលទី៦
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្ដេចព្រះ បរមនាថ សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ទ្រង់បានចេញព្រះរាជសារសម្រាប់ការបើកសម័យប្រជុំរដ្ឋសភា លើកទី៩ នីតិកាលទី៦ នាព្រឹក អានបន្ត
អភិបាលខេត្តក្រចេះដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការរៀបចំបេីកវេទិកាសម្ពោធការដ្ឋានសាងសង់កំណាត់ ផ្លូវជាតិ លេខ៧៣ (ត្បូងឃ្មុំ- ក្រចេះ)
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី ៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះ បានអញ្ជេីញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការរៀបចំអង្គវេទិកា សម្ពោធការដ្ឋានសាងសង់កំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ៧៣ (ត្បូងឃ្ម អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន៖ បើកាន់អំណាចមិនប្រើអំណាចគឺស្មើនឹងគ្មានអំណាច
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានប្រកាសថាសម្ដេចបានក្លាយជានាយករដ្ឋមន្ត្រីក្មេងជាងគេលើពិភពលោកកាលពី៣៨ឆ្នាំមុន ហើយបច្ចុប្បន្នសម្តេចក៏បានក្លាយជានាយករដ្ឋមន្ត្រីកាន់អំណាចយូរជាងគេលើពិភពល អានបន្ត
លទ្ធផល នៃការបើកសម័យប្រជុំលើកទី៩ នីតិកាលទី៦ របស់រដ្ឋសភា
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋសភាកម្ពុជា បានចេញសេចក្តីប្រកាសអំពីលទ្ធផល នៃការបើកសម័យប្រជុំ លើកទី៩ នីតិកាលទី៦ នៅថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ ក្រោមអធិបតីភាព សម្តេចអគ្គមហាពញាចក្រី ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភា ដោយមានវត្តមានសមាជ អានបន្ត
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ៊ុន ម៉ាណែត អនុញ្ញាតឱ្យឯកអគ្គរាជទូតចក្រភពអង់គ្លេស ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ៖ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ៊ុន ម៉ាណែត អគ្គមេបញ្ជាការរងនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក នារសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Dominic Williams ឯកអគ្គរាជទូតចក្រភពអង់គ្លេសប្រចាំកម្ អានបន្ត
អង្គការសហប្រជាជាតិប្រចាំកម្ពុជាបេ្តជ្ញាបន្តគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការពង្រឹងប្រព័ន្ធសុខាភិបាលប្រកបដោយភាពធន់
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមទីភ្នាក់ងារអង្គការសហប្រជាជាតិប្រចាំកម្ពុជា ដឹកនាំដោយអ្នកសម្របសម្រួលអង្គការសហប្រជាជាតិប្រចាំនៅកម្ពុជា លោក ចូ សូយ័រ បានចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារមួយចំនួនជាមួយនាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ អានបន្ត
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពី «ការផ្លាស់ប្តូរឥរិយាបថសង្គម និងការបញ្ឈប់ការចោលសំរាមមិនត្រឹមត្រូវ»
ភ្នំពេញ៖ ក្លិបអ្នកកាសែតកម្ពុជា (ក.អ.ក) សហការជាមួយ គម្រោងអនាគតបៃតងកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពី ការផ្លាស់ប្តូរឥរិយាបថសង្គម និងការបញ្ឈប់ការចោលសំរាមមិនត អានបន្ត
ឯកឧត្តម សក់ សេដ្ឋា ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការសាងសង់អគារទីស្ដីការថ្មី ក្រសួងមហាផ្ទៃ
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទីពុធ ៨រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម សក់ សេដ្ឋា រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការ នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានគណៈកម្មការសាងសង់អគារទីស អានបន្ត
ព្រះរាជក្រឹត្យតែងតាំងរដ្ឋលេខាធិការ និងអនុរដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទាចំនួន ៣រូប
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះ មរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យ តែងតាំងរដ្ឋលេខាធិការ និងអនុរដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទាចំនួន ៣រូ អានបន្ត
វគ្គបណ្តុះបណ្ដាលស្តីពីការប្រមូលទិន្នន័យជំរឿនកសិកម្មនៅកម្ពុជាសម្រាប់មន្ត្រីត្រួតពិនិត្យ និងមន្ត្រីសម្ភាសន៍
ខេត្តរតនគិរី៖ មន្ទីរផែនការខេត្តបានបើកវគ្គបណ្តុះបណ្ដាលស្តីពីការប្រមូលទិន្នន័យជំរឿនកសិកម្មនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាសម្រាប់មន្ត្រីត្រួតពិនិត្យ និងមន្ត្រីសម្ភាសន៍។ វគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះត្រូវបានរៀបចំធ្វើឡើងនៅស អានបន្ត
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលមន្ត្រីជំរឿនកសិកម្ម ស្តីពីការប្រមូលទិន្នន័យជំរឿនកសិកម្មនៅកម្ពុជាឆ្នាំ២០២៣ សម្រាប់មន្ត្រីត្រួតពិនិត្យ និងមន្ត្រីសម្ភាន៍រាជធានី ខេត្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ មន្ទីរផែនការខេត្តមណ្ឌលគិរី បានបេីកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលមន្ត្រីជំរឿនកសិកម្ម ស្តីពីការប្រមូលទិន្នន័យជំរឿនកសិកម្មនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៣ សម្រាប់មន្ត្ អានបន្ត
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ អតីតអនុប្រធានាធិបតីឥណ្ឌូនេស៊ី និងជាប្រធាន CAPDI
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Jusuf Kalla អតីតអនុប្រធានាធិបតីឥណ្ឌូនេស៊ី និងជាប្រធាន អង្គការអ្នកប្រជាធិបតេយ្យនិយមកណ្តាលអាស៊ អានបន្ត
សម្តេចតេជោ៖ ជាតិសាសន៍ និងសាសនា ពុំមែនជាឧបសគ្គនៃការអភិវឌ្ឍន៍ជាតិនោះទេ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុនសែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជាបានបញ្ជាក់ថា គ្រប់ជាតិសាសន៍ និងសាសនានៅកម្ពុជា ត្រូវរួមគ្នាដើម្បីជួយប្រទេសជាតិឱ្យរីកចម្រើន។ សម្ដេចបញ្ជាក់ថា ភាពខុសគ្នានៃសាសនា និងជាតិសាសន៍ មិនជាឧបសគ្គ អានបន្ត
ប្រធានគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងវិហារឥស្លាមឥណ្ឌូនេស៊ីកោតសរសើរពីភាពចុះសម្រុងសាសនានៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ អតីតអនុប្រធានាធិបតីឥណ្ឌូនេស៊ី និងជាប្រធានកាកបាទក្រហមឥណ្ឌូនេស៊ី ប្រធានធាន CAPDI និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងវិហារឥស្លាមឥណ្ឌូនេស៊ី លោក Jusuf Kala បានថ្លែងកោតសរសេរដឹកនាំរបស់រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជ អានបន្ត
ក្រសួងការបរទេស ចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរួមស្តីពីជំនួបរវាង ប្រមុខការទូតកម្ពុជា និងម៉ារ៉ុក
ភ្នំពេញ៖ តបតាមការអញ្ជើញរបស់ លោក Nasser BOURITA រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស សហប្រតិបត្តិការអាហ្វ្រិក និងជនអន្តោប្រវេសន៍ម៉ារ៉ុក, ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ប្រាក់ សុខុន រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៃ អានបន្ត
លោក ស្រុង វ៉ាន់ណូ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពកម្ពុជាការពារកូនខ្មែរបានចុះសួរសុខទុក្ខនឹងសំណេះសំណាល ហេីយនិងចែក ប័ណ្ណមូលនិធិសមធម៌សុខាភិបាល តាមខ្នងផ្ទះចំនួន ១៣ ប័ណ្ណ
នាថ្ងៃទី២៤ មីនា ឆ្នាំ២០២៣ លោក ស្រុង វ៉ាន់ណូ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពកម្ពុជាការពារកូនខ្មែរ F.N.C.P.C.K ជាសមាជិករបស់សហភាពសហជីពមរតកជាតិកម្ពុជាCCTUH នឹងក្រុមការងារចុះជួយភូមិ០៩សង្កាត់ទន្ល អានបន្ត