រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Sun,02 April 2023 (Time 04:40 PM)
អបអរសាទរពិធីសង្ក្រាន្ត នៃវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី: នៅព្រឹកថ្ងៃទី២ ខែមេសាឆ្នាំ២០២៣នេះ នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែនកោះញែក បានរៀបចំពិធីសង្ក្រាន្តឆ្នាំថ្មីដែលមានការអញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ លោកស្តើងផល្លា អភិបាលរងស្រុកកោះញែក អញ្ជើញបើកកម្ម អានបន្ត
Fri,31 March 2023 (Time 07:56 AM)
សម្តេចតេជោអំពាវនាវ ឱ្យមានការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ ខណៈអាកាសធាតុមានការប្រែប្រួលធ្ងន់ធ្ងរ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជាអំពាវនាវឱ្យពលរដ្ឋមានការប្រុងប្រយ័ត្នចំពោះបញ្ហាឆបម្រែបម្រួលអាកាសធាតុដែលកំពុងកើតមាន និងសម្តែងការព្រួយបារម្ភដោយមិនដឹងថា បញ្ហានេះអាចបញ្ចប់នៅពេលណានោះទេ។ អានបន្ត
Fri,31 March 2023 (Time 07:55 AM)
កម្ពុជា ឈ្នះ​មេដាយ​ច្រើនជាងគេ​ក្នុងការ​ប្រកួត​កីឡា​វ៉ូ​វី​ណា​ម​ជើងឯក​អាស៊ាន លើក​ទី​៦
ភ្នំពេញ ៖ ការប្រកួត​កីឡា​វ៉ូ​វី​ណា​ម​ជ្រើសរើស​ជើងឯក​អាស៊ីអាគ្នេយ៍ លើក​ទី​៦ ឆ្នាំ​២០២៣ នៅ​កម្ពុជា បានបញ្ចប់​ហើយ ដោយ​អត្ត​ព​លិ​ក​ម្ចាស់ផ្ទះ​កម្ពុជា ដណ្ដើមបាន​មេដាយ​ច្រើនជាងគេ សរុប ២៩​គ្រឿង រួមមាន​មេដាយម អានបន្ត
Fri,31 March 2023 (Time 07:54 AM)
សម្តេចតេជោជំរុញឲ្យមានការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈឱ្យបានច្រើន និងសំបូរបែប ដើម្បីបំពេញតម្រូវការវិនិយោគិននៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បានប្រកាសជំរុញការបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈឱ្យបានច្រើន និងសំបូរបែប ដើម្បីបំពេញតម្រូវការវិនិយោគិននៅកម្ពុជា ដែលកំពុងមានតម្រូវការធនធានមនុស្សដែលមានជំនា អានបន្ត
Fri,31 March 2023 (Time 07:53 AM)
ព្រះមហាក្សត្រ ផ្ញើព្រះរាជសារសម្រាប់ការបើកសម័យប្រជុំរដ្ឋសភា លើកទី៩ នីតិកាលទី៦
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្ដេចព្រះ បរមនាថ សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ទ្រង់បានចេញព្រះរាជសារសម្រាប់ការបើកសម័យប្រជុំរដ្ឋសភា លើកទី៩ នីតិកាលទី៦ នាព្រឹក អានបន្ត
Fri,31 March 2023 (Time 07:52 AM)
អភិបាលខេត្តក្រចេះដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការរៀបចំបេីកវេទិកាសម្ពោធការដ្ឋានសាងសង់កំណាត់ ផ្លូវជាតិ លេខ៧៣ (ត្បូងឃ្មុំ- ក្រចេះ)
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី ៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះ បានអញ្ជេីញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការរៀបចំអង្គវេទិកា សម្ពោធការដ្ឋានសាងសង់កំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ៧៣ (ត្បូងឃ្ម អានបន្ត
Fri,31 March 2023 (Time 07:51 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន៖ បើកាន់អំណាចមិនប្រើអំណាចគឺស្មើនឹងគ្មានអំណាច
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានប្រកាសថាសម្ដេចបានក្លាយជានាយករដ្ឋមន្ត្រីក្មេងជាងគេលើពិភពលោកកាលពី៣៨ឆ្នាំមុន ហើយបច្ចុប្បន្នសម្តេចក៏បានក្លាយជានាយករដ្ឋមន្ត្រីកាន់អំណាចយូរជាងគេលើពិភពល អានបន្ត
Fri,31 March 2023 (Time 07:50 AM)
លទ្ធផល នៃការបើកសម័យប្រជុំលើកទី៩ នីតិកាលទី៦ របស់រដ្ឋសភា
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋសភាកម្ពុជា បានចេញសេចក្តីប្រកាសអំពីលទ្ធផល នៃការបើកសម័យប្រជុំ លើកទី៩ នីតិកាលទី៦ នៅថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ ក្រោមអធិបតីភាព សម្តេចអគ្គមហាពញាចក្រី ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភា ដោយមានវត្តមានសមាជ អានបន្ត
Fri,31 March 2023 (Time 07:49 AM)
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ៊ុន ម៉ាណែត អនុញ្ញាតឱ្យឯកអគ្គរាជទូតចក្រភពអង់គ្លេស ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ៖ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ៊ុន ម៉ាណែត អគ្គមេបញ្ជាការរងនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក នារសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Dominic Williams ឯកអគ្គរាជទូតចក្រភពអង់គ្លេសប្រចាំកម្ អានបន្ត
Wed,29 March 2023 (Time 03:20 PM)
អង្គការសហប្រជាជាតិប្រចាំកម្ពុជាបេ្តជ្ញាបន្តគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការពង្រឹងប្រព័ន្ធសុខាភិបាលប្រកបដោយភាពធន់
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមទីភ្នាក់ងារអង្គការសហប្រជាជាតិប្រចាំកម្ពុជា ដឹកនាំដោយអ្នកសម្របសម្រួលអង្គការសហប្រជាជាតិប្រចាំនៅកម្ពុជា លោក ចូ សូយ័រ បានចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារមួយចំនួនជាមួយនាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ អានបន្ត
Wed,29 March 2023 (Time 03:17 PM)
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពី «ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ឥរិយាបថសង្គម និង​ការបញ្ឈប់ការចោលសំរាមមិនត្រឹមត្រូវ»
ភ្នំពេញ៖ ក្លិបអ្នកកាសែតកម្ពុជា​ (ក.អ.ក) សហការជាមួយ ​គម្រោងអនាគតបៃតងកម្ពុជា នៅ​ថ្ងៃ​ទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៣នេះ​ បានរៀបចំ​វគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពី ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ឥរិយាបថសង្គម និង​ការបញ្ឈប់ការចោលសំរាមមិនត អានបន្ត
Wed,29 March 2023 (Time 03:12 PM)
ឯកឧត្តម សក់ សេដ្ឋា ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការសាងសង់អគារទីស្ដីការថ្មី ក្រសួងមហាផ្ទៃ
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទីពុធ ៨រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម សក់ សេដ្ឋា រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការ នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានគណៈកម្មការសាងសង់អគារទីស អានបន្ត
Wed,29 March 2023 (Time 03:10 PM)
ព្រះរាជក្រឹត្យតែងតាំងរដ្ឋលេខាធិការ និងអនុរដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទាចំនួន ៣រូប
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះ មរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យ តែងតាំងរដ្ឋលេខាធិការ និងអនុរដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទាចំនួន ៣រូ អានបន្ត
Tue,28 March 2023 (Time 03:56 PM)
វគ្គបណ្តុះបណ្ដាលស្តីពីការប្រមូលទិន្នន័យជំរឿនកសិកម្មនៅកម្ពុជាសម្រាប់មន្ត្រីត្រួតពិនិត្យ និងមន្ត្រីសម្ភាសន៍
ខេត្តរតនគិរី៖ មន្ទីរផែនការខេត្តបានបើកវគ្គបណ្តុះបណ្ដាលស្តីពីការប្រមូលទិន្នន័យជំរឿនកសិកម្មនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាសម្រាប់មន្ត្រីត្រួតពិនិត្យ និងមន្ត្រីសម្ភាសន៍។ វគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះត្រូវបានរៀបចំធ្វើឡើងនៅស អានបន្ត
Tue,28 March 2023 (Time 03:54 PM)
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលមន្ត្រីជំរឿនកសិកម្ម ស្តីពីការប្រមូលទិន្នន័យជំរឿនកសិកម្មនៅកម្ពុជាឆ្នាំ២០២៣ សម្រាប់មន្ត្រីត្រួតពិនិត្យ និងមន្ត្រីសម្ភាន៍រាជធានី ខេត្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ មន្ទីរផែនការខេត្តមណ្ឌលគិរី បានបេីកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលមន្ត្រីជំរឿនកសិកម្ម ស្តីពីការប្រមូលទិន្នន័យជំរឿនកសិកម្មនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៣ សម្រាប់មន្ត្ អានបន្ត
Tue,28 March 2023 (Time 03:53 PM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ អតីតអនុប្រធានាធិបតីឥណ្ឌូនេស៊ី និងជាប្រធាន CAPDI
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣នេះ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Jusuf Kalla អតីតអនុប្រធានាធិបតីឥណ្ឌូនេស៊ី និងជាប្រធាន អង្គការអ្នកប្រជាធិបតេយ្យនិយមកណ្តាលអាស៊ អានបន្ត
Tue,28 March 2023 (Time 03:52 PM)
សម្តេចតេជោ៖ ជាតិសាសន៍ និងសាសនា ពុំមែនជាឧបសគ្គនៃការអភិវឌ្ឍន៍ជាតិនោះទេ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន​សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជាបានបញ្ជាក់ថា គ្រប់ជាតិសាសន៍ និងសាសនានៅកម្ពុជា ត្រូវរួមគ្នាដើម្បីជួយប្រទេសជាតិឱ្យរីកចម្រើន។ សម្ដេចបញ្ជាក់ថា ភាពខុសគ្នានៃសាសនា និងជាតិសាសន៍ មិនជាឧបសគ្គ អានបន្ត
Tue,28 March 2023 (Time 03:50 PM)
ប្រធានគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងវិហារឥស្លាមឥណ្ឌូនេស៊ីកោតសរសើរពីភាពចុះសម្រុងសាសនានៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ អតីតអនុប្រធានាធិបតីឥណ្ឌូនេស៊ី និងជាប្រធានកាកបាទក្រហមឥណ្ឌូនេស៊ី ប្រធានធាន CAPDI និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងវិហារឥស្លាមឥណ្ឌូនេស៊ី លោក Jusuf Kala បានថ្លែងកោតសរសេរដឹកនាំរបស់រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជ អានបន្ត
Tue,28 March 2023 (Time 03:48 PM)
ក្រសួងការបរទេស ចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរួមស្តីពីជំនួបរវាង ប្រមុខការទូតកម្ពុជា និងម៉ារ៉ុក
ភ្នំពេញ៖ តបតាមការអញ្ជើញរបស់ លោក Nasser BOURITA រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស សហប្រតិបត្តិការអាហ្វ្រិក និងជនអន្តោប្រវេសន៍ម៉ារ៉ុក, ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ប្រាក់ សុខុន រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៃ អានបន្ត
Sun,26 March 2023 (Time 02:29 PM)
លោក​ ស្រុង​ វ៉ាន់ណូ​ ប្រធាន​សហព័ន្ធ​សហជីព​កម្ពុជា​ការ​ពារ​កូនខ្មែរ​បានចុះ​សួរសុខទុក្ខ​នឹង​សំណេះសំណាល​ ហេីយនិងចែក​ ប័ណ្ណ​មូលនិធិ​សមធម៌​សុខាភិបាល​ តាម​ខ្នង​ផ្ទះ​ចំនួន​ ១៣​ ប័ណ្ណ​
នាថ្ងៃទី២៤ មីនា ឆ្នាំ២០២៣ លោក​ ស្រុង​ វ៉ាន់ណូ​ ប្រធាន​សហព័ន្ធ​សហជីព​កម្ពុជា​ការ​ពារ​កូនខ្មែរ​ F.N.C.P.C.K ជាសមាជិក​របស់​សហភាព​សហជីព​មរតកជាតិកម្ពុជា​CCTUH​ នឹង​ក្រុម​ការងារ​ចុះ​ជួយ​ភូមិ​០៩​សង្កាត់​ទន្ល អានបន្ត