ការបកស្រាយបំភ្លឺជូនមហាជនរបស់លោកស្រី កែសុខលាង នាងខ្ញុំឈ្មោះ កែ សុខលាង សូមបញ្ជាក់ថាបញ្ហាដែលពាក់ពន្ធ័ជាមួយលោក ម៉ក់ ពេជ្ជរុនកន្លងមក គឺបានយល់គ្នាហើយ ដោយសារតែការងារខ្លះ ជាបែបបទបច្ចេកទេស មិនបានយល់គ្នាច្បាស់….
ការបកស្រាយបំភ្លឺជូនមហាជនរបស់លោកស្រី កែសុខលាង នាងខ្ញុំឈ្មោះ កែ សុខលាង សូមបញ្ជាក់ថាបញ្ហាដែលពាក់ពន្ធ័ជាមួយលោក ម៉ក់ ពេជ្ជរុនកន្លងមក គឺបានយល់គ្នាហើយ ដោយសារតែការងារខ្លះ ជាបែបបទបច្ចេកទេស មិនបានយល់គ្នាច្បាស់… អានបន្ត
ប្រគល់បង្គោល និងទង់បក្សជូនរដ្ឋបាលសាលាសង្កាត់បារាយណ៍
ព្រៃវែង ៖ ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៣កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស. ២៥៦៦ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ព្រឹកនេះ លោកគង់ កៃដូ បានដឹកនាំសមាជិកក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាចុះជួយសង្កាត់បារាយណ៍នាំយកអំណោយឯ អានបន្ត
ក្រុមអ្នកសារព័ត៌មាននាំយកអំណោយទៅចែកជូនគ្រួសារដែលមានជីវភាពខ្វះខាត១គ្រួសារនៅឃុំស្រែខ្ទុម ស្រុកកែវសីមា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ក្រុមអ្នកសារព័ត៌មានជាច្រើនអង្កភាព និងមន្រ្តីរាជការជំវិញខេត្តនាព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២នេះ បានយកសម្ភារ និងគ្រឿងបរិភោគមួយចំនួនជូនគ្រួសារដែលមានជីវភាពខ្វះខាត ស្ថិតភូមិអូរណា ឃុំស្រែខ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីយុត្តិធម៌ ប្រកាសផ្ទេរ និងចូលកាន់មុខតំណែងលោក ថាន់ ឡេង ជាប្រធានសាលាដំបូងខេត្តមណ្ឌលគិរីជំនួសលោក ទៀង សុថា ដែលត្រូវទៅបម្រើការងារជា ចៅក្រមសាលាឧទ្ធរណ៍បាត់ដំបង
(មណ្ឌលគិរី)៖ លោក កើត រិទ្ធ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ នៅរសៀលថ្ងៃទី២៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២នេះ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីប្រកាសផ្ទេរ និងចូលកាន់មុខតំណែងជាផ្លូវការរបស់ លោក ថាន់ ឡេង ជាប្រធានសាលាដំបូងខេត្តម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្តាលគណបក្ស ប្រជាជនចុះជួយស្រុកកោះសូទិនបានដឹកនាំសមាជិកសមាជិកាគណបក្សប្រជាជនដង្ហែក្បួនឃោសនារកសម្លេងឆ្នោតនៅស្រុកកោះសូទិន...
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២១ខែ ឧសភា ឆ្នាំ២០២២ នៅទីស្នាក់ការគណបក្សស្រុកស្រុកកោះសូទិនឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងព័ត៌មាននិងជាប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្តាល ចុះជួយស្រុកកោះសូទិន ខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ប្រធានអង្គការថែរក្សារធម្មជាតិប្រចាំខេត្តមណ្ឌលគិរី និងសហការីឧបត្ថម្ភគ្រឿងឧបភោគបរិភោគដល់ឃុំអរបួនលើ ស្រុកកោះញែក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី២០ខែឧសភាឆ្នាំ២០២២ នេះ លោក ចាន់ សំអូន ប្រធានអង្គការថែរក្សារធម្មជាតិប្រចាំខេត្តមណ្ឌលគិរី និងសហការី បានជួយឧបត្ថម្ភទឹកសុទ្ធ១០០យួរ នំប៉័ង១០០ដើម ស្ករស៥ គីឡូ ដល់ឃុំអរបួនលើ ស្រុកក អានបន្ត
មន្ទីរបរិស្ថានខេត្តមណ្ឌលគិរីរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលអំពីគោលការណ៍ណែនាំស្តីពីបែបបទ និងនីតិវិធីប្រតិបត្តិស្តង់ដារសម្រាប់ការស៊ើបអង្កេត និងការរៀបចំសំណុំរឿង
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៤រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ មន្ទីរបរិស្ថានខេត្តមណ្ឌលគិរីបានរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលអំពីគោលការណ៍ណែនាំស្តីពីបែបបទ និងនីតិវិធីប អានបន្ត
អភិបាលខេត្តក្រចេះ អញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវកំណាត់ផ្លូវកៅស៊ូចម្ងាយ១៣,៣០គីឡូម៉ែត្រ
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ នារសៀលថ្ងៃពុធ ៣រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ១៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ បានអញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវកំណាត់ផ្លូវម អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នឹងអញ្ជើញទៅចូលរួមកិច្ចប្រជុំវេទិកាសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោក នៅប្រទេសស្វីស ចាប់ពីថ្ងៃទី២២ ដល់២៦ ខែឧសភា
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ ទៅចូលរួមកិច្ចប្រជុំប្រចាំឆ្នាំ២០២២របស់វេទិកាសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោក ក្រោមមូលបទ «ការត្រៀមខ្លួន អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរីអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងសួរសុខទុក្ខបងប្អូនកម្មករ និយោជិតជាង២០០នាក់ នៅក្រុមហ៊ុន ឌី ធី ស៊ី គ្រុប ក្នុងស្រុកពេជ្រាដា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី១៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ លោក ឈឹម កាន អភិបាលរងខេត្ត ឯកឧត្តម ម៉ែន ង៉ុយ ប្រធានប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ឯកឧត្តម ឧកញ៉ា អ៊ឹង ស៊ីតាតវិរៈ ជំនួយការផ្ទាល់សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិតប៊ុន រ៉ អានបន្ត
លោកស្រីមេធាវី ហ៊ន ណារី ឧបត្ថម្ភអាវ និងមួក គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដល់ក្រុមការងារចុះជួយភូមិអង្គរជ័យលើ
ភ្នំពេញ: ក្នុងឱកាសឃោសនាបោះឆ្នោតឃុំ សង្កាត់ ឆ្នាំ២០២២នេះ លោកស្រីមេធាវី ហ៊ន ណារី សមាជិកគណៈមេធាវីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី១៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២នេះ បានឧបត្ថម្ភអាវ និងមួក គណបក្សប អានបន្ត
ប្រជាពលរដ្ឋខ្វះខាតចំនួន ១៩៥គ្រួសារ នៅស្រុកកោះញែក ទទួលបានអំណោយមនុស្សធម៌ពីកាកបាទក្រហមកម្ពុជា
(មណ្ឌលគិរី) នាថ្ងៃទី១៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២នេះ ឯកឧត្តម អ៊ុយ សំអាត នាយក នាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយកាកបាទក្រហមកម្ពុជា និងលោកស្រី វិន ស៊ីធួន អនុប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា បាននាំយកអំណោយមនុ អានបន្ត