រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Tue,10 May 2022 (Time 07:14 AM)
ចុងសប្ដាហ៍ទី១ ខែឧសភា មានភ្ញៀវទេសចរចេញដើរកម្សាន្តជិត៣០ម៉ឺននាក់
ភ្នំពេញ ៖ នាចុងសប្តាហ៍ ថ្ងៃទី៧ -៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ មានភ្ញៀវទេសចរចេញដើរកម្សាន្តចំនួន២៩៩,៨៨៨នាក់ ក្នុងនោះភ្ញៀវជាតិ២៨៣,៩៩០នាក់ និងភ្ញៀវបរទេសផ្ទៃក្នុង១៥,៨៩៨នាក់។ នេះបើតាមឯកឧត្ដម ថោង ខុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទ អានបន្ត
Tue,10 May 2022 (Time 07:12 AM)
ឥស្សរជនកំពូលជាតិ អញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ និងបូជាផ្កា ផ្តល់កិត្តិយសផ្តល់ព្រះធរណី ជាកិច្ចបច្ឆាមរណៈ ជូនចំពោះសព សម្តេចឧត្តមទេពញាណ ហ៊ុន ណេង
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ ឥស្សរជនកំពូលជាតិ អញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ និងបូជាផ្កា ផ្តល់កិត្តិយសផ្តល់ព្រះធរណី ជាកិច្ចបច្ឆាមរណៈ ជូនចំពោះសព សម្តេចឧត្តមទេពញាណ ហ៊ុន ណេង សមាជិកគណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍រដ្ឋសភា ជាតំណាងរាស្ អានបន្ត
Tue,10 May 2022 (Time 07:11 AM)
ក្នុងខែមេសា អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាបានអនុញ្ញាតការជួសជុលផ្ទះ និងសាងសង់សំណងតូចតាចចំនួន៦៦៣គ្រួសារ
ខេត្តសៀមរាប ៖ ក្នុងរយៈពេលពេញ១ខែមេសា ឆ្នាំ២០២២នេះ ក្រុមការងារជំនាញនៃនាយកដ្ឋានរៀបចំដែនដី និងគ្រប់គ្រងលំនៅដ្ឋានក្នុងឧទ្យានអង្គរ បានចុះពិនិត្យលក្ខខណ្ឌនៃការរស់នៅ និងប្រើប្រាស់ទីតាំងស្នើសុំរបស់ប្រជាពលរដ្ឋបា អានបន្ត
Tue,10 May 2022 (Time 07:10 AM)
ព្រឹកស្អែក សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នឹងដឹកនាំគណៈប្រតិភូអញ្ជើញទៅចូលរួមកិច្ចប្រជុំកំពូលពិសេសអាស៊ាន-សហរដ្ឋអាមេរិក នៅរដ្ឋធានីវ៉ាស៊ីនតោន
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ១០ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២២ ស្អែកនេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា អញ្ជើញទៅចូលរួមដោយផ្ទាល់ក្នុងកិច្ចប្រ អានបន្ត
Mon,09 May 2022 (Time 02:14 PM)
អភិបាលខេត្តក្រចេះដឹកនាំប្រតិភូក្នុងខេត្តចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព សម្តេចឧត្តមទេពញ្ញាណ ហ៊ុន ណេង
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាថ្ងៃទី០៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះបានអញ្ជើញដឹកនាំប្រតិភូ ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តក្រចេះចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ សព សម្តេចឧត្តមទេពញ្ញាណ ហ៊ុន ណេង សមាជិកនៃគណៈក អានបន្ត
Mon,09 May 2022 (Time 02:12 PM)
អ្នកនាំពាក្យ​ក្រសួងការបរទេសបញ្ជាក់ថា សម្តេច​តេ​ជោនឹង​អញ្ជើញ​ទៅ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​-​អាមេរិក នៅ​រដ្ឋធានី​វ៉ា​សី​ន​តោន​ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្តទៅនៅ​ថ្ងៃទី​១២-១៣ ខែឧសភា
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ជុំ សុន្ទរី អ្នកនាំពាក្យ​ក្រសួងការបរទេស និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជាបានបញ្ជាក់​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​៩ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ២០២២នេះ​ថា សម្តេច​តេ​ជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត អានបន្ត
Mon,09 May 2022 (Time 08:51 AM)
សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលបានថវិកាពីសប្បុរជននានាជាង ៤ម៉ឺនដុល្លារ និងជិត៨០លានរៀល ក្នុងពិធីអបអរខួបលើកទី១៥៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ថវិកាជាង៤ម៉ឺនដុល្លារ និងប្រាក់រៀលជិត៨០លានរៀល ត្រូវបានសប្បុរជននានា បានចូលរួមបរិច្ចាគគាំទ្រដល់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរី នាឱកាសពិធីអបអរខួបលើកទី១៥៩ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ អានបន្ត
Sun,08 May 2022 (Time 08:22 PM)
ឯកឧត្តម លី វ៉ាន់ហុង អញ្ជើញសំណេះសំណាល និងប្រកាសសមាសភាពក្រុមការងារ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ចុះមូលដ្ឋាន ភូមិអង្គរជ័យលើ
ខេត្តកំពង់ចាម: ឯកឧត្តម លី វ៉ាន់ហុង ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល កម្ពុជាទទួលបន្ទុកអគ្គនាយករដ្ឋបាល និងហិរញ្ញវត្ថុនៃក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋាន ឃុំមហាខ្ញូង ស្រុកកោះសូទិន ខេត្តកំពង់ចាម ក អានបន្ត
Sun,08 May 2022 (Time 08:03 AM)
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឆាយ គឹមខឿន អញ្ជើញជួបសំណាល និងពង្រឹងលើការងារជំនាញតាមបណ្តាការិយាល័យជំនាញទាំងបួនក្នុងស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ០៦កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក.ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី០៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង៨និង០០នាទីព្រឹក នៅសាលប្រជុំស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ត ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឆាយ គឹមខឿន អានបន្ត
Sun,08 May 2022 (Time 08:00 AM)
រដ្ឋមន្ត្រីពាណិជ្ជកម្មប្រគល់កង់ចំនួន៣៥គ្រឿងជូនគ្រូបង្វឹក និងកីឡាករ-កីឡាការិនី ជម្រើសជាតិកីឡាទូក
ភ្នំពេញ ៖ នារសៀលថ្ងៃទី៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ នៅទីស្តីការក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម កង់ចំនួន ៣៥គ្រឿង ត្រូវបានប្រគល់ជូនគ្រូបង្វឹក និងកីឡាករ-កីឡាការិនី ជម្រើសជាតិកីឡាទូក ដើម្បីមានភាពងាយស្រួលក្នុងការធ្វើដំណើរទៅកន្លែងហ អានបន្ត
Sun,08 May 2022 (Time 07:59 AM)
ព្រះមហាក្សត្រ ចេញព្រះរាជក្រឹត្យផ្ដល់គោរមងារដល់ព្រឹទ្ធាចារ្យ ហ៊ុន ណេង ជា «សម្ដេចឧត្ដមទេពញាណ»
ភ្នំពេញ ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្ដេចព្រះ បរមនាថនរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាជាទីសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត នៅថ្ងៃទី០៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២នេះ បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យមួយផ្ដល់គោរមងារ លោកព្រឹទ អានបន្ត
Fri,06 May 2022 (Time 01:52 PM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន សរសេរសារខ្លីដ៏សង្វេគ នៃមរណភាពឯកឧត្តម ហ៊ុន ណេង ដែលជាបងប្រុសបង្កើត
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៅថ្ងៃទី០៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២នេះបានសរសេរសារខ្លីដ៏សង្វេគ នៃមរណភាពឯកឧត្តម ហ៊ុន ណេង ដែលជាបងប្រុសបង្កើត។ នៅលើបណ្តាញសង្គម Facebook សម្តេចបានសរសេរខ្លឹមសារថា «ប អានបន្ត
Fri,06 May 2022 (Time 01:51 PM)
អភិបាលខេត្តក្រចេះ និងលោកជំទាវផ្ញើសារចូលរួមរំលែកទុក្ខចំពោះមរណភាពឯកឧត្តមព្រឹទ្ធាចារ្យ ហ៊ុន ណេង
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះ និងលោ ជំទាវ ព្រមទាំងមន្រ្តីរាជការ កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបីប្រភេទ រួមនិងប្រជាពលរដ្ឋក្នុងខេត្តក្រចេះទាំងមូល សូមគោរព ចូលរួមរំលែកនូវមរណទុក្ខដ៏ អានបន្ត
Fri,06 May 2022 (Time 01:49 PM)
អភិបាលខេត្ត អនុញ្ញាតឱ្យថ្នាក់ដឹកនាំសភាពាណិជ្ជកម្មមណ្ឌលខេត្តកំពង់ចាម-មណ្ឌលគិរី ចូលជួបសំដែងការគួរសម និង ពិភាក្សាការងារ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី ០៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានអនុញ្ញាតឲ្យថ្នាក់ដឹកនាំសភាពាណិជ្ជកម្មមណ្ឌលកំពង់ចាម-មណ្ឌលគិរី ចូលជួបសំដែងការគួរសម និង ពិភាក្សាការងារ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ថង អានបន្ត
Fri,06 May 2022 (Time 01:48 PM)
សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ផ្ញើសាររំលែកមរណទុក្ខជូន លោកជំទាវ លាង វួចឆេង ហ៊ុន ណេង ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ ចំពោះមរណភាព ឯកឧត្តម ហ៊ុន ណេង
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការស៊ីវិល មន្ត្រីនគរបាលជាតិ និងមន្ត្រីពន្ធនាគារនៃក្រសួងមហាផ្ទៃ មានសេចក្ដីក្ដុកក្ដួល អានបន្ត
Thu,05 May 2022 (Time 04:51 PM)
ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ជា សុផារ៉ា អញ្ជើញបញ្ចុះបឋមសីលាសាងសង់កំពង់ទឹកជ្រៅកម្រិតអន្តរជាតិនៅខេត្តកំពត
ខេត្តកំពត ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២នេះ ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ជា សុផារ៉ា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីកម្ម និងសំណង់ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិគ្រប់គ្រងនិងអភិវឌ្ឍន៍ឆ្នេរសមុទ្រកម្ពុជា អានបន្ត
Thu,05 May 2022 (Time 04:49 PM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយក្រុមប្រឹក្សាធុរកិច្ចសហរដ្ឋអាមេរិក-អាស៊ាន
ភ្នំពេញ ៖ នៅវិមានសន្តិភាព នៅព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍​ ៥កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី៥ ខែឧសភាឆ្នាំ២០២២ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បាន អានបន្ត
Thu,05 May 2022 (Time 04:47 PM)
សិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយ និងចែករំលែកចំណេះដឹងស្តីពីការរៀបចំផែនការ ចងក្រងស្ថិតិនិងព័ត៌មានពាណិជ្ជកម្ម និងការប្រើប្រាស់បច្ចេកទេសព័ត៌មានវិទ្យា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក ស៊ី ម៉ូរ៉ាណាល់ អគ្គនាយករងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានពាណិជ្ជកម្មក្នុងប្រទេស បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីបើកសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយ និងចែករំលែកចំណេះដឹងស្តីពីការរៀបចំផែនការ ចងក្រងស្ថិតិនិងព័ត៌មា អានបន្ត
Thu,05 May 2022 (Time 04:45 PM)
ក្រសួងបរិស្ថាន បន្តដាំកូនឈើ១៥០០០ដើម នៅតំបន់ព្រៃលិចទឹកតំបន់៣ នៃតំបន់បឹងទន្លេសាប
ខេត្តសៀមរាប ៖ ក្រសួងបរិស្ថាន បន្តដាំកូនឈើ១៥០០០ដើម នៅតំបន់ព្រៃលិចទឹកតំបន់៣ នៃតំបន់បឹងទន្លេសាប ក្នុងភូមិសាស្រ្តខេត្តសៀមរាប ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម សេន ណាស៊ី អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងបរិស្ថានដោយមានការចូលរួមព អានបន្ត
Thu,05 May 2022 (Time 04:43 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគីរី បើកកិច្ចប្រជុំសាមញ្ញក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត លើកទី៣៥ អាណត្តិទី៣
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ០៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២២ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគីរី បើកកិច្ចប្រជុំសាមញ្ញក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត លើកទី៣៥ អាណត្តិទី៣ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ម៉ែន ង៉ុយ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ឯកឧត្តម ថង អានបន្ត