រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Mon,04 April 2022 (Time 08:32 AM)
ព្រឹកនេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នឹងអញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ផ្លូវ ៣៨ខ្សែក្នុងក្រុងសៀមរាប
ខេត្តសៀមរាប ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី០៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២២ស្អែកនេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែននាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងអញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ផ្លូវចំនួន៣៨ខ្សែ ព្រមទាំងហេដ្ឋារចនាស អានបន្ត
Sat,02 April 2022 (Time 08:39 AM)
អភិបាលខេត្តស្វាយរៀង ជំរុញអាជ្ញាធរណែនាំពលរដ្ឋឲ្យប្រុងប្រយ័ត្នចំពោះគ្រោះអគ្គិភ័យ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី
(ស្វាយរៀង)៖ លោក ម៉ែន វិបុល អភិបាលខេត្តស្វាយរៀង និងជាប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្ត បានថ្លែងណែនាំទៅអាជ្ញាធរដែលពាក់ព័ន្ធត្រូវយកចិត្តទុកដាក់បំផុសឲ្យមានការប្រុងប្រយ័ត្នការអុច ទៀន ធូប ភ្លើងចង្ក្រាន និង អានបន្ត
Sat,02 April 2022 (Time 08:36 AM)
លោក ស្វាយ សំអ៊ាង៖ ដោយសារបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ទើបប្រទេសមានសន្ដិភាព ហើយប្រជាពលរដ្ឋមានជីវភាពល្អប្រសើរ
(ស្ទឹងត្រែង)៖ លោក ស្វាយ សំអ៊ាង សមាជិកអចិន្ត្រៃយ៍គណៈកម្មាធិការកណ្តាល គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានគណកម្មាធិការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ខេត្តស្ទឹងត្រែង បានលើកឡើងថា ដោយសារមានការគិតគូរ និងអភិវឌ្ឍន៍របស់គណបក អានបន្ត
Sat,02 April 2022 (Time 08:33 AM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពេញអង្គគណៈរដ្ឋមន្ត្រី
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១៥រោច ខែផល្គុន ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២២នេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បាន​ និងកំពុងអញ្ជើញដឹ អានបន្ត
Sat,02 April 2022 (Time 08:32 AM)
ព្រះរាជសារព្រះមហាក្សត្រ ក្នុងឱកាសបើកបវេសនកាលនៃរដ្ឋសភា
ភ្នំពេញ ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២២នេះ បានចេញព្រះរាជសារ ដើម្បីបើកបវេសនកាលនៃរដ្ឋសភា ក្នុងសម័យប្រជុំរ អានបន្ត
Thu,31 March 2022 (Time 08:46 AM)
ព្រលឹងចុងសក់ ៖ រថយន្ត៥តោនដឹកកម្មករកម្មការិនីរោងចក្របើកបរលឿនជ្រុលចង្កូតក្រឡាប់បង្កឲ្យរបួសស្រាលធ្ងន់ច្រើននាក់
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ យ៉ាងហោចណាស់កម្មករ កម្មការិនីរោងចក្រ៦៨នាក់បានរងរបួសធ្ងន់ និងស្រាលខណៈចេញពីធ្វើការត្រឡប់មកផ្ទះវិញ នាពេលយប់ហើយបានជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ក្រឡាប់រថយន្ត។ ករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នេះកើតឡើងកាលពីវេល អានបន្ត
Thu,31 March 2022 (Time 08:44 AM)
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញណែនាំជាថ្មីដល់ក្រុមបាតុករអតីតបុគ្គលិក និងបុគ្គលិកក្រុមហ៊ុនណាហ្គាវើលដ៍ កុំឲ្យប្រមូលផ្តុំធ្វើបាតុកម្មខុសច្បាប់តាមដងផ្លូវសាធារណៈ និងទីសាធារណៈផ្សេងទៀត
ភ្នំពេញ ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២នេះ បានធ្វើការណែនាំជាថ្មី ដល់ក្រុមបាតុករ ដែលជាអតីតបុគ្គលិក និងបុគ្គលិក ក្រុមហ៊ុន ណាហ្គាវើលដ៍ ដើម្បីកុំឲ្យប្រមូលផ្តុំគ្នាធ្វើបាតុកម្មខុសច្បាប់ អានបន្ត
Thu,31 March 2022 (Time 08:43 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ ស្ពានអាកាស និងផ្លូវក្រោមដីចោមចៅ
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២នេះ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាអញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ នៅក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវ ស្ព អានបន្ត
Thu,31 March 2022 (Time 08:41 AM)
សម្ដេចតេជោ ឲ្យក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច រៀបចំយុទ្ធសាស្រ្តស្ដុកប្រេងទុក ខណៈសង្គ្រាមអ៊ុយក្រែន នៅអូសបន្លាយ
ភ្នំពេញ ៖ ថ្លែងក្នុងឱកាសអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការស្ពានអាកាស និងផ្លូវក្រោមដីចោមចៅ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២នេះ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា បានដ អានបន្ត
Tue,29 March 2022 (Time 07:48 AM)
មន្ទីររៀបចំដែនដីខេត្តព្រះសីហនុប្រជុំផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីប្រកាសតំបន់កំណត់ធ្វើការវិនិច្ឆ័យភូមិចំនួន៣ ក្នុងសង្កាត់លេខ១
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ មន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដីខេត្តព្រះសីហនុ បានចូលរួមអនុវត្តប្រជុំផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីប្រកាសតំបន់កំណត់ធ្វើការវិនិច្ឆ័យភូមិ១ ភូមិ២ និង ភូមិ៣ សង្កាត់លេខ១ ក្រុងព្រះសីហនុន អានបន្ត
Tue,29 March 2022 (Time 07:46 AM)
រដ្ឋមន្ត្រីការងារ ជួបពិភាក្សាការងារជាមួយប្រធានប្រតិភូបេសកកម្មអង្គការ ILO លើការវិវត្តវិស័យការងារ និងការគោរពសិទ្ធិសេរីភាពអង្គការវិជ្ជាជីវៈនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត អ៊ិត សំហេង រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ បានអនុញ្ញាតឲ្យលោក Takanobu Teramoto ប្រធានប្រតិភូបេសកកម្មដោយផ្ទាល់ និងប្រតិភូបេសកក អានបន្ត
Tue,29 March 2022 (Time 07:41 AM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រកាសឱ្យប្រជាពលរដ្ឋកម្សាន្តសប្បាយក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី បន្ទាប់ខកខានចូលឆ្នាំថ្មី ២ឆ្នាំ ដោយសារកូវីដ-១៩
ភ្នំពេញ ៖ ថ្លែងក្នុងពិធីសម្ពោធបើកឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការអគារព្យាបាលជំងឺត្រចៀក ច្រមុះ បំពង់ក មិត្តភាពកម្ពុជា-កូរ៉េ ក្រោមជំនួយឥតសំណងពីរដ្ឋាភិបាលកូរ៉េ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែមីនានេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រកាស អានបន្ត
Tue,29 March 2022 (Time 07:40 AM)
សម្ដេច ស ខេង អនុញ្ញាតឱ្យប្រើប្រាស់កម្លាំងប្រជាការពារ ចូលរួមការពារថ្ងៃបោះឆ្នោត ដោយត្រូវបណ្ដុះបណ្ដាលពួកគាត់ជាមុនសិន
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃនិងជាប្រធានគណៈបញ្ជាការសន្ដិសុខអចិន្ដ្រៃយ៍សម្រាប់ការបោះឆ្នោត (គ.ស.អ) បានសម្រេចអនុញ្ញាតឱ្យលេខាធិការដ្ឋាននៃគណៈបញ្ជាការសន្ដិសុខអចិន អានបន្ត
Tue,29 March 2022 (Time 07:38 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីរៀបចំពិធីសម្ពោធម៉ាកសម្គាល់ភូមិសាស្ត្រទំនិញ “ទឹកឃ្មុំព្រៃមណ្ឌលគិរី”
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី សហការជាមួយក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម នៅថ្ងៃទី ២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ បានរៀបចំពិធីសម្ពោធម៉ាកសម្គាល់ភូមិសាស្ត្រទំនិញ “ទឹកឃ្មុំព្រៃមណ្ឌលគិរី” ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម អានបន្ត
Sat,26 March 2022 (Time 09:38 AM)
លោក ឡុង ឌីម៉ង់ អញ្ជើញជាប្រធានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិគ្រោះយោបល់ និងផ្សព្វផ្សាយលទ្ធផលស្តីពីការសិក្សាវាយតម្លៃហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថាន និងសង្គមពេញលេញ
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ លោក ឡុង ឌីម៉ង់ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញជាប្រធានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិគ្រោះយោបល់ និងផ្សព្វផ្សាយលទ្ធផលស្តីពីការសិក្សាវាយតម្លៃហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថាន និងសង្គមពេញលេញនៃគម្រោងពង្រីកចំណតកំព អានបន្ត
Sat,26 March 2022 (Time 09:36 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ រៀបចំពិធីបិទសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២១ និងលើកទិសដៅការងារសម្រាប់អនុវត្តឆ្នាំ២០២២
ខេត្តក្រចេះ ៖ ព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះបាន រៀបចំពិធីបិទសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២១ និងលើកទិសដៅការងារសម្រាប់អនុវត្តឆ្នាំ២០២២ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ព្រុំ សុ អានបន្ត
Sat,26 March 2022 (Time 09:35 AM)
ខេត្តព្រះសីហនុ និងទីក្រុងសួយនីងប្រទេសចិនចុះហត្ថលេខាលើផែនការកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរយៈពេល០៥ឆ្នាំ លើវិស័យអប់រំ ទេសចរណ៍ និងវប្បធម៌
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ លោក ឡុង ឌីម៉ង់ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ នាថ្ងៃទី២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំតាមប្រព័ន្ធវីដេអូពីចំងាយ ស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបតិ្តការ រវាង ខេត្តព្រះសីហនុ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ព អានបន្ត
Fri,25 March 2022 (Time 02:17 PM)
កូរ៉េខាងជើងបញ្ជាក់ថា ការសាកល្បងមីស៊ីល ICBM គឺជាការត្រៀមប្រឈមមុខរយៈពេលវែងជាមួយសហរដ្ឋអាមេរិក
សេអ៊ូល ៖ ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយរដ្ឋកូរ៉េបានរាយការណ៍នៅថ្ងៃសុក្រនេះថា ប្រទេសកូរ៉េខាងជើងបានបាញ់សាកល្បងមីស៊ីលផ្លោងអន្តរទ្វីប (ICBM) ដ៏ធំបំផុតរបស់ខ្លួនតាមបញ្ជារបស់មេដឹកនាំ គីម ជុងអ៊ុន ដើម្បីបង្កើនការការពាររបស អានបន្ត
Fri,25 March 2022 (Time 02:15 PM)
កាកបាទក្រហមកម្ពុជា និងស.ស.យ.កខេត្តចូលរួមរំលែកទុក្ខគ្រួសារសពស្ត្រីម្នាក់ទទួលមរណភាព ក្រោយសម្រាលបុត្របាន៥ថ្ងៃ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ពីថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរី នារសៀលថ្ងៃទី២៤ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរី និងសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ លោក អាន សុឃីម នាយកសាខា អានបន្ត
Fri,25 March 2022 (Time 02:14 PM)
រដ្ឋសភានឹងបន្តសម័យប្រជុំលើកទី៧ នីតិកាលទី៦ នាថ្ងៃទី០១ ខែមេសា
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចអគ្គមហាពញាចក្រី ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភា នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍រដ្ឋសភា ដើម្បីអនុម័តលើរបៀបវារៈមួយចំនួន និងកំណត់កាលបរិច្ឆេទបើក អានបន្ត