រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Fri,31 December 2021 (Time 08:57 AM)
១០ឆ្នាំ នៃ​ការកាន់អំណាចរបស់ គីម ជុង​អ៊ុន កូរ៉េខាងជើងបាញ់​សាកល្បង​មី​ស៊ី​លជាង​៩០​គ្រាប់
កូរ៉េខាងជើង ៖ នៅ​ថ្ងៃ​ព្រ​ហ​ស្ប​ត្តិ៍​ម្សិលមិញ គឺជា​ថ្ងៃ​គម្រប់​ខួប​១០​ឆ្នាំ ដែល​មេដឹកនាំ​កូរ៉េខាងជើង លោក គីម ជុង​អ៊ុន ក្លាយជា​មេទ័ព​កំពូល​របស់​ប្រទេស បន្ទាប់ពី​មរណភាព​របស់​ឪពុក​លោក គឺ​លោក គីម ជុងអ៊ីល អានបន្ត
Fri,31 December 2021 (Time 08:56 AM)
ឯកឧត្តម តូច ប៉ូលីវ៉ា នាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារសុខាភិបា របស់ ស.ស.យ.ក ជូនសហភាពយុវជនកុម្មុយនីស្តហូជីមិញ
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ៩រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ លោក តូច ប៉ូលីវ៉ា សមាជិកគណៈកម្មាធិការ កណ្ដាល សសយក តំណាងលោក ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធាន សហភាពសហព័ន្ធយុ អានបន្ត
Fri,31 December 2021 (Time 08:54 AM)
ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះពង្រឹងមូលដ្ឋានខេត្តក្រចេះអញ្ជើញសំណេះសំណាល និងស្ទង់មតិបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កាត់
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១១រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ព្រុំ សុខា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋា អានបន្ត
Fri,31 December 2021 (Time 08:52 AM)
ក្រសួងសាធារណការ៖ រថយន្តកែចង្កូតពីស្តាំទៅឆ្វេង នៅតាមយានដ្ឋានគ្មានច្បាប់អនុញ្ញាត មិនចុះបញ្ជីផ្តល់បណ្ណសម្គាល់ឱ្យឡើយ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន មិនអនុញ្ញាតឱ្យរថយន្តគ្រប់ប្រភេទដែលបានកែចង្កូតពីស្តាំមកឆ្វេង នៅតាមយានដ្ឋានដែលគ្មានច្បាប់អនុញ្ញាត ឱ្យធ្វើអាជីវកម្ម ចូលត្រួតពិនិត្យលក្ខណៈបច្ចេកទេស និងចុះបញ្ជីផ្តល់ប អានបន្ត
Fri,31 December 2021 (Time 08:51 AM)
អាជ្ញាធខេត្តមណ្ឌលគិរីប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៦០ឆ្នាំ នៃការបង្កើតខេត្តមណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ម៉ែន ង៉ុយ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តមណ្ឌលគិរី ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្ត ឯកឧត្តម ណយ ស្រូន សមាជិកព្រឹទ្ធសភាភូមិភាគទី៨ បានអញ្ជើញជាគណៈអធិបតីភាព ក្ អានបន្ត
Thu,30 December 2021 (Time 08:16 AM)
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង អញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ សាស្រ្តាចារ្យ និងបុគ្គលិកសាកលវិទ្យាល័យជាតិបាត់ដំបង
ខេត្តបាត់ដំបង ៖ នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ១០រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្ដេចក្រឡា ហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធ អានបន្ត
Thu,30 December 2021 (Time 08:14 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តក្រើនរម្លឹកដល់ប្រជាពលរដ្ឋចូលរួមធ្វើអនាម័យ និងថែរក្សាបរិស្ថានឲ្យបានល្អ ដើម្បីឲ្យទីក្រុងមានសោភណ្ឌភាព
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោកស្រី វិន ស៊ីធូន អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរី បានថ្លែងក្នុងពិធីប្រារព្វទិវាអនាម័យបរិស្ថានជាតិ ២៣ វិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ក្រោមប្រធានបទ ភូមិឋានស្អាត សុខភាពល្អ ជីវិតរីករាយ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមព អានបន្ត
Wed,29 December 2021 (Time 07:59 AM)
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ណែនាំដល់អគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធនាគារ មិនអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកទោស ប្រើប្រាស់ទូរស័ព្ទឡើយ
ខេត្តកណ្តាល ៖ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ មានប្រសាសន៍ណែនាំដល់អគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធនាគារ និងអ្នកពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ មិនត្រូវអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកជាប់ទោស ប្រើប្រាស់ទូរស័ព្ទឡើយ ព្រ អានបន្ត
Wed,29 December 2021 (Time 07:58 AM)
ឯកអគ្គរដ្ឋទូតឡាវចប់អាណត្តិអរគុណកម្ពុជាដែលបានជួយគំាទ្រប្រទេសឡាវនៅគ្រប់កាលៈទេសៈ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចអគ្គមហាពញាចក្រី ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភា បានអនុញ្ញាតឱ្យ ឯកឧត្តម អាំផៃ ឃីន ដាវង្ស (Amphay Kindavong) ឯកអគ្គរដ្ឋទូត នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យ ប្រជាមានិតឡាវ ប្រចំាព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចប់ អានបន្ត
Wed,29 December 2021 (Time 07:56 AM)
អភិបាលខេត្តអញ្ជើញចូលរួមប្រជុំពិភាក្សាស្តីពីការជំរុញការងារចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១៩ ដូសទី២ និងដូសជំរុញសម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋអាយុ១៨ឆ្នាំឡើង
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះ នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ៩រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញចូលរួមប្រជុំពិភាក្សា ស្តីពីការចា អានបន្ត
Wed,29 December 2021 (Time 07:55 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ អគាររដ្ឋបាល និងសាលប្រជុំទីស្តីការក្រសួងការពាជាតិ
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃពុធ ១០រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងអញ្ជើញជាអធិបតីភាព អានបន្ត
Tue,28 December 2021 (Time 08:37 AM)
អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរីអញ្ជើញកាត់បើកវិញ្ញាសាប្រឡងបាក់ឌុប នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន មណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្ត តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រួមទាំងមន្រ្តីអនុរក្សជាច្រើនរូប បានអញ្ជើញកាត់បើកវិញ្ញាសាប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឆ្នាំស អានបន្ត
Tue,28 December 2021 (Time 08:35 AM)
ក្រសួងធនធានទឹក ៖ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៩ ខែធ្នូ ដល់ថ្ងៃទី៤ ខែមករា អាកាសធាតុត្រជាក់លាយឡំជាមួយខ្យល់រដូវបក់
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម នៅថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពី ស្ថានភាពធាតុអាកាសនៅកម្ពុជា ចាប់ពីថ្ងៃទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ដល់ ថ្ងៃទី០៤ ខែមករា ឆ្នាំ២០២១ ដោយបញ្ជាក់ថា ទ្ អានបន្ត
Tue,28 December 2021 (Time 08:34 AM)
ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត ផ្ញើសារពិសេសជូនលោក សម រង្ស៉ី និងបបួលភ្នាល់ដើម្បីបញ្ជាក់ភាពត្រឹមត្រូវ
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត បេក្ខភាពនាយករដ្ឋមន្រ្តីនាពេលអនាគតរបស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសារពិសេសមួយផ្ញើជូនលោក សម រង្ស៉ី អ្នកនយោបាយចាស់វស្សា ពាក់ព័ន្ធការសិក្សា អានបន្ត
Tue,28 December 2021 (Time 08:33 AM)
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ផ្ញើសារជូនពរ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាសឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ ផ្ញើសារជូនពរ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី អានបន្ត
Mon,27 December 2021 (Time 07:07 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញទទួលវ៉ាក់សាំង Pfizer ជំនួយរបស់រដ្ឋាភិបាលអូស្រ្តាលីជាង ២.៣លានដូស
ភ្នំពេញ ៖ នៅរាត្រី ថ្ងៃអាទិត្យ ៧រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី២៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញទទួលវ៉ាក់ អានបន្ត
Sat,25 December 2021 (Time 07:52 AM)
សិង្ហបុរីបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន២៦៥ករណីទៀត ក្នុងនោះអូមីក្រុង ចំនួន៨២ករណី
សិង្ហបុរី ៖ ប្រទេសសិង្ហបុរី នៅថ្ងៃសុក្រ ទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានរាយការណ៍ពីករណីឆ្លងកូវីដ១៩ ថ្មីៗចំនួន២៦៥ករណីបន្ថែមទៀត ។ នេះបើយោងតាមការចេញផ្សាយដោយសារព័ត៌មាន CNA។ ក្នុងចំណោមករណីឆ្លងខាងលើមាន ៨២នាក់់ជា អានបន្ត
Sat,25 December 2021 (Time 07:51 AM)
រដ្ឋបាលក្រុងព្រះសីហនុរៀបចំកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពីបណ្តាញលូ និងទឹកកខ្វក់
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ រដ្ឋបាលក្រុងព្រះសីហនុ សហការជាមួយកម្មវិធីអង្គការសហប្រជាជាតិសម្រាប់លំនៅឋានមនុស្សជាតិ ព្រមទាំងក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានរៀបចំកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្ស អានបន្ត
Sat,25 December 2021 (Time 07:49 AM)
គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាចេញសេចក្តីប្រកាសអំពីលទ្ធផលននៃសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាល លើកទី៤៣
ភ្នំពេញ ៖ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានចេញសេចក្តីប្រកាសអំពីលទ្ធផលននៃសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាល លើកទី៤៣ របស់ខ្លួន នៅថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ ដោយបានសម្រេចលើរបៀបវារៈចំនួន៤។ សន្និបាតនេះបានធ្វើឡើងក្រោមអ អានបន្ត
Sat,25 December 2021 (Time 07:48 AM)
សម្តេចពិជ័យសេនា ទៀ បាញ់ និងលោកជំទាវ ម៉ែន សំអន ត្រូវបានបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងជាអនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចពិជ័យសេនា ទៀ បាញ់ និង លោកជំទាវកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ដែលជាសមាជិកអចិន្រ្តៃយ៍ នៃគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងមានតំណែងជាឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ក្នុងរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាត្រូវបានអង្គសន្និបាតគណបក អានបន្ត