ក្រសួងសុខាភិបាល ប្រកាសពីការស្លាប់របស់អ្នកជំងឺ ១១នាក់បន្ថែមទៀត ដោយសារជំងឺកូវីដ១៩
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងសុខាភិបាល នៅព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន បញ្ជាក់អំពីការស្លាប់របស់មនុស្ស១១នាក់បន្ថែមទៀត ដោយសារជំងឺកូវីដ១៩។ នេះបើតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ក្រសួងសុខាភិ អានបន្ត
កសិករជាង២ពាន់គ្រួសារទទួលបានពូជដំណាំផ្សេងៗ ពីមន្ទីរកសិកម្មរុក្ខាប្រម៉ាញ់ និងនេសាទខេត្ត
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ ពូជដំណាំសាកវប្បកម្ម និងដំណាំកសិ-ឧស្សាហកម្ម ត្រូវបាន រដ្ឋបាលខេត្ត និងមន្ទីរកសិកម្មរុក្ខាប្រម៉ាញ់ និងនេសាទខេត្តស្ទឹងត្រែង ចុះចែកជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋនៅតាមបណ្ដាឃុំ/ស្រុក/ក្រុង ប្រមាណជាង២ពាន អានបន្ត
បណ្តាប្រទេសភាគច្រើន ក្នុងអាស៊ីអាគ្នេយ៍ មិនយល់ព្រមនឹងការលើកពេលការធ្វើម្ចាស់ផ្ទះស៊ីហ្គេម របស់វៀតណាម
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ាត់ ចំរើន អគ្គលេខាធិការគណៈកម្មាធិការជាតិអូឡាំពិកកម្ពុជា (NOCC) បានបញ្ជាក់ថា ប្រទេសភាគច្រើនមិនគាំទ្រការចង់ពន្យារពេលរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍កីឡាស៊ីហ្គេម លើកទី៣១ ឆ្នាំ២០២១ របស់ម្ចាស់ផ្ទះវៀត អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម បន្ដសុពលភាពការពង្រឹងវិធានការរដ្ឋបាល រយៈពេល២សប្ដាហ៍ទៀត
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម នៅព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសេចក្ដីណែនាំស្ដីពី ការបន្ដសុពលភាព នៃការពង្រឹងការអនុវត្តនូវវិធានការរដ្ឋបាល ដើម្បីទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលជំងឺកូវីដ១៩ រយៈពេ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយប្រកាសស្តីពីការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្តទៅនៃគណៈកម្មាធិការទទួលបន្ទុកកិច្ចការនារី និងកុមារ ឃុំ សង្កាត់
កំពង់ឆ្នាំង៖ នាថ្ងៃពុធទី០៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោកជំទាវ តុង ណារី សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការពិគ្រោះយោបល់កិច្ចការស្រ្តី និងកុមារ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង លោក ជំទាវ ប៊ន សុភី អភិបាលរងខេត្តកំ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ រៀបចំពិធីកាត់ខ្សែបូរសម្ពោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវអគារអនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ស្រុកសំបូរ
នៅព្រឹកថ្ងៃពុធទី០៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ នេះ។ ថ្លែងក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន បានឲ្យដឹងថាអគារទីសា្នក់ការអនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ស្រុកសំបូរ ជាអគារដ៏ថ្មីស្រឡាង និងជាសមិទ្ធិផលទី៦ របស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តត្បូងឃ្មុំ ទទួលបានគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ និងម៉ាស ពីក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី២ សម្រាប់ចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័ក
(ត្បូងឃ្មុំ)៖ នាថ្ងៃទី០៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលខេត្តត្បូងឃ្មុំ បានអញ្ជើញទទួលអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ និងម៉ាស ពីក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី២ ត្បូងឃ្មុំ កំពង់ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តឧត្ដរមានជ័យ ប្រារព្ធទិវាជាតិបរិស្ថាន និងបរិស្ថានពីភពលោក ៥ មិថុនា ក្រោមប្រធានបទ “ជីវចម្រុះ និងសុខភាពមនុស្ស”
នាព្រឹកថ្ងៃពុធទី៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្ដម ប៉ែន កុសល្យ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តឧត្ដរមានជ័យ អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងទីវាជាតិបរិស្ថាន និងទិវាបរស្ថានពីភពលោក ៥ មិថុនា ក្រោមប្រធានបទ “ជីវចម្រុះ និងសុខភាពម អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម ទទួលបានអំណោយពីសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគ២ ក្នុងការចូលរួមរប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជម្ងឺកូវីដ-១៩
ដើម្បីចូលរួមប្រយុទ្ធប្រឆាំងជម្ងឺកូវីដ ១៩ នាព្រឹកថ្ងៃទី០៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ខ្លូត ផន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកំពង់ចាម រួមជាមួយឯកឧត្តម កៅ សុខអាន អភិបាលរងខេត្ត បានអញ្ជើញចូលរួមទទួលអំណោយជាគ្រឿងឧបភ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ចាម ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយរដ្ឋបាលខេត្ត ទៅចែកជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ១៣ គ្រួសារ ដែលបានរុះរើផ្ទះ ដោយសារការបាក់ស្រុតច្រាំងទន្លេ ស្ថិតនៅឃុំសូរគង ស្រុកកងមាស
នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ហេង វណ្ណនី អភិបាលរងខេត្ត តំណាងឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយខេត្ត រួមជាមួយអាជ្ញាធរមូលដ្ឋា អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចូលរួមចុះសួរសុខទុក្ខបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ និងពិនិត្យសមិទ្ធផលនានា នៅឃុំកោះមិត្ត និងឃុំកោះសូទិន ខេត្តកំពង់ចាម
នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញអមដំណើរសម្តេចវិបុលសេនាភក្តី សាយ ឈុំ ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខបងប្អូនប អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកោះកុង បើកកិច្ចប្រជុំស្តីពីវឌ្ឍនភាពនៃការបោះបង្គោលព្រំដីរដ្ឋក្នុងភូមិសាស្ត្រស្រុកថ្មបាំង
ថ្ងៃពុធទី៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោក សុខ សុទ្ធី អភិបាលរងខេត្តកោះកុង និងជាអនុប្រធានគណៈកម្មការគ្រប់គ្រងដីរដ្ឋថ្នាក់ខេត្ត ដោយមានការណែនាំ និងអនុញ្ញាតពីលោកជំទាវ មិថុនា ភូថង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត បានអញ្ជើញដឹ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ ទទួលបានអំណោយពីសប្បុរសជន និងបន្តនាំយកចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្រ ដែលរងផលប៉ះពាល់ជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន២១គ្រួសារ ក្នុងស្រុកក្រគរ
(ពោធិ៍សាត់)៖ លោក ចេង ឡៃ អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម ម៉ៅ ធនិន អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត នាថ្ងៃទី០៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកអំណោយមនុស្សធម៌របស់សប្ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញចុះពិនិត្យសកម្មភាពនៃការបង្រៀន ការរៀនតាមប្រព័ន្ធ Online និងការធ្វើតេស្ត នៅសាលាវិទ្យាល័យស្ទឹងហាវ
ព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី០៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញចុះពិនិត្យសកម្មភាពនៃការបង្រៀន ការរៀនតាមប្រព័ន្ធ Online និងការធ្វើតេស្ត នៅសាលាវិទ្យាល័យស្ទឹងហាវ ស្រុកស្ទ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តពោធិ៍សាត់ អញ្ជើញទទួល និងចូលរួមនាំយកអំណោយសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រគល់ជូនក្រុមគ្រូពេទ្យចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន៥ខេត្ត
(ពោធិ៍សាត់)៖ លោកជំទាវវេជ្ជបណ្ឌិត ឱ វណ្ណឌីន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសុខាភិបាល និងជាប្រធានគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ១៩ ក្នុងក្របខណ្ឌទូទាំងប្រទេស ដោយមានការចូលរួមពីឯកឧត្តម ម៉ៅ ធនិន អភិបាលនៃគណៈអភិបា អានបន្ត
អភិបាលខេត្តតាកែវ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំជាមួយរោងចក្រមួយចំនួន និងអាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធ ដើម្បីពង្រឹងការបង្ការ និងទប់ស្កាត់ការឆ្លងរីករាល ដាលនៃជំងឺកូវីដ នៅតាមបណ្តារោងចក្រក្នុងខេត្ត
តាកែវ៖ ឯកឧត្តម អ៊ូច ភា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណ:កម្មការប្រយុទ្ធ ប្រឆាំងកូវីដ-១៩ ខេត្តតាកែវ នៅថ្ងៃអង្គារ ទី០៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានអញ្ជើញបើក កិច្ចប្រជុំពង្រឹងការងារបង្ការ និងទប់ស្កាត់ក អានបន្ត
លោកស្តើង ផល្លា អភិបាលរងនៃគណ:អភិបាលស្រកកោះញែក នឹងអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកកោះញែក ផ្នែកសណ្តាប់ធ្នាប់បានចុះរៀបចំសណ្តាបធ្នាប់និងកាត់ដើម ឈើដែលទើសនិងប៉ះពាលដល់ការធ្វើ ចរាចរណ៍ របស់ប្រជាពលរដ្ឋ