ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំលើកទី១៩ របស់គណៈកម្មាធិការជាតិសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍតាមបែបប្រជាធិបតេយ្យនៅថ្នាក់ក្រោមជាតិ
ខេត្តក្រចេះ ៖ ព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១៥កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្ត អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំលើកទី១៩ របស់គណៈកម្មាធិការជាតិសម្រាប់ការ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីផ្សព្វផ្សាយស្ដីពី «ការលុបបំបាត់ការចម្លងមេរោគអេដស៍ និងស្វាយ ពីម្ដាយទៅកូន»
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ រសៀលព្រហស្បតិ៍ ១៥កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន ប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញជាអធិបតី អានបន្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលពានរង្វាន់ «ដីស្អាតសម្រាប់ទីក្រុងតូច» ពីសមាជិក នៃសមាគមន៍អាស៊ាន
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក ឈឹម កាន អភិបាលរងខេត្ត តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និងមានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោក កែវ សុភ៌គ ប្រធានមន្ទីរបរិស្ថានខេត្ត លោក ហៀក សុផាន អភិបាលក្រ អានបន្ត
ព្រឹកនេះសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈរដ្ឋមន្ត្រីដើម្បីពិនិត្យ និងពិភាក្សាលើរបៀបវារៈចំនួន៣
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ដើម្បីពិភាក្សា និងឆ្លងរបៀបវារៈចំនួន៣រួមមាន ៖
ទី១ ៖ សេចក្តីព្រាងច្បាប អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ិត សំហេង ជំរុញឲ្យអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានប្រមូលមតិយោបល់ សំណូមពរ និងការចូលរួមរបស់ពលរដ្ឋ ក្នុងការគ្រប់គ្រង អភិវឌ្ឍសង្កាត់របស់ខ្លួនឲ្យកាន់តែរីកចម្រើនបន្ថែមទៀត
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត អ៊ិត សំហេង រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ជាសមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារចុះជួយមូលដ្ឋានខណ្ឌចំការមន និងខណ្ឌបឹងកេងកង រាជ អានបន្ត
លោកជំទាវ វិន ស៊ីធួន ញ្ជើញចូលរួមក្នុងពីធីផ្សព្វផ្សាយជាផ្លូវការដាក់ឱ្យអនុវត្តផែនការមេអភិវឌ្ឍន៍ទេសចរណ៍ខេត្តសៀមរាប
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាថ្ងៃទី ២០ ខែ តុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ លោកជំទាវ វិន ស៊ីធួន អភិបាលរងខេត្ត តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគីរី ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់លោក យ៉ែនច័ន្ទ ត អានបន្ត
លោក អាន សុឃីម នាយកសាខា និងលោក កែវ សូត្រ ប្រធានអនុសាខា កក្រក ស្រុកកោះញែក ព្រមទាំងសហការី បានចុះពិនិត្យសា្ថនភាពទឹកជំនន់ ក្នុងឃុំណងឃីលិក ខេត្តមណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ១៣កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២១ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំដោយលោក អាន សុឃីម នាយកសាខា និងលោក កែវ សូត្រ ប អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ា ថន គោរពជូនពរឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត ក្នុងឱកាសខួបកំណើត៤៣ ឈានចូល៤៤ឆ្នាំ
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះ សូមគោរពជូនពរមហាប្រសើរ ជូនដល់ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត ប្រធានយុវជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ថ្នាក់កណ្តាល ក្នុងឱកាសខួបកំណើត ៤៣ ឈានចូល៤៤ឆ្នាំ។
ក្នុងឱក អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំតាមដានស្តីពីវឌ្ឍនភាពការងារ និងទិសដៅអនុវត្តបន្តរបស់គណៈកម្មាធិការ ស.ស.យ.ក រាជធានី-ខេត្ត
ខេត្តក្រចេះ ៖ នារសៀល ថ្ងៃ១៣កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធស័ករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេះបានអញ្ជើញចូលរួមប្រជុំតាមដានស្តីពីវឌ្ឍនភាព ស អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ែន សំអន ៖ យើងត្រូវតែរួមគ្នាអនុវត្តឲ្យបាននូវវិធានការរដ្ឋាភិបាល ៣កុំ ៣ការពារ ដើម្បីឈានទៅបើកប្រទេសឡើងវិញ
ខេត្តកណ្តាល ៖ លោកជំទាវកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងទំនាក់ទំនងជាមួយរដ្ឋសភា-ព្រឹទ្ធសភា និងអធិការកិច្ច រួមជាមួយ លោកជំទាវឧកញ៉ា អ៊ឹង ស៊ីស្រ៊ន និងមន្រ្តីរាជការ បានអញ្ជើញចូល អានបន្ត
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយអគ្គនាយកសហព័ន្ធសន្តិភាពសកល (UPF)
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃពុធ ១៤កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានទទួលជួបពិភាក្សាកា អានបន្ត
មន្ត្រី ក.ប.ប. និងមន្ទីរពាណិជ្ជកម្មខេត្តបន្ទាយមានជ័យចុះដកហូតផលិតផលខូចគុណភាព និងហួសកាលបរិច្ឆេទប្រើប្រាស់តាមផ្សារ
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ មន្ត្រីការពារអ្នកប្រើប្រាស់ កិច្ចការប្រកួតប្រជែង និងបង្ក្រាការក្លែងបន្លំ (ក.ប.ប. ) សាខាខេត្តបន្ទាយមានជ័យ សហការជាមួយកម្លាំងមន្ទីរពាណិជ្ជកម្មខេត្តកាលពីថ្ងៃទី១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២១ កន្ល អានបន្ត
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយក្រុមប្រឹក្សាធុរកិច្ចអាមេរិក-អាស៊ាន
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១៣កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានទទួលជួបពិភាក្ អានបន្ត
អាជ្ញាធរជាតិអប្សរា កំពុងជួសជុលខ្លោងទ្វារខាងកើតនៃប្រាសាទអង្គរវត្ត
ខេត្តសៀមរាប ៖ ក្រុមការងារនាយកដ្ឋានអភិរក្សប្រាសាទក្នុងឧទ្យានអង្គរ និងបុរាណវិទ្យាបង្ការ នៃអាជ្ញាធរជាតិអប្សរាកំពុងចាប់ផ្ដើមដំណើរការ ជួសជុលច្រកទ្វារចូលខាងកើតនៃប្រាសាទអង្គរវត្ត ឱ្យប្រសើរឡើងវិញ ដែលរងការខូចខ អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ិត សំហេង ជំរុញដល់ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការគណបក្សក្រសួងបន្តសហការជាមួយអាជ្ញាធរក្នុងការផ្តល់សេវាសាធារណៈជូនពលរដ្ឋប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត អ៊ិត សំហេង បានជំរុញដល់ក្រុមការងារចុះជួយមូលដ្ឋាន របស់គណៈកម្មាធិការគណបក្សក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ សហការជាមួយភូមិ ឃុំ សង្កាត់ បន្តផ្តល់សេវាសាធារណៈនានា ជូនដល់ប្រជាពលរ អានបន្ត
រយៈពេល៩ខែ អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាផ្តល់បច្ចេកទេសអំពីការសាងសង់លំនៅដ្ឋានចំនួន៣៩២ ករណីក្នុងតំបន់រមណីយដ្ឋានអង្គរ
ខេត្តសៀមរាប ៖ ក្រុមការងារនាយកដ្ឋានរៀបចំដែនដី និងគ្រប់គ្រងលំនៅដ្ឋានក្នុងឧទ្យានអង្គរ តែងតែចុះពិនិត្យ ពិគ្រោះយោបល់ និងជួយសម្រួលផ្នែកបច្ចេកទេសអំពីការសាងសង់លំនៅដ្ឋាន និងសំណង់ផ្សេងៗ។ ជាក់ស្តែងចាប់ពីថ្ងៃទី០១ អានបន្ត
អាជ្ញាធរក្រុងបាវិតប្រើធម៌ក្តៅចុះរុះរើសំណង់ និងកាយបេតុងដែលសាងសង់រំលោភលើចំណីផ្លូវសាធារណៈរបស់រដ្ឋ
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ លោក វណ្ណ សុមុន្នី អភិបាលក្រុងបាវិតស្តីទី នៅរសៀលថ្ងៃទី១៨ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ បានដឹកនាំក្រុមការងារចម្រុះចុះផ្អាកការសាងសង់សំណង់ និងការចាក់បេតុងខ្ពស់ជាងផ្លូវ នៅលើដីចំណីផ្លូវសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ផ្ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញចុះពិនិត្យស្ថានភាពទឹកជំនន់ និង នាំយកអំណោយមួយចំនួន ចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋរងផលប៉ះពាល់ពីទឹកជំនន់ នៅក្នុងស្រុកកោះញែក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី ១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយ លោក លោកស្រី អភិបាលរងខេត្ត លោកមេបញ្ជាការកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបីប្រភេទ លោក លោកស្រី ប្រ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ណែនាំដល់មន្រ្តីជំនាញ ត្រូវបង្កើនការផ្តល់ពូជដំណាំដែលមានទិន្នផលល្អ ដល់កសិករដាំដុះឲ្យបានច្រើន ដើម្បីក្លាយជាផលិតផលប្រចាំខេត្ត ព្រោះវាមានតម្រូវការខ្ពស់ និងតម្លៃថ្លៃក្នុងទីផ្សារ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានណែនាំដល់មន្ទីរកសិកម្មខេត្ត ត្រូវបង្កើនការផ្តល់ពូជដំឡូងបារាំង និងខ្ទឹមស ដល់កសិករដាំដុះឲ្យបានច្រើន ដើម្បីក្លាយជាផលិតផលប្រចាំខេត្ត ព្រោះវាមានតម្រូ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បើកកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការជួសជុលស្តារឡើងវិញនូវប្រព័ន្ធធារាសាស្រ្តទំនប់អូរទេ ប្រព័ន្ធធារាសាស្រ្តទំនប់លើ និងប្រព័ន្ធធារាសាស្រ្តទំនប់ក្រោម ស្ថិតនៅក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ នារសៀលថ្ងៃទី ១៨ ខែ តុលា ឆ្នាំ២០២១នេះ នៅសាលប្រជុំរដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានបើកកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការជួសជុលស្តារឡើងវិញ នូវប្រព័ន្ធធារាសាស្រ្តទំនប់អូរទេ ប្រព័ន្ធធារាសាស្រ្តទំនប់លើ និងប្រព័ន អានបន្ត