ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នៅថ្ងៃទី២៩ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានបន្តរកឃើញអ្នកជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន៣៣នាក់ថ្មីបន្ថែមទៀត តាមរយៈការធ្វើតេស្តរហ័ស (Rapid Test)។
ក្នុងចំណោមអ្នកជំងឺកូវីដ១៩ ទាំង៣៣នាក់ន អានបន្ត
ផ្លែមៀនចំនួន៥តោនជាអំណោយសម្តេចតេជោ និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ត្រូវបានប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ផ្លែមៀន និងផ្លែតាង៉ែនចំនួន ៥តោន ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិតប៊ុន រ៉ានីហ៊ុន សែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម អានបន្ត
ផ្លូវលំមួយខ្សែឋិតនៅភូមិស្រែសង្គមរងការខូចខាត បណ្ដាលមកពីរថយន្តផ្ទុកលើសទម្ងន់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ កំណាត់ផ្លូវលំក្នុងភូមិស្រែសង្គម ឃុំស្រែសង្គម ស្រុកកោះញែកកំពុងទទួលរងការខូចខាតរថយន្តខ្នាតយក្ស V1ដឹកស្រូវផ្ទុកលើសទម្ងន់។
នារសៀលថ្ងៃទី២៩ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ លោក យន់ សារោម ប្រធានមន្ទីរអភិវ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានទទួលផ្លែមៀនខ្មែរ ៥តោន ជា អំណោយដ៏ថ្លៃថ្លាសម្តេចតេជោ និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត សម្រាប់ចែកជូនក្រុមគ្រូពេទ្យ កងកម្លាំង មន្ត្រីជួរមុខ យុវជនស្ម័គ្រចិត្តសម្ព័ន្ធគ្រូពេទ្យសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា និងអង្គភាពជុំវិញខេត្ត
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ លោកជំទាវ ប៊ន សុភី អភិបាលរងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង តំណាងឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដោយមានការចូលរួមពីប្រធានមន្ទីរ អង្គភាពជុំវ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគ បរិភាគ និងថវិការបស់ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ជូនដល់ក្រុមគ្រូពេទ្យសម្ព័ន្ធគ្រូពេទ្យសហភាពសព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ទាំងពីរក្រុមដែលចុះជួយចាក់វ៉ាក់សាំងជូនប្រជាពលរដ្ឋ
កំពង់ឆ្នាំង៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រទី២៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្រ៊ន សំឫទ្ធី អភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលខេត្តតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អមដំណើរដោយលោក លី សុភា ប អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកណ្ដាល ចុះពិនិត្យទីតាំង និងបោះតម្រុយទីតាំងបង្គោលអគ្គីសនី ស្ថិតនៅស្រុកខ្សាច់កណ្ដាល
ខេត្តកណ្ដាល៖ ព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ អាជ្ញាធរខេត្តកណ្ដាល រួមជាមួយនិងអគ្គិសនីកម្ពុជា ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម ណុប ដារ៉ា អភិបាលរងខេត្តកណ្ដាល និងឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប្រាំង ជលសា អគ្គនាយករងផែនការ និងបច្ចេកទេស នៃអ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ យុវជនស្ម័គ្រចិត្តសម្ព័ន្ធគ្រូពេទ្យរបស់សហភាពសព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ចុះជួយចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១៩ ជូនប្រជាពលរដ្ឋនៅស្រុកកំពង់លែង
កំពង់ឆ្នាំង៖ ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងឯកឧត្តម ប៉ា សុខុម អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ នៅថ្ងៃទី២៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញចុះសាកសួរសុខទុក្ខ យុវជនស្ម័គ្រចិត្តសម្ព័ន្ធ អានបន្ត
គណៈប្រតិភូខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រចេះ និងត្បូងឃ្មុំ ចូលរួមកិច្ចប្រជុំជាមួយគណៈប្រតិភូខេត្តប៊ិញភឿកប្រទេសវៀតណាម ស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ បង្ការ ទប់ស្កាត់ ការឆ្លងរាលដាលជំងឺកូវីដ-១៩ រវាងខេត្តជាប់ព្រំដែនកម្ពុជា-វៀតណាម
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ គណៈប្រតិភូខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម ម៉ែន ង៉ុយ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្ត និងគណៈប្រតិភូខេត្តក្រចេះ ត្បូងឃ្មុំ នៃព្រះរាជាណាចក្រក អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ទទួលបានអំណោយជំនួយឧបត្ថម្ភពីសប្បុរសជននៅក្នុងខេត្ត ដើម្បីរួមចំណែកជាមួយរដ្ឋបាលខេត្ត ប្រយុទ្ធនឹងជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ នារសៀលថ្ងៃទី២៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្ដម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានទទួលជំនួយឧបត្ថម្ភ ពីផ្សារទំនើបសុីត្រាមណ្ឌលគិរី តាមរយៈ លោក ង៉ូវ សេរីរ័ត្ន អគ្គនាយកផ្សារទំនើបសុី អានបន្ត
សត្វស្លាបជិតផុតពូជនៅលើសកលលោក ៤ប្រភេទ ថតបានក្នុងដែនជម្រកសត្វព្រៃកែវសីមា ខេត្តមណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ប្រភេទសត្វស្លាបកម្រ ដែលកំពុងរងគ្រោះ និងជិតផុតពូជនៅលើសកលលោកចំនួន ៤ប្រភេទរួមមានសត្វក្រៀល សត្វត្រយ៉ងយក្ស ឬឪលើក សត្វត្រដក់តូច និងសត្វកុកពាក់អំបោះបានថតបានក្នុងដែនជម្រកសត្វព្រៃកែវសីមា ដែលបា អានបន្ត
ផ្លែមៀនចំនួន៥តោនជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ឧបត្ថម្ភជូនរដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ៤រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៧ ខែ សីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម គង់ គឹមនី គណៈអភិបាលរងខេត្តក្រចេះ តំណាងឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តក្រចេ អានបន្ត
ខេត្តកំពង់ធំ ប្រកាសរកឃើញអ្នកវិជ្ជមានកូវីដ ១៩នាក់ ជាសះស្បើយ ៥០នាក់ និងស្លាប់ ៣នាក់
ខេត្តកំពង់ធំ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានបញ្ជាក់ពីការរកឃើញអ្នកវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន ១៩នាក់ថ្មីបន្ថែមទៀត តាមរយៈការធ្វើតេស្តរហ័ស និងស្លាប់ចំនួន ៣នាក់ នៅថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១។ អានបន្ត
អាជ្ញាធរចុះអនុវត្តន៍វិធានការកាយកម្ទេចខឿនថ្មរៀបចូលសមុទ្រ ដែលជនអនាមិកប៉ុនប៉ងរំលោភយកធ្វើកម្មសិទ្ធិ
ខេត្តកែប ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៣រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ អាជ្ញាធរស្រុកដំណាក់ចង្អើរ សហការជាមួយមន្ទីរជំនាញពាក់ព័ន្ធ និងកងកម្លាំងសមត្ថកិច្ចដឹកន អានបន្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរីបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងជំងឺកូវីដ ចំនួន៧នាក់ទៀត និងជាសះស្បើយ៣០នាក់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នាថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានពីការរកឃើញអ្នកជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន ៧នាក់បន្ថែមទៀត ភាគច្រើនជាពលរដ្ឋរស់នៅក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ និងស្រុកកោះញែក អានបន្ត
សមាគមអ្នកគាំទ្រសន្តិភាពសាខាខេត្តព្រះសីហនុបន្តនាំយកអំណោយផ្ដល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋមានការខ្វះខាតក្នុងជីវភាព
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ដើម្បីជួយសម្រួលក្នុងការលំបាកបានមួយរយៈពេល សកម្មភាពមនុស្សធម៌របស់សមាគមអ្នកគាំទ្រសន្តិភាពសាខាខេត្តព្រះសីហនុបាននាំយកអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ រួមទាំងថវិកាមួយចំនួន ផ្ដល់ជូនដល់បងប្រុស ម្នាក់ដែ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញនាំយកអំណោយរបស់ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត ចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័ក នៅមណ្ឌលចត្តាឡីស័កវិទ្យាល័យក្រុងកំពង់ឆ្នាំង
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅរសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស៊្រន សំឫទ្ធី អភិបាលរងខេត្ត និងជាប្រធានក្រុមការងាររៀបចំមណ្ឌលចត្តាឡីស័កសម្រាប់ពលករមកពីប្រទេសថៃ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អនុញ្ញាតឱ្យថ្នាក់ដឹកនាំវិទ្យាស្ថាន ប្រាយហូប ចូលជួបសំដែងការគួរសម
កំពង់ឆ្នាំង៖ នាថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ឹង លាងហួរ លោក សេង សិន្ថារ លោក ប្រាក់ សោភ័ណ្ឌ ស្ថាបនិក វិទ្យាស្ថាន ប្រាយហូប បានចូលជួបសំដែងការគួរសម និងអបអរសាទរជាមួយឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ ដែលត្រូវ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញទទួលអំណោយពីសប្បុរសជន ក្នុងគោលបំណងចូលរួមដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ១៩
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្ត ប្រយុទ្ធនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ និងឯកឧត្តម ខ្លូត ផន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងឯកឧត្តម លោកជំទាវ អភិបា អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ អំពាវនាវដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ឲ្យមកចាក់វ៉ាក់សាំងអោយបានគ្រប់ៗគ្នា និងនាំកូនចៅ ទៅចាក់វ៉ាក់សាំងនៅទីតាំងតាមបណ្ដាក្រុងស្រុកទាំងអស់នៃខេត្តកំពង់ធំ
(រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ)៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ បានអំពាវនាវដល់ បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ទាំងអស់ មកចាក់ វ៉ាក់សាំងអោយបានគ្រប់ៗគ្នា និងនាំកូនចៅ អាយុចាប់ពី ១២ឆ្នាំ ដល់ ១៧ឆ្នាំ មកចាក់វ៉ាក់សាំងនៅទីតាំង ត អានបន្ត