រសៀល ថ្ងៃអាទិត្យ ៥កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ២៥៦៥ ថ្ងៃទី១៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១
ក្រុមការងារគណបក្សខេត្ត បានអញ្ជើញចូលរួមក្រុងពាលីសូត្រមន្តសាងសង់ទីស្នាក់ការគណបក្សឃុំស្រែហ៊ុយ ស្រុកកោះញែក ខេត្តម អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះបើកកិច្ចប្រជុំពិនិត្យលើផែនការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍បច្ចុប្បន្នកម្ម ឆ្នាំ២០២១-២០២៥
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី១៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១នេះ រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះបានរៀបចំកិច្ចប្រជុំ ”ពិនិត្យលើផែនការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍បច្ចុប្បន្នកម្ម ឆ្នាំ២០២១-២០២៥ ខេត្តក្រចេះ” ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម វ៉ា ថ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកណ្ដាល បើកកិច្ចប្រជុំសម្រេច កំណត់ តំបន់លឿងទុំ និងតំបន់លឿង នៅផ្នែកខ្លះ នៃភូមិព្រែកក្ដី ស្រុកពញាឮ ក្រោយពីមានការផ្ទុះឡើង នៃជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តកណ្តាល៖ ក្នុងឱកាសដឹកនាំកិច្ចប្រជុំដើម្បីពិនិត្យ ពិភាក្សា ស្រាវជ្រាវ និងវាយតម្លៃសភាពការណ៍ ក្នុងការកំណត់តំបន់លឿងទុំ និងតំបន់លឿង នៅផ្នែកខ្លះ នៃភូមិព្រែកក្ដី ឃុំព្រែកតាទែន ស្រុកពញាឮ ក្រោយពីមានការផ្ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នាំយកថវិកាបេឡាមរណសង្រ្គោះរបស់សមាគមអតីតយុទ្ធជនខេត្ត ផ្តល់ជូនដល់ក្រុមគ្រួសារសពជាសមាជិកអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្ត
មណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីចូលរួមរំលែកមរណៈទុក្ខ កាលពីរសៀលថ្ងៃទី០៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រួមទាំងលោកមេបញ្ជាការកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី មន្ទីរអង្គភាពពាក់ព័ន្ធ និ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីណែនាំដល់បណ្តាក្រុមហ៊ុនដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ចទាំងអស់ ត្រូវធ្វើផ្លូវព័ទ្ធជុំវិញដីឲ្យបានច្បាស់លាស់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត្ត លោក មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថខេត្ត លោក ស៊ន សារុន នាយករដ្ឋបាលខេត្ត ថ្នាក់ដឹកនាំមន្ទីរអង អានបន្ត
មន្ទីរការងារខេត្តមណ្ឌលគិរី ប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី១៣៥ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១នេះ មន្ទីរការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តមណ្ឌលគិរី បានរៀបចំប្រារព្ធពិធីខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី១៣៥នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិថ្ងៃទី ១ ឧសភាឆ្នាំ ២០២១ ក្រោមអ អានបន្ត
សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលអំណោយ និងថវិកាពីសប្បុរសជនក្នុងឱកាសអបអរខួបលើកទី១៥៨
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី០៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរី បានរៀបចំពិធីប្រគល់-ទទួលសម្ភារ រួមមាន អាល់កុល ម៉ាស់ ទឹកបរិសុទ្ធ មីខ្លាឃ្មុំ និងថវិកាមួយចំនួន ពីសប្បុរសជន ដើម្បីចូល អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលអំណោយពីសប្បុរសជនដើម្បីចូលរួមចំណែកក្នុងយុទ្ធនាការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និងលោក លោកស្រី អភិបាលរងខេត្ត បានអញ្ជើញទទួលអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគពីលោក ម៉ុក រ៉ាវី និងលោកស្រី ឡាយ ស្រីពៅ ម្ចាស់ ឡុង ហេង ម៉ូតែល ដើម្បីចូលរួមចំណ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីជួបសំណេះសំណាល ជាមួយក្រុមគ្រូពេទ្យជួរមុខដែលកំពុងពិនិត្យព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្តបានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយក្រុមគ្រូពេទ្យជួរមុខចំនួន១៤នាក់ ក្នុងការពិនិត្យព្យាបាល និងត្រៀមបម្រុងក្នុង អានបន្ត