រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Tue,25 May 2021 (Time 10:12 AM)
ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលខេត្តកំពត អញ្ជើញទទួលអំណោយពីសប្បុរសជន ដើម្បីជួយដល់ជនងាយរងគ្រោះក្នុងខេត្ត
នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី ២៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តកំពត បានអញ្ជើញទទួលថវិកាចំនួន៥០០ដុល្លារអាមេរិក (ប្រាំរយដុល្លារអាមេរិក) ដ អានបន្ត
Tue,25 May 2021 (Time 10:10 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ចាម បើកប្រជុំបន្ទាន់ដើម្បីដាក់ចេញនូវវិធានការរដ្ឋបាលបន្ថែមក្នុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំង និងទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ នៅក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកំពង់ចាម
ឯកឧត្តម អ៊ុន​ ចាន់ដា​ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩​​ បានដឹកនាំប្រជុំបន្ទាន់ ដើម្បីដាក់ចេញនូវវិធានការរដ្ឋបាលបន្ថែមក្នុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំង និងទប់ស្កាត់ អានបន្ត
Tue,25 May 2021 (Time 10:06 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីបើកកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យការងារប្រចាំខែឧសភា និងលើកទិសដៅអនុវត្តន៍បន្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១នេះ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគីរី បានបើកកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យការងារប្រចាំខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ និងលើកទិសដៅអនុវត្តន៍ការងារបន្ត ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អានបន្ត
Mon,24 May 2021 (Time 05:57 PM)
អាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរី ចែកស្រូវពូជដល់កសិករចំនួន ១០០គ្រួសារ នៅឃុំស្រែសង្គម ៥០គ្រួសារ និងឃុំអបួនលើ ៥០គ្រួសារ
មន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ខេត្តមណ្ឌលគិរី បានរៀបចំពិធីចែកស្រូវពូជដល់កសិករចំនួន ១០០គ្រួសារ នៅឃុំស្រែសង្គម ៥០គ្រួសារ និងឃុំអបួនលើ ៥០គ្រួសារ ដោយកសិករមួយគ្រួសារទទួលបានស្រូវពូជផ្ការំដួលចំនួន ២០គី អានបន្ត
Sat,22 May 2021 (Time 04:08 PM)
សកម្មភាពពិធីប្រកាសតែងតាំងប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាស្រុកកោះញែក
កោះញែក៖ នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ១១កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សប្រ អានបន្ត
Fri,21 May 2021 (Time 08:33 AM)
អភិបាលខេត្តកោះកុង អញ្ជើញទទួលអំណោយឧបត្ថម្ភពី ធនាគារឯកជនមួយសាខាកោះកុង
ថ្ងៃពុធទី១៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ លោកជំទាវ មិថុនា ភូថង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកោះកុង បានអញ្ជើញទទួលការឧបត្ថម្ភពី ធនាគារ ABA សាខាកោះកុង។ លោកជំទាវអភិបាលខេត្ត សូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅ ចំពោះ ទឹកចិត្តសប្ប អានបន្ត
Fri,21 May 2021 (Time 08:31 AM)
អភិបាលខេត្តតាកែវ អញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យការយកសំណាកអាជីវករលក់ដូរនិងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួននៅផ្សារសំរោងយ៉ោង ក្នុងស្រុកបាទី
តាកែវ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី២០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អ៊ូច ភា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តតាកែវ អមដំណើរដោយអាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធ បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យការយកសំណាកបងប្អូនអាជីវករលក់ដូរនិងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួន អានបន្ត
Fri,21 May 2021 (Time 08:30 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អញ្ជើញចុះចែកស្បៀងអាហារជូនប្រជាពលរដ្ឋខ្វះខាតជួបការលំបាកចំនួន១៧៨ គ្រួសារ មកពី០៦ឃុំ ក្នុងស្រុកភ្នំស្រុក
ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី២០ ឧសភា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ខេង ស៊ុម ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និង ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាលខេត្ត បានអញ្ជើញចុះចែកស្បៀងអាហារជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ អានបន្ត
Fri,21 May 2021 (Time 08:28 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ចាម ដឹកនាំមន្ត្រីជំនាញចុះពិនិត្យការរៀបចំមណ្ឌលចត្តាឡីស័ករបស់រដ្ឋបាលស្រុកជើងព្រៃ និងស្រុកបាធាយ
នាព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ អមដំណើរដោយឯកឧត្តម លោកជំទាវអភិបាលរងខេត្ត បានដឹកនាំមន្ត្រីជំនាញមន្ទី អានបន្ត
Fri,21 May 2021 (Time 08:26 AM)
ប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្រ ជនពិការ ជនចាស់ជរាចំនួន ៧០គ្រួសារ នៅស្រុកអូររាំង ដែលរងផលប៉ះពាល់នៃជំងឺកូវីដ-១៩ ទទួលបានអំណោយសង្រ្គោះបន្ទាន់ពីអាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរី
មណ្ឌលគិរី៖ ដោយមើលឃើញពីជីវភាពខ្វះខាតរបស់ប្រជាពលរដ្ឋមួយចំនួន ក្នុងស្រុកអូររាំង ក្នុងបរិបទនៃជំងឺកូវីដ-១៩ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោកមេបញ្ជាការ អានបន្ត
Mon,17 May 2021 (Time 02:48 PM)
ស.យ.ស.ស ខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះសួរសុខទុក្ខអនុប្រធានមន្ទីរទេសចរណ៍ខេត្តម្នាក់ដែលសម្រាកព្យាបាលជំងឺនៅគេហដ្ឋាន
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ សម្ពន្ធយុវជនស្រលាញ់សន្តិភាពខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំដោយ លោក សាន់ ដារិទ្ធិ ប្រធានប្រតិបត្តិ សយសស ខេត្ត និងសហការី នាព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ បានចុះសួរសុខទុក្ខលោកស្រី ម៉ី សារឹម អនុប្រធ អានបន្ត
Sun,16 May 2021 (Time 10:28 PM)
ក្រុមការងារគណបក្សខេត្ត បានអញ្ជើញចូលរួមក្រុងពាលីសូត្រមន្តសាងសង់ទីស្នាក់ការគណបក្សឃុំស្រែហ៊ុយ ស្រុកកោះញែក
រសៀល ថ្ងៃអាទិត្យ ៥កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ២៥៦៥ ថ្ងៃទី១៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ក្រុមការងារគណបក្សខេត្ត បានអញ្ជើញចូលរួមក្រុងពាលីសូត្រមន្តសាងសង់ទីស្នាក់ការគណបក្សឃុំស្រែហ៊ុយ ស្រុកកោះញែក ខេត្តម អានបន្ត
Fri,14 May 2021 (Time 11:45 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះបើកកិច្ចប្រជុំពិនិត្យលើផែនការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍បច្ចុប្បន្នកម្ម ឆ្នាំ២០២១-២០២៥
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី១៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១នេះ រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះបានរៀបចំកិច្ចប្រជុំ ”ពិនិត្យលើផែនការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍បច្ចុប្បន្នកម្ម ឆ្នាំ២០២១-២០២៥ ខេត្តក្រចេះ” ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម វ៉ា ថ អានបន្ត
Fri,14 May 2021 (Time 11:43 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តកណ្ដាល បើកកិច្ចប្រជុំសម្រេច កំណត់ តំបន់លឿងទុំ និងតំបន់លឿង នៅផ្នែកខ្លះ នៃភូមិព្រែកក្ដី ស្រុកពញាឮ ក្រោយពីមានការផ្ទុះឡើង នៃជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តកណ្តាល៖ ក្នុងឱកាសដឹកនាំកិច្ចប្រជុំដើម្បីពិនិត្យ ពិភាក្សា ស្រាវជ្រាវ​​ និងវាយតម្លៃសភាពការណ៍ ក្នុងការកំណត់តំបន់លឿងទុំ និងតំបន់លឿង នៅផ្នែកខ្លះ នៃភូមិព្រែកក្ដី ឃុំព្រែកតាទែន ស្រុកពញាឮ ក្រោយពីមានការផ្ អានបន្ត
Mon,10 May 2021 (Time 01:19 PM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នាំយកថវិកាបេឡាមរណសង្រ្គោះរបស់សមាគមអតីតយុទ្ធជនខេត្ត ផ្តល់ជូនដល់ក្រុមគ្រួសារសពជាសមាជិកអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្ត
មណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីចូលរួមរំលែកមរណៈទុក្ខ កាលពីរសៀលថ្ងៃទី០៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រួមទាំងលោកមេបញ្ជាការកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី មន្ទីរអង្គភាពពាក់ព័ន្ធ និ អានបន្ត
Mon,10 May 2021 (Time 08:28 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីណែនាំដល់បណ្តាក្រុមហ៊ុនដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ចទាំងអស់ ត្រូវធ្វើផ្លូវព័ទ្ធជុំវិញដីឲ្យបានច្បាស់លាស់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត្ត លោក មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថខេត្ត លោក ស៊ន សារុន នាយករដ្ឋបាលខេត្ត ថ្នាក់ដឹកនាំមន្ទីរអង អានបន្ត
Fri,07 May 2021 (Time 06:45 PM)
មន្ទីរការងារខេត្តមណ្ឌលគិរី ប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី១៣៥ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១នេះ មន្ទីរការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តមណ្ឌលគិរី បានរៀបចំប្រារព្ធពិធីខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី១៣៥នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិថ្ងៃទី ១ ឧសភាឆ្នាំ ២០២១ ក្រោមអ អានបន្ត
Fri,07 May 2021 (Time 06:43 PM)
សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលអំណោយ និងថវិកាពីសប្បុរសជនក្នុងឱកាសអបអរខួបលើកទី១៥៨
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី០៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរី បានរៀបចំពិធីប្រគល់-ទទួលសម្ភារ រួមមាន អាល់កុល ម៉ាស់ ទឹកបរិសុទ្ធ មីខ្លាឃ្មុំ និងថវិកាមួយចំនួន ពីសប្បុរសជន ដើម្បីចូល អានបន្ត
Fri,07 May 2021 (Time 06:41 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលអំណោយពីសប្បុរសជនដើម្បីចូលរួមចំណែកក្នុងយុទ្ធនាការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និងលោក លោកស្រី អភិបាលរងខេត្ត បានអញ្ជើញទទួលអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគពីលោក ម៉ុក រ៉ាវី និងលោកស្រី ឡាយ ស្រីពៅ ម្ចាស់ ឡុង ហេង ម៉ូតែល ដើម្បីចូលរួមចំណ អានបន្ត
Fri,07 May 2021 (Time 06:38 PM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីជួបសំណេះសំណាល ជាមួយក្រុមគ្រូពេទ្យជួរមុខដែលកំពុងពិនិត្យព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្តបានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយក្រុមគ្រូពេទ្យជួរមុខចំនួន១៤នាក់ ក្នុងការពិនិត្យព្យាបាល និងត្រៀមបម្រុងក្នុង អានបន្ត