រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Fri,07 May 2021 (Time 06:35 PM)
ប្រទះឃើញគំនរឈើជាច្រើនកន្លែងដែលឈ្មួញដឹកមកទម្លាក់ទុកនៅចំណុចវាលម្រិចភូមិពូឃ្លែ ឃុំសែមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ តាមសេចក្តីរាយការណ៍ពីប្រជាពលរដ្ឋ នៅរសៀលថ្ងៃទី០៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានឲ្យដឹងថា មានក្រុមឈ្មួញតែងតែយកគោយន្តចូលព្រៃក្នុង១ថ្ងៃ១០ទៅ២០គោយន្តទៅរុករកកាប់ឈើដឹកយកមកទម្លាក់ទុកនៅចំណុច (វាលម្រិច) អានបន្ត
Mon,03 May 2021 (Time 08:09 AM)
ក្រុមការងារយុវជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរីនាំយកទេយ្យវត្ថុ និងបច្ច័យប្រគេនព្រះសង្ឃចំនួន៣វត្តក្នុងស្រុកកោះញែក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដោយមើលឃើញពីការខ្វះខាត នៅតាមទីវត្តអារាមក្នុងបរិបទនៃវិបត្តិជំងឺកូវីដ ១៩ ក្រុមការងារយុវជនគណបក្សប្រជាជនខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំដោយលោក សាយ ម៉េង គីម សមាជិកយុវជនថ្នាក់កណ្ដាល និងជាប្រធានក្រុមកា អានបន្ត
Mon,03 May 2021 (Time 07:02 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំមន្រ្តីជំនាញ អញ្ជើញចុះពិនិត្យមើលវឌ្ឍនភាពរបស់ក្រុមហ៊ុនចំនួនពីរ ក្នុងស្រុកកោះញែក
មណ្ឌលគិរីះ នាថ្ងៃអាទិត្យ ៦រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោកមេបញ្ជាការកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី ថ្នាក់ អានបន្ត
Mon,03 May 2021 (Time 06:17 AM)
សកម្មភាពចុះផ្សព្វផ្សាយអំពីវិធានការកាពារ ទប់ស្កាត់ "ជម្ងឺកូវីដ-១៩"
នៅថ្ងៃអាទិត្យ ៦រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំឆ្លូវត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ សម្ពន្ធយុវជនស្រឡាញ់សន្តិភាព អនុសាខាស្រុកកោះញែក ដឹកនាំដោយលោក ស្តើង ផល្លា ប្រធានប្រតិបត្តិ(ស.យ.ស.ស) បានទទួល អានបន្ត
Mon,26 April 2021 (Time 08:31 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តកណ្ដាល នាំយកទេយ្យទានប្រគេនដល់ព្រះសង្ឃ ចំនួន១៦វត្ត ស្ថិតក្នុងក្រុងតាខ្មៅ ខេត្តកណ្ដាល
ខេត្តកណ្ដាល៖ ដោយមើលឃើញពីការខ្វះខាត និងទុក្ខលំបាកជាក់ស្ដែងរបស់ព្រះសង្ឃ នៅក្រុងតាខ្មៅ ស្ថិតក្នុងកាលៈទេសៈដែល ខេត្តកណ្ដាលកំពុងប្រឈមនឹងការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ និងត្រូវបានបិទខ្ទប់ រយៈពេល១៤ថ្ងៃ នៅរសៀលថ្ងៃ អានបន្ត
Mon,26 April 2021 (Time 08:27 AM)
អភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ ដឹកនាំប្រតិភូ ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយ ប្រគល់ជូនកម្លាំងជួរមុខ នៃវរៈសេនាតូចនគរបាលការពារព្រំដែនគោកលេខ៨២៥ ក្នុងស្រុកវាលវែង
(ពោធិ៍សាត់)៖ ឯកឧត្តម ម៉ៅ ធនិន អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយ ប្រគល់ជូនកម្លាំងជួរមុខ នៃវរៈសេនាតូចនគរបាលការពារព្រំដែនគោកលេខ៨២៥ ដែលឈរជ អានបន្ត
Mon,26 April 2021 (Time 08:23 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកស្បៀងផ្តល់ជូនពលរដ្ឋដែលជាប់នៅចំណុចបិទខ្ទប់ ក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នាព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ ផ្តល់ជូនប្រជាពលរដ អានបន្ត
Sat,24 April 2021 (Time 03:28 PM)
លោកជំទាវ ម៉ែន សំអន ៖ ដើម្បីបញ្ចប់ព្រឹត្តិការណ៍ ២០កុម្ភៈ នេះបាន គឺត្រូវទាមទាឲ្យមានការចូលរួមពីបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់គ្នា
ភ្នំពេញ ៖ លោកជំទាវកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានរាជធានីភ្នំពេញ បានដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះសំណេះសំណាលនិងចែកអំណោយរបស់សម្តេចតេជោ និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត និងចែកជា អានបន្ត
Sat,24 April 2021 (Time 03:25 PM)
អាជីវករផ្សារក្រុងសែនមនោរម្យឧបត្ថម្ភថវិកា និងគ្រឿងឧបភោគបរិភោគដល់ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីចូលរួមចំណែកក្នុងការទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលជំងឺកូវីដ១៩ និងលើកទឹកចិត្តដល់កងកម្លាំងនៃស្នងការដ្ឋានខេត្តមណ្ឌលគិរី ដែលកំពុងឈរជើងប្រចាំការ នៅក្នុងទីតាំងនានាដើម្បីទប់ស្កាត់ការឆ្លងរីករាលដ អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 07:55 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ បង្ហាញអត្តសញ្ញាណអ្នកកើតជំងឺកូវីដ ចំនួន៣៤នាក់បន្ថែមទៀត
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ នៅយប់ថ្ងៃទី២៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានបង្ហាញអត្តសញ្ញាណអ្នកកើតជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន៣៤នាក់ ដែលទើបរកឃើញឆ្លងថ្មីបន្ថែមទៀត ក្នុងនោះមានអាជីវករផ្សារលើ និងក្រុមគ្រួសារ ព្រមទា អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 07:49 PM)
ព្រះមហាក្សត្រចេញព្រះរាជក្រឹត្យដកហូតស័ក្ដិ និងបណ្ដេញឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ុំ ពៅ ចេញពីក្របខ័ណ្ឌកងទ័ព
ភ្នំពេញ ៖ ព្រះមហាក្សត្រ ចេញព្រះរាជក្រឹត្យដកហូតស័ក្ដិ និងបណ្ដេញឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ុំ ពៅ ចេញពីក្របខ័ណ្ឌកងទ័ព ក្រោយពាក់ព័ន្ធការរត់ពន្ធមនុស្ស។ នេះបើយោងតាមព្រះរាជក្រឹត្យ។ ក្នុងព្រះរាជក្រឹត្យ បានត្រាស់បង្គា អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 07:47 PM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានអញ្ជើញមកដល់ទីក្រុងហ្សាការតាហើយ
ភ្នំពេញ ៖ នៅម៉ោងប្រមាណ ៥ និង៤០ ល្ងាចនេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា និងគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់បានអញ្ជើញមកដល់ទីក្រុងហ្សាកាតា ប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ីប្រកបដោយសុវត្ថិភាពតាមយន្តហោះពិសេសកម អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 03:17 PM)
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ស ថេត ចុះពិនិត្យ និងសួរសុខទុក្ខកម្លាំងត្រួតពិនិត្យតាមគោលដៅក្នុងភូមិសាស្រ្តរាជធានីភ្នពេញ
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ស ថេត អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១២កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ ត្រូវនិងថ្ងៃទី២៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ បានចុះពិនិត្យ ន អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 03:15 PM)
សម្តេច ស ខេង ឧបត្ថម្ភថវិកាលើកទឹកចិត្តកងកម្លាំងនគរបាលដែលការពារតាមគោលដៅអំឡុងបិទខ្ទប់ភូមិសាស្រ្តរាជធានីភ្នំពេញ និងក្រុងតាខ្មៅ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅថ្ងៃទី២២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានឧបត្ថម្ភថវិកាចំនួន ៣៤៨,៣២០,០០០រៀល ជូនដល់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ ដើម្បីជាការលើកទឹកចិត្តដល់ អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 03:14 PM)
ភ្លៀង១មេធំ លាយឡំខ្យល់កន្រ្តាក់ បណ្តាលឲ្យប៉ើងដំបូលផ្ទះអស់០៩ខ្នងនៅស្រុកកោះញែក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ តាមរបាយការណ៍ដែលទទួលបានពីលោក ឌឹម នី អភិបាលស្រុកកោះញែកបានឲ្យដឹងថា នៅរសៀលថ្ងៃទី២១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ វេលាម៉ោង១៧ និង១៥នាទី មានភ្លៀង១មេធំលាយឡំខ្យល់កន្រ្តាក់បណ្តាលឲ្យប៉ើងដំបូលស័ង្កសី និងក្បឿង អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 03:12 PM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំមន្រ្តីជំនាញចុះពិនិត្យមើលការស្ថាបនាស្ពាន និងផ្លូវ ឆ្ពោះទៅច្រកទ្វារព្រំដែនទ្វេភាគីណាមលៀ ក្នុងស្រុកពេជ្រាដា
(ខេត្តមណ្ឌលគិរី)៖ ដើម្បីជួយសម្រួលដល់ការធ្វើដំណើរ ក៏ដូចជាការដឹកកសិផលនានារបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ឲ្យកាន់តែមានលក្ខណៈល្អប្រសើរ នាថ្ងៃទី២១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយ លោកម អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 03:07 PM)
អភិបាលខេត្តកំពត អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារសម្រេចបានប្រចាំត្រីមាសទី១ និងលើកផែនការអនុវត្តបន្តត្រីមាសទី២ ឆ្នាំ២០២១ និងការរៀបចំលិខិតអំពាវនាវ ៨ ឧសភា ឆ្នាំ២០២១
ខេត្តកំពត ៖ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី ២២ ខែ មេសា ឆ្នាំ ២០២១ នេះ ឯកឧត្តមជាវ តាយ អភិបាលខេត្តកំពត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខា អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារសម្រេចបានប្រចាំត្រីមាសទី១ និងលើកផែ អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 03:02 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ទទួលអំណោយពីសាខាគយ និងរដ្ឋាករខេត្ត ដើម្បីចែកជូនពលរដ្ឋកំពុងមានជីវភាពខ្វះខាត និងពលរដ្ឋកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័កតាមលំនៅឋាន គ្រប់បណ្ដាក្រុងស្រុក
តាកែវ៖ រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ នៅរសៀលថ្ងៃទី២២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានទទួលអំណោយជាទឹកសុទ្ធ១០០កេះ ទឹក្រូច៨០កេះ និងម៉ាស់ ២កេះធំ ស្មើនឹង ៥០០០ម៉ាស់ ពីសាខាគយ និងរដ្ឋាករខេត្តតាកែវ ។ ពិធីប្រគល់ និងទទួលនេះ បានធ្វើឡើង អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 03:00 PM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ ចុះសាកសួរសុខទុក្ខប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ១១គ្រួសារ ទទួលរងគ្រោះខ្យល់កន្ត្រាក់នៅស្រុកប្រាសាទសំបូរ
(រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ)៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការ​សាខាកាកបាទ​ក្រហមកម្ពុជាខេត្ត ព្រមទាំងសារការី អញ្ជើញចុះសាកសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយមនុស្ស​ធម៌​កាកបាទ​ក្រហម​ខេត្ត ចែកជូន អានបន្ត
Fri,23 April 2021 (Time 02:59 PM)
ខេត្តមណ្ឌលគិរីរកឃើញអ្នកឆ្លងជំងឺកូវីដជាលើកដំបូង លើស្ដ្រីម្នាក់អាយុ៥១ឆ្នាំ នៅក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីនៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានប្រកាសពីការរកឃើញករណីវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ១៩ ជាលើកដំបូង ដែលកើតលើស្ដ្រីម្នាក់ឈ្មោះ គិន សម្ព័ស អាយុ៥១ឆ្នាំ រស់នៅភូមិអរស្ពាន សង្កាត អានបន្ត