(ភ្នំពេញ)៖ លោកស្រី បាន ស្រីមុំ អភិបាលខេត្តប៉ៃលិន និងលោក អ៉ី ឈាន នៅថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានអញ្ជើញទៅបោះឆ្នោតជាតិជ្រើសតាំងតំណាងរាស្រ្ត អាណត្តិទី៧ រួចហើយ នៅខេត្តប៉ៃលិន។
សូមបញ្ជាក់ថា នៅថ្ងៃទី២ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង និងលោកជំទាវ អញ្ជើញទៅបោះឆ្នោតរួចហើយ នៅការិយាល័យបោះឆ្នោតមណ្ឌលកាំកូស៊ីធី សង្កាត់ទួលសង្កែ២
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងជំទាវព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ បានអញ្ជើញទៅបោះឆ្នោតរួចហើយ នៅការិយាល័យ ១១០១ នៅមណ្ឌលកាំកូស៊ីធី សង្កាត់ទួលសង្កែទី២ ខណ្ឌប្ញស្សីកែវ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្ន អានបន្ត
ឯកឧត្តបណ្ឌិត ហ៊ុន មាណែត និងលោកជំទាវបានអញ្ជើញបោះឆ្នោតរួចរាល់ហើយ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យ ៦កើត ទុតិយាសាឍ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ នេះឯកឧត្តម បណ្ឌិត ហ៊ុន មាណែត បេក្ខនាយករដ្ឋមន្ត្រីបន្តវេន និងលោកជំទាវបានបោះឆ្នោតរួចរាល់ហើយនៅសាលា អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត បានអញ្ជើញបោះឆ្នោតរួចហើយ
ភ្នំពេញ៖នៅព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យ ៦កើត ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនស អានបន្ត
លោក ស្រុង វ៉ាន់ណូ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពកម្ពុជាការពារកូនខ្មែរ F.N.C.P.C.K ជាសមាជិករបស់សហភាពសហជីពមរតកជាតិកម្ពុជា CCTUH ឯកឧត្ដម តុល ផាន់មឿង អំពាវនាវដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនី និយោជិតនិង បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ទៅចូលរួមបោះឆ្នោតនៅថ្ងៃទី២៣ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ ខាងមុខនេះ។
លោក ស្រុង វ៉ាន់ណូ ប្រធានសហព័ន្ធសហជីពកម្ពុជាការពារកូនខ្មែរ F.N.C.P.C.K ជាសមាជិករបស់សហភាពសហជីពមរតកជាតិកម្ពុជា CCTUH ឯកឧត្ដម តុល ផាន់មឿង អំពាវនាវដល់បងប្អូនកម្មករ កម្មការិនី និយោជិតនិង បងប្អូន អានបន្ត
ក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ក្រុងក្រចេះនិងស្រុកចិត្របុរីដង្ហែក្បួនបិទយុទ្ធនាការឃោសនារកសំឡេងឆ្នោត
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹក ថ្ងៃទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ដែលជាថ្ងៃចុងក្រោយនៃយុទ្ធនាការឃោសនាស្វែងរកសំឡេងឆ្នោត ឯកឧត្តម យក់ វណ្ណា សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ អានបន្ត
ក្រុមការងារឯកឧត្តម រ័ត្ន ស្រ៊ាង ចុះបង្រៀនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសង្កាត់ព្រែកកំពឹស នៅថ្ងៃចុងក្រោយនៃយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោត
ភ្នំពេញ៖ ដោយអនុវត្តតាមសេចក្តីអំពាវនាវដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលបានអំពាវនាវ ដល់សមាជិកសមាជិកា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងបណ្តា គណបក្សនយោប អានបន្ត
ព្រះមហាក្សត្រ អំពាវនាវជនរួមជាតិទាំងអស់ សូមនាំគ្នាទៅចូលរួមបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងតំណាងរាស្ត្រ ថ្ងៃ២៣ ខែកក្កដា
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រខ្មែរ ព្រះរាជអំពាវនាវឱ្យប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ ទៅចូលរួមបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងតំណាងរាស្ត្រអាណត្តិទី៧ នាថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ខាងមុខនេះ អានបន្ត
បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត និងឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង ដឹកនាំសមាជិកគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាជិត ៦ម៉ឺននាក់ ហែក្បួនបិទយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោតនៅរាជធានីភ្នំពេញ
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ ដែលថ្ងៃបិទបញ្ចប់នៃយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោត ជ្រើសតាំងតំណាងរាស្ត្រ នីតិកាលទី៧ ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម បណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត បេក្ខជនឈរឈ្មោះពេញសិទ្ធិលេខរៀងទី១ នៅមណ្ឌលរាជធាន អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ទទួលជួបសម្តែងការគួរសម ជាមួយប្រធានសភាម៉េឡេស៊ី
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសមជាមួយ លោក Tansri Dato Johari bin Abdul ប្រធានសភាម៉ាឡេស៊ី ដែលអញ្ជើញមកកម្ពុជា ដើម្ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ព្រុំ សុខា និងឯកឧត្តម វ៉ា ថន ដឹកនាំសមាជិក សមាជិកា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដង្ហែក្បួនបិទយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោតនៅស្រុកសំបូរ
ខេត្តក្រចេះ៖ ឯកឧត្តម ព្រំសុខា ប្រធានក្រុមការងារមូលដ្ឋានចុះជួយខេត្តក្រចេះ និងឯកឧត្តម វ៉ា ថន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តក្រចេះ ថ្នាក់ដឹកនាំគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងប្រៃសណីយ៍ប្រាប់ពលរដ្ឋអាចប្តឹងមកក្រសួងអំពីកន្លែងណាដែលអត់មានសេវាទូរស័ព្ទ
ភ្នំពេញ៖ តាមរយៈសារសំឡេងដែលផ្សាយក្នុងឆាណែលតេឡេក្រាមឯកសារមន្ត្រីសាធារណៈនាថ្ងៃទី១៩ ខែកក្កដា នេះ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍កម្ពុជា ឯកឧត្តម ជា វ៉ាន់ដេត បានប្រាប់ពលរដ្ឋបើទៅកន្លែងណាក៏ដោយបើអត់ម អានបន្ត
គណៈសង្ឃនាយកកម្ពុជាអំពាវនាវឱ្យព្រះសង្ឃ និងពុទ្ធបរិស័ទទាំងអស់ ទៅបោះឆ្នោតឱ្យបានគ្រប់ៗរូប
ភ្នំពេញ៖ គណៈសង្ឃនាយកនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី១៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានអំពាវនាវជាឱឡារិកចំពោះព្រះថេរានុត្ថេរៈ និងពុទ្ធបរិស័ទទាំងអស់ ដែលមានសិទ្ធបោះឆ្នោត សូមនិមន្ត និងអញ្ជើញទៅបោះឆ្នោតឱ្យបានគ្រប់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ដួង តារា សម្រេចយកផេកហ្វេសប៊ុកសម្តេចតេជោមកវិញ ទុកបន្តប្រើជាប្រយោជន៍សង្គម ទោះសម្តេចប្រើឬមិនប្រើក៏ដោយ
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ដួង តារា ជំនួយការផ្ទាល់របស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា និងជារដ្ឋលេខាធិការទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី បានសម្រេចយកផេកហ្វេសប៊ុកសម្ដេចតេជោ (Samdech Hun Sen, Cambodian Prime Mi អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ស្វាគមន៍ពោះអ្នកសង្កេតការណ៍អន្តរជាតិជាង៣០០នាក់ ដែលអញ្ជើញមកចូលរួមសង្កេតការណ៍បោះឆ្នោតនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានផ្ញើសារស្វាគមន៍ចំពោះ ភ្នាក់ងារបរទេស៣៣៣នាក់ មកពី៦៥ប្រទេស និងស្ថាប័ន ដែលបាននិងកំពុងអញ្ជើញមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជា ដើ អានបន្ត
ពលរដ្ឋក្នុងខេត្តស្ទឹងត្រែងប្តេជ្ញាមិនសេពគ្រឿងស្រវឹងគ្រប់ប្រភេទនៅមុន និងនៅថ្ងៃបោះឆ្នោត ដែលនឹងឈានចូលមកដល់នាពេលខាងមុខ
ខេត្តស្ទឹងត្រែង៖ បើគិតត្រឹមថ្ងៃទី១៨កក្កដានេះ គឺនៅពេលមិនយូរប៉ុន្មានទេ សល់តែ៥ថ្ងៃទៀតប៉ុណ្ណោះ ការបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងតំណាងរាស្ត្រនិតិកាលទី៧ ឆ្នាំ២០២៣ នឹងឈានចូលមកដល់ ឯប្រជាពលរដ្ឋក្នុងខេត្តស្ទឹងត្រែងក៏បានប្តេ អានបន្ត
មានអនាមិកប្រើឈ្មោះអភិបាលខេត្តកំពតបង្កើតអាខោនហ្វេកប៊ុក និងហ្វេកប៊ុកផេកដាក់ឈ្មោះ «ឯកឧត្តម ម៉ៅ ធនិន» ក្នុងគោលបំណងបង្កើតព័ត៌មានក្លែងក្លាយបង្កឲ្យមានការភាន់ច្រឡំពីសាធារណជន
ខេត្តកំពត៖ ឯកឧត្តម ម៉ៅ ធនិន អភិបាលនៃគណៈអភិបាលកំពតត្រូវបានជនអនាមិកយកឈ្មោះ និងរូបថត បង្កើតអាខោនហ្វេកប៊ុក និងហ្វេកប៊ុកផេក ក្នុងគោលបំណងបង្កើតព័ត៌មានក្លែងក្លាយ បង្កឲ្យមានការភាន់ច្រឡំ ពីសាធារណជន ដោយដាក់ឈ្ អានបន្ត