រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Mon,14 February 2022 (Time 07:47 AM)
សិង្ហបុរីបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន៩,៤២០ករណី និងស្លាប់៤នាក់ទៀតក្នុងរបាយការណ៍ថ្ងៃអាទិត្យ
សិង្ហបុរី ៖ ប្រទេសសិង្ហបុរីបានរាយការណ៍ថា នៅថ្ងៃអាទិត្យ ទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ បានបន្តរកឃើញករណីឆ្លងកូវីដ១៩ថ្មីៗចំនួន៩,៤២០ករណីបន្ថែមទៀត។ នេះបើយោងតាមការចេញផ្សាយដោយសារព័ត៌មាន CNA។ ក្នុងចំណោមករណីឆ្លងខា អានបន្ត
Mon,14 February 2022 (Time 07:46 AM)
ស្លាប់៩នាក់ និងរបួស៥៥នាក់ ក្នុងគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ទូទាំងប្រទេសថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈម្សិលមិញ
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ នៅទូទាំងប្រទេសកើតឡើងចំនួន១២លើក បណ្ដាលឲ្យមនុស្សស្លាប់៩នាក់ និងរបួសធ្ងន់ស្រាល៥៥នាក់។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍ របស់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ អានបន្ត
Mon,14 February 2022 (Time 07:45 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កម្ពុជាអញ្ជើញត្រឡប់មកដល់ប្រទេសកម្ពុជាវិញហើយ
ភ្នំពេញ ៖ នៅល្ងាចថ្ងៃអាទិត្យទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២នេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា អញ្ជើញមកដល់ប្រទេសកម្ពុជាវិញ ដោយសុវត្ត អានបន្ត
Fri,11 February 2022 (Time 09:29 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះជូនដំណឹងស្តីពីការបញ្ជៀសចរាចរយានយន្តគ្រប់ប្រភេទជាបណ្តោះអាសន្នលើកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ៧៣
ខេត្តក្រចេះ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ នៅថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២នេះបានចេញសេចក្តីជូនដំណឹងដល់បងប្អូនប្រជាពរដ្ឋដែលប្រើប្រាស់កំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ៧៣ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្តនៃទឹកដីខេត្តក្រចេះ (ប្រធាតុ-ក្រចេះ) ឱ អានបន្ត
Fri,11 February 2022 (Time 09:27 AM)
ក្រសួងការងារបន្តក្រើនរំលឹកដល់ម្ចាស់រោងចក្រ សហគ្រាសរៀបចំនិងជំរុញកម្មករនិយោជិតឱ្យបានចាក់វ៉ាក់សាំងដូសជំរុញគ្រប់ៗគ្នា ដើម្បីទប់ស្កាត់មេរោគបំប្លែងខ្លួនថ្មី
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ នៅថ្ងៃទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២បានចេញសេចក្ដីជូនដំណឹងដល់ម្ចាស់ ឬនាយករោងចក្រ សហគ្រាសទាំងអស់ ត្រូវទំនាក់ទំនងជាបន្ទាន់ទៅអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន រៀបចំចាក់វ៉ាក់សាំងដូ អានបន្ត
Fri,11 February 2022 (Time 09:25 AM)
ក្រសួងការងារបើកកិច្ចប្រជុំក្រុមការងារបច្ចេកទេសពិនិត្យគម្រោងសាងសង់ច្រកព្រំដែនអន្តរជាតិកម្ពុជា-ថៃថ្មដា
ភ្នំពេញ ៖ ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៩កើត ខែមាឃ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ នៅទីស្តីការក្រសួង ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ស៊ុន ចាន់ថុល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនបានអញ្ជើ អានបន្ត
Fri,11 February 2022 (Time 09:23 AM)
កម្ពុជាចេញប្រកាសជាផ្លូវការស្តីពីការរៀបចំកិច្ចប្រជុំចង្អៀតរដ្ឋមន្រ្តីការបរទេសអាស៊ានពីថ្ងៃទី១៥-១៧ ខែកុម្ភៈ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិនៃកម្ពុជា បានចេញសេចក្តីប្រកាសផ្លូវការ អំពីការរៀបចំកិច្ចប្រជុំចង្អៀតរដ្ឋមន្រ្តីការបរទេសអាស៊ាន (AMMR) ពីថ្ងៃទី១៥-១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ ខាងមុខនេះ នៅរាជ អានបន្ត
Thu,10 February 2022 (Time 10:26 AM)
មានកំហឹងជាមួយឪពុក សម្លាប់កូនស្រីដើម្បីរំសាយកំហឹង
ខេត្តរតនគិរី ៖ បុរសម្នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បន្ទាប់ពីបុរសរូបនេះ សម្លាប់ក្មេងស្រីមិនបានសម្រេច។ នៅរសៀលថ្ងៃទី០៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង៣.០០នាទី នៅចំណុចសាលាបឋមសិក្សា ភូមិប៉ាអរ ឃុំកិចុង ស្រុក បរក អានបន្ត
Thu,10 February 2022 (Time 10:24 AM)
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោក ប្រចាំឆ្នាំ២០២១ និងលើកទិសដៅការងារបន្ត
ភ្នំពេញ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី០៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២នេះ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោក (គ.ស.ច.គ) បានអញ្ជើញជាអធិបតី អានបន្ត
Thu,10 February 2022 (Time 10:22 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នឹងអញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចនៅប្រទេសកូរ៉េ និងធ្វើជាសហប្រធានកិច្ចប្រជុំកំពូលសន្តិភាពពិភពលោកឆ្នាំ២០២២ ពីថ្ងៃទី១០-១៣ ខែកុម្ភៈ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា នឹងដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់អញ្ជើញទៅបំពេញទស្សនកិច្ចនៅសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ ចាប់ពីថ្ងៃទី១០ ដល់១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ ខាងមុខនេះ។ នេះបើតាមការប្រកាសរបស់ក្រស អានបន្ត
Thu,10 February 2022 (Time 10:13 AM)
អភិបាលខេត្តស្វាយរៀងអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាពីបង្កើត និងកំណត់ផ្ទៃអាងទឹកព្រែកនៀល ស្រុកស្វាយជ្រំ
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ នៅថ្ងៃពុធ ៨កើត ខែមាឃ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២នេះ ឯកឧត្តម ម៉ែន វិបុល អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តស្វាយរៀង និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងច្រាំង ទន្ល អានបន្ត
Thu,10 February 2022 (Time 10:11 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចនៅកូរ៉េខាងត្បូង និងធ្វើជាសហប្រធានកិច្ចប្រជុំកំពូលសន្តិភាពពិភពលោកឆ្នាំ២០២២
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា ដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់អញ្ជើញទៅបំពេញទស្សនកិច្ច នៅប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង និងធ្វើជាសហប្រធានកិច្ចប្រជុ អានបន្ត
Wed,09 February 2022 (Time 08:03 AM)
ក្រសួងសុខាភិបាលចេញសេចក្តីណែនាំក្រើនរំលឹកបន្តការការពារការចម្លងវីរុសកូវីដ-១៩ ជាពិសេស អូមីក្រុង ក្រោយការឆ្លងកើនឡើងជារៀងរាល់ថ្ងៃ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងសុខាភិបាល នៅយប់ថ្ងៃទី៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២នេះ បានចេញសេចក្តីណែនាំក្រើនរំលឹកបន្តការការពារការចម្លងវីរុសកូវីដ-១៩ ជាពិសេស អូមីក្រុង (Omicron)។ តាមរយៈលិខិតដដែល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល ប អានបន្ត
Wed,09 February 2022 (Time 08:02 AM)
សម្តេច​ក្រ​ទ្បា​ហោម ស ខេង ណែនាំ​អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន​សម្រួល​ដល់​សកម្មភាព​គណបក្ស​នយោបាយ​
ភ្នំពេញ ៖ ​សម្តេច​ក្រ​ទ្បា​ហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួងមហាផ្ទៃ បានធ្វើ​ការណែនាំ​ដល់​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ខេត្ត ​និង​អាជ្ញា​ធរមាន​សមត្ថកិច្ច​ពាក់​ព័​ន្ធ​នៅ​ថ្នាក់ក្រោម​ជាតិ​ត្រូវ​បង្កលក្ខណ អានបន្ត
Wed,09 February 2022 (Time 08:00 AM)
ប្រធានាធិបតី​បារាំងបង្ហើប​ពី​ភាព​វិជ្ជមានជុំវិញ​វិបត្តិ​រុស្ស៊ី​-​អ៊ុយ​ក្រែ​ន ក្រោយ​ជំនួប​ជាមួយ​ពូ​ទីន​
ប៉ារីស​ ៖ ប្រធានាធិបតី​បារាំង​លោក Emmanuel Macron បាន​និយាយ បន្ទាប់ពី​កិច្ចប្រជុំ​មួយ កាលពី​ថ្ងៃ​ច័ន្ទ ជាមួយ​លោក វ្ល៉ា​ឌី​មៀ ពូ​ទីន របស់​រុស្ស៊ី ដែល​បានស្នើ​ឱ្យមាន​វឌ្ឍនភាព​មួយចំនួន​នៅក្នុង​កិច្ចចរចា​ អានបន្ត
Wed,09 February 2022 (Time 07:58 AM)
កម្ពុជាសម្រេចជោគជ័យលើការអនុវត្តផែនការយុទ្ធសាស្ត្រទីក្រុងអាជី AICHI សម្រាប់ការអភិរក្សជីវៈចម្រុះសកល
ភ្នំពេញ ៖ កម្ពុជាបច្ចុប្បន្នមានផ្ទៃដីអភិរក្សទំហំ ៧,៣ លានហិកតា ឬស្មើប្រមាណ ៤១ភាគរយនៃប្រទេសកម្ពុជា។ នេះគឺជាមោទកភាពរបស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលមានផ្ទៃដីអភិរក្សធំ ហើយកម្ពុជាគឺជាប្រទេសមួយក្នុងទ្វីបអាស៊ីដែ អានបន្ត
Wed,09 February 2022 (Time 07:57 AM)
ខែកមរា ការនាំចេញអង្កររបស់កម្ពុជាមានការកើនឡើងខ្លាំង ចិនជាទីផ្សារធំជាងគេ
ភ្នំពេញ ៖ យោងតាមទិន្នន័យរបស់សហព័ន្ធស្រូវអង្ករកម្ពុជាបានឱ្យដឹងថា ខែមករាឆ្នាំ២០២២នេះ កម្ពុជាបាននាំចេញអង្ករចំនួន៥.៣ម៉ឺន តោនទៅកាន់ប្រទេស និងតំបន់ចំនួន៣៤ មានកំណើន៥៤.៧%បើធៀបនឹងរយៈពេលដូចគ្នាកាលពីឆ្នាំ២០២១ គិ អានបន្ត
Wed,09 February 2022 (Time 07:56 AM)
ក្រសួងផែនការរៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពីការរៀបចំផែនការសកម្មភាពផ្សារភ្ជាប់នឹងគោលនយោបាយរវាង អគ្គលេខាធិការដ្ឋានប្រជាជន និងការអភិវឌ្ឍ មន្ទីរផែនការរាជធានី-ខេត្ត
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ ក្រសួងផែនការ សហការជាមួយរដ្ឋបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង រៀបចំសិក្ខាសាលាពិភាក្សា ស្តីពីការរៀបចំផែនការសកម្មភាពផ្សារភ្ជាប់និងគោលនយោបាយ រវាងអគ្គលេខាធិការដ្ឋានប្រជាជន និងការអភិវឌ្ឍ និងមន្ទីរផែនការរ អានបន្ត
Tue,08 February 2022 (Time 07:37 AM)
ថ្ងៃនេះ កម្ពុជាមានអ្នកឆ្លងកូវីដថ្មីចំនួ១០៨នាក់, ជាសះស្បើយ៩០នាក់ និងមិនមានអ្នកស្លាប់ទេ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងសុខាភិបាល នៅថ្ងៃទី០៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២នេះ បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានថា រយៈពេល៣៤ថ្ងៃជាប់គ្នាហើយចាប់ពីតាំងពីថ្ងៃទី៥ ខែមករាមក កម្ពុជាមិនមានអ្នកស្លាប់ដោយសារជំងឺកូវីដ១៩នោះទេ ខណៈថ្ងៃនេះរកឃើ អានបន្ត
Tue,08 February 2022 (Time 07:36 AM)
អត្រាចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ នៅកម្ពុជា គិតត្រឹមថ្ងៃទី០៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២
ភ្នំពេញ ៖ យោងតាមរបាយការណ៍ក្រសួងសុខាភិបាលឲ្យដឹងថា គិតត្រឹមថ្ងៃទី០៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២កំណើនអត្រាចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ នៅកម្ពុជាមានដុចខាងក្រោម ៖ -លើប្រជាជនអាយុពី ១៨ឆ្នាំឡើង មាន ១០២,០៨% ធៀបជាមួយចំនួនប្ អានបន្ត