-លើប្រជាជនអាយុពី ១៨ឆ្នាំឡើង មាន ១០១,១៨% ធៀបជាមួយចំនួនប្រជាជនគោលដៅ ១០លាននាក់
សិង្ហបុរីបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន៣៣៩ករណី និងស្លាប់០៤នាក់បន្ថែមទៀតក្នុងរបាយការណ៍ថ្ងៃចន្ទ
សិង្ហបុរី ៖ ប្រទេសសិង្ហបុរី នៅថ្ងៃចន្ទ ទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានរាយការណ៍ពីករណីឆ្លងកូវីដ១៩ ថ្មីៗចំនួន៣៣៩ករណីបន្ថែមទៀត និងអ្នកស្លាប់ថ្មី ដោយសារជំងឺដ៏កាចសាហាវនេះចំនួន០៤នាក់ទៀតផងដែរ។ នេះបើយោងតាមការចេញផ្សា អានបន្ត
អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្សនៅមណ្ឌលកុមារកំព្រាខេត្ដស្វាយរៀងទទួលអំណោយពីសប្បុរសជននៅក្រុងបាវិត
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ លោក គីម ផៃ តំណាងលោកស្រី កែវ ណារី ម្ចាស់សណ្ឋាគារ ណារីស្វីត សិ្ថតនៅក្រុងបាវិត ខេត្តស្វាយរៀងនៅរសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែឆ្នូ ឆ្នាំ ២០២១នេះ បាននាំអំណោយរបស់លោកស្រីយកមកចែកជូនដល់លោកអ្នកគ្រូនិងក្មួយៗសិស្ អានបន្ត
អភិបាលរងខេត្តស្វាយរៀងអញ្ជើញជួបជាមួយប្រជាពលរដ្ឋដើម្បីដោះស្រាយផលប៉ះពាល់ការពង្រីកផ្លូវនៅភូមិចុងព្រែក សង្កាត់ស្វាយរៀង
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ លោក ហែម ពិសិដ្ឋ អភិបាលរងខេត្តស្វាយរៀង នារសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញចុះជួបជាមួយប្រជាពលរដ្ឋ ដើម្បីដោះស្រាយផលប៉ះពាល់ការពង្រីកផ្លូវនៅភូមិចុងព្រែកសង្កាត់ស្វាយរៀង ក្រុងស្វាយរៀង ខ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ថង សាវុន ត្រូវបានប្រកាសទទួលស្គាល់ជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរី អាណត្តិទី៥ជាផ្លូវការ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរីបានរៀបចំពិធីប្រកាសទទួលស្គាល់សមាសភាពគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ដែលមានឯកឧត្តម ថង សាវុន ជាប អានបន្ត
ព្រឹកនេះ កម្ពុជាទទួលវ៉ាក់សាំងស៊ីណូវ៉ាក់ដែលជាជំនួយរបស់កូវ៉ាក់ ចំនួន៣០ម៉ឺនដូសបន្ថែមទៀត
ភ្នំពេញ ៖ លោកជំទាវ យក់ សម្បត្តិ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសុខាភិបាលបានថ្លែងថា វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ១៩ ស៊ីណូវ៉ាក់ ចំនួន ៣០ម៉ឺន ដូសបន្ថែមទៀត ដែលជាជំនួយរបស់មជ្ឈមណ្ឌលកូវ៉ាក់ (COVAX Facility) នឹងត្រូវដឹកមកដល់ប អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ចេញសារលិខិតក្នុងឱកាសវេទិកានិពន្ធនាយកសារព័ត៌មានកម្ពុជាស្តីពី «កូវីដ១៩៖ បញ្ហាប្រឈម និងឱកាសសម្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន»
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានចេញសារលិខិតក្នុងឱកាសវេទិកានិពន្ធនាយកសារព័ត៌មានកម្ពុជា ស្តីពី «កូវីដ១៩៖ បញ្ហាប្រឈម និងឱកាសសម្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន» នៅថ្ងៃទី១១ ខែធ្នូ អានបន្ត
ក្រសួងនឹងបំពាក់ឧបករណ៍ និងកម្មវិធីវាស់ស្ទង់គុណភាពសេវាទូរស័ព្ទ និងអ៊ីនធឺណិត នៅទូទាំងប្រទេស
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ (ក.ប.ទ.) បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីការគ្រោងនឹងបំពាក់ឧបករណ៍ និងកម្មវិធីវាស់ស្ទង់គុណភាពសេវាទូរស័ព្ទ និងអ៊ីនធឺណិត នៅទូទាំងប្រទេស។