រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Wed,15 December 2021 (Time 07:34 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះរៀបចំវេទិការយុវជនដើម្បីសន្តិសុខស្បៀង និងអាហារូបត្ថម្ភ តាមរយៈការពង្រឹងប្រព័ន្ធស្បៀងដើម្បីការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព
ខេត្តក្រចេះ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារទី១៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ រដ្ឋបាលខេត្ដក្រចេះ និងក្រុមប្រឹក្សាស្តារអភិវឌ្ឍវិស័យកសិកម្ម និងជនបទ រៀបចំវេទិការយុវជនដើម្បីសន្តិសុខស្បៀង និងអាហារូបត្ថម្ភ តាមរយៈការពង្រឹងប្រព័ន្ធស្ អានបន្ត
Wed,15 December 2021 (Time 07:33 AM)
អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាធ្វើពិធីបួងសួងនៅមុខប្រាសាទអង្គរវត្តសម្រាប់បើកព្រឹត្តិការណ៍រំលឹកគុណអង្គរ
ខេត្តសៀមរាប ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាបានរៀបចំធ្វើពិធីបួងសួងនៅមុខប្រាសាទអង្គរវត្ត សម្រាប់ បើកព្រឹត្តិការណ៍រំលឹកគុណអង្គរ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមក្រោមអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីសំណា អានបន្ត
Wed,15 December 2021 (Time 07:32 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ សណ្ឋាគារ «ហៃយ៉ាត់ រីជិនស៊ី ភ្នំពេញ» តម្លៃ ១៨០លានដុល្លារ
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាអញ្ជើញសម្ពោធឱ្យប្រើប្រាស់សណ្ឋាគារ «ហៃយ៉ាត់ រីជិនស៊ី ភ្នំពេញ» ដ៏សែនប្រណីតតម្លៃ១៨០លានដុល្លារ ស អានបន្ត
Tue,14 December 2021 (Time 08:26 AM)
ឯកឧត្តម ដួង តារា ចុះចែកអំណោយជូនពលរដ្ឋ២០០គ្រួសារ ក្នុងសង្កាត់ចេក ក្រុងស្វាយរៀង
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ ឯកឧត្តម ដួង តារា ជំនួយការផ្ទាល់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងជារដ្ឋលេខាធិការទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី នាព្រឹកថ្ងៃទី១២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានចុះចែកអំណោយជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន២០០គ្រួសារ ស្ថិតនៅសង្ក អានបន្ត
Tue,14 December 2021 (Time 08:25 AM)
អភិបាលខេត្តប្រគល់ប្រាក់មរណៈសង្គ្រោះរបស់សមាគមអតីតយុទ្ធជនជូនគ្រួសារសព លោក រោជ ចក់ នៅក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី ១២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានកិត្តិយសសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាល អានបន្ត
Tue,14 December 2021 (Time 08:23 AM)
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ជូនដំណឹងពីការបញ្ជៀសចរាចរពេលសម្ពោធវិមានកីឡដ្ឋាន នៅថ្ងៃ១៨ ខែធ្នូ
ភ្នំពេញ ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ នាថ្ងៃទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសេចក្ដីជូនដំណឹងស្ដីពីការបញ្ជៀសចរាចរយានយន្តគ្រប់ប្រភេទជាបណ្ដោះអាសន្ន ក្នុងពេលរៀបចំពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវវិមានកីឡដ្ អានបន្ត
Tue,14 December 2021 (Time 08:22 AM)
កំណើនអត្រាចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ នៅកម្ពុជា គិតត្រឹមថ្ងៃទី១២ ខែឆ្នូ ឆ្នាំ២០២១
ភ្នំពេញ ៖ គិតត្រឹមថ្ងៃទី១២ ខែឆ្នូ ឆ្នាំ២០២១ កំណើនអត្រាចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ នៅកម្ពុជា មានដូចខាងក្រោម ៖ -លើប្រជាជនអាយុពី ១៨ឆ្នាំឡើង មាន ១០១,១៨% ធៀបជាមួយចំនួនប្រជាជនគោលដៅ ១០លាននាក់ -លើកុមារ-យុវវ័យ អានបន្ត
Tue,14 December 2021 (Time 08:20 AM)
សិង្ហបុរីបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន៣៣៩ករណី និងស្លាប់០៤នាក់បន្ថែមទៀតក្នុងរបាយការណ៍ថ្ងៃចន្ទ
សិង្ហបុរី ៖ ប្រទេសសិង្ហបុរី នៅថ្ងៃចន្ទ ទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានរាយការណ៍ពីករណីឆ្លងកូវីដ១៩ ថ្មីៗចំនួន៣៣៩ករណីបន្ថែមទៀត និងអ្នកស្លាប់ថ្មី ដោយសារជំងឺដ៏កាចសាហាវនេះចំនួន០៤នាក់ទៀតផងដែរ។ នេះបើយោងតាមការចេញផ្សា អានបន្ត
Tue,14 December 2021 (Time 08:19 AM)
អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្សនៅមណ្ឌលកុមារកំព្រាខេត្ដស្វាយរៀងទទួលអំណោយពីសប្បុរសជននៅក្រុងបាវិត
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ លោក គីម ផៃ តំណាងលោកស្រី កែវ ណារី ម្ចាស់សណ្ឋាគារ ណារីស្វីត សិ្ថតនៅក្រុងបាវិត ខេត្តស្វាយរៀងនៅរសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែឆ្នូ ឆ្នាំ ២០២១នេះ បាននាំអំណោយរបស់លោកស្រីយកមកចែកជូនដល់លោកអ្នកគ្រូនិងក្មួយៗសិស្ អានបន្ត
Tue,14 December 2021 (Time 08:10 AM)
អភិបាលរងខេត្តស្វាយរៀងអញ្ជើញជួបជាមួយប្រជាពលរដ្ឋដើម្បីដោះស្រាយផលប៉ះពាល់ការពង្រីកផ្លូវនៅភូមិចុងព្រែក សង្កាត់ស្វាយរៀង
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ លោក ហែម ពិសិដ្ឋ អភិបាលរងខេត្តស្វាយរៀង នារសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញចុះជួបជាមួយប្រជាពលរដ្ឋ ដើម្បីដោះស្រាយផលប៉ះពាល់ការពង្រីកផ្លូវនៅភូមិចុងព្រែកសង្កាត់ស្វាយរៀង ក្រុងស្វាយរៀង ខ អានបន្ត
Tue,14 December 2021 (Time 08:09 AM)
ឯកឧត្តម ថង សាវុន ត្រូវបានប្រកាសទទួលស្គាល់ជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរី អាណត្តិទី៥ជាផ្លូវការ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរីបានរៀបចំពិធីប្រកាសទទួលស្គាល់សមាសភាពគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ដែលមានឯកឧត្តម ថង សាវុន ជាប អានបន្ត
Mon,13 December 2021 (Time 08:15 AM)
ព្រឹកនេះ កម្ពុជាទទួលវ៉ាក់សាំងស៊ីណូវ៉ាក់ដែលជាជំនួយរបស់កូវ៉ាក់ ចំនួន៣០ម៉ឺនដូសបន្ថែមទៀត
ភ្នំពេញ ៖ លោកជំទាវ យក់ សម្បត្តិ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសុខាភិបាលបានថ្លែងថា វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ១៩ ស៊ីណូវ៉ាក់ ចំនួន ៣០ម៉ឺន ដូសបន្ថែមទៀត ដែលជាជំនួយរបស់មជ្ឈមណ្ឌលកូវ៉ាក់ (COVAX Facility) នឹងត្រូវដឹកមកដល់ប អានបន្ត
Mon,13 December 2021 (Time 08:13 AM)
Sat,11 December 2021 (Time 10:28 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ចេញសារលិខិតក្នុងឱកាសវេទិកានិពន្ធនាយកសារព័ត៌មានកម្ពុជាស្តីពី «កូវីដ១៩៖ បញ្ហាប្រឈម និងឱកាសសម្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន»
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានចេញសារលិខិតក្នុងឱកាសវេទិកានិពន្ធនាយកសារព័ត៌មានកម្ពុជា ស្តីពី «កូវីដ១៩៖ បញ្ហាប្រឈម និងឱកាសសម្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន» នៅថ្ងៃទី១១ ខែធ្នូ អានបន្ត
Sat,11 December 2021 (Time 07:12 AM)
ក្រសួងនឹងបំពាក់ឧបករណ៍ និងកម្មវិធីវាស់ស្ទង់គុណភាពសេវាទូរស័ព្ទ និងអ៊ីនធឺណិត នៅទូទាំងប្រទេស
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ (ក.ប.ទ.) បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីការគ្រោងនឹងបំពាក់ឧបករណ៍ និងកម្មវិធីវាស់ស្ទង់គុណភាពសេវាទូរស័ព្ទ និងអ៊ីនធឺណិត នៅទូទាំងប្រទេស។ បើតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌ អានបន្ត
Sat,11 December 2021 (Time 07:11 AM)
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងបរិស្ថាន ៖ គម្រោងប្លាស្ទិកដូរយកអង្ករនៅលើបឹងទន្លេសាបបានកាត់បន្ថយការបំពុលបឹងទន្លេសាប
ខេត្តសៀមរាប ៖ នៅក្នុងឱកាសចុះពិនិត្យ«គម្រោងប្លាស្ទិកដូរយកអង្ករ»អនុវត្តដោយអង្គការមូលនិធិទំពាំងស្នង ឫស្សី គាំទ្រដោយក្រសួងបរិស្ថាន នៅថ្ងៃទី៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងបរិស្ អានបន្ត
Sat,11 December 2021 (Time 07:08 AM)
ប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តមណ្ឌលគិរីអនុញ្ញាតឲ្យអង្គការក្រុមការងារដោះស្រាយទំនាស់ (ACT) ចូលជួបសំដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ លោក សុន សារឿន ប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តមណ្ឌលគិរីអនុញ្ញាតឲ្យកញ្ញា ស្រី សុធាវី នាយិការអង្គការក្រុមការងារដោះស្រាយទំនាស់ (ACT) និងសហការី បានចូលជួបសំដែង អានបន្ត
Sat,11 December 2021 (Time 07:06 AM)
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបញ្ចុះបឋមសិលាសាងសង់អគារសិក្សា១ខ្នង កម្ពស់៤ជាន់ មាន៣០បន្ទប់ ក្នុងបរិវេណវិទ្យាល័យព្រះមុនីវង្ស
ខេត្តបាត់ដំបង ៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ៦កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធ អានបន្ត
Sat,11 December 2021 (Time 07:04 AM)
ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ កែ​ គឹមយ៉ាន អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំឆ្លងលំដាប់លេខរៀងបេក្ខជនក្រុមប្រឹក្សាឃុំសង្កាត់អាណត្តិទី៥ ឆ្នាំ២០២២
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្ដម​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ កែ​ គឹមយ៉ាន​ សមាជិកគណៈអចិន្រ្តៃយ៍​គណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានខេត្តប អានបន្ត
Sat,11 December 2021 (Time 07:02 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ចេញបទបញ្ជាឱ្យត្រួតពិនិត្យឡើងវិញជាបន្ទាន់អំពីអាវុធ និងសម្ភារយោធាអាមេរិក បើមានយកទៅរក្សាទុកក្នុងឃ្លាំង ឬយកទៅកំទេចចោល
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា បញ្ជាដល់អង្គភាពប្រដាប់អាវុធទាំងអស់ ឱ្យធ្វើការត្រួតពិនិត្យឡើងវិញជាបន្ទាន់អំពីអាវុធ និងសម្ភារយោធាអាមេរិក ដែលកម្ពុជាមានបច្ចុប្បន្ន ហើយត្រូវប្រមូលអាវ អានបន្ត