អាជ្ញាធរខេត្តស្ទឹងត្រែងសម្រេចផ្អាក សកម្មភាពអាហារដ្ឋាន «កាឡាក់ស៊ី» ជាបណ្តោះអាសន្នក្រោយរកឃើញអ្នកជំងឺកូវីដជាបន្តបន្ទាប់
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ អាជ្ញាធរខេត្តស្ទឹងត្រែង សម្រេចផ្អាកជាបណ្តោះអាសន្នសកម្មភាពអាហារដ្ឋាន «កាឡាក់ស៊ី» ស្ថិតនៅក្នុងភូមិស្រែពោធិ៍ សង្កាត់ស្ទឹងត្រែង ក្រុងស្ទឹងត្រែង ខេត្តស្ទឹងត្រែង គិតចាប់ពីល្ងាចថ្ងៃទី២៥ ខែម អានបន្ត
អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរីអញ្ជើញទទួលជំនួយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារមួយចំនួនពីសប្បុរជន
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរី នារសៀលថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២១នេះ បានអញ្ជើញទទួលជំនួយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារមួយចំនួន ពីក្រុមហ៊ុន កាហ្វេ អឹម ខេ មណ្ឌលគិរីដើម្បីចាត់ចែងបែក អានបន្ត
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ទទួលបានរម៉កកង់បីពិសេស សម្រាប់ដឹកជញ្ជូនអ្នកជំងឺ និងអាវការពារសម្រាប់បុគ្គលិកសុខាភិបាល ពីក្រុមហ៊ុនឯកជនចំនួន២
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមហ៊ុន Bajaj និងក្រុមហ៊ុន Grab បានប្រគល់រម៉កកង់បីពិសេស សម្រាប់ដឹកជញ្ជូនអ្នកជំងឺ ឬវ៉ាក់សាំង ចំនួន ៣គ្រឿង និងអាវការពារ សម្រាប់បុគ្គលិកសុខាភិបាលជាច្រើនមុខទៀត ជូនមករដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បី អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពត អញ្ជើញដឹកនាំមន្ត្រីជំនាញចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយស្តីពីការចាប់ផ្តើមអនុវត្តគម្រោងបែងចែកដីដើម្បីសង្គមកិច្ច និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចដំណាក់កាលទី៣
ព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពត បានដឹកនាំ អភិបាលរងខេត្ត និងអង្គភាពចំណុះសាលាខេត្ត ចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយស្តីពីការចាប់ផ្តើមអនុវត្តគម្រោងបែងចែកដីដើម្បីសង្ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តស្វាយរៀង អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆមាសទី១ និងលើកទិសដៅការងារឆមាសទី២ ឆ្នាំ២០២១ របស់រដ្ឋបាលខេត្ត និងគណៈបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្ត
នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ នៅសាលប្រជុំព្រៃបាសាក់ អគារ ខ សាលាខេត្ត ឯកឧត្តម ម៉ែន វិបុល អភិបាល នៃគណ:អភិបាលខេត្តស្វាយរៀង បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆមា អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយស្តីពីការចាប់ផ្តើមអនុវត្តគម្រោងបែងចែកដីដើម្បីសម្បទានសង្គមកិច្ច និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច ដំណាក់កាលទី៣
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ឈួរ ច័ន្ទឌឿន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានដឹកនាំថ្នាក់ដឹកនាំមន្ទីរ អង្គភាព និងអាជ្ញាធរ ពាក់ព័ន្ធ ចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វ ផ្ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បិទសិក្ខាសាលាស្តីពីសមភាពយេនឌ័រ ក្នុងវិស័យទឹកស្អាត និងអនាម័យ
កំពង់ឆ្នាំង៖ សិក្ខាសាលា ស្តីសមភាពយេនឌ័រ ក្នុងវិស័យទឹកស្អាត និងអនាម័យ ដែលរៀបចំឡើងដោយអង្គការសាអូរី សហការជាមួយមន្ទីកិច្ចការនារីខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងមន្ទីរអភិវឌ្ឍន៍ជនបទខេត្តកំពង់ឆ្នាំង គាំទ្រដោយអង្គការ វ័ត អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម ទទួលបានអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគពីសមាគមសាសនាចក្រនៃព្រះយេស៊ូគ្រិស្តនៃពួកបរិសុទ្ធថ្ងៃចុងក្រោយប្រចាំនៅកម្ពុជា
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដាអភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ និងឯកឧត្តម ខ្លូត ផន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត រួមនឹងឯកឧត អានបន្ត
គម្រោងវិនិយោគថ្មីចំនួន៥ទៀត ទុនវិនិយោគជាង៣២លានដុល្លារត្រូវបាន CDC អនុម័តជាផ្លូវការ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា (CDC) ទើបតែអនុម័តគម្រោងវិនិយោគថ្មីៗចំនួន៥ សរុបទុនវិនិយោគប្រមាណជាង ៣២លានដុល្លារ និងអាចបង្កើតការងារបានជាច្រើនកន្លែង។