រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Sat,26 June 2021 (Time 07:54 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តស្ទឹងត្រែងសម្រេចផ្អាក សកម្មភាពអាហារដ្ឋាន «កាឡាក់ស៊ី» ជាបណ្តោះអាសន្នក្រោយរកឃើញអ្នកជំងឺកូវីដជាបន្តបន្ទាប់
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ អាជ្ញាធរខេត្តស្ទឹងត្រែង សម្រេចផ្អាកជាបណ្តោះអាសន្នសកម្មភាពអាហារដ្ឋាន «កាឡាក់ស៊ី» ស្ថិតនៅក្នុងភូមិស្រែពោធិ៍ សង្កាត់ស្ទឹងត្រែង ក្រុងស្ទឹងត្រែង ខេត្តស្ទឹងត្រែង គិតចាប់ពីល្ងាចថ្ងៃទី២៥ ខែម អានបន្ត
Sat,26 June 2021 (Time 07:52 AM)
អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរីអញ្ជើញទទួលជំនួយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារមួយចំនួនពីសប្បុរជន
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរី នារសៀលថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២១នេះ បានអញ្ជើញទទួលជំនួយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារមួយចំនួន ពីក្រុមហ៊ុន កាហ្វេ អឹម ខេ មណ្ឌលគិរីដើម្បីចាត់ចែងបែក អានបន្ត
Fri,25 June 2021 (Time 08:13 AM)
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ទទួលបានរម៉កកង់បីពិសេស សម្រាប់ដឹកជញ្ជូនអ្នកជំងឺ និងអាវការពារសម្រាប់បុគ្គលិកសុខាភិបាល ពីក្រុមហ៊ុនឯកជនចំនួន២
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមហ៊ុន Bajaj និងក្រុមហ៊ុន Grab បានប្រគល់រម៉កកង់បីពិសេស សម្រាប់ដឹកជញ្ជូនអ្នកជំងឺ ឬវ៉ាក់សាំង ចំនួន ៣គ្រឿង និងអាវការពារ សម្រាប់បុគ្គលិកសុខាភិបាលជាច្រើនមុខទៀត ជូនមករដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បី អានបន្ត
Fri,25 June 2021 (Time 08:12 AM)
អភិបាលខេត្តកំពត អញ្ជើញដឹកនាំមន្ត្រីជំនាញចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយស្តីពីការចាប់ផ្តើមអនុវត្តគម្រោងបែងចែកដីដើម្បីសង្គមកិច្ច និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចដំណាក់កាលទី៣
ព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពត បានដឹកនាំ អភិបាលរងខេត្ត និងអង្គភាពចំណុះសាលាខេត្ត ចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយស្តីពីការចាប់ផ្តើមអនុវត្តគម្រោងបែងចែកដីដើម្បីសង្ អានបន្ត
Fri,25 June 2021 (Time 08:10 AM)
អភិបាលខេត្តស្វាយរៀង អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆមាសទី១ និងលើកទិសដៅការងារឆមាសទី២ ឆ្នាំ២០២១ របស់រដ្ឋបាលខេត្ត និងគណៈបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្ត
នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ នៅសាលប្រជុំព្រៃបាសាក់ អគារ ខ សាលាខេត្ត ឯកឧត្តម ម៉ែន វិបុល អភិបាល នៃគណ:អភិបាលខេត្តស្វាយរៀង បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆមា អានបន្ត
Fri,25 June 2021 (Time 08:08 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយស្តីពីការចាប់ផ្តើមអនុវត្តគម្រោងបែងចែកដីដើម្បីសម្បទានសង្គមកិច្ច និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច ដំណាក់កាលទី៣
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ឈួរ ច័ន្ទឌឿន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានដឹកនាំថ្នាក់ដឹកនាំមន្ទីរ អង្គភាព និងអាជ្ញាធរ ពាក់ព័ន្ធ ចូលរួមសិក្ខាសាលាផ្សព្វ ផ្ អានបន្ត
Thu,24 June 2021 (Time 07:54 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បិទសិក្ខាសាលាស្តីពីសមភាពយេនឌ័រ ក្នុងវិស័យទឹកស្អាត និងអនាម័យ
កំពង់ឆ្នាំង៖ សិក្ខាសាលា ស្តីសមភាពយេនឌ័រ ក្នុងវិស័យទឹកស្អាត និងអនាម័យ ដែលរៀបចំឡើងដោយអង្គការសាអូរី សហការជាមួយមន្ទីកិច្ចការនារីខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងមន្ទីរអភិវឌ្ឍន៍ជនបទខេត្តកំពង់ឆ្នាំង គាំទ្រដោយអង្គការ វ័ត អានបន្ត
Thu,24 June 2021 (Time 07:53 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម ទទួលបានអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគពីសមាគមសាសនាចក្រនៃព្រះយេស៊ូគ្រិស្តនៃពួកបរិសុទ្ធថ្ងៃចុងក្រោយប្រចាំនៅកម្ពុជា
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដាអភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ និងឯកឧត្តម ខ្លូត ផន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត រួមនឹងឯកឧត អានបន្ត
Thu,24 June 2021 (Time 07:50 AM)
គម្រោងវិនិយោគថ្មីចំនួន៥ទៀត ទុនវិនិយោគជាង៣២លានដុល្លារត្រូវបាន CDC អនុម័តជាផ្លូវការ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា (CDC) ទើបតែអនុម័តគម្រោងវិនិយោគថ្មីៗចំនួន៥ សរុបទុនវិនិយោគប្រមាណជាង ៣២លានដុល្លារ និងអាចបង្កើតការងារបានជាច្រើនកន្លែង។ តាម Facebook ផ្លូវការរបស់ CDC បានចុះផ្សាយថ អានបន្ត
Thu,24 June 2021 (Time 07:49 AM)
ខេត្តរតនគិរីបន្តរកឃើញអ្នកវិជ្ជមានកូវីដ១៩ ចំនួន៨នាក់ទៀតពាក់ព័ន្ធនឹងព្រឹត្តិការណ៍សហគមន៍ ២០ កុម្ភៈ
ខេត្តរតនគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តរតនគិរីបានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានបញ្ជាក់អំពីការរកឃើញអ្នកឆ្លង បន្ថែមទៀតចំនួន៨នាក់ កាលពីថ្ងៃទី២២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១។ ក្រុមការងារឆ្លើយតបបន្ទាន់មន្ទីរសុខាភិបាលនៃរដ្ឋបាលខេត្តរតនគ អានបន្ត
Thu,24 June 2021 (Time 07:46 AM)
រដ្ឋបាលក្រុងសែនមនោរម្យទទួលអំណោយពីសប្បុរសជនសម្រាប់ចែកដល់កម្លាំងសមត្ថកិច្ចដែលកំពុងឈរជើងនៅតាមតំបន់បិទខ្ទប់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២១នេះ ម្ចាស់អាហាររដ្ឋានសន្តិភាព ស្ថិតនៅក្នុងភូមិកណ្តាល សង្កាត់ស្ពានមានជ័យ ក្រុងសែនមនោរម្យរួមទាំងសប្បុរសជននានាក្នុងខេត្តមណ្ឌលគិរី បាននាំយកនូវទឹកសុទ្ធចំ អានបន្ត
Wed,23 June 2021 (Time 07:53 PM)
លោក លឹម គឹមទីន ប្រធានក្លិបកីឡាបាល់ទាត់វិសាខា បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់លោកជំទាវប្រធានក្លិប ជូនដល់ សហភាពសហពន្ធ័យុវជនកម្ពុជា ខេត្តសៀមរាមអំណោយឧបត្ថម្ភរួមមាន៖
ថ្ងៃពុធ ១៤ កើត ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៥ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោក លឹម គឹមទីន ប្រធានគ្រប់គ្រងហ្វេនក្លិបបាល់ទាត់វិសាខាប្រចាំខេត្តសៀមរាប តំណាងលោកជំទាវ កែ សួនសុភី ស សុខា អានបន្ត
Wed,23 June 2021 (Time 10:14 AM)
ថ្ងៃនេះ ​ថៃមាន​អ្នកស្លាប់​ដោយ​កូ​វីដ​ច្រើន​បំផុត​រហូតដល់​៥១​នាក់ និងឆ្លងថ្មី​៣.១៧៤ ករណី​ទៀត
​បាងកក ៖ នៅ​ថ្ងៃ​ពុធ​នេះ ក្រសួងសុខាភិបាល​ថៃ បានប្រកាសថា​មាន​ស្លាប់​ដោយសារ​ជំងឺ​កូ​វីដ​១៩​ច្រើន​បំផុត​រហូត​ទៅដល់​៥១​នាក់ និង​ករណី​ឆ្លង​ថ្មី​ចំនួន ៣.១៧៤ ករណី​ទៀត​ក្នុង​រយៈពេល ២៤ ម៉ោង​ចុ​ក្រោយនេះ​។​ ​ អានបន្ត
Wed,23 June 2021 (Time 10:13 AM)
ខេត្តសៀមរាប រកឃើញអ្នកវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន៣៩នាក់ និងស្លាប់១នាក់
ខេត្តសៀមរាប ៖ រដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប បានប្រកាសរកឃើញអ្នកវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន៣៩នាក់ និងស្លាប់ ចំនួន១នាក់ នៅថ្ងៃទី២២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១។ សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ខេត្ត បានបញ្ជាក់ថា អ្នកកើតជំងឺកូវីដ១៩ អានបន្ត
Wed,23 June 2021 (Time 10:11 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អំពាវនាវដល់ជនពិការ ត្រូវបង្កើនការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ និងចូលរួមទប់ស្កាត់ពីជំងឺកូវីដ-១៩ កុំឱ្យមានការរីករាលដាលក្នុងគ្រួសារ និងសហគមន៍បន្តទៀត
កំពង់ឆ្នាំង៖ ឯកឧត្តម អម សុភា អភិបាលរងខេត្តកំពង់ឆ្នាំងអំពាវនាវដល់ជនពិការ ត្រូវបង្កើនការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ និងចូលរួមទប់ស្កាត់ពីជំងឺកូវីដ-១៩ កុំឱ្យមានការរីករាលដាលក្នុងគ្រួសារ និងសហគមន៍បន្តទៀត។ ឯកឧត្តមបាន អានបន្ត
Wed,23 June 2021 (Time 10:09 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តកំពត បន្តទទួលអំណោយសប្បុរសធម៌ ដើម្បីចូលរួមក្នុងការងារមនុស្សធម៌ និងយុទ្ធនាការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩
នៅរសៀលថ្ងៃអង្គារ ទី២២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពត បានអញ្ជើញទទួលអំណោយសប្បុរសធម៌ពីលោកស្រី លីម ម៉េងអុី នូវអង្ករចំនួន៥០បាវ ស្មើនឹង៥០០គីឡូ មីជាតិចំនួន៥០កេស ទឹកបរិសុទ្ធចំន អានបន្ត
Wed,23 June 2021 (Time 10:08 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម រៀបចំពិធីបើកការដ្ឋានសាងសង់ផ្លូវបេតុង ចំនួន ២ខ្សែ ស្ថិតក្នុងឃុំរាយប៉ាយ ស្រុកកងមាស
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ នេះ ឯកឧត្ដម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងឯកឧត្តម ហោ ប៉េង សាកលវិទ្យាធិការនៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋាន អានបន្ត
Tue,22 June 2021 (Time 07:52 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តស្វាយរៀង បើកកិច្ចប្រជុំពង្រឹងវិធានការទប់ស្កាត់ការឆ្លងរីករាលដាល នៃជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងខេត្តស្វាយរៀង
នាព្រឹកថ្ងៃចន្ទទី២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ នៅសាលប្រជុំនន្ទី អគារ ខ សាលាខេត្ក ឯកឧត្តម ម៉ែន វិបុល អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តស្វាយរៀង និងជាប្រធានគណៈកម្មការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ ខេត្ត បានអញ្ជើញដឹកនាំ អានបន្ត
Tue,22 June 2021 (Time 07:49 AM)
ខេត្តព្រៃវែងបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន ៣៣នាក់ថែមទៀត
ខេត្តព្រៃវែង ៖ រដ្ឋបាលខេត្តព្រៃវែង បានប្រកាសបន្តរកឃើញករណីអ្នកវិជ្ជមានកូវីដ១៩ ចំនួន ៣៣នាក់បន្ថែមទៀត តាមរយៈការធ្វើតេស្តរហ័ស (Rapid Test) នៅថ្ងៃទី២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១។ នេះបើតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់រដ អានបន្ត
ស្លាប់៤នាក់ និងរបួស៩នាក់ ក្នុងគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ទូទាំងប្រទេសថ្ងៃទី២១ ខែមិថុនាម្សិលមិញ
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ នៅទូទាំងប្រទេសកើតឡើងចំនួន៩លើក បណ្ដាលឲ្យមនុស្សស្លាប់៤នាក់ និងរបួសធ្ងន់ស្រាល៩នាក់។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍ របស់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ។ អានបន្ត