រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Tue,22 June 2021 (Time 07:47 AM)
ខេត្តមណ្ឌលគិរី រកឃើញអ្នកវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ ចំនួន១៦នាក់ តាមរយៈការធ្វើតេស្តរហ័ស
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នៅយប់ថ្ងៃទី២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីការរកឃើញករណីវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន ១៦នាក់ថ្មីបន្ថែមទៀត ពាក់ព័ន្ធនឹងព្រឹត្តិការណ៍សហគមន៍ ២០ កុ អានបន្ត
Tue,22 June 2021 (Time 07:46 AM)
ក្រសួងធនធានទឹក ៖ កម្ពុជានឹងមានភ្លៀងធ្លាក់ពីខ្សោយទៅច្រើនពីថ្ងៃទី២៣-២៩ ខែមិថុនា
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម នៅថ្ងៃទី២២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹងស្តីពីស្ថានភាពអាកាសធាតុនៅកម្ពុជា ចាប់ពីថ្ងៃទី២៣-២៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១។ ក្រសួងបញ្ជាក់ថា ក្នុងរយៈពេលនេះកម្ពុជ អានបន្ត
Tue,22 June 2021 (Time 07:45 AM)
មន្រ្តីជំនាញខេត្តស្វាយរៀងបន្តចុះត្រួតពិនិត្យទីតាំងផលិតស្រាស ស្រាថ្នាំចំនួន៧ទីតាំង និងអប់រំផ្សព្វផ្សាយ អំពីបច្ចេកទេសផលិត
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ មន្រ្តីសាខាការពារអ្នកប្រើប្រាស់ កិច្ចការប្រកួតប្រជែង និងបង្ក្រាបការក្លែងបន្លំខេត្តស្វាយរៀង នៅថ្ងៃទី២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះបានសហការជាមួយមន្ទីរ ពាណិជ្ជកម្មខេត្ត អាជ្ញាធរដែនដី បានចុះត្រួ អានបន្ត
Tue,22 June 2021 (Time 07:43 AM)
កម្លាំងចម្រុះចុះបង្ក្រាបសកម្មភាពកាប់បំផ្លាញឈើឆ្លងដែនចូលទឹកដីកម្ពុជានៅច្រកអូរហ៊ុច
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ យ៉ាងតិចមានឈើប្រមាណជាពីររយកំណាត់ ជាមួយនឹងត្រាក់ទ័រចំនួនពីរគ្រឿងរួមទាំងវត្ថុតាងមួយចំនួនទៀត ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចចម្រុះចុះបង្ក្រាបក្នុងបទល្មើសជាក់ស្ដែង នូវសកម្មភាពមានទាំងជនជាតិវៀតណាម និងជនជ អានបន្ត
Tue,22 June 2021 (Time 07:41 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តរតនគិរីសម្រេចដាក់ចេញវិធានការរដ្ឋបាលជាបណ្ដោះអាសន្ន ដើម្បីទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលជំងឺកូវីដ.១៩ក្នុងសហគមន៍
ខេត្តរតនគិរី ៖ បន្ទាប់ពីមានការផ្ទុះរីករាលដាល នៃជំងឺកូវីដ.១៩ ក្នុងសហគមន៍ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តរតនគិរី លើកដំបូង កាលពីថ្ងៃទី១៨ ,១៩ កន្លងមក ធ្វើឲ្យប្រជាពលរដ្ឋក្នុងខេត្តមានការភ្ញាក់ផ្អើល ព្រួយបារម្ភ និងភិត អានបន្ត
Tue,22 June 2021 (Time 07:40 AM)
កម្ពុជាចាប់ផ្តើមបើកដំណើរការចម្រាញ់មាសលើកដំបូង នៅតំបន់អូរខ្វាវ ស្រុកកែវសីមា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដែលមានក្រសួងរ៉ែ និងថាមពល ជាសេនាធិការ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២១នេះបានប្រារព្ធពីធីបើកដំណើរការចម្រាញ់មាសលើកដំបូង របស់ក្រុមហ៊ុន Renaissance Minerals (Cambo អានបន្ត
Mon,21 June 2021 (Time 11:40 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តស្វាយរៀងចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំដល់ក្រុមគ្រួសារសពដែលស្លាប់ដោយសារជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ រដ្ឋបាលខេត្តស្វាយរៀងពិតជាមានក្តីរន្ធត់ សោកស្តាយ និងចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំជាមួយគ្រួសារសព ឧបាសិកា យស់ ស៊ាន ដែលបានទទួលមរណភាពដោយសារជំងឺកូវីដ១៩កាលពីថ្ងៃទី១៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ វេលាម អានបន្ត
Mon,21 June 2021 (Time 11:38 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកស្បៀងជូនពលរដ្ឋជាប់នៅចំណុចបិទខ្ទប់បណ្តោះអាសន្នក្នុងឃុំប៊ូស្រា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្ត លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត្ត លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ហែម បូណា អានបន្ត
Mon,21 June 2021 (Time 11:36 AM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អញ្ជើញទទួលអំណោយពីក្រុមការងារយុវជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី ២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានអញ្ជើញទទួលអំណោយ ពីលោក សាយ ម៉េងគីម សមាជិកយុវជនថ្នាក់កណ្តាល និងជាប្រធានក្រុមការងារយុវជនគណប អានបន្ត
Mon,21 June 2021 (Time 11:33 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីទទួលជំនួយឧបត្ថម្ភពីសប្បុរសជនដើម្បីចូលរួមទប់ស្កាត់ និងការពារជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រួមទាំង ស៊ន សារុន នាយករដ្ឋបាលសាលាខេត្ត លោក នាង វណ្ណ: នាយកទីចាត់ការរដ្ឋបាលខេត្ត បានអញ្ជើញទទួលជំនួយឧបត្ថម្ភ ជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគមួយចំនួន ពីក្រុម អានបន្ត
Mon,21 June 2021 (Time 07:33 AM)
ស្លាប់៤នាក់ និងរបួស៤នាក់ ក្នុងគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ទូទាំងប្រទេសថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនាម្សិលមិញ
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ នៅទូទាំងប្រទេសកើតឡើងចំនួន៣លើក បណ្ដាលឲ្យមនុស្សស្លាប់៤នាក់ និងរបួសធ្ងន់ស្រាល៤នាក់។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍ របស់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ។ អានបន្ត
Mon,21 June 2021 (Time 07:32 AM)
ការចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ១៩ទូទាំងប្រទេសសរុបបានចំនួន ៣,៣៦៦,២០៧នាក់
ភ្នំពេញ ៖ គិតត្រឹមយប់ថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ក្រសួងសុខាភិបាល និងក្រសួងការពារជាតិ បានចាក់វ៉ាក់សាំងការពារកូវីដ១៩ ជូនមន្រ្តីរាជការ ប្រជាពលរដ្ឋ និងកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ នៅទូទាំងប្រទេសសរុបចំនួន ៣,៣៦៦,២ អានបន្ត
Mon,21 June 2021 (Time 07:31 AM)
ក្រសួងសុខាភិបាលប្រកាសដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់នីតិវិធីប្រតិបត្តិស្តង់ដារសម្រាប់គ្រប់គ្រង ថែទាំ និងព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ១៩នៅតាមផ្ទះ
ភ្នំពេញ ៖ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល ឯកឧត្តម ម៉ម ប៊ុនហេង បានចេញប្រកាសដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់នីតិវិធីប្រតិបត្តិស្តង់ដារសម្រាប់គ្រប់គ្រង ថែទាំ និងព្យបាលអ្នកជំងឺកូវីដ១៩ នៅតាមផ្ទះ។ ប្រកាសរបស់ក្រសួងសុខាភិបាល អានបន្ត
Mon,21 June 2021 (Time 07:29 AM)
អភិបាលក្រុងព្រះសីហនុ និងលោកស្រីបរិច្ចាគថវិកា ៥.០០០ដុល្លារជូនសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុក្នុងឱកាសខួបទី១៥៨
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ លោក អ៊ី សុខឡេង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលក្រុងព្រះសីហនុ និងលោកស្រី បានបរិច្ចាគថវិកាចំនួន ៥.០០០ ដុល្លារអាមេរិក (ប្រាំពាន់ដុល្លារអាមេរិក) ជូនសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ ក្នុងឱកាសខួបទ អានបន្ត
Sun,20 June 2021 (Time 04:04 PM)
លោក តោ វីរ៉ូ និងក្រុមការងារ បាននាំយកអំណោយជូនដល់គ្រួសារជួបការលំបាកចំនួន ០៤ គ្រួសារ រស់នៅក្នុងភូមិព្រះធាតុ ឃុំរបស់មង្គល ០២ គ្រួសារ និងភូមិចុងសំណាយ ភូមិជ្រៃជើង ឃុំជ្រៃ ០២ គ្រួសារ ស្រុកមោងឫស្សី ខេត្តបាត់ដំបង
ងៃអាទិត្យ១១កេីត ខែបឋមសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ក្រុមគ្រួសារ ស.ស.យ.ក ស្រុកមោងឫស្សី ដឹកនាំដោយលោក តោ វីរ៉ូ និងក្រុមការងារ បាននាំយកអំណោយ ឯកឧត្តម ស សុខា អនុប្រ អានបន្ត
Sun,20 June 2021 (Time 09:39 AM)
ខេត្តក្រចេះ បន្តរកឃេីញអ្នកឆ្លងជំងឺកូវីដ-១៩ចំនួន០៣នាក់ នៅស្រុកស្នួល និងស្រុកព្រែកសព្វ
ខេត្តក្រចេះ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ នៅរសៀលថ្ងៃសៅរ៍ទី១៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ បានចេញសេចក្តីស្តីពីរកឃេីញមនុស្សចំនួន០៣នាក់បន្ថែមទៀតដែលឆ្លងជំងឺងឺកូវីដ-១៩, អ្នកទាំងបីនាក់នៅស្រុកផ្សេងៗពីគ្នា ២នាក់រកឃេីញនៅស្រុកស្ន អានបន្ត
Sun,20 June 2021 (Time 09:37 AM)
សម្ពោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការអគារស្នាក់ការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ឃុំពង្រ ស្រុកឆ្លូង
ខេត្តក្រចេះ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ១២កើត ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ នេះ ឯកឧត្តម ព្រុំ សុខា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនក អានបន្ត
Sun,20 June 2021 (Time 09:36 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញនាំយកទេយ្យទានប្រគេនព្រះសង្ឃគង់នៅវត្តព្រះពុទ្ធមណ្ឌលគិរី ដើម្បីថ្វាយព្រះរាជកុសលថ្វាយសម្ដេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្ដម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ក្នុងឱការព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនគម្រប់ ៨៥ ឈានចូល ៨៦ ព្រះវស្សា
មណ្ឌលគិរី៖ នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ទី១៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម សាយ ម៉េងគីម អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍គណៈកម្មធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត លោកជំទាវ វិន ស៊ីធួន អនុប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត អានបន្ត
Sun,20 June 2021 (Time 09:33 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកស្បៀងជូនពលរដ្ឋកំពុងជាប់នៅចំណុចបិទខ្ទប់ ក្នុងឃុំដាក់ដាំ ស្រុកអូររាំង
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នាថ្ងៃទី១៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានអញ្ជើញជួបសំណេះ សំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគមួយចំនួន ផ្តល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋ រស់នៅតំបន់បិទខ្ទប់បណ អានបន្ត
Sun,20 June 2021 (Time 09:30 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីចេញបញ្ជាភា្លមៗឲ្យសមត្ថកិច្ចចុះស្រាវជ្រាវ និងស៊ើបអង្កេតក្រោយទទួលពត៌មានការទន្ទ្រានកាន់កាប់ដីខុសច្បាប់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែមិថុនាឆ្នាំ២០២១នេះបានដាក់បទបញ្ជាដល់កងកម្លាំងដឹកនាំផ្ទាល់ដោយលោក ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សូ សុវណ្ណ ស្នងការ ស្នងការរងខេត្តមណ្ឌលគិរីចុះ អានបន្ត