អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចុះពិនិត្យស្ថានភាពនៅភូមិសំបូរ ឃុំសំបូរ ស្រុកបាធាយ បន្ទាប់ពីរកឃើញករណីវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ លើស្រ្តីម្នាក់ ជាមន្ត្រីស្ម័គ្រចិត្តនៅមណ្ឌលសុខភាពសំបូរ
នៅរសៀលថ្ងៃទី២២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ អមដំណើរដោយឯកឧត្តម លោកជំទាវ អភិបាលរងខេត្ត និងមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធ បានអញ្ជ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរី ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកនូវអំណោយសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយឧបទ្ទវហេតុគ្រោះធម្មជាតិ ខ្យល់កន្ត្រាក់ ចំនួន ១៣ខ្នងផ្ទះ នៅស្រុកកោះញែក
សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី២២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង ប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខា និងមានការចូលរួមពី លោក លោកស្ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកំពត ទទួលអំណោយសប្បុរសធម៌ពីក្រុមហ៊ុនឯកជន ដើម្បីចូលរួមចំណែកបង្ការ ទប់ស្កាត់ជំងឺកូវីដ-១៩
រសៀលថ្ងៃអង្គារ ទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងមានការចូលរួមពី អភិបាលរងខេត្ត ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំអង្គភាពចំណុះសាលាខេត្តមួយចំនួន បានអញ្ជើញទទួលអំណោយមនុស្សធម៌ពីក្រុមហ៊ុន Me អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញនាំយកអំណោយសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត ចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយខ្យល់កន្ត្រាក់ចំនួន ៤០គ្រួសារ នៅស្រុកចំការលើ
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម បាននាំយកអំណោយមនុស្សធម៌ របស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ច អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ អញ្ជើញចូលរួមចុះត្រួតពិនិត្យ និងសួរសុខទុក្ខកងកម្លាំងប្រចាំការនៅតាមគោលដៅក្រុងស្រុកដែលជាប់ព្រំប្រទល់រវាងខេត្តកំពង់ធំ និងខេត្តដទៃ
(រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ)៖ នារសៀលថ្ងៃទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ រួមជាមួយឯកឧត្តម ឃឹង នុភាព តំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលកំពង់ធំ និងសហការី បានចុះត្រួតពិនិត្យ ពង្រឹងការងារជំនាញ និង សួរសុខទុក អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បើកកិច្ចប្រជុំស្តីពីការចាត់តាំងក្រុមការងារដើម្បីដឹកនាំត្រួតពិនិត្យទប់ស្កាត់ការចេញ ចូលពលករ កម្មករ និងប្រជាពលរដ្ឋដែលមានហានិភ័យឆ្លងរាលដាលជំងឺកូវីដ-១៩ និងសម្របសម្រួលការចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ លើកទី០២ នៅតាមបណ្តាក្រុង ស្រុក
នៅរសៀលថ្ងៃទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីបានរៀបចំកិច្ចប្រជុំមួយស្តីពីការចាត់តាំងក្រុមការងារដើម្បីដឹកនាំត្រួតពិនិត្យទប់ស្កាត់ការចេញ ចូលពលករ កម្មករ និងប្រជាពលរដ្ឋដែលមានហានិភ័យឆ្លងរាលដាលជំងឺក អានបន្ត
បង្ក្រាបជនជាតិចិនជាង១០នាក់ដែលកំពុងលួចធ្វើដំណើរឆ្លងខេត្តដោយបន្លំជិះក្នុងឡានដឹកទំនិញ
ខេត្តកំពត ៖ កម្លាំង នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពត នៅវេលាម៉ោង ៩ព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានបង្ក្រាបជនជាតិចិន ១៤នាក់ ដែលបម្រុងធ្វើដំណើរឆ្លងកាត់ខេត្តកំពត ទៅរាជធានីភ្នំពេញ បន្លំជិះក្នុងរថយន្ដដឹកជ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ជាវ តាយ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំចង្អៀតស្តីពីការដាក់ចេញនូវវិធានការដើម្បីទប់ស្កាត់ការឆ្លងរីករាលដាលជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តកំពត ៖ នៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តកំពត នាថ្ងៃចន្ទ ៨កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស២៥៦៤ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលខេត្តកំពត ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំចង្អៀតស្តីពីការដាក់ចេញនូវវិធា អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកែបសម្រេចបន្តហាមឃាត់ការធ្វើដំណើរ និងការបិទរមណីយដ្ឋានទេសចរណ៍នៅទូទាំងខេត្តជាបណ្តោះអាសន្ន
ខេត្តកែប ៖ រដ្ឋបាលខេត្តកែបបានចេញលិខិតលេខ ០១៨-/២១ ចុះថ្ងៃទី១៩ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ដោយសម្រេចបន្តហាមឃាត់ការធ្វើដំណើរ និងបិទរមណីយដ្ឋានទេសចរណ៍នៅទូទាំងខេត្តជាបណ្តោះអាសន្នដើម្បីទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលជំងឺកូវីដ-១ អានបន្ត
ទិវាថ្ងៃកំណើតកុមារី វណ្ណៈ បញ្ញាវត្តី និង វណ្ណៈ បញ្ញាពេជ្យ កូនម្ចាស់ហ៊ាង១៩៨១កាហ្វេ&ម៉ាត ខណ្ឌសែនសុខ ក្នុងកាយវិការចូលរួមរំលែកការលំបាកគ្រូសារខ្វះខាត....
ទិវាថ្ងៃកំណើតកុមារី វណ្ណៈ បញ្ញាវត្តី និង វណ្ណៈ បញ្ញាពេជ្យ កូនម្ចាស់ហ៊ាង១៩៨១កាហ្វេ&ម៉ាត ខណ្ឌសែនសុខ ក្នុងកាយវិការចូលរួមរំលែកការលំបាកគ្រូសារខ្វះខាត និងជាសកម្មភាពនៃទឹកចិត្តបន្តិចបន្ទួចចូលរួមជាមួយអាជ្ញាធរខ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តប៉ៃលិន ចុះសួរសុខទុក្ខពលករដែលកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័ក និងកងកម្លាំងសមត្ថកិច្ច ព្រមទាំងក្រុមគ្រូពេទ្យជំនាញប្រចាំការ នៅតាមមណ្ឌលធ្វើចត្តាឡីស័កក្នុងខេត្ត
ប៉ៃលិន៖ ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ថ្ងៃទី១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ អុី ឈាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងការពារជាតិ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តប៉ៃលិន, អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តប៉ៃលិន ចុះសាកសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកស្បៀងអាហារទៅឧបត្ថម្ភដល់កងកម្លាំង ដែលកំពុងឈរជើងការពារតាមគោលដៅ ខ្សែបន្ទាត់ព្រំ ដែនកម្ពុជា-ថៃ ដើម្បីរួមគ្នាប្រយុទ្ធប្រឆាំងការរីករាលដាលជំងឺកូវីដ-១៩ ពីក្រៅប្រទេស
ប៉ៃលិន៖ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរថ្ងៃទី១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ អុី ឈាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងការពារជាតិ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាចុះមូលដ្ឋានខេត្តប៉ៃលិន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលខេត្តកំពត ចុះសួរសុខទុក្ខកងកម្លាំងឈរជើង អនុវត្តបំរាមរាជរដ្ឋាភិបាល ដើម្បីទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកំពត
នៅថ្ងៃសុក្រ ទី១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពត និងជាប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្ត អមដំណើរដោយថ្នាក់ដឹកនាំខេត្ត មន្ទីរ អង្គភាព កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ បានចុះសួរសុខ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តតាកែវ បន្តចុះផ្សព្វផ្សាយពីវិធានការរបស់ក្រសួងសុខាភិបាល ដល់ពលរដ្ឋ នៅភូមិស្នោ ស្រុកព្រៃកប្បាសដែលត្រូវបិទខ្ទប់ដោយសារជំងឺកូវីដ-១៩
តាកែវ៖ ឯកឧត្តម អ៊ូច ភា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តតាកែវ នៅក្នុងថ្ងៃបុណ្យចូលឆ្នាំប្រពៃណីជាតិខ្មែរចុងក្រោយ ថ្ងៃទី ១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ រួមជាមួយមន្រ្តីជំនាញ បានអញ្ជើញចុះបន្តផ្សព្វផ្សាយអំពីវិធានការរបស់ក្រសួងសុខ អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អញ្ជើញនាំយកអំណោយចែក ជូនបងប្អូនកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័កនៅស្រុកស្នួល
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ៥កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំឆ្លូវ ទោស័ក ព.ស ២៥៦៤ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ នាំយកអំណោយចែកជូនបងប្អូនកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័ក នៅមណ្ឌលចត្តាឡីស័ក អានបន្ត
នាយឧត្តមសេនីយ៍ នេត សាវឿន ៖ ឧត្តមសេនីយ៍ទោ អ៊ុង ចាន់ធួក នឹងត្រូវដកស័ក្តិ រួចបណ្តេញចេញពីក្របខ័ណ្ឌ ហើយបញ្ជូនទៅតុលាការ
ភ្នំពេញ ៖ នាយឧត្តមសេនីយ៍សន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែមេសា ឆ្នំា២០២១នេះ បានបញ្ជាក់ថា លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ អ៊ុង ចាន់ធួក អនុប្រធានសេនាធិការ នៃអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ នឹងត្ អានបន្ត
វ៉ាក់សាំង ស៊ីណូវ៉ាក់ ចំនួន៥០ម៉ឺនដូសទៀតដែលរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបញ្ជាទិញពីរដ្ឋាភិបាលចិនបានដឹកមកដល់កម្ពុជាហើយ
ភ្នំពេញ ៖ វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ របស់ក្រុមហ៊ុន ស៊ីណូវ៉ាក់ចំនួន៥០ម៉ឺនដូសទៀត ដែលរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានបញ្ជាទិញពីរដ្ឋាភិបាលចិននោះ បានដឹកមកដល់ប្រទេសកម្ពុជាហើយ នៅព្រឹកថ្ងៃ ទី១៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១នេះ។
លោកជំទា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញចូលរួមរំលែកទុក្ខ និងនាំយកអំណោយកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តជូនគ្រួសារសពរងគ្រោះក្នុងឧបទ្ទេវហេតុដោយគ្រោះធម្មជាតិ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ភ្លាមៗក្រោយទទួលដំណឹងករណីគ្រោះធម្មជាតិរន្ទះបាញ់មនុស្សបណ្តាលឲ្យស្លាប់ម្នាក់ និងរងរបួសធ្ងន់ម្នាក់ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិកាេសាខាកាកបាទក អានបន្ត
ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលខេត្តកំពត អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយគ្រូពេទ្យ និងអតីតយុទ្ធជនក្នុងកម្មវិធីយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១៩ នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តកំពត
នៅព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ទី១០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ជាវ តាយ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត រួមនិងអភិបាលរងខេត្តថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ទីរ អង្គភាព កងកម្លាំង និងមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខលើកទឹកចិត្ត អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញបើកកម្មវិធីយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១៩ ជូនដល់អតីតយុទ្ធជនក្នុងខេត្តកំពង់ចាម
នៅព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានកិត្តិយសសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្ត និងឯកឧត្តមឧត្តមសេនីយ៍ឯក ចាន់ លំផាត់សមាជិកអចិន្ត្រៃយ៍សមាគមអតីតយុទ្ធជន អានបន្ត