សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញជួបសន្ទនាជាមួយនាយករដ្ឋមន្រ្តីចិន តាមប្រព័ន្ធវីដេអូ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅរសៀលថ្ងៃទីច័ន្ទ ទី១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានអញ្ជើញជួបសន្ទនាការងារជាមួយ ឯកឧត្តម លី ខឺឈាង (Li Keqiang) នាយករដ្ឋម អានបន្ត
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធីសិក្ខាសាលាស្ដីពី ការកសាងអាជីវកម្មប្រកបដោយភាពជោគជ័យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តមថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី នាព្រឹកថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានអញ្ជើញជាគណៈអធិបតី ក្នុងកម្មវិធីសិក្ខាសាលាស្ដីពី ការកសាងអាជីវកម្មប្រកបដោយភាពជោគជ័យ តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ (Zoo អានបន្ត
ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សាន គឹមអឿន នាំយកថវិកាបេឡាមរណសង្រ្គោះរបស់សមាគមអតីតយុទ្ធជនខេត្តផ្តល់ជូនក្រុមគ្រួសារសពលោក ក្រើក អើល
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខ នាថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ លោក ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សាន គឹមអឿន មេបញ្ជាការតំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងមណ្ឌលគិរី និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្ត អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្ដីក្រសួងព័ត៌មានអញ្ជើញជាអធិបតីបើកសិក្ខាសាលាស្តីពី «ការអនុវត្ដវិជ្ជាជីវៈ និងសេរីភាពអ្នកសារព័ត៌មាន ក្នុងក្របខ័ណ្ឌច្បាប់នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា»
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្ដម ខៀវ កាញារីទ្ធ រដ្ឋមន្រ្ដីក្រសួងព័ត៌មាន នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានអញ្ជើញបើកសិក្ខាសាលាស្តីពី «ការអនុវត្ដវិជ្ជាជីវៈ និងសេរីភាពអ្នកសារព័ត៌មាន ក្នុងក្របខ័ណ្ឌច្បាប់នៃព្រះរ អានបន្ត
ពិធីបិទវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស៥ សុខភាព និងសុវត្ថិភាពនៅកន្លែងការងារ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី១៦ ខែ វិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២១ មណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្ត បានរៀបចំពិធីបិទវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាល ស៥ សុខភាព និងសុវត្ថិភាពនៅកន្លែងការងារ ក្រោមវត្តមាន លោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្ត អានបន្ត
ប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តមណ្ឌលគិរីចូលរួមសិក្ខាសាលាស្តីពី «ការអនុវត្តវិជ្ជាជីវៈ និងសេរីភាពសារព័ត៌មាន ក្នុងក្របខណ្ឌច្បាប់នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា»
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ លោក សុន សារឿន ប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តមណ្ឌលគិរី នាព្រឹកថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ បានអញ្ជើញចូលរួមសិក្ខាសាលា ស្តីពីការអនុវត្តវិជ្ជាជីវៈ និងសេរីភាពសារព័ត៌មាន ក្នុងក្របខណ្ឌច្បាប់នៃព្រ អានបន្ត
សម្តេច ហេង សំរិន ៖ ASEP11 បានរួមគ្នាគំាទ្រយុទ្ធសាស្ត្រស្តារសេដ្ឋកិច្ចសង្គមក្រោយវិបត្តិកូវីដ-១៩ ដោះស្រាយសន្តិសុខ សន្តិភាព ការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ វិសមភាពយេនឌ័រ
ភ្នំពេញ ៖ កិច្ចប្រជុំភាពជាដៃគូសភាអាស៊ី-អឺរ៉ុប លើកទី១១ ហៅកាត់ថា (ASEP11) ដែលសភាកម្ពុជាធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះ នៅថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ តាមប្រព័ន្ធនិម្មិត បានបញ្ចប់ដោយជោគជ័យក្រោយពីបានដំណើរការប្រជុំ ផ អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន រៀបរាប់ពីការឈឺចាប់ដែលមិនអាចបំភ្លេចបាន នៃការបាត់បង់កូនប្រុសដ៏កំសត់ ថ្ងៃខួប៤៥ឆ្នាំ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី១០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានរៀបរាប់អំពីការឈឺចាប់ដែលមិនអាចបំភ្លេចបាន នៃការបាត់បង់កូនប្រុសដ៏កំសត់ម្នាក់ឈ្មោះ «ហ៊ុន កំសត់» ដែលចំនឹងខួប៤៥ឆ្ អានបន្ត
ក្រសួងការបរទេសបង្ហាញលទ្ធផលនៃដំណើរទស្សនកិច្ច របស់រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសអូស្ត្រាលីនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ ៖ លោកស្រី ម៉ារីស ផែន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការបរទេសអូស្ត្រាលីបានបំពេញទស្សនកិច្ចរយៈពេលពីរថ្ងៃនៅកម្ពុជា គឺពីថ្ងៃទី០៧ ដល់ថ្ងៃទី០៨ ខែវិច្ឆិកា។