រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Tue,21 September 2021 (Time 10:25 AM)
បារាំងអះអាងថា​នឹង​នៅតែ​បន្ត​រក្សា​វត្តមាន​យោធា​របស់ខ្លួន​នៅក្នុង​ប្រទេស​ម៉ាលី​ និងបន្ត​ប្តេជ្ញា​ក្នុងការ​ប្រយុទ្ធប្រឆាំង​​ភេរវកម្ម​
ប៉ារីស​ ៖ រដ្ឋមន្ត្រី​ការពារជាតិ​បារាំង ​លោកស្រី Florence Parly បានអះអាងថា ប្រទេស​បារាំង​នឹង​នៅតែ​បន្ត​រក្សា​វត្តមាន​យោធា​របស់ខ្លួន​នៅក្នុង​ប្រទេស​ម៉ាលី​ដដែល ហើយ​នៅតែ​បន្ត​ប្តេជ្ញាចិត្ត​ក្នុងការ​ប្រយុ អានបន្ត
Tue,21 September 2021 (Time 10:24 AM)
សាលានៅខេត្តកំពង់ធំចំនួន២៨៧សាលានៅតំបន់ដែលមានហានិភ័យទាបបានបើកដំណើរការចូលរៀនឡើងវិញ
ខេត្តកំពង់ធំ ៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានអញ្ជើញជាអធិបតីបើកសាលារៀននៅខេត្តកំពង់ធំចំនួន ២៨៧សាលានៅតំបន់ដែលមានហានិភ័យទាប ឲ្យដំណើរការចូលរៀនឡើងវិញ ដែលពិធីនេះប្ អានបន្ត
Tue,21 September 2021 (Time 10:23 AM)
ប្រទះឃើញហ្វូងកូនសត្វក្រពើភ្នំ ដែលជាប្រភេទសត្វកំពុងរងគ្រោះថ្នាក់ជិតផុតពូជបំផុត នៅដែនជម្រកសត្វព្រៃស្រែពក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖​ ក្រុមអ្នកវិទ្យាសាស្រ្តផ្នែកស្រាវជ្រាវសត្វព្រៃនៃក្រសួងបរិស្ថាន និងអង្គការ WWF បានផ្តល់របាយការណ៍កាលពីថ្ងៃទី៩ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ២០២១នេះ ដោយបញ្ជាក់ថាពួកគេបានប្រទះឃើញហ្វូងកូនសត្វក្រពើភ្នំ(Cro អានបន្ត
Tue,21 September 2021 (Time 10:22 AM)
ថ្ងៃនេះ ថៃបន្តរកឃើញករណីឆ្លងកូវីដ ថ្មី១០.៩១៩ និងស្លាប់១៤៣នាក់បន្ថែមទៀត
បាងកក ៖ ក្រសួងសុខាភិបាលថៃ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារនេះបានប្រកាសពីការបន្តរកឃើញករណីថ្មីនៃជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន១០.៩១៩ករណី និងមានអ្នកស្លាប់ចំនួន១៤៣នាក់បន្ថែមទៀតក្នុងរយៈពេល២៤ម៉ោងចុងក្រោយនេះ។ នេះបើយោងតាមការចេញផ្សាយដោយស អានបន្ត
Tue,21 September 2021 (Time 10:21 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប អនុញ្ញាតឱ្យក្រុមដឹកជញ្ជូន ២២៣នាក់ ដឹកអាហារនៅតំបន់ក្រហម
ខេត្តសៀមរាប ៖ បន្ទាប់ពីរដ្ឋបាលខេត្តសម្រេចកំណត់ជា “តំបន់ក្រហម” នៅក្នុងភូមិសាស្ត្រសង្កាត់ស្លក្រាម សង្កាត់ស្វាយដង្គំ សង្កាត់គោកចក សង្កាត់ជ្រាវ ភូមិតាវៀន សង្កាត់សាលាកំរើក និងភូមិព្រៃធំ ភូមិស្រង៉ែ សង្កាត់ស អានបន្ត
Tue,21 September 2021 (Time 10:20 AM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាមណែនាំឱ្យលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្សគោរពឱ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួននូវគោលការណ៍ប្រតិបត្តិស្តង់ដា (SOP)
ខេត្តកំពង់ចាម ៖ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានធ្វើការផ្ដាំផ្ញើឱ្យ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ បុគ្គលិកសិក្សា និងសិស្សានុសិស្សទាំងអស់ ត្រូវគោរពប្រតិបត្តិឱ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួន នូវគោលការណ៍ប្រតិប អានបន្ត
Tue,21 September 2021 (Time 10:19 AM)
អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញណែនាំដល់កងកម្លាំងត្រៀមលក្ខណៈការពារ សន្តិសុខសណ្តាប់ធ្នាប់ និងវិធានការការពារជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានជំរុញឲ្យកម្លាំងមានសមត្ថកិច្ច ទាំងអស់ចំណុះ​ឲ្យគណៈបញ្ជាការឯកភាពរាជធានីភ្នំពេញនិងអាជ្ញាធរខណ្ឌទាំង១៤ ត្រូវពង្រឹងសន្តិសុខសណ្តាប់​ធ្នាប់ឲ្យបានល្អ ជាមួយការ អានបន្ត
Mon,20 September 2021 (Time 05:02 PM)
ប្រជាពលរដ្ឋនៅតំបន់បិទខ្ទប់នៅសង្កាត់រមនា ក្រុងសែនមនោរម្យចំនួន៩៤គ្រួសារទទួលជំនួយឧបត្ថម្ភពីអាជ្ញាធរខេត្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅតំបន់បិទខ្ទប់ដោយសារជំងឺកូវីដ១៩ និងប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្រចំនួន៩៤គ្រួសារ រស់នៅភូមិពូតាំង សង្កាត់រមនា ក្រុងសែនមនោរម្យ បានទទួលជំនួយឧបត្ថម្ភពីអាជ្ញាធរ ដើម្បីដោះស្រាយជីវភាពមួយផ្ អានបន្ត
Mon,20 September 2021 (Time 05:00 PM)
ប្រធាន ស.ស.យ.ក ខេត្តនាំអំណោយឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ឧបត្ថម្ភក្រុមការងារស្ម័គ្រចិត្តក្នុងយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងជូនកុមារក្នុងស្រុកកែវសីមា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ២០២១ លោក ឈឹម កាន ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោក អនុប្រធានស.ស.យ.កខេត្ត និងប្រធាន អនុប្រធានស.ស.យ.កស្រុកកែវសីមា នាព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ បានចុះសួរសុខទុក្ អានបន្ត
Mon,20 September 2021 (Time 04:53 PM)
មណ្ឌលថែទាំព្យាបាលអ្នកជំងឺកំរិតស្រាលវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន កោះញែកសូមអបអរសាទរ ចំពោះអ្នកជំងឺកូវីដ១៩ចំនួន៥១នាក់ស្រី៣៣នាក់ បន្ថែមទៀត ដែលបានជាសះស្បេីយពីជំងឺក្រោយពីបានសម្រាកព្យាបាលមួយរយះ
កោះញែកនាព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ១៤កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ មណ្ឌលថែទាំព្យាបាលអ្នកជំងឺកំរិតស្រាលវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន កោះញែកសូមអបអរសាទរ ចំពោះអ្នកជំងឺកូវីដ១៩ចំនួន៥១ន អានបន្ត
Mon,20 September 2021 (Time 10:20 AM)
សមាគមរាជសីហ៍ សាខាខេត្តតាកែវ បាននាំយកកូនឈេីប្រណិត ចំនួន៣៤០ដេីម​ ដាំ នៅវត្តបាណានុគ្រោះ​ និង វត្តជើងគួន
តាកែវ៖ ដោយមានការណែនាំពី លោក ស៊ូម សារឿន ប្រធានសមាគមរាជសីហ៍ ថ្ងៃអាទិត្យ ទី១៩​ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២១ លោក​ ទេព វណ្ណហេង ប្រធានសាខា​ខេត្តតាកែវ ចូលរួមដោយ លោក ថាំង ប៊ុនសុង អនុប្រធានចលនាអប់រំផ្សព្វផ្សាយ និងសមាជិ អានបន្ត
Mon,20 September 2021 (Time 07:34 AM)
វៀតណាមបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន១០,០៤០ករណីទៀត និងស្លាប់២៣៣នាក់ក្នុងមួយថ្ងៃ
ហាណូយ ៖ ក្រសួងសុខាភិបាលវៀតណាមនៅថ្ងៃអាទិត្យម្សិលមិញ បានប្រកាសរកឃើញករណីឆ្លងជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន១០,០៤០ករណីបន្ថែមទៀត ក្នុងរយៈពេល២៤ម៉ោងចុងក្រោយនេះ។ នេះបើតាមតាមការចេញផ្សាយ ដោយទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មាន Viet Nam New អានបន្ត
កម្ពុជាសម្រេចការចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ បាន៩៨,២៧%​ ធៀបនឹងប្រជាជនគោលដៅ​១០លាននាក់
ភ្នំពេញ ៖ គិតត្រឹមថ្ងៃទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ កំណើនអត្រាចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩​ នៅកម្ពុជា​ ​មាន​ ៩៨,២៧%​ ធៀបជាមួយចំនួនប្រជាជនគោលដៅ​ ១០លាននាក់​ និងលើកុមារ-យុវវ័យអាយុពី ១២ឆ្នាំ ទៅក្រោម១៨ឆ្នាំ មាន ៨៨,០០% ធ អានបន្ត
Mon,20 September 2021 (Time 07:33 AM)
ស្លាប់៣នាក់ និងរបួស៩នាក់ ក្នុងគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ទូទាំងប្រទេសថ្ងៃទី១៩ ខែកញ្ញាម្សិលមិញ
ភ្នំពេញ ៖ នៅថ្ងៃទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ នៅទូទាំងប្រទេសកើតឡើងចំនួន៦លើក បណ្ដាលឲ្យមនុស្សស្លាប់៣នាក់ និងរបួសធ្ងន់ស្រាល៩នាក់។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍ របស់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ។ អានបន្ត
Mon,20 September 2021 (Time 07:31 AM)
ឯកឧត្តម ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន នាំយកស្បែកជេីងសម្រាប់ចុះទឹកចំនួន៦០០គូ ដែលជាអំណោយរបស់ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត និង លោកជំទាវ ពេជ ចន្ទមុន្នី ជូនក្រុមការងារយុវជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តបាត់ដំបង ខេត្តប៉ៃលិន និងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
ថ្ងៃអាទិត្យ ១៣កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំ ឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ក្រោមការគិតគូរ និងការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត ប្រធានយុវជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាថ្នាក់ក អានបន្ត
Sun,19 September 2021 (Time 07:58 AM)
ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្តតាកែវ អញ្ជើញប្រកាសបើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ១៩ ដល់កុមារ ចាប់ពីអាយុ ៦ឆ្នាំ ដល់អាក្រោម ១២ឆ្នាំ នៅភូមិសាស្រ្តខេត្តតាកែវ
តាកែវ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អ៊ូច ភា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តតាកែវ រួមជាមួយ អភិបាលរងខេត្ត មន្ត្រីរាជការពាក់ព័ន្ធ និងកងកម្លាំងទាំងបី បានអញ្ជើញចូលរួមបើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពា អានបន្ត
Sun,19 September 2021 (Time 07:57 AM)
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អញ្ជើញបើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ១៩ ជូនកុមារអាយុ ៦ឆ្នាំ ដល់ ១២ឆ្នាំ
នៅមណ្ឌលសុខភាពភ្នំតូច ឃុំភ្នំតូច ស្រុកមង្គលបូរី នាថ្ងៃទី១៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បានអញ្ជើញប្រកាសបើកយុទ្ធនាការថ្មីមួយទៀត គឺការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ១៩ ជូនដល អានបន្ត
Sun,19 September 2021 (Time 07:55 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញចូលរួមបើកការដ្ឋានសាងសង់ស្ថានីយប្រព្រឹត្តកម្មទឹកកខ្វក់ទី៣ (PS3) ស្ថិតនៅភូមិ៤ សង្កាត់លេខ៤ ក្រុងព្រះសីហនុ
ព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ទី១៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ជា សុផារ៉ា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិគ្រប់គ្រង និងអភិវឌ្ឍតំបន់ឆ្នេរសមុទ្រកម្ពុជា ឯកឧត្តម ស៊ អានបន្ត
Sun,19 September 2021 (Time 07:54 AM)
អភិបាលខេត្តឧត្ដរមានជ័យ ចុះបើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារកូវីដ-១៩ ជូនដល់កុមារចាប់ពីអាយុ៦ឆ្នាំដល់ក្រោម១២ឆ្នាំ ទូទាំងខេត្តឧត្ដរមានជ័យ
ដោយអនុវត្តន៍តាមគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល និងក្រសួងសុខាភិបាល ដើម្បីសុវត្ថិភាពកុមារក្នុងការការពារជំងឺកូវីដ-១៩ ដែលជាជំងឺឆ្លងសកល រដ្ឋបាលខេត្តឧត្ដរមានជ័យ បានចាប់បើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១ អានបន្ត
Sun,19 September 2021 (Time 07:52 AM)
ឯកឧត្តម សោម ពិសិដ្ឋ អភិបាលខេត្តកែប បេីកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ១៩ ជូនដល់កុមារអាយុចាប់ពី​​ ៦ឆ្នាំ ដល់ ១២ឆ្នាំ
នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៨​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ២០២១​ ឯកឧត្តម​ សោម​ ពិសិដ្ឋ​ អភិបាល​ នៃគណៈអភិបាលខេត្តកែប​ចុះពិនិត្យ​ និងបេីកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ-១៩​ ជូនដល់កុមារដែលមានអាយុចាប់ពី៦ឆ្នាំ​ ដល់ក្រោម១២ឆ្នាំ អានបន្ត