រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Tue,29 June 2021 (Time 08:27 PM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យ និង យកសំណាក់ធ្វើតេស្តរហ័សលើកម្មកររបស់ក្រុមហ៊ុន រ៉ែមាស រ៉ឺនេសង់ មីនើរ៉ល ក្នុងស្រុកែវសីមា
មណ្ឌលគិរី៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី ២៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មការប្រយុទ្ធនឹងជំងឺ១៩ខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយ លោក ជាក់ ម៉េងហ៊ាង អភិបាលរងខេត្ត លោក ស៊ន អានបន្ត
Tue,29 June 2021 (Time 08:09 AM)
ឯកឧត្តម ញឹក បានខេង ប្រជុំក្រុមការងារចាំបាច់ដើម្បីសាងសង់ឈាបនដ្ឋានបណ្ដុះអាសន្នសម្រាប់បូជាសពអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩
ខេត្តកំពង់ធំ ៖ នៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តកំពង់ធំ នាថ្ងៃទី២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ញឹក បានខេង អភិបាលរងខេត្ត បានដឹកនាំក្រុមការងារមួយក្រុម ដើម្បីសាងសង់ឈាបនដ្ឋានបណ្ដោះអាសន្នសម្រាប់បូជាសព ទីតាំងបញ្ចុះសពអ្នក អានបន្ត
Tue,29 June 2021 (Time 08:08 AM)
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញសម្រេចបិទខ្ទប់ផ្សារបឹងកេងកងជាបណ្ដោះអាសន្ន ក្រោយរកឃើញអាជីវករឆ្លងជំងឺកូវីដ
ភ្នំពេញ ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្រេចផ្អាកដំណើរការជាបណ្ដោះអាសន្នផ្សារបឹងកេងកង ដើម្បីទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាល នៃជំងឺកូវីដ-១៩ សម្រាប់រយៈពេល១៤ថ្ងៃ គិតចាប់ពីម៉ោងសូន្យ នាថ្ង អានបន្ត
Tue,29 June 2021 (Time 08:06 AM)
ខេត្តមណ្ឌលគិរីរកឃើញករណីវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន០៤នាក់បន្ថែមទៀត និងស្លាប់១នាក់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីបានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីការរកឃើញករណីវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន ០៤នាក់បន្ថែមទៀត និងស្លាប១ម្នាក់ស្ត្រីពោះធំនៅថ្ងៃទី២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ពាក់ព័ន្ធនឹងព្រឹត្ អានបន្ត
Mon,28 June 2021 (Time 08:05 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តរតនគិរីបើកយុទ្ធនាការបាញ់ថ្នាំទ្រង់ទ្រាយធំ ខណៈអ្នកវិជ្ជមានកូវីដ.១៩ មានការកើនឡើង
ខេត្តរតនគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តរតនគិរី បានសហការជាមួយក្រុមហ៊ុនអង្គរហ្គ្រីន បើកយុទ្ធនាការបាញ់ថ្នាំកំចាត់មេរោគទ្រង់ទ្រាយធំ ខណៈដែលរលកចម្លងជំងឺកូវីដ-១៩ កំពុងរាតត្បាតធ្ងន់ធ្ងរក្នុងភូមិសាស្រ្តខេត្តរតនគិរី ដែលបង្ អានបន្ត
Mon,28 June 2021 (Time 08:04 AM)
គិតត្រឹមថ្ងៃទី២៧មិថុនាម្សិលមិញ អ្នកវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ នៅខេត្តស្ទឹងត្រែងកើនឡើង១៨៩នាក់
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ អ្នកវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ រកឃើញ៣១បន្ថែមទៀត នៅរសៀលថ្ងៃទី២៧មិថុនាម្សិលមិញ ខណៈអ្នកឆ្លងសរុបកើនឡើងដល់១៨៩ នាក់ ស្រី៩២នាក់ អ្នកជាសះស្បើយ១៣នាក់ស្រី០៦នាក់ និងអ្នកកំពុងសម្រាកព្យាបាល១៧៦នាក់ ស្រី ៨៦ន អានបន្ត
Mon,28 June 2021 (Time 07:21 AM)
ទីបំផុត! តំណាងអយ្យការសម្រេចចោទប្រកាន់ជនសង្ស័យ១២នាក់ករណីបទល្មើសព្រៃឈើនៅ «អូរហ៊ុច»
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ តំណាងអយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តមណ្ឌលគិរី កាលពីថ្ងៃទី២៦ មិថុនា ឆ្នំា២០២១ បានសម្រេចចោទប្រកាន់ជនសង្ស័យដែលឃុបឃិតគ្នាបង្កើតបទល្មើសព្រៃឈើនៅតំបន់ អូរហ៊ុច ស្ថិតក្នុងភូមិអូរអាម ឃុំស្រែខ្ទុម ស្រុក អានបន្ត
Mon,28 June 2021 (Time 07:11 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ចុះសាកសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយ ឧបត្ថម្ភដល់ស្រ្តីរងរបួសធ្ងន់កំពុងសម្រាកព្យាបាលនៅក្នុងមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្ត
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អម សុភា ប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ឆ្នាំង រួមដំណើរដោយលោកជំទាវ ប៊ន សុភី អនុប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខា លោក ប្រាក់ សោភ័ណ នា អានបន្ត
Mon,28 June 2021 (Time 07:09 AM)
ការចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ១៩ទូទាំងប្រទេសសរុបបានចំនួន ៣,៩៥៥,០៣៣នាក់
ភ្នំពេញ ៖ គិតត្រឹមយប់ថ្ងៃទី២៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ក្រសួងសុខាភិបាល និងក្រសួងការពារជាតិ បានចាក់វ៉ាក់សាំងការពារកូវីដ១៩ ជូនមន្រ្តីរាជការ ប្រជាពលរដ្ឋ និងកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ នៅទូទាំងប្រទេសសរុបចំនួន ៣,៩៥៥,០ អានបន្ត
Sun,27 June 2021 (Time 03:33 PM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យរឹបបន្តឹង និងសួរសុខទុក្ខក្រុមការងារដែលបានឈរជើងនៅគោលដៅព្រំប្រទល់រវាងខេត្តមណ្ឌលគិរីនឹងខេត្តរតនគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ ដើម្បីរឹបបន្តឹងក្នុងការទប់ស្កាត់ការរីរាលដាល នៃជំងឺកូវីដ១៩ នាព្រឹកថ្ងៃទី ២៧ ខែ មិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរ ដោយ លោក សាយ ម៉េងគីម អភិប អានបន្ត
Sun,27 June 2021 (Time 08:31 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តព្រៃវែងបង្ហាញអត្តសញ្ញាណអ្នកជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន៣៥នាក់ ដែលទើបរកឃើញ
ខេត្តព្រៃវែង ៖ រដ្ឋបាលខេត្តព្រៃវែង បានបង្ហាញអត្តសញ្ញាណអ្នកវិជ្ជមានចជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន៣៥នាក់ បន្ថែមទៀត តាមរយៈការធ្វើតេស្តរហ័ស (Rapid Test) នៅមូលដ្ឋានក្នុងក្រុង/ស្រុកចំនួន១០ នាថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា ម្សិលមិញ។ អានបន្ត
Sun,27 June 2021 (Time 08:30 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ រកឃើញអ្នកជំងឺកូវីដ ចំនួន២៦នាក់ ក្នុងនោះពលករមកពីប្រទេសថៃ ១២នាក់
ខេត្តកំពង់ធំ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ រកឃើញអ្នកវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន២៦នាក់បន្ថែមទៀត តាមរយៈការធ្វើតេស្តរហ័ស (Rapid Test) នៅថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១។ នេះបើតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់រដ្ឋបាលខេត្ត។ អានបន្ត
Sun,27 June 2021 (Time 08:28 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តស្វាយរៀង អញ្ជើញចូលរួមសំណេះសំណាលជាមួយកងកម្លាំងទាំងបី និងនាំយកនូវគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ ថវិកា និងសម្ភារប្រើប្រាស់មួយចំនួនផ្ដល់ជូន
នារសៀលថ្ងៃសៅរ៍ទី២៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្ដម ម៉ែន វិបុល អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តស្វាយរៀង បានចូលរួមអមដំណើរលោកជំទាវកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទំនាក់ទំនងជាមួយរដ្ឋសភ អានបន្ត
Sun,27 June 2021 (Time 08:26 AM)
រាជរដ្ឋាភិបាលសម្រេចដាក់ខេត្តបាត់ដំបងជាបេក្ខភាព «ទីក្រុងដែលមានភាពច្នៃប្រឌិតលើផ្នែកម្ហូបអាហារ» របស់អង្គការយូណេស្កូ
ភ្នំពេញ ៖ យោងតាមសំណើរបស់ ក្រសួងទេសចរណ៍ និងដោយមានការគាំទ្រពីក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ ព្រមទាំងរដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានឯកភាពជាគោលការណ៍អនុញ្ញាតដាក់បេក្ខភាពទីក្រុងបាត់ដំបង ចូលជាស អានបន្ត
Sun,27 June 2021 (Time 08:24 AM)
រដ្ឋមន្ត្រី វេង សាខុន អញ្ជើញពិនិត្យខ្សែច្រវាក់ផលិតកម្មជីធម្មជាតិរបស់ក្រុមហ៊ុន ហ៊ុនយន់ អេហ្រ្គីខលឈ័រ
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ៖ ឯកឧត្តម វេង សាខុន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ និងនេសាទ ដោយមន្ត្រីជំនាញ នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ២រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ អមដំណើ អានបន្ត
Sun,27 June 2021 (Time 08:20 AM)
អភិបាលខេត្តអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅតំបន់បិទខ្ទប់ ក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីអមដំណើរដោយ លោក សាយ ម៉េងគីម អភិបាលរងខេត្ត លោកលោក ហៀក សុផាន អភិបាលក្រុងសែនមនោរម្យ ឧត្តមសេនីយ៍ទ អានបន្ត
Sat,26 June 2021 (Time 08:02 AM)
អភិបាលខេត្តប៉ៃលិន អញ្ជើញចុះពិនិត្យមើលទីតាំងត្រៀមរៀបចំបន្ថែម មណ្ឌលធ្វើចត្តាឡីស័ក និងព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩
ប៉ៃលិន៖ ថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោកជំទាវ បាន ស្រីមុំ អភិបាលខេត្តប៉ៃលិន និងជាប្រធានគណៈកម្មការប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ-១៩ខេត្ត បានដឹកនាំអង្គភាពជំនាញពាក់ព័ន្ធ និងក្រុមការងារ ព្រមទាំងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន អានបន្ត
Sat,26 June 2021 (Time 08:01 AM)
អភិបាលខេត្តតាកែវ អញ្ជើញចូលរួមចុះត្រួតពិនិត្យ ដំណើរការចាក់វ៉ាក់សាំងជូនជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ និងកម្មករ កម្មការិនី តាមបណ្តាគោលដៅមួយចំនួន នៅភូមិសាស្រ្តស្រុកសំរោង និងស្រុកបាទី
តាកែវ៖ នៅក្នុងរយះពេលពេញមួយថ្ងៃទីសុក្រ ទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អ៊ូច ភា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តតាកែវ បានអញ្ជើញអមដំណើរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ឥត សារ៉ាត់ អគ្គមេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការចម្រុះ នៃ អានបន្ត
Sat,26 June 2021 (Time 07:58 AM)
ខេត្តក្រចេះ បន្តរកឃើញអ្នកវិជ្ជមានកូវីដ១៩ ចំនួន២នាក់ នៅថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា
ខេត្តក្រចេះ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះ នៅរសៀលថ្ងៃសុក្រទី១រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃសុក្រទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ បានចេញសេចក្តីប្រកាសស្តីពីការរកឃើញមនុស្សចំនួន០២នាក់ដែលនៅស្រុកផ្សេងព អានបន្ត
Sat,26 June 2021 (Time 07:56 AM)
អាជ្ញាធរខេត្តមណ្ឌលគិរីមិនបណ្តោយឱ្យក្រុមឧក្រឹដ្ឋជនបំផ្លាញធនធានធម្មជាតិរួចខ្លួនឡើយ បើទោះរវល់ធ្វើសង្គ្រាមនឹងជំងឺឆ្លងកូវីដ-១៩
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានខែចុងក្រោយនេះ ជំងឺឆ្លងកូវីដ១៩ កំពុងវាយលុកខ្លាំងក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ក្នុងនោះនៅប៉ុន្មានសប្តាហ៍កន្លងទៅនេះ ខេត្តមណ្ឌលគិរីក៏កំពុងប្រឈមនឹងបញ្ហានេះគួរឱ្យកត់សម្គាល់ផងដែរ។ អានបន្ត