អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ធំ នាំយកអំណោយសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត ផ្តល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយសារខ្យល់កន្ត្រាក់ចំនួន ៧៣ខ្នងផ្ទះ នៅស្រុកប្រាសាទសំបូរ និងស្រុកកំពង់ស្វាយ
(រដ្ឋបាលខេត្តខេត្តកំពង់ធំ)៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ ប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ធំ និងសហការី បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយមនុស្សធម៌របស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញជួបប្រជុំជាមួយសមាគមសាសនាចក្រ នៃព្រះយេស៊ូវគ្រីស្ទនៃពួកបរិសុទ្ធថ្ងៃចុងក្រោយ តាមរយៈប្រព័ន្ធវីដេអូ
នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២១នេះ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម រួមជាមួយឯកឧត្តមអភិបាលរងខេត្ត លោកប្រធានមន្ទីរពាក់ព័ន្ធ បានអញ្ជើញជួបប្រជុំជាមួយសមាគមសាសនាចក្រ នៃព្រះយេស៊ូវគ្រីស្ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រៀបចំសិក្ខាសាលាតម្រង់ទិសស្ដីពីការអនុវត្តផែនការសកម្មភាពសម្រាប់ក្រុមការងារចំពោះកិច្ចចុះសិក្សាស្រាវជ្រាវដីសមូហភាពសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចខេត្តមណ្ឌលគិរី
មណ្ឌលគិរី ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានបើកសិក្ខាសាលាតម្រង់ទិសស្ដីពីការអនុវត្តផែនការសកម្មភាពសម្រាប់ក្រុមការងារចំពោះកិច្ចចុះសិក្សាស្រាវជ្រាវដីសមូហភាពសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ អញ្ជើញបញ្ចុះបឋមសិលាសាងសង់អគារសិក្សា១ខ្នង ៣បន្ទប់ នៅក្នុងភូមិរលៀក ឃុំកំពង់ដំរី ស្រុកឆ្លូង
ព្រឹកថ្ងៃសុក្រទី០៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេតត្តក្រចេះ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបញ្ចុះបឋមសិលាសាងសង់អគារបឋមសិក្សា១ខ្នង ៣បន្ទប់ ដែលជាជំនួយរបស់អង្គការសប្បុរសជនជប៉ុន ស្ថិតនៅក្នុងភូមិរលៀក ឃុ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តព្រៃវែង អញ្ជើញទទួលគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារ សម្រាប់បង្ការ និងទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩
ថ្ងៃសុក្រ ទី៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្ដម ជា សុមេធី អភិបាលខេត្តព្រៃវែង ទទួលអំណោយឧបត្ថម្ភពីសំណាក់ឯកឧត្តម ស សុខា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងលោកជំទាវ កែ សួនសុភី ដែលបានឧបត្ថម្ភអង្ករ ចំនួន៣តោ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញទទួលអំណោយមនុស្សធម៌ពីសប្បុរសជនដើម្បីចូលរួមចំណែកក្នុងវិធានការប្រយុទ្ធប្រឆាំង ទប់ស្កាត់ និងងគ្រប់គ្រងជំងឺកូវីដ-១៩
ព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី០៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញទទួលអំណោយមនុស្សធម៌ពីសប្បុរសជនដើម្បីចូលរួមចំណែកជាមួយរដ្ឋបាលខេត្ត សម្រាប់ប្រើប្រាស់ក្នុងវិធានការប្រយុទ្ធប្ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តត្បូងឃ្មុំ បើកកិច្ចប្រជុំគណបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្តពង្រឹងសុខសុវត្ថិភាព សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈទូទាំងខេត្ត
(ត្បូងឃ្មុំ)៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី០៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលខេត្តនៃគណៈអភិបាលខេត្តត្បូងឃ្មុំ បានបើកកិច្ចប្រជុំគណបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្ត ដើម្បីពង្រឹងសុខសុវត្ថិភាព សណ្តាប់ធ្ន អានបន្ត
អាជ្ញាធរឧត្តរមានជ័យ ជួបពិភាក្សាការងារជាមួយអភិបាលខេត្តសុរិន្ទ ដើម្បីពង្រឹងចំណងមិត្តភាព សាមគ្គីភាព រិះរកវិធីដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមមួយចំនួនក្នុងពេលជួបវិបត្តិដោយសារជំងឺកូវីដ១៩ និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការល្អជាមួយគ្នា
(ឧត្ដរមានជ័យ)៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រទី៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្ដម ប៉ែន កុសល្យ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តឧត្ដរមានជ័យ អញ្ជើញជួបពិភាក្សាការងារ និងពង្រឹងចំណងមិត្តភាព សាមគ្គីភាព និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការល្អជាមួយ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកោះកុង អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធនឹងសំណើរប្រជាពលរដ្ឋស្នើសុំចុះបញ្ជីដី និងចេញវិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់សិទ្ធិកាន់កាប់អចលនវត្ថុនៃដីស្ថិតនៅស្រុកកោះកុង និងស្រុកបូទុមសាគរ
ថ្ងៃសុក្រទី៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោក សុខ សុទ្ធី អភិបាលរងខេត្ត ដោយមានការអនុញ្ញាត និងណែនាំពីលោកជំទាវ មិថុនា ភូថង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកោះកុង បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពាក់ព័ន្ធនឹងសំណើរបស់លោក ម៉ី ចិត្រ ជ អានបន្ត
សម្ដេចប្រធានរដ្ឋសភាប្រគល់រថយន្តសង្រ្គោះបន្ទាន់មួយគ្រឿង ដល់មន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកពញាក្រែក ខេត្តត្បូងឃ្មុំ
ខេត្តត្បូងឃ្មុំ ៖ រថយន្តសង្គ្រោះបន្ទាន់មួយគ្រឿង ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្ដេចអគ្គមហាពញាចក្រី ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភា និងសម្តេចធម្មវិសុទ្ធវង្សា សៅ ទី ហេងសំរិន បានប្រគល់ជូនមន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកពញាក្រែ អានបន្ត
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង ចាត់ឲ្យក្រុមការងារបាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគ ក្នុងបរិវេណសាលាបឋមសិក្សា អ្នកឧកញ៉ាមហាភក្តី ហ៊ុន នាង ព្រែកកំពឹស
ភ្នំពេញ ៖ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះជួយខណ្ឌដង្កោ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែឧសភា ឆ្ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកណ្តាលអនុញ្ញាតឱ្យបើកដំណើរការឡើងវិញផ្សាររដ្ឋទាំងអស់ ក្នុងមូលដ្ឋានក្រុងតាខ្មៅ
ខេត្តកណ្តាល ៖ រដ្ឋបាលខេត្តកណ្តាល បានចេញសេចក្ដីសម្រេចស្ដីពី ការអនុញ្ញាតបើកដំណើរការឡើងវិញ ចំពោះផ្សាររដ្ឋទាំងអស់ ក្នុងមូលដ្ឋាន ក្រុងតាខ្មៅ ខេត្តកណ្តាល ចាប់ពីថ្ងៃទី២៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ តទៅ។ នេះបើតាមសេចក្តី អានបន្ត
សម្តេចពញាចក្រី ហេង សំរិន អញ្ជើញពិនិត្យការសាងសង់អគារសិក្សាក្នុងវិទ្យាល័យ ហេង សំរិន អន្លង់ជ្រៃ ក្នុងស្រុកពញាក្រែក
ខេត្តត្បូងឃ្មុំ ៖ សម្ដេចអគ្គមហាពញាចក្រី ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភា នៅរសៀលថ្ងៃទី២៨ ខែឧសភា បានអញ្ជើញពិនិត្យដំណើរការសាងសង់អគារសិក្សាមួយខ្នង ២ជាន់ មាន១២បន្ទប់ ក្នុងវិទ្យាល័យ ហេង សំរិន អន្លង់ជ្រៃ ស្ថិតនៅក្នុង អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អញ្ជើញទទួលអំណោយជាថវិកា សម្រាប់ជូនសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត ដើម្បីចូលរួមចំណែកទ្រទ្រង់ដល់សកម្មភាពមនុស្សធម៌របស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា
ថ្ងៃទី២៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងទទួលថវិកាពី អង្គភាពកងពលថ្មើជើងលេខ៥១ ចំនួន៩,៣៩០,០០០រៀល និងអង្គភា អានបន្ត
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការអភិវឌ្ឍន៍ទេសចរណ៍ខេត្ត ដើម្បីពិនិត្យសេចក្តីព្រាងផែនការអភិវឌ្ឍន៍ទេសចរណ៍បច្ចុប្បន្នកម្ម ឆ្នាំ២០២១-២០២៥ របស់ខេត្តមណ្ឌលគិរី
មណ្ឌលគិរី៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីនិងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការអភិវឌ្ឍន៍វិស័យទេសចរណ៍ខេត្ត បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការអភិវឌ្ឍន៍ទេស អានបន្ត
លោកអ៉ឹង ឆហៀង និងភរិយា អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Ausco Investment បានប្រគល់អំណោយជាថ្នាំពេទ្យ Lianhua Qingwen ចំនួន ៥០០ប្រអប់ជូន ស្មើនឹង ១២,០០០គ្រាប់ “មូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា” ហៅកាត់ថា “ម.គ.ក