រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ប្រកាសបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការ «និយាយថាទេ ចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» **|** រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ៖ មនុស្សម្នាក់ គឺជាជនបង្គោល ក្នុងការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ **|** អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី លើកទឹកចិត្តដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវសហការគ្នាអភិវឌ្ឍភូមិ សង្កាត់របស់ខ្លួន **|** កុំភ្លេចចូលរួម​! សង្ក្រាន្តវិទ្យាល័យហ៊ុន សែន កោះញែក មានលេងល្បែងប្រជាប្រិយកម្សាន្តសប្បាយជាច្រើន ដើម្បីថែរក្សាប្រពៃណី វប្បធម៌ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ​ **|** កសិដ្ឋានមួយនៅស្រុកកោះញែកមានគោបាយ ជិត៣០០ក្បាល ផ្ដាំកសិករផ្សេង គួរចិញ្ចឹមគោមួយប្រភេទនេះ អាចរកប្រាក់ចំណូលបានច្រើនគួរសម មិនប្រឈមការខាតបង់ **|** សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ **|** នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសមុខតំណែងនាយទាហាននៃកងរាជអាវុធហត្ថ **|** រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា លេីកទឹកចិត្តដល់មន្រ្តីកសិក​ម្មឃុំ ខិតខំបន្តការងារជួយដល់កសិករ **|** សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យតម្រង់ទិសសិស្ស ត្រូវចាប់យក ជំនាញអ្វីមួយ ក្រោយបញ្ចប់ថ្នាក់ទី៩ **|** សមត្ថកិច្ចស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ បង្ក្រាបទីតាំងស្តុកឈើសុក្រំជិត១០០កំណត់ **|** រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ ប្រាប់និស្សិតអាហារូបករណ៍រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT Scholarship 2025) ត្រូវពាំនាំចំណេះវិជ្ជា ចំណេះធ្វើ និងបទពិសោធន៍ វិលត្រលប់មកបម្រើការងារ និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម សេដ្ឋកិច្ចនៅកម្ពុជា **|** ក្មេងទំនើង២នាក់ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនាធ្វើឱ្យយុវជន២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់ **|** រួមគ្នាអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍ប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍នៅនឹងកន្លែង ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋក្នុងសហគមន៍ **|** ទីតាំងជល់មាន់អនឡាញ១កន្លែងបង្កប់នៅក្នុងតារាងបាល់ទះ កំពុងដំណើរការក្បែរផ្សារតាលោសែនជ័យ **|** សម្ដេចធិបតី ឱ្យរៀបចំផ្ដល់មេដាយ ដល់មន្ដ្រី មិនធ្លាប់បានមេដាយ ដែលធ្វើការងារ រយៈពេល ១០ឆ្នាំ **|**
Mon,05 July 2021 (Time 08:03 AM)
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញដាំកូនឈើ ដើមផ្កា ក្នុងការកែលម្អរសោភ័ណ្ឌភាព ក្នុងសាលាស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ
កំពង់ឆ្នាំង៖ នាព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យទី០៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១នេះ រដ្ឋបាលស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ បានរៀបចំពិធីដាំកូនឈើ ក្រោមភាពអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាល នៃគណ:អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង។ ក្នុងឱកា អានបន្ត
Sun,04 July 2021 (Time 09:21 AM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អំពាវនាវដល់ពលរដ្ឋឲ្យទទួលការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ១៩ ដេីម្បីការពារអាយុជីវិត ហើយត្រូវអនុវត្តវិធានការ ៣ការពារ ៣កុំផង
ខេត្តកំពង់ចាម៖ ក្នុងពិធីចែកអំណោយជូនប្រជាពលរដ្ឋមានជីវភាពខ្វះខាតក្នុងអំឡុងពេលនៃការឆ្លងរីករាដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន១៦៦គ្រួសារ នៅសួនក្រញ៉ូងនគរបាជ័យសង្កាត់សំបួរមាស ក្រុងកំពង់ចាម នាព្រឹកថ្ងៃទី០៣ ខែកក្កដា ឆ អានបន្ត
Sun,04 July 2021 (Time 09:19 AM)
អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អញ្ជើញទទួលជំនួយឧបត្ថម្ភ ពីសប្បុរសជន
មណ្ឌលគិរី៖ នារសៀលថ្ងៃទី០២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្ដម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានអញ្ជើញទទួលជំនួយឧបត្ថម្ភជាគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ និង សម្ភារ:មួយចំនួន ពីលោក ខូយ សុខា និង ភរិយា ម្ចាស់ស្ថានីយ៍ប្រេង អានបន្ត
Sun,04 July 2021 (Time 09:18 AM)
អភិបាលរាជធានី៖ ការព្យាបាលតាមផ្ទះជាជំរើសដ៏ល្អសំរាប់អ្នកបានចាក់វ៉ាក់សាំង២ដូសរួចហើយតែនៅមានវិជ្ជមានកូដវីដ-១៩
​ភ្នំពេញ៖ តាមរយះកិច្ចប្រជុំស្តីពីផែនការត្រួតពិនិត្យការផ្តល់ការព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ ១៩នៅតាមផ្ទះតាមរយះVideo Conferenceនារសៀលថ្ងៃទី៣កក្កដា នេះនៅសាលារាជធានីភ្នំពេញ ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលរាជធា អានបន្ត
Sat,03 July 2021 (Time 07:52 AM)
អភិបាលខេត្តតាកែវ អញ្ជើញនាំយកអំណោយផ្ដល់ជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ១៨៨គ្រួសារ នៅភូមិបិទខ្ទប់ភូមិសាស្រ្តភូមិតាបួរ ឃុំពេជសារ ស្រុកកោះអណ្ដែត
តាកែវ៖ ឯកឧត្តម អ៊ូច ភា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តតាកែវ បានអញ្ជើញនាំយក អំណោយផ្ដល់ជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ១៨៨ គ្រួសារ នៅភូមិបិទខ្ទប់ភូមិសាស្រ្តភូមិ តាបួរ ឃុំពេជសារ ស្រុកកោះអណ្ដែត នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី០២ ខែកក្កដា ឆ្ន អានបន្ត
Sat,03 July 2021 (Time 07:50 AM)
រាជរដ្ឋាភិបាលសម្រេចចេញថ្លៃសិក្សាជូននិស្សិតយោធាកម្ពុជា៦នាក់ ដែលត្រូវអាមេរិកផ្តាច់អាហារូករណ៍ដោយហេតុផលនយោបាយ
ភ្នំពេញ ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី០២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានសម្រេចបន្តបង់ថ្លៃសិក្សារហូតដល់ទីបញ្ចប់ សម្រាប់សិស្សបណ្ឌិតសភាយោធាកម្ពុជាទាំង៦រូប ដែលត្រូវសហរដ្ឋអាមេរិកផ្តាច់អាហារូករណ៍ ដោយសារតែហេតុផលន អានបន្ត
Sat,03 July 2021 (Time 07:48 AM)
អភិបាលខេត្តដឹកនាំមន្ត្រីជំនាញអញ្ជើញចុះពិនិត្យស្ថានភាពដំណាំស្រូវនៅស្រុកកោះញែក
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយលោកមេបញ្ជាការកងប្រដាប់អាវុធទាំង៣ប្រភេទ ប្រធាន អនុប្រធាន មន្ត្រីជំនាញកសិកម្ម អាជ្ញាធរភូមិ ឃុំ ស្រុក នៅថ្ងៃទី២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១ បាន អានបន្ត
Fri,02 July 2021 (Time 02:53 PM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អញ្ជើញចុះចែកអំណោយមនុស្សធម៌កាកបាទក្រហមខេត្ត និង សម្ពោធអណ្ដូងទឹកស្អាតចំនួន៣ នៅស្រុកកោះញែក ខេត្តមណ្ឌលគិរី
មណ្ឌលគិរី ÷ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ២ ខែ កក្កដាឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អ៊ំដំណើរដោយ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខាស្នងការនគរបាលខេត្ត លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សាន គឹមអឿន មេបញ្ជាការតំបន់ប្រតិបត្តិក អានបន្ត
Fri,02 July 2021 (Time 01:53 PM)
អភិបាលរងខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យទីតាំងសាងសង់បង្គន់អនាម័យបណ្តោះអាសន្ន និង រៀបចំ ប្រព័ន្ធទឹក ភ្លើង ក្នុងមណ្ឌលចត្តាឡីស័ក និង ព្យាបាលជំងឺកូវីដ-១៩ នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន មណ្ឌលគិរី
មណ្ឌលគិរី: នាព្រឹកថ្ងៃទី ០២ ខែ កក្កដា ឆ្នាំ២០២១ លោក ជាក់ ម៉េងហ៊ាង អភិបាលរងខេត្ត និង លោក ប៉េង សម្បត្តិ អភិបាលរងខេត្ត បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យទីតាំងសាងសង់បង្គន់អនាម័យបណ្តោះអាសន្ន និង រៀបចំ ប្រព័ អានបន្ត
Thu,01 July 2021 (Time 05:32 PM)
រកឃើញវិជ្ជមាន២នាក់ ពេលកម្លាំងអាវុធហត្ថក្រុងប៉ោយប៉ែតធ្វើតេស្តរហ័សដើម្បីរកមេរោគកូវីដ-១៩
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ ដោយអនុវត្តន៍បទបញ្ជារបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី បោន ប៊ិន មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តបន្ទាយមានជ័យកាលពីថ្ងៃ ទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ នៅមូលដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថក្រុងប៉ោយប៉ែត បានរៀបចំការយកសំណ អានបន្ត
Thu,01 July 2021 (Time 05:02 PM)
ក្រុមគ្រូពេទ្យមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្តចុះធ្វើតេស្តរហ័សលើអាជីវករ និងប្រជាពលរដ្ឋជិត៤០០នាក់ នៅក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដោយមានការគិតគូរ និងយកចិត្តទុកដាក់ពីសំណាក់ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្នុងការបង្ការ ទប់ស្កាត់ ការឆ្លងរាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ចូលក្នុងសហគមន៍ នាព្រឹកថ្ងៃទី០១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០ អានបន្ត
Thu,01 July 2021 (Time 07:44 AM)
ព្រះរាជអាជ្ញាអមសាលាដំបូងខេត្តមណ្ឌលគិរីនាំអំណោយ និងសម្ភារប្រយុទ្ធនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ ដល់ពន្ធនាគារខេត្ត
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀល ថ្ងៃពុធ ០៦រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោក អ៊ាង សុគន្ធ ព្រះរាជអាជ្ញារង បាននាំសម្ភារមួយចំនួនរបស់ឯកឧត្តម ម៉ម វ៉ាន់ដា ព្រះរាជអាជ្ញ អានបន្ត
Thu,01 July 2021 (Time 07:43 AM)
ខេត្តក្រចេះបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ-១៩ ចំនួន០៨នាក់ទៀតនៅថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា
ខេត្តក្រចេះ ៖ រដ្ឋបាលខេត្តក្រចេះនារសៀលថ្ងៃពុធ ៦រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ បានចេញសេចក្តីប្រកាសលេខ ១០៨/២១ ស.ជ.ណ ស្តីពីការរកឃើញអ្នកវិជ្ជមានជំងឺកូវី-១៩ ច អានបន្ត
Thu,01 July 2021 (Time 07:41 AM)
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង ដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យវិមានឯករាជ្យខេត្តមណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ នារសៀលថ្ងៃទី ៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី អមដំណើរដោយ លោក ស៊ន សារុន នាយករដ្ឋបាលសាលាខេត្ត លោក សុង ឃាង ប្រធានមន្ទីរកសិកម្មរុក្ខាប្រមាញ់ និង អានបន្ត
Wed,30 June 2021 (Time 03:14 PM)
លោក កាន់ ពេញ អធិការនគរបាលក្រុងសែនមនោរម្យបានចាត់តាំងលោកវរសេនីយ៍ទោ យ៉េន សុងហាន អធិការរង បាននាំយកអំណោយជាសម្ភារៈ និងថវិកាមួយចំនួនជូនដល់លោកអនុសេនីយ៏ទោ គង់ ណាគា
ដោយមានការចង្អុរបង្ហាញនិងយកចិត្តទុកដាក់ពីលោក ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឡោ សុខា ស្នងការនគរបាលខេត្ត នៅថ្ងៃទី២៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោកវរសេនីយ៍ទោ យ៉េន សុងហាន អធិការរងតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ លោកវរសេនីយ៍ឯក កាន់ ពេញ អធិការនគរប អានបន្ត
Wed,30 June 2021 (Time 12:19 PM)
លោក ហៀក សុផាន អភិបាលក្រុងសែនមនោរម្យ នាំយកស្បៀងផ្តល់ជូនពលរដ្ឋចំនួន ៤៣គ្រួសារ នៅតំបន់បិទខ្ទប់បណ្តោះអាសន្ន នៅភូមិចំការតែ
ព្រឹកថ្ងៃពុធ ៦រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ រដ្ឋបាលក្រុង លោក ហៀក សុផាន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលក្រុង បានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងាររដ្ឋបាលសង្កាត់ មេភូមិ និងកងកម អានបន្ត
Wed,30 June 2021 (Time 07:43 AM)
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យមណ្ឌលចត្តាឡីស័ក នៅតាមក្រុង ស្រុក
ថ្ងៃទី២៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អមដំណើរដោយ ឈឿន ក្រៃយ៉ុង នាយករដ្ឋបាលសាលខេត្ត លោកវេជ្ជបណ្ឌិត រឿន សុធី អនុប្រធានមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្ត បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យ និងណែនាំ អានបន្ត
Wed,30 June 2021 (Time 07:42 AM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកំពង់ឆ្នាំង រួមនឹងមន្ទីរជំនាញអញ្ជើញចុះពិនិត្យ និងផ្សព្វផ្សាយវិធានការទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ១៩នៅរោងមួយកន្លែង ក្នុងស្រុកកំពង់ត្រឡាច
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ នេះឯកឧត្តម អម សុភា អភិបាលរងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដោយមានការចូលរួមពី ឯកឧត្តម វេជ្ជបណ្ឌិត ប្រាក់ វ៉ុន ប្រធានមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្ត លោក សោម សុីណាត ប្រធានមន្ទីរការង អានបន្ត
Wed,30 June 2021 (Time 07:40 AM)
អភិបាលខេត្តស្វាយរៀង អញ្ជើញចូលរួមក្នុងកម្មវិធីបើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺឆ្លងកូវីដ-១៩ ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ និងកម្មករ កម្មការិនី ព្រះសង្ឃ ក្នុងភូមិសាស្ត្រក្រុងបាវិត
នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារទី២៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ ឯកឧត្តម ម៉ែន វិបល អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តស្វាយរៀង បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកម្មវិធីបើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងការពារជំងឺឆ្លងកូវីដ-១៩ ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ និងកម្មករ ក អានបន្ត
Wed,30 June 2021 (Time 07:38 AM)
ខេត្តមណ្ឌលគិរីរកឃើញករណីវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន០៣នាក់បន្ថែមទៀត និងជាសះស្បើយចំនួន១៤នាក់
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ រដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីការរកឃើញករណីវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន ០៣នាក់បន្ថែមទៀត និងអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩ ជាសះស្បើយចំនួន ១៤នាក់ នៅថ្ងៃទី២៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ពាក់ អានបន្ត