ប្រកាសទទួលស្គាល់ប្រធានកិត្តិយសសមាគមអតីយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្តស្ទឹងត្រែង
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ចាន់ លំផាត់ សមាជិកគណៈអចិន្ត្រៃយ៍ គណៈកម្មាធិការកណ្តាល សមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី គន់ គីម អនុប្រធានសមាគម អតីតយុទ្ធជនកម្ពុ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តនាំយកអំណោយមនុស្សធម៌ ចែកជូនពលរដ្ឋក្រីក្រ ចាស់ជរាចំនួន២០០នាក់ ក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ
ខេត្តមណ្ឌលគិរី ៖ ដើម្បីឆ្លើយតបនឹងតម្រូវការរបស់ប្រជាពលរដ្ឋដែលកំពុងខ្វះខាតក្នុងជីវភាពរស់នៅប្រចាំថ្ងៃ ខណៈដែលជំងឺកូវីដ១៩ កំពុងរាតត្បាតនៅឡើយ នារសៀលថ្ងៃទី០៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌ អានបន្ត
វៀតណាមបន្តរកឃើញអ្នកឆ្លងកូវីដ១៩ ចំនួន១៣,៦៩៨ករណី និងស្លាប់ ២១០នាក់ទៀត
ហាណូយ ៖ ក្រសួងសុខាភិបាលវៀតណាមនៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ម្សិលមិញប្រកាសរកឃើញករណីឆ្លងថ្មីៗ នៃជំងឺកូវីដ១៩ ចំនួន១៣,៦៩៨ ករណីបន្ថែមទៀត និងអ្នកស្លាប់ថ្មី ដោយសារជំងឺដ៏កាចសាហាវនេះ ចំនួន២១០នាក់ទៀតផងដែរ ក្នុងរយៈពេល២៤ម៉ោងចុ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីសុខាភិបាល និងរដ្ឋមន្ត្រីទេសចរណ៍ចុះពិនិត្យការរៀបចំនៅអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិខេត្តព្រះសីហនុ ក្នុងការត្រៀមទទួលភ្ញៀវទេសចរអន្តរជាតិដែលបានចាក់វ៉ាក់សាំង
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ឯកឧត្តម ម៉ម ប៊ុនហេង រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល ឯកឧត្តមថោង ខុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងលោក ជាវ វិជ្ជាក់ តំណាងឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុនាព្រឹកថ្ងៃទី០១ ខែធ្នូ អានបន្ត
១០ខែឆ្នាំនេះ ទំហំពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា-ចិនមានកំណើន៣៨.៥៦% ធៀបនឹងរយៈពេលដូចគ្នាកាលពីឆ្នាំ២០២០
ភ្នំពេញ ៖ យោងតាមតួលេខរបស់ក្រសួងពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជាបានឱ្យដឹងថា រយៈពេលចំនួន១០ខែក្នុងឆ្នាំ២០២១នេះ ទំហំពាណិជ្ជកម្មទ្វេភាគីរវាងចិននិងកម្ពុជាមានចំនួនទឹកប្រាក់កើនរហូតដល់៨៩៣១លានដុល្លារអាមេរិក មានកំណើន៣៨.៥៦% បើ អានបន្ត
កម្ពុជាប្តេជ្ញាចំពោះគោលការណ៍ផែនការខៀវប្រកបដោយចីរភាព សមធ៌ម និងភាពធន់ សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច-សង្គម
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងបរិស្ថានបានលើកឡើងថា «កម្ពុជាប្តេជ្ញាចំពោះគោលការណ៍ផែនការខៀវ (Blue Print) ប្រកបដោយចីរភាព សមធ៌ម និងភាពធន់ សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច-សង្គមរបស់យើង»។ ន អានបន្ត
WHO បញ្ជាក់ថា វីរុស Omicron មានរោគសញ្ញាស្រាល មិនវាយលុកខ្លាំងដូចវីរុសមុនៗទេ
វ៉ាស៊ីនតោន ៖ មន្ត្រីអង្គការសុខភាពពិភពលោក (WHO) បានឲ្យដឹងថា តាមការរកឃើញដំបូងនៃករណីឆ្លងវីរុសកូវីដ ១៩ បម្លែងខ្លួនថ្មី Omicron ភាគច្រើនគឺមានរោគសញ្ញាស្រាល និងមិនការវាយលុកប្រព័ន្ធក អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រកាសគាំទ្រ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត ធ្វើជានាយករដ្ឋមន្ត្រី តែត្រូវឆ្លងកាត់ការបោះឆ្នោត
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោបានថ្លែងថា សម្តេចនឹងគាំទ្រកូនប្រុសច្បងគឺ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យធ្វើជានាយករដ្ឋមន្រ្តីបន្ត ប៉ុន្តែធ្វើនាយករដ្ឋមន្រ្តីនេះ ក៏ត្រូវធ្វើការបោះឆ្នោត ។ ការថ្លែងរបស់សម្តេចបែបនេះ ធ្វើឡើងក្ន អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៤៣ ទិវាកំណើតរណសិរ្សសាមគ្គី អភិវឌ្ឍន៍មាតុភូមិកម្ពុជា ០២ ធ្នូ ១៩៧៨ – ០២ ធ្នូ ២០២១
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី០២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ តាមរយៈ Facebook ផ្លូវការ បានបង្ហោះសារអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៤៣ ទិវាកំណើតរណសិរ្សសាមគ្គី អភិវឌ្ឍន៍មាតុភូមិកម្ពុ អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បញ្ជាក់អត្ថន័យ «ខ្មែរធ្វើបាន» ដែលសរសេរនៅផ្លូវថ្មីក្រុងព្រះសីហនុ
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ នៅថ្ងៃទី១ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ ពេលអញ្ជើញចុះពិនិត្យសមិទ្ធផលហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនានា នៅខេត្តព្រះសីហនុសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានបង្ហាញនូវក្តីមោទនភាពមោទនភ អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្ពោធផ្លូវ និងប្រព័ន្ធប្រព្រឹត្តកម្មទឹកកខ្វក់តម្លៃសរុបប្រមាណ ៣០០លានដុល្លារក្នុងក្រុងព្រះសីហនុ
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ ព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១៣រោច ខែកត្តិក ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស. ២៥៦៥ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្ពោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការផ្លូវ អានបន្ត
សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តស្វាយរៀងប្រារព្ធពិធីពិភពលោកប្រយុទ្ធនឹងជំងឺអេដស៍ ១ ធ្នូ និងចែកអំណោយដល់អ្នករស់នៅជាមួយមេរោគអេដស៍
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ ដើម្បីអបអរសាទរទិវាពិភពលោកប្រយុទ្ធនឹងជំងឺអេដស៍ ១ ធ្នូ ឆ្នាំ ២០២១ ក្រោមប្រធានបទ “បញ្ចប់វិសមភាព បញ្ចប់អេដស៍ បញ្ចប់ជំងឺឆ្លងរាតត្បាតជាសកល”និងលើកកម្ពស់សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយនាយករដ្ឋមន្ត្រីជប៉ុន
ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី០១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយឯកឧត្តម ហ្វមីអូ គីស៊ីដា (Fumio Kishida) នាយករដ្ឋមន្ត អានបន្ត
សម្តេច ហ៊ុន សែន ៖ ដោយរវល់ការងារពេក ថ្ងៃនេះបាយថ្ងៃត្រង់នៅការិយាល័យ នាវិមានសន្តិភាព
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជាបានសរសេរសារនៅក្នុងបណ្តាញហ្វេសប៊ុករបស់សម្តេចដោយមានខ្លឹមសារថា៖”ថ្ងៃនេះបាយថ្ងៃត្រង់នៅការិយាល័យការងារនៅវិមានសន្តិភាព។មូលហ អានបន្ត
លោកជំទាវ ឱ វណ្ណឌីន ដឹកនាំគណៈប្រតិភូក្រសួងសុខាភិបាលចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិសេសលើកទី២ នៃមហាសន្និបាតអង្គការសុខភាពពិភពលោក
ភ្នំពេញ ៖ លោកជំទាវវេជ្ជបណ្ឌិត ឱ វណ្ណឌីន រដ្ឋលេខាធិការ និងជាប្រធានគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ១៩ ក្នុងក្របខណ្ឌទូទាំងប្រទេស (គ.វ.ក-១៩) បានអញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូក្រសួងសុខាភិបាលកម្ពុជា ចូលរួមកិច អានបន្ត
ជប៉ុនគ្រោងផ្តល់ឥណទានសម្បទានប្រមាណ ១៨០លានដុល្លារដល់កម្ពុជា គាំទ្រការអនុវត្តវិធានការស្តារសេដ្ឋកិច្ច និងប្រឆាំងជំងឺកូវីដ១៩
ភ្នំពេញ ៖ កម្ពុជាសូមស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅ ចំពោះការពិចារណារបស់ភាគីជប៉ុន ចំពោះ «ផែនការផ្តល់ឥណទានសម្បទាន (ដំណាក់កាលទី ២) សម្រាប់កម្មវិធីគាំទ្របន្ទាន់ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងវិបត្តិនៃការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ១៩» ដ អានបន្ត
សិស្សអាយុ១៥ឆ្នាំ បាញ់ប្រហារក្នុងវិទ្យាល័យមួយនៅអាមេរិក បណ្ដាលឲ្យសិស្ស៣នាក់ស្លាប់
វ៉ាស៊ីនតោន ៖ អាជ្ញាធរនៅសហរដ្ឋអាមេរិកបានឲ្យដឹង កាលពីថ្ងៃអង្គារថា មានសិស្សម្នាក់បានបើកការបាញ់ប្រហារនៅក្នុងវិទ្យាល័យមួយកន្លែង នៅភាគខាងជើងនៃទីក្រុង Detroit រដ្ឋ Michigan ដោយបានសម្លាប់ អានបន្ត
អ្នកដំណើរចូលសហរដ្ឋអាមេរិកប្រឈមមុខនឹងការធ្វើតេស្តរកកូវីដ-១៩ កាន់តែតឹងរ៉ឹង
វ៉ាស៊ីនតោន ៖ មជ្ឈមណ្ឌលគ្រប់គ្រង និងការពារជំងឺឆ្លងអាមេរិក (CDC) បានឲ្យដឹង កាលពីថ្ងៃអង្គារថា សហរដ្ឋអាមេរិកនឹងផ្លាស់ប្តូររបៀបធ្វើតេស្តរកមេរោគកូវីដ១៩ ដោយតម្រូវឱ្យអ្នកដំណើរតាមផ្លូវអាក អានបន្ត
ក្រសួងទេសចរណ៍ចេញសេចក្តីណែនាំដល់រដ្ឋបាលរាជធានី-ខេត្ត មុននឹងអនុញ្ញាតឱ្យបើកខារ៉ាអូខេ ក្លឹបកម្សាន្តរង្គសាល-ឌីស្កូតែក និងម៉ាស្សាឡើងវិញ
ភ្នំពេញ ៖ បន្ទាប់ពីរាជរដ្ឋាភិបាលបានអនុញ្ញាតឱ្យបើកដំណើរការអាជីវកម្មខារ៉ាអូខេ (KTV) ក្លឹបកម្សាន្តរង្គសាល-ឌីស្កូតែក និងម៉ាស្សាឡើងវិញ ក្រសួងទេសចរណ៍ក៏បានចេញលិខិតណែនាំការងារចាំបាច់មួយចំនួនដល់រដ្ឋបាលរាជធានី- អានបន្ត
សារលិខិតសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាសប្រារព្ធទិវាពិភពលោកប្រយុទ្ធនឹងជំងឺអេដស៍ ១ ធ្នូ ២០២១
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានចេញសារលិខិតក្នុងឱកាសប្រារព្ធទិវាពិភពលោកប្រយុទ្ធនឹងជំងឺអេដស៍ ១ ធ្នូ ២០២១ ក្រោមប្រធានបទ «បញ្ចប់វិសមភាព បញ្ចប់អេដស៍ បញ្ចប់ជំងឺឆ្លងរាតត្បាតសកល»៕